Bieler Lauftage 2002 - nach Name "E"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40    186. Eberle Rochus                       58 Kriegstetten              14:39.17,2  7:42.38,2   (304)    8.47 ¦ 
V/M40        6. Ebinger Alois                       60 Dotzigen                     40.56,0     4.38,8  (6184)    3.53 ¦ 
100/M55     66. Eckert Peter                        45 Leibstadt                 14:00.38,7  5:12.30,3  (1074)    8.24 ¦ 
100/M50    143. Ecuyer Guy                          52 Arzier                    14:39.25,4  6:30.13,3  (1110)    8.47 ¦ 
100/M45      4. Eder Ewald                          56 A-Peilstein A-4153         7:55.24,3    22.06,7    (32)    4.45 ¦ 
H/M50       13. Edreira Manuel                      49 Saanen                     1:31.27,0    10.50,8  (5197)    4.20 ¦ 
100/W40     12. Effelberg Stephanie                 62 D-Remscheid               12:28.55,9  3:18.26,7   (722)    7.29 ¦ 
TS2/M60      6. Eggenschwiler Moritz                38 Balsthal                  10:28.50,6  3:19.19,0  (1562)   10.40 ¦ 
100/M40     24. Eggenschwiler Ruedi                 61 Welschenrohr               9:11.08,7  2:14.29,7   (175)    5.30 ¦ 
TS2/M45     28. Egger Andreas                       57 Täuffelen                  8:55.37,1  3:48.24,6  (1223)    9.05 ¦ 
H/W30        4. Egger Beatrice                      70 Rombach                    1:24.08,4     6.50,4  (5497)    3.59 ¦ 
V/WJ         9. Egger Kathrin                       86 Biel                       1:02.27,6    17.13,2  (6151)    5.56 ¦ 
100/M55     62. Eggers Klaus                        46 D-Hamburg                 13:51.43,5  5:03.35,1  (1144)    8.19 ¦ 
100/M45    131. Eggerschwiler Viktor                55 Baar                      13:31.39,0  5:58.21,4  (1233)    8.06 ¦ 
H/M50        8. Eggimann Peter                      48 Lyss                       1:27.31,4     6.55,2  (5407)    4.08 ¦ 
100/M40    202. Eggli Jose                          61 Merligen                  18:40.26,5 11:43.47,5  (1324)   11.12 ¦ 
H/M45       20. Ehrbar Jean-Luc                     57 Lausanne                   1:32.28,7    21.28,4  (5210)    4.22 ¦ 
100/M50     51. Ehret Werner                        49 D-Annweiler               11:24.39,1  3:15.27,0  (1553)    6.50 ¦ 
H/M35       32. Ehret Yves                          66 La Chaux-de-Fonds          1:30.45,2    19.23,7  (5403)    4.18 ¦ 
K/M1         3. Ehrle Dominik                       97 Oberengstringen               2.45,4     0.03,6  (7105)    5.30 ¦ 
100/M70      3. Ehrle Max                           30 Oberengstringen           14:48.17,0  2:58.02,0  (1168)    8.52 ¦ 
100/M60     23. Ehrlich Hartmut                     41 D-Lübeck                  11:45.20,3  2:24.03,0  (1784)    7.03 ¦ 
TS1/W45      2. Eichen Sabine                       53 D-Berlin                   4:51.38,1     5.12,1  (3230)    7.33 ¦ 
H/M20       29. Eichenberger André                  74 Uster                      1:41.01,6    34.48,1  (5044)    4.47 ¦ 
V/M35       20. Eichenberger Romain                 63 Reconvilier                  45.47,1     9.54,0  (6268)    4.21 ¦ 
100/M20     44. Eicher Christian-Simon              81 Oberdiessbach             15:11.38,0  6:45.17,2  (1159)    9.06 ¦ 
M/W45        6. Eicher Veronique                    55 Puplinge                   4:28.43,4  1:13.46,5  (4051)    6.22 ¦ 
247         17. Four Eichholzer Hans                45 Brütten                    3:08.18,4    43.01,2  (4616)    4.27 ¦ 
100/M60     61. Sdt Eigenmann Hans Peter            42 Frauenfeld                15:29.35,5  6:08.18,2  (3054)    9.17 ¦ 
TS2/M60      1. Eisel Hans Dieter                   41 D-Weilburg                 7:09.31,6      -----  (1072)    7.17 ¦ 
TS2/W40      6. Eisenkolb Cornelia                  62 Ittigen                    7:43.50,0  1:45.16,9   (825)    7.52 ¦ 
100/M45    156. Eisenmann Axel                      53 D-Hausen                  14:42.31,4  7:09.13,8   (530)    8.49 ¦ 
100/M40    205. Eisenmann Rolf                      62 Neuhausen                 18:53.05,1 11:56.26,1  (1413)   11.19 ¦ 
H/M50       48. Eisenring Alois                     52 Bäriswil BE                1:54.12,8    33.36,6  (5517)    5.24 ¦ 
H/M20       38. Eisenring Erik                      75 Ostermundigen              1:59.21,0    53.07,5  (5278)    5.39 ¦ 
H/M30       26. Ellenberger Pascal                  70 Kallnach                   1:37.52,8    31.35,8  (5430)    4.38 ¦ 
100/M40    172. Elou Jürgen                         61 D-Duisburg                13:44.25,1  6:47.46,1  (3327)    8.14 ¦ 
100/M40    121. Elschker Frank                      62 D-Orbis                   12:17.00,5  5:20.21,5  (3202)    7.22 ¦ 
100/M35     99. Elsener Sepp                        63 Pfäffikon SZ              12:55.37,7  5:25.24,9  (1105)    7.45 ¦ 
100/M60     10. Emersic Alois                       38 D-Regen                   10:42.44,2  1:21.26,9   (225)    6.25 ¦ 
100/W60      2. Emmenegger Annemarie                42 Basel                     13:19.05,2    19.54,1   (764)    7.59 ¦ 
247         33. Kpl Emmenegger Elmar                65 Hildisrieden               3:40.40,7  1:15.23,5  (4617)    5.13 ¦ 
100/M50     46. Enderle Norbert-Sahar               50 D-Endingen                11:14.00,6  3:04.48,5  (1514)    6.44 ¦ 
100/M50     43. Endrijautzki Gerd                   50 D-Wuppertal               10:58.37,0  2:49.24,9  (3570)    6.35 ¦ 
100/M40    171. Enenkel Frank                       60 D-Ludwigshafen            13:40.10,3  6:43.31,3  (1254)    8.12 ¦ 
100/W40     21. Enenkel Kirsten                     60 D-Ludwigshafen            13:40.10,2  4:29.41,0   (812)    8.12 ¦ 
H/M35       21. Eng Erich                           66 Erlinsbach                 1:25.40,1    14.18,6  (5211)    4.03 ¦ 
100/MP      46. STFW Engelhard Erich, D-Rain        42 Marschgruppe Oberbayern   19:20.02,8 11:33.32,4  (3057)   11.36 ¦ 
100/M35     33. Engelhardt Harald                   65 D-Aschaffenburg            9:52.39,6  2:22.26,8  (3409)    5.55 ¦ 
100/M40    163. Entgelmeier Rolf                    58 D-Hamburg                 13:27.45,1  6:31.06,1  (1563)    8.04 ¦ 
100/M40    117. Erboral Okyar                       59 D-Aulendorf               12:09.05,1  5:12.26,1   (292)    7.17 ¦ 
TS2/M50      7. Erlenbach Manfred                   51 D-Mannheim                 6:38.27,3  1:16.09,5  (3467)    6.45 ¦ 
100/M40     46. Ermler Ralf                         61 D-Dortmund                 9:51.04,6  2:54.25,6  (3300)    5.54 ¦ 
100/M65     19. Erni Josef                          37 Littau                    14:24.13,9  4:35.19,8  (1160)    8.38 ¦ 
M/W30        4. Erni Manuela                        70 Zürich                     3:50.42,0    28.32,4  (4123)    5.28 ¦ 
TS2/M40     16. Ernst Ralf-Ortwin                   58 D-Niesky                   7:36.12,5  3:20.41,9   (221)    7.44 ¦ 
100/M35     90. Ernst Rüdiger                       66 D-Rastatt                 12:42.16,9  5:12.04,1  (3510)    7.37 ¦ 
100/M30     65. Erny David                          72 Dübendorf                 13:09.26,1  6:04.48,3  (3590)    7.53 ¦ 
M/M45       31. Escher Eckart                       53 D-Merdingen                4:08.20,3  1:19.43,1  (4041)    5.53 ¦ 
H/M55       20. Escribano Vicente                   43 Biel/Bienne                1:44.23,5    25.11,7  (5043)    4.56 ¦ 
H/M50       51. Eskenazi Dominique                  51 Renens                     2:00.37,1    40.00,9  (5200)    5.42 ¦ 
TS2/M50     12. Esposti Erwin                       51 Hinwil                     8:08.18,2  2:46.00,4  (1215)    8.17 ¦ 
100/M30     12. Esser Stefan                        69 D-Engelskirchen            8:41.37,0  1:36.59,2  (3255)    5.12 ¦ 
100/M60     51. Estermann Alfons                    41 Bern                      14:41.03,0  5:19.45,7  (1631)    8.48 ¦ 
H/W45        1. Etter Alice                         55 Bischofszell               1:34.06,3      -----  (5279)    4.27 ¦ 
H/M45        6. Etter Heinz                         53 Bischofszell               1:20.28,9     9.28,6  (5280)    3.48 ¦ 
100/M45     10. Etter Jakob                         54 Treiten                    8:38.53,7  1:05.36,1    (45)    5.11 ¦ 
H/W45        7. Etter Lyse                          57 Villars-le-Grand           1:50.47,5    16.41,2  (5393)    5.15 ¦ 
V/M70        3. Etter Pierre-François               28 Cugy VD                      58.09,6    10.03,9  (6051)    5.32 ¦ 
H/M50       14. Etter Raymond                       51 Villars-le-Grand           1:31.58,6    11.22,4  (5351)    4.21 ¦ 
100/M45     30. Ewert Hans-Hendrik                  55 D-Villingen-Schwenningen  10:03.46,6  2:30.29,0   (185)    6.02 ¦ 

Total 71



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.