Bieler Lauftage 2002 - nach Name "B"

Rangliste Inline City Race
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     20. LIEUTN Baamonde Neto Jose Angel     58 E-Toledo                   9:08.48,4  2:12.09,4  (3013)    5.29 ¦ 
100/M40    196. Bach Martin                         61 Steffisburg               16:58.55,9 10:02.16,9  (1342)   10.11 ¦ 
247         16. Rdf Bächler Gottfried               57 Boswil                     3:07.02,4    41.45,2  (4607)    4.25 ¦ 
TS1/M50      5. Bachmann Hermann                    52 Oberwangen b. Bern         4:04.58,0    29.09,3  (3416)    6.20 ¦ 
100/W45     27. Bachmann Marianne                   53 Zürich                    18:21.47,9  8:35.44,9  (2515)   11.01 ¦ 
TS2/W55      1. Bächtold Elsbeth                    44 Volketswil                 9:19.17,3      -----   (813)    9.29 ¦ 
100/M60     71. Bächtold Erich                      39 Volketswil                17:52.31,2  8:31.13,9  (1328)   10.43 ¦ 
TS3/M60      2. Bächtold Hans                       39 Volketswil                14:46.51,0  2:46.38,7  (1367)   10.47 ¦ 
100/M55     94. Bächtold Hans-Ulrich                43 Zug                       17:17.50,2  8:29.41,8  (1842)   10.22 ¦ 
TS1/W20      3. Bächtold Sara                       76 Zug                        6:25.51,6  2:12.03,6  (2617)    9.59 ¦ 
100/M50     66. Back Ernst                          51 D-Siefersheim             11:53.07,6  3:43.55,5  (1666)    7.07 ¦ 
100/M65     26. Back Howe                           37 D-Seligenstadt            15:20.34,6  5:31.40,5   (436)    9.12 ¦ 
TS2/M35     20. Bader Dieter                        64 D-Schorndorf               7:21.53,8  3:20.08,5  (1448)    7.30 ¦ 
100/M35     75. Bader Heinz                         63 D-Bad Schönborn           11:40.49,8  4:10.37,0   (323)    7.00 ¦ 
H/M35        7. Baehler Ueli                        66 Uetendorf                  1:15.22,6     4.01,1  (5293)    3.34 ¦ 
H/W20       13. Baeriswyl Eveline                   77 Düdingen                   1:46.44,6    28.11,5  (5520)    5.03 ¦ 
H/W20       11. Baeriswyl Stefanie                  79 Düdingen                   1:44.21,2    25.48,1  (5204)    4.56 ¦ 
TS2/M40     19. ADJ Bagniol Simon                   62 F-Metz Armees              7:55.50,0  3:40.19,4  (3025)    8.04 ¦ 
K/M3        26. Bähler Michael                      94 Uetendorf                     4.58,1     1.12,0  (7172)    4.58 ¦ 
TS1/M35      6. Bähr Andreas                        65 D-Orsingen-Nenzingen       3:50.25,6    21.27,2  (1604)    5.58 ¦ 
100/M35     39. Baier Burkhard Dr.                  65 D-Berlin                   9:59.58,9  2:29.46,1   (433)    5.59 ¦ 
TS1/M35      1. Baier Günter                        66 D-Hausen                   3:28.58,4      -----    (92)    5.24 ¦ 
100/M35     96. Bajohr Harald                       65 D-Göppingen               12:54.09,2  5:23.56,4  (1513)    7.44 ¦ 
100/M75      4. Bakker Johan                        23 NL-P.H.Den Burg-Texel     18:39.01,0  4:11.01,7  (1331)   11.11 ¦ 
100/M30     59. HG Balcarczyk Klaus                 69 D-Olching                 12:49.57,3  5:45.19,5  (3047)    7.41 ¦ 
100/M55     35. Baldischweiler Ernst                47 D-Höchenschwand           11:59.43,7  3:11.35,3  (3532)    7.11 ¦ 
100/W40     41. Balestrini Carmen                   62 I-Rovello Porro Co        19:51.46,5 10:41.17,3  (3486)   11.55 ¦ 
100/W35     27. Balke Susanne                       66 D-Bottrop                 14:22.21,9  5:28.24,0   (734)    8.37 ¦ 
100/M40     60. Ballier Klaus                       60 Ratingen                  10:17.25,6  3:20.46,6  (3653)    6.10 ¦ 
TS2/M55      8. Balmer Christian                    47 Port                       7:05.54,8  1:48.37,4   (340)    7.13 ¦ 
V/M30        2. Balmer Christoph                    69 Aarberg                      33.32,8     1.19,5  (6099)    3.11 ¦ 
100/M45    179. Balmer Claude                       54 Mont-sur-Lausanne         16:45.29,5  9:12.11,9  (1347)   10.03 ¦ 
100/M50    114. Balmer Hans-Rudolf                  50 Mühleberg                 13:27.01,5  5:17.49,4  (1020)    8.04 ¦ 
TS1/M40     36. Balmer Werner                       60 Zweidlen                   5:36.41,5  2:46.27,1  (1746)    8.43 ¦ 
100/M30     92. Balonyi Michael                     72 Biel/Bienne               16:45.31,4  9:40.53,6  (3217)   10.03 ¦ 
TS3/M35      5. Bandelier Claude                    67 Olten                     14:21.19,0  5:30.44,5  (1315)   10.28 ¦ 
247         34. Motf Bannwart Fredy                 48 Wil SG                     3:43.53,1  1:18.35,9  (4608)    5.18 ¦ 
V/M40       11. Bardet Didier                       62 Biel/Bienne                  43.35,2     7.18,0  (6014)    4.09 ¦ 
TS2/W30      2. Barreiro Isabelle                   69 Bellelay                  11:27.14,8  4:30.39,3  (2532)   11.40 ¦ 
TS3/W45      3. Bart Alice                          55 Hindelbank                15:58.13,9  5:59.47,9  (2524)   11.39 ¦ 
100/M55      1. Barth Bertram                       45 D-Kronberg Ts              8:48.08,4      -----  (1852)    5.16 ¦ 
100/M50     91. Barthelmann Joachim                 49 D-Wahlsburg               12:42.40,0  4:33.27,9   (413)    7.37 ¦ 
M/M35        3. Bartkowiak Dariusz                  65 PL-Ostrow Wlkp             3:08.00,2     8.27,4  (4213)    4.27 ¦ 
100/M40     72. Bartsch Jürgen                      61 D-Duingen                 10:36.59,5  3:40.20,5  (1776)    6.22 ¦ 
100/W35     15. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                 11:49.37,8  2:55.39,9   (710)    7.05 ¦ 
100/M30     75. Bärtschi Christian                  70 Sumiswald                 13:56.02,6  6:51.24,8  (1271)    8.21 ¦ 
H/W35        5. Bärtschi Manon                      65 La Chaux-de-Fonds          1:42.08,3    15.59,8  (5368)    4.50 ¦ 
247          3. Bärtschi Michael                    63 Tschingel                  2:42.52,6    17.35,4  (4609)    3.51 ¦ 
TS2/M35      2. Bärtschi Ruedi                      64 Adelboden                  4:25.23,3    23.38,0  (3473)    4.30 ¦ 
V/W40        5. Baschung Maya                       62 Wiedlisbach                  52.01,7     9.43,9  (6164)    4.57 ¦ 
TS2/M45      6. Bäsel Wolfgang                      56 D-Plochingen               5:52.32,9    45.20,4  (3463)    5.59 ¦ 
M/M35       18. Basler André                        65 Reiden                     3:47.38,4    48.05,6  (4156)    5.23 ¦ 
H/M45       54. Batos Stefan                        53 Worben                     1:51.31,8    40.31,5  (5408)    5.17 ¦ 
H/W20       18. Batt Regula                         78 Biel/Bienne                1:49.29,6    30.56,5  (5505)    5.11 ¦ 
H/M40       38. Bättig André                        60 Cossonay-Ville             1:43.18,4    27.25,2  (5032)    4.53 ¦ 
M/W45        5. Bättig Doris                        56 Gelfingen                  4:15.24,2  1:00.27,3  (4080)    6.03 ¦ 
M/M40       25. Bättig Paul                         58 Grosswangen                3:48.46,4    58.35,0  (4038)    5.25 ¦ 
M/M40        9. Bättig René                         59 Gelfingen                  3:12.12,6    22.01,2  (4081)    4.33 ¦ 
TS2/M20      3. Baud David                          73 Lausanne                   6:39.33,8    59.48,5  (1878)    6.47 ¦ 
TS2/M45     27. Baudisch Dieter                     57 D-Kuchen                   8:35.28,6  3:28.16,1  (1526)    8.45 ¦ 
100/M50    162. Bauer Ulrich                        49 D-Ludwigshafen            17:22.25,5  9:13.13,4  (1314)   10.25 ¦ 
100/M30     88. Bauerfeind Stephan                  68 D-Paderborn               16:21.51,8  9:17.14,0  (1122)    9.49 ¦ 
100/M45     62. Bauernfeind Günter                  54 D-Renningen               10:44.48,9  3:11.31,3  (1642)    6.26 ¦ 
V/M30       16. Baum Christian                      68 Nidau                        48.04,1    15.50,8  (6147)    4.34 ¦ 
100/W20      3. Baumann Heike                       74 D-Endingen                10:54.05,6    17.02,7  (3356)    6.32 ¦ 
100/M50     47. Baumann Heinz                       52 Mettmenstetten            11:18.25,7  3:09.13,6   (493)    6.47 ¦ 
100/M45     39. Baumann Jürgen                      55 D-Heilbronn               10:16.42,0  2:43.24,4   (471)    6.10 ¦ 
247         26. Kpl Baumann Marcel                  69 Seftigen                   3:23.34,6    58.17,4  (4610)    4.49 ¦ 
V/W30        3. Baumann Martina                     71 Schüpfen                     43.59,8     4.18,5  (6005)    4.11 ¦ 
100/MP      56. Gfr Baumann Rolf Markus, Dierikon   72 MG Free Walkers           20:44.31,0 12:58.00,6  (3079)   12.26 ¦ 
TS1/M45      1. Baumann Walter                      53 Flawil                     2:58.23,6      -----     (6)    4.37 ¦ 
TS3/W20      1. Baume Nancy                         76 Saignelégier              15:46.25,3      -----  (2574)   11.30 ¦ 
100/M50    125. Baumgarten Karl Wolfgang            52 D-Weyhe                   13:45.56,8  5:36.44,7  (1777)    8.15 ¦ 
100/W60      7. Baumgartner Annie                   39 F-St Privat des Vieux     21:42.21,4  8:43.10,3  (2530)   13.01 ¦ 
TS1/M45     22. Baumgartner Beat                    55 Nidau                      5:14.48,4  2:16.24,8  (3307)    8.09 ¦ 
100/M50    142. Baumgartner Bruno                   50 Brugg AG                  14:34.44,2  6:25.32,1  (1208)    8.44 ¦ 
TS3/M35      6. Baumgartner Elmar                   63 Flawil                    16:50.54,1  8:00.19,6  (3520)   12.17 ¦ 
100/M35     22. Baumgartner Hansueli                66 Grosshöchstetten           9:29.27,2  1:59.14,4    (77)    5.41 ¦ 
100/M50    180. Baumgartner Kurt                    48 Schüpfen                  20:12.33,4 12:03.21,3  (1400)   12.07 ¦ 
V/M20        2. Baumgartner Reto                    74 Bern                         35.35,3     1.36,1  (6284)    3.23 ¦ 
100/M35      4. Baumgartner Rolf                    64 Neftenbach                 7:47.29,0    17.16,2  (1546)    4.40 ¦ 
TS1/M50      6. Baumgartner Urs                     50 St. Gallen                 4:09.34,9    33.46,2  (3690)    6.27 ¦ 
V/M40       15. Baur Rudolf                         59 Hermrigen                    46.38,2    10.21,0  (6148)    4.26 ¦ 
V/W40        7. Baur Silvia                         61 Hermrigen                    53.06,5    10.48,7  (6149)    5.03 ¦ 
H/W45       14. Bayer Susanne                       55 Weinfelden                 2:05.57,9    31.51,6  (5350)    5.58 ¦ 
100/M45     15. Bazzana Lucio                       54 I-Bergamo                  9:25.06,7  1:51.49,1  (3404)    5.39 ¦ 
100/M45    143. Beaudreau Jean                      55 Carouge GE                13:51.30,1  6:18.12,5  (1466)    8.18 ¦ 
100/M35     80. Beck Vincent                        64 F-Soultz                  11:57.06,9  4:26.54,1   (351)    7.10 ¦ 
100/M45     91. Becker Felix                        54 D-Karlsruhe               11:46.37,5  4:13.19,9   (537)    7.03 ¦ 
TS1/M40     20. Becker Mattin                       60 D-Arnsberg                 4:38.16,3  1:48.01,9  (3583)    7.12 ¦ 
100/M35      6. Becker Michael                      66 D-Großlehna                8:20.14,5    50.01,7  (3269)    5.00 ¦ 
100/M30     14. Beckert Holger                      69 D-Offenbach                8:50.45,2  1:46.07,4    (93)    5.18 ¦ 
100/M30     53. Beckmann Michael                    69 D-Bruchsal                12:23.57,9  5:19.20,1  (1056)    7.26 ¦ 
TS1/M35     13. Bedat Cédric                        65 Genève                     4:06.59,4    38.01,0   (430)    6.23 ¦ 
M/M40       21. Beerli Urs                          59 Frauenfeld                 3:38.40,6    48.29,2  (4244)    5.10 ¦ 
100/M70      5. Behounek Hans                       29 Pratteln                  15:43.18,5  3:53.03,5   (453)    9.25 ¦ 
V/W50        3. Beiner Berta                        51 Heimberg                     48.53,9     8.28,8  (6263)    4.39 ¦ 
H/M55       13. Beiner Fritz                        47 Heimberg                   1:39.21,7    20.09,9  (5494)    4.42 ¦ 
100/MP      22. GEND Beliard Denis, F-Thonon les Ba 67 Chablais                  13:18.39,5  5:32.09,1  (3042)    7.59 ¦ 
100/M35    122. Bellini Thomas                      64 Löhningen                 14:02.27,4  6:32.14,6  (1699)    8.25 ¦ 
100/M50    166. Bellino Luigi                       48 I-Milano                  17:54.30,6  9:45.18,5  (3581)   10.44 ¦ 
H/M20       34. Bendel Marco                        73 D-Wittlingen               1:46.20,5    40.07,0  (5234)    5.02 ¦ 
TS1/M20     36. Benes Georg                         74 D-Frankfurt                6:59.01,6  3:44.54,3  (1900)   10.51 ¦ 
100/M55     74. Benoit Edouard                      44 Ponts-de-Martel           15:10.19,8  6:22.11,4  (3692)    9.06 ¦ 
100/M20     63. Benoit Roland                       74 Ponts-de-Martel           21:14.34,0 12:48.13,2  (3691)   12.44 ¦ 
H/M55       29. Benz Paul                           44 St. Gallen                 2:03.59,2    44.47,4  (5451)    5.52 ¦ 
100/M55     54. Berche Bernard                      47 F-Belfort                 12:59.54,1  4:11.45,7  (1097)    7.47 ¦ 
H/W40        6. Berger Brigitte                     60 Uitikon Waldegg            1:38.25,2    22.49,6  (5246)    4.39 ¦ 
100/M35      2. Berger Emil                         67 Wiedlisbach                7:36.02,8     5.50,0     (7)    4.33 ¦ 
V/M45        2. Berger Gerhard                      54 Rohr AG                      40.32,0     1.02,8  (6235)    3.51 ¦ 
TS1/M20     12. Berger Hans-Ueli                    77 Undervelier                4:46.27,1  1:32.19,8  (1667)    7.25 ¦ 
100/M55     99. Berger Willi                        47 Bolligen                  18:17.05,1  9:28.56,7  (1354)   10.58 ¦ 
V/M50        5. Berger Willi                        48 Gerlafingen                  48.57,4     4.43,8  (6272)    4.39 ¦ 
100/M55      8. Bergert Rainer                      43 D-Rodgau                  10:38.55,4  1:50.47,0   (237)    6.23 ¦ 
M/M30        7. Berkel André                        68 Wohlen AG                  3:21.16,9    43.06,9  (4027)    4.46 ¦ 
100/M55     77. Berl Thomas                         47 Eiken                     15:38.11,9  6:50.03,5  (1300)    9.22 ¦ 
100/M70     13. Bermbach Hermann                    28 D-Sulzbach                19:40.46,4  7:50.31,4  (3214)   11.48 ¦ 
H/M60        4. Berner Herbert                      39 Spiegel b. Bern            1:35.56,9     5.33,7  (5506)    4.32 ¦ 
100/W35      3. Bernhard Isabella                   66 D-Maxdorf                  9:02.32,7     8.34,8  (3336)    5.25 ¦ 
100/M35     34. Bernhardsgrütter Roman              64 Bern                       9:54.36,5  2:24.23,7    (99)    5.56 ¦ 
K/M6         3. Berni Marcel                        88 Schliern b. Köniz            11.56,7     0.33,8  (6351)    3.58 ¦ 
100/M50    122. Bersot René                         49 La Chaux-de-Fonds         13:42.20,3  5:33.08,2  (1727)    8.13 ¦ 
H/M40       55. Berta Urs                           59 Muhen                      2:07.22,0    51.28,8  (5247)    6.02 ¦ 
100/W55      7. Bessard Irene                       46 Le Châble VS              13:42.05,0  2:59.41,5   (741)    8.13 ¦ 
H/W20       10. Besse Valérie                       73 Lenzburg                   1:44.03,4    25.30,3  (5248)    4.55 ¦ 
100/M30     99. Bétrix Joël                         72 Romanel-s-Lausanne        20:48.46,0 13:44.08,2  (1655)   12.29 ¦ 
M/W30        1. Betschart Fränzi                    70 Baar                       3:22.09,6      -----  (4112)    4.47 ¦ 
TS2/W40      4. Bettendorf Lea                      61 D-Baden-Baden              7:17.38,3  1:19.05,2  (3305)    7.25 ¦ 
100/M60     77. Beuchat Jean-Pierre                 39 Nidau                     19:26.09,8 10:04.52,5  (1281)   11.39 ¦ 
100/M45     34. Beutel Frank                        57 D-Würzburg                10:07.51,8  2:34.34,2   (218)    6.04 ¦ 
H/M55       19. Beutler Rudolf                      45 Lyss                       1:43.55,4    24.43,6  (5092)    4.55 ¦ 
TS2/M30     22. Bexton Adam                         71 GB-Essex CBI O2YA          9:47.38,2  4:41.43,9  (3345)    9.58 ¦ 
100/M45    159. Biallas Jürgen                      54 D-Iserlohn                14:54.08,7  7:20.51,1  (1149)    8.56 ¦ 
V/M35        6. Bianzina Walter                     63 Sutz                         41.29,8     5.36,7  (6010)    3.57 ¦ 
H/M45       17. Bichsel Beat                        57 Täuffelen                  1:30.52,9    19.52,6  (5389)    4.18 ¦ 
H/M40       30. Biedermann Iwan                     62 Bleiken                    1:39.35,5    23.42,3  (5139)    4.43 ¦ 
H/M20       26. Biedermann Stephan                  82 Biel/Bienne                1:38.42,3    32.28,8  (5424)    4.40 ¦ 
247         21. Sdt Biegger Marcel                  76 Busswil b. Büren           3:13.25,9    48.08,7  (4612)    4.34 ¦ 
100/M35     57. Bierholz Dirk                       66 D-Düsseldorf              11:09.38,2  3:39.25,4  (1452)    6.41 ¦ 
100/M30     62. Bieri Niklaus                       68 Landquart                 12:58.28,3  5:53.50,5  (3650)    7.47 ¦ 
100/MP      58. Pz Gren Bieri Patrick               82 Lüscherz                  20:52.58,5 13:06.28,1  (3097)   12.31 ¦ 
TS2/M40     29. Biermann Andreas                    61 D-Neustadt                10:38.08,7  6:22.38,1  (3385)   10.50 ¦ 
100/M45    119. Biese Ralf                          56 D-Berlin                  13:03.54,6  5:30.37,0  (1048)    7.50 ¦ 
100/M20     61. Bigand Julien                       80 F-Chassey les Scey        19:39.44,5 11:13.23,7  (3668)   11.47 ¦ 
100/W60      3. Bigge Barbara                       42 D-Lehrte                  13:25.55,2    26.44,1  (3399)    8.03 ¦ 
H/M30       19. Bigler Hanspeter                    71 Bern                       1:32.07,0    25.50,0  (5275)    4.21 ¦ 
V/M70        4. Bignens Raymond                     28 Pully                      1:09.44,4    21.38,7  (6285)    6.38 ¦ 
H/W40        4. Bilat Liselotte                     58 La Chaux-de-Fonds          1:37.01,2    21.25,6  (5500)    4.35 ¦ 
TS2/M45     13. Binder Gerhard                      56 Bern                       6:21.28,2  1:14.15,7  (1866)    6.28 ¦ 
TS2/M40     25. Binggeli Andreas                    61 Sugiez                    10:02.53,2  5:47.22,6  (3272)   10.14 ¦ 
TS3/MJ       1. Birbaum Fabian                      84 Baar                      13:25.49,8      -----  (1261)    9.48 ¦ 
100/M60     73. Birrer Bruno                        39 Nidau                     18:02.59,2  8:41.41,9  (1329)   10.49 ¦ 
H/W50        1. Birrer Gaby                         50 Nidau                      1:34.05,2      -----  (5276)    4.27 ¦ 
100/M50     42. Birri Hanspeter                     50 Pratteln                  10:58.14,3  2:49.02,2  (3596)    6.34 ¦ 
TS2/M50      1. Bischoff Johannes                   51 Birsfelden                 5:22.17,8      -----    (60)    5.28 ¦ 
TS1/M65      1. Biskupiak Henryk                    36 PL-Mikolon                 5:49.13,4      -----  (1748)    9.02 ¦ 
100/M30     47. Bissegger Patrick                   70 Wil                       11:45.31,5  4:40.53,7  (1623)    7.03 ¦ 
TS1/M35     42. Bissig Andy                         64 Oberrieden                 6:21.57,3  2:52.58,9  (3481)    9.53 ¦ 
100/M50     87. Bissig Hans                         52 Cham                      12:30.52,6  4:21.40,5  (1607)    7.30 ¦ 
100/M40    132. Bittner Martin                      60 D-Gelsenkirchen           12:35.33,4  5:38.54,4   (375)    7.33 ¦ 
H/M45       63. Blanchard Werner                    56 Solothurn                  2:47.36,5  1:36.36,2  (5277)    7.56 ¦ 
100/M70      8. Blank Max                           32 D-Stuttgart               17:29.43,7  5:39.28,7  (1309)   10.29 ¦ 
100/M40    118. Blaser Alfons                       61 D-Winterstettenstadt      12:09.05,2  5:12.26,2  (1778)    7.17 ¦ 
100/M40    191. Blaser Markus                       61 Würenlos                  15:29.56,8  8:33.17,8  (1668)    9.17 ¦ 
TS1/M35     23. Bläsi Gilbert                       63 Solothurn                  4:36.46,3  1:07.47,9  (1013)    7.10 ¦ 
H/M20        6. Blatter Stefan                      73 Gümmenen                   1:21.12,9    14.59,4  (5524)    3.50 ¦ 
100/M20     21. Blätz Jan                           80 D-Erbes-Büdesheim         12:00.19,8  3:33.59,0  (1407)    7.12 ¦ 
100/M35     54. Bleich Stephen                      65 D-Radolfzell              11:01.07,3  3:30.54,5    (83)    6.36 ¦ 
100/M35    158. Bleuler Max                         67 S. Antonino               18:56.56,1 11:26.43,3  (1882)   11.22 ¦ 
100/W50     10. Bleuler Therese                     48 Dietikon                  13:33.38,2  3:27.32,2   (725)    8.08 ¦ 
TS2/M55      6. Blochberger Manfred                 47 D-Weißwasser               6:50.29,5  1:33.12,1   (390)    6.58 ¦ 
100/M45    106. Block Fritz                         55 Riehen                    12:26.36,4  4:53.18,8   (314)    7.27 ¦ 
TS1/M20     23. Bloise Domenico                     74 Lüterkofen-Ichert          5:33.30,8  2:19.23,5  (3498)    8.38 ¦ 
V/M65        5. Blondel Albert                      35 Lausanne                     53.43,7     5.06,6  (6132)    5.07 ¦ 
V/W20        4. Blum Katja                          80 Worb                         50.50,3     3.36,7  (6080)    4.50 ¦ 
V/W45        3. Blum Marianna                       56 Biglen                       55.01,0     5.59,0  (6081)    5.14 ¦ 
100/M50     18. Blumenthal Wendelin                 49 Bern                       9:58.45,5  1:49.33,4   (134)    5.59 ¦ 
100/W35     17. Bobbert Annette                     67 D-Duesseldorf             12:24.11,5  3:30.13,6  (2553)    7.26 ¦ 
100/M50    109. Boch Edouard                        49 F-Saverne                 13:17.18,8  5:08.06,7  (3528)    7.58 ¦ 
100/M45    146. Bock Reinhard                       53 D-Merzig                  13:55.25,0  6:22.07,4   (500)    8.21 ¦ 
K/M4         6. Boder Anthony                       91 Biel/Bienne                   3.52,5     0.22,8  (7018)    3.52 ¦ 
100/M40    129. Boese Thomas                        59 D-Hummeltal               12:33.01,0  5:36.22,0  (1044)    7.31 ¦ 
100/M55     85. Böhler Dieter                       45 Genève                    16:24.33,2  7:36.24,8  (1134)    9.50 ¦ 
H/W35       11. Böhler Gabriele                     65 D-Herrischried             1:49.56,1    23.47,6  (5106)    5.12 ¦ 
100/M55     60. Böhm Hartmut                        43 D-Berlin                  13:46.29,7  4:58.21,3  (1489)    8.15 ¦ 
TS2/M65      3. Bohner Richard                      34 D-Langweid                11:27.30,5  3:31.07,8  (1453)   11.40 ¦ 
100/M40     34. Bohnhoff Ulf                        60 D-Büchen                   9:41.13,6  2:44.34,6    (36)    5.48 ¦ 
M/W40        5. Boillat Kireev Véronique            62 St-Sulpice VD              3:43.54,0    44.30,2  (4043)    5.18 ¦ 
TS2/M55      4. Boissiere Jacques                   45 Châtelaine                 5:58.29,2    41.11,8  (3316)    6.05 ¦ 
V/M20       30. Bollier Roland                      77 Wädenswil                    50.51,0    16.51,8  (6032)    4.50 ¦ 
V/W35        9. Bolliger Bettina                    64 Sugiez                       54.54,0    15.45,8  (6133)    5.13 ¦ 
V/M35        9. Bolliger Reto                       65 Sugiez                       42.17,7     6.24,6  (6134)    4.01 ¦ 
100/W35     36. Bolliger Vedika                     64 Zürich                    16:25.22,7  7:31.24,8   (805)    9.51 ¦ 
H/W30       14. Bollinger Lelia Coralia             71 Zürich                     1:43.07,9    25.49,9  (5084)    4.53 ¦ 
H/M20       27. Bollmann Pascal                     73 Altendorf                  1:39.12,9    32.59,4  (5165)    4.42 ¦ 
100/M45    113. Bollmann Peter                      55 Uster                     12:43.59,3  5:10.41,7   (403)    7.38 ¦ 
TS3/M45      4. Boner Ruedi                         57 Mümliswil                 10:31.38,0  2:55.18,5  (1841)    7.41 ¦ 
H/M50       32. Bongard François                    52 Posieux                    1:44.47,4    24.11,2  (5190)    4.57 ¦ 
V/WJ         2. Bongard Vivianne                    85 Jens                         45.14,7     0.00,3  (6275)    4.18 ¦ 
100/M35     11. Bönig Torsten                       63 D-Belzig                   8:37.42,8  1:07.30,0    (68)    5.10 ¦ 
100/M35    113. Böniger Thomas                      66 Valens                    13:45.00,1  6:14.47,3  (1474)    8.15 ¦ 
100/M45     98. Bonk Detlef                         55 D-Köln                    11:57.29,8  4:24.12,2   (255)    7.10 ¦ 
100/M30      8. Bönsch Michael                      69 D-Waldstetten              8:17.59,1  1:13.21,3  (3339)    4.58 ¦ 
100/M45     72. Bopp Werner                         56 Villnachern               11:00.42,1  3:27.24,5  (1608)    6.36 ¦ 
H/M20       35. Bord Alain                          ?? Lausanne                   1:47.30,9    41.17,4  (5077)    5.05 ¦ 
V/M45       13. Borer Urs                           57 Kleinlützel                  49.30,5    10.01,3  (6209)    4.42 ¦ 
100/M60     43. Borm Günter                         41 D-Magstadt                13:53.14,8  4:31.57,5  (1153)    8.19 ¦ 
H/M55       18. Born Fritz                          46 Hettiswil                  1:43.07,5    23.55,7  (5090)    4.53 ¦ 
100/M50     86. Born Peter                          48 D-Nürtingen               12:28.38,5  4:19.26,4   (145)    7.29 ¦ 
H/W20        2. Born Rita                           75 Basel                      1:28.35,9    10.02,8  (5185)    4.11 ¦ 
H/M50       16. Bornoz Claude                       48 Vevey                      1:33.10,9    12.34,7  (5038)    4.24 ¦ 
100/M70      1. Borris Willi                        32 D-Sexau                   11:50.15,0      -----   (257)    7.06 ¦ 
100/M55     33. Bortis Hans                         47 Ernen                     11:59.03,3  3:10.54,9   (364)    7.11 ¦ 
100/W45     12. Bösch Beatrice                      53 Basel                     13:51.42,5  4:05.39,5   (757)    8.19 ¦ 
TS2/M35      5. Boss Cedric                         63 Le Landeron                4:58.37,5    56.52,2    (65)    5.04 ¦ 
100/M45     56. Bossard Toni                        54 Lupfig                    10:35.52,0  3:02.34,4   (200)    6.21 ¦ 
100/M35    149. HFW Bossert Andreas                 64 D-Kieselbronn             17:01.17,1  9:31.04,3  (3085)   10.12 ¦ 
100/M35    112. Bottinelli Jean-Marc                64 Villeret                  13:40.44,0  6:10.31,2  (1092)    8.12 ¦ 
100/M50     24. Bouday Luc                          52 F-Houtaud                 10:28.36,4  2:19.24,3  (1627)    6.17 ¦ 
100/M55     61. Bouma Jaroslav                      46 CZ-Vitice                 13:49.40,2  5:01.31,8  (1725)    8.17 ¦ 
M/W35        1. Bouquet Christiane                  63 Ste-Croix                  3:09.19,0      -----  (4001)    4.29 ¦ 
H/M45       26. Bourquin Normand                    56 Biel/Bienne                1:36.40,3    25.40,0  (5404)    4.34 ¦ 
100/M35     83. Bourrat Joel                        67 F-Lougres                 12:02.24,4  4:32.11,6  (3663)    7.13 ¦ 
H/M45       50. Bouverat Benoit                     56 Saignelégier               1:49.46,4    38.46,1  (5502)    5.12 ¦ 
TS1/M40     17. Bowald Eric                         60 Kriens                     4:34.08,5  1:43.54,1   (121)    7.06 ¦ 
M/M45       11. Bown Michael                        57 Bogis-Bossey               3:18.30,5    29.53,3  (4149)    4.42 ¦ 
H/M35       29. Bracher Heinz                       63 Bleienbach                 1:29.34,5    18.13,0  (5487)    4.14 ¦ 
TS2/W55      2. Bracher Käthi                       47 Madiswil                  11:00.27,9  1:41.10,6  (2517)   11.12 ¦ 
100/M45     47. Bracher Peter                       55 Riedholz                  10:25.18,5  2:52.00,9   (229)    6.15 ¦ 
TS2/M30     23. Brachmann Alain                     69 L-Soleuvre                 9:50.04,7  4:44.10,4  (3390)   10.01 ¦ 
100/M50     61. Bracht Gerhard                      50 D-Stuttgart               11:43.04,8  3:33.52,7   (232)    7.01 ¦ 
100/M35     55. Branca Giovanni                     65 I-Milano                  11:02.29,4  3:32.16,6  (3422)    6.37 ¦ 
V/W20        8. Brand Christine                     73 Burgdorf                     55.27,8     8.14,2  (6052)    5.16 ¦ 
H/M30        3. Brand Christoph                     69 Zürich                     1:12.48,0     6.31,0  (5229)    3.27 ¦ 
100/W50     18. Brand Teres                         50 Werrikon                  15:16.16,6  5:10.10,6  (3642)    9.09 ¦ 
TS2/M30      3. Brandenberger Erwin                 70 Rorschacherberg            5:23.24,7    17.30,4    (79)    5.29 ¦ 
100/W30     13. Brandenburger Nicole                72 L-Esch/Alzette            16:55.07,3  6:55.46,3  (2546)   10.09 ¦ 
M/M45       25. Brändli Jakob                       57 Langnau i. E.              3:43.04,1    54.26,9  (4035)    5.17 ¦ 
100/M45    170. Branger Christoph                   57 Oftringen                 15:32.56,3  7:59.38,7  (1242)    9.19 ¦ 
100/M75      2. Brassel Paul                        27 Speicher                  16:04.47,1  1:36.47,8   (448)    9.38 ¦ 
247         39. Bratschi Hans-Peter                 60 Zürich                     3:54.27,0  1:29.09,8  (4613)    5.33 ¦ 
V/M45       11. Brauchli Heinz                      55 Twann                        48.38,4     9.09,2  (6395)    4.37 ¦ 
V/W45       12. Brauchli Marianne                   57 Twann                      1:09.16,6    20.14,6  (6242)    6.35 ¦ 
V/MJ         6. Brauen Reto                         83 Pieterlen                    42.07,7     4.59,0  (6182)    4.00 ¦ 
H/W30       17. Braun Denise                        70 Zürich                     1:51.46,9    34.28,9  (5555)    5.17 ¦ 
100/W40     43. Braun Irene                         62 Biel/Bienne               20:50.39,8 11:40.10,6  (3443)   12.30 ¦ 
H/M30       15. Braun Urs                           70 Zürich                     1:23.39,1    17.22,1  (5160)    3.57 ¦ 
100/M55     36. Braun Werner                        45 D-Eigeltingen             12:00.40,1  3:12.31,7  (3468)    7.12 ¦ 
K/M2        23. Brawand Luca                        96 Biel/Bienne                   2.51,2     0.42,8  (7021)    5.42 ¦ 
100/W45     14. Brechbühl Elisabeth                 53 Grenchen                  14:08.07,1  4:22.04,1   (823)    8.28 ¦ 
247         12. Gfr Brechbühl Robert                51 Oberdiessbach              2:57.20,2    32.03,0  (4614)    4.12 ¦ 
100/W50      8. Breitenmoser Sonja                  52 Wetzikon                  13:25.09,2  3:19.03,2   (724)    8.03 ¦ 
100/M35     23. Breitenmoser Stefan                 67 Appenzell                  9:29.32,6  1:59.19,8    (98)    5.41 ¦ 
100/M40    199. Breitschmid Jann                    62 Oberwil-Lieli             17:32.56,7 10:36.17,7  (1317)   10.31 ¦ 
TS2/M60      4. Brelaz François                     39 Cheseaux-Lausanne          8:58.39,5  1:49.07,9  (1538)    9.08 ¦ 
TS1/M45     24. Brenn Marcel                        53 Winterthur                 5:19.46,6  2:21.23,0  (1132)    8.17 ¦ 
H/M50       27. Brenner Christian                   52 Aegerten                   1:40.53,4    20.17,2  (5553)    4.46 ¦ 
100/M45     61. Brenner Peter                       56 Siebnen                   10:42.40,0  3:09.22,4  (1722)    6.25 ¦ 
100/MP      59. OTL Breuer Gerhard H., D-Efringen-K 44 Staufer Löwe 2            21:23.07,4 13:36.37,0  (3095)   12.49 ¦ 
TS2/M45     20. Brezger Traugott                    54 D-Leonberg                 7:00.16,9  1:53.04,4   (470)    7.08 ¦ 
V/M45       25. Bridevaux Pierre Alain              54 Biel/Bienne                1:00.05,3    20.36,1  (6165)    5.43 ¦ 
100/M35      1. Bringold Andreas                    64 Wiedlisbach                7:30.12,8      -----     (1)    4.30 ¦ 
H/W65        1. Brinkert Resi                       37 D-Duisburg                 2:09.24,5      -----  (5391)    6.07 ¦ 
TS1/M30      8. Brodmann Michael                    68 D-Heimsheim                4:34.14,5  1:51.17,3  (1739)    7.06 ¦ 
TS1/M55      2. Brogle Andreas                      46 Wittnau                    4:12.42,8    33.53,3  (3683)    6.32 ¦ 
M/M35        5. Brogli Willi                        63 Hellikon                   3:10.36,7    11.03,9  (4005)    4.31 ¦ 
100/M50    170. Brönnimann Hans-Peter               52 Basel                     18:40.09,2 10:30.57,1    (90)   11.12 ¦ 
V/M70        1. Brönnimann Heinz                    31 Dieterswil                   48.05,7      -----  (6026)    4.34 ¦ 
V/M60        1. Brönnimann Peter                    41 Schüpfen                     47.56,0      -----  (6038)    4.33 ¦ 
H/M20        7. Brönnimann Thomas                   79 Bern                       1:21.42,3    15.28,8  (5481)    3.52 ¦ 
H/M45       60. Brosch Gunnar                       57 Bern                       2:13.03,2  1:02.02,9  (5264)    6.18 ¦ 
100/M35     95. Brouchoud Fernand                   66 Monthey                   12:52.40,7  5:22.27,9  (1561)    7.43 ¦ 
M/M40       26. Füs Bruder Daniele                  61 Basel                      3:49.19,2    59.07,8  (4658)    5.26 ¦ 
V/W45        2. Brudermann Erika                    57 Niederbipp                   52.10,5     3.08,5  (6114)    4.58 ¦ 
100/M30     52. Brüggendieck Uwe                    72 D-Offenbach               12:12.21,6  5:07.43,8   (329)    7.19 ¦ 
M/M40        3. Brügger André                       59 Murten                     2:55.25,1     5.13,7  (4143)    4.09 ¦ 
TS1/W65      1. Brügger Lotti                       37 Volketswil                 6:50.09,7      -----  (2514)   10.37 ¦ 
H/W40        2. Brügger Marianne                    59 Murten                     1:32.10,2    16.34,6  (5249)    4.22 ¦ 
H/M40       20. Bruggmann Roland                    60 Unterehrendingen           1:32.50,3    16.57,1  (5496)    4.23 ¦ 
V/M30       20. Bruland Stein Inge                  69 Schlieren                    51.04,3    18.51,0  (6261)    4.51 ¦ 
100/M50    103. Brumann Josef                       51 Tann                      12:54.42,0  4:45.29,9  (1125)    7.44 ¦ 
100/M50    132. Brunecker Wolfgang                  52 D-Wuppertal               13:53.53,6  5:44.41,5  (1175)    8.20 ¦ 
100/M40     57. Brunner Alfred                      61 Uetendorf                 10:10.49,4  3:14.10,4  (1656)    6.06 ¦ 
100/M40      7. Brunner Ludwig                      61 I-Algund                   8:27.08,6  1:30.29,6  (3367)    5.04 ¦ 
100/M30     60. Brunner Stefan                      70 A-Kirchdorf               12:56.59,9  5:52.22,1  (1187)    7.46 ¦ 
100/M50     54. Brunschweiler Josef                 51 Urdorf                    11:28.20,2  3:19.08,1  (3460)    6.53 ¦ 
V/W35        6. Brustolin Daniela                   64 Lausanne                     49.26,4    10.18,2  (6071)    4.42 ¦ 
TS2/M55      9. Bryner Rolf                         45 Embrach                    7:20.22,9  2:03.05,5  (1034)    7.28 ¦ 
TS1/M50     15. Brzozowski Jan                      52 PL-Mikolw 1                4:43.50,8  1:08.02,1  (1749)    7.21 ¦ 
100/M50     25. Bschor Alois Jun                    51 D-Mertingen               10:28.42,7  2:19.30,6  (1628)    6.17 ¦ 
H/M40        3. Buchecker Christoph                 58 Pfeffingen                 1:20.50,8     4.57,6  (5536)    3.49 ¦ 
100/M20     36. Buchecker Stephan                   78 D-Berlin                  13:54.05,9  5:27.45,1   (481)    8.20 ¦ 
TS2/M50      6. Büchi Jakob                         52 Peseux                     6:07.59,2    45.41,4  (3686)    6.14 ¦ 
V/M20       36. Büchler Beat                        73 Bern                         55.28,0    21.28,8  (6043)    5.16 ¦ 
100/M40    204. Büchler Fredi                       62 Brugg AG                  18:48.58,4 11:52.19,4  (1657)   11.17 ¦ 
V/M30       22. Buchli Lorenz                       68 Zauggenried                  51.55,5    19.42,2  (6094)    4.56 ¦ 
H/WJ         1. Buchmann Miriam                     83 Romanshorn                 1:54.27,2      -----  (5294)    5.25 ¦ 
100/M20     12. Buchmann Reto                       77 Biel/Bienne               10:35.25,9  2:09.05,1  (1083)    6.21 ¦ 
100/M40     54. Buck Karl-Heinz                     58 D-Herrenzimmern           10:06.49,1  3:10.10,1   (188)    6.04 ¦ 
100/MP      57. Wm Buck Remo, Hochdorf              74 MG Free Walkers - UOV A H 20:44.32,7 12:58.02,3  (3087)   12.26 ¦ 
100/M40     43. Buechel Paul                        58 St. Margrethen SG          9:47.49,7  2:51.10,7   (143)    5.52 ¦ 
100/M45      7. Buehlmann Ruedi                     57 Münsingen                  8:27.23,5    54.05,9  (1860)    5.04 ¦ 
H/W20       24. Buess Annette                       74 Biel/Bienne                2:03.05,2    44.32,1  (5438)    5.50 ¦ 
TS1/M30     16. Buetikofer Olivier                  68 Gossliwil                  5:35.35,4  2:52.38,2  (3419)    8.41 ¦ 
100/M60     27. Buhl Manfred                        40 D-Filderstadt             12:35.26,3  3:14.09,0   (164)    7.33 ¦ 
100/M55     55. Bühler Lucien                       44 Tramelan                  13:09.14,6  4:21.06,2  (1087)    7.53 ¦ 
V/M30       13. Bühlmann Hannes                     71 Kloten                       47.16,0    15.02,7  (6024)    4.30 ¦ 
TS2/M30     18. Buhmann Kilian                      68 Ried-Brig                  9:28.46,1  4:22.51,8  (1886)    9.39 ¦ 
100/M60     76. Bührer Emil                         39 D-Schramberg              19:24.44,6 10:03.27,3  (1355)   11.38 ¦ 
V/M40       17. Buisson Guy                         62 F-Le Pont de Claix           47.53,8    11.36,6  (6241)    4.33 ¦ 
100/M45    178. Bulato Angelo                       57 Zürich                    16:40.52,4  9:07.34,8  (1825)   10.00 ¦ 
TS3/M45      5. Bulmer Wolfgang                     55 D-Nagold                  13:06.11,8  5:29.52,3  (3265)    9.33 ¦ 
V/M20       35. Bundeli Sandro                      75 Brügg BE                     55.19,9    21.20,7  (6374)    5.16 ¦ 
H/M40       24. Buntschu Ignaz                      58 St. Ursen                  1:34.41,3    18.48,1  (5265)    4.29 ¦ 
H/W20       23. Burgermeister Sandra                77 Bern                       1:56.37,4    38.04,3  (5179)    5.31 ¦ 
100/M45     59. Burgert Fabian                      56 D-Münstertal              10:38.12,3  3:04.54,7  (3646)    6.22 ¦ 
TS1/M40      6. Burgherr Hans                       61 Reiden                     3:41.35,0    51.20,6   (153)    5.44 ¦ 
TS1/M35     25. Bürgi Erich                         64 Kallnach                   4:51.53,4  1:22.55,0  (3201)    7.33 ¦ 
100/M20     56. Bürgin Markus                       79 Uster                     18:09.00,6  9:42.39,8  (1780)   10.53 ¦ 
V/M40        5. Bürgy Othmar                        61 Guschelmuth                  39.59,2     3.42,0  (6265)    3.48 ¦ 
V/W45       11. Bürgy Therese                       56 Aegerten                   1:00.50,4    11.48,4  (6150)    5.47 ¦ 
TS2/M30     16. Burkert Ralf                        70 D-Crottendorf              8:28.24,0  3:22.29,7  (1411)    8.37 ¦ 
TS2/W40      5. Burkhardt Aurelia                   61 Ostermundigen              7:28.17,5  1:29.44,4  (3667)    7.36 ¦ 
TS2/M40     22. Burkhardt Marc                      62 Biel/Bienne                8:57.03,1  4:41.32,5  (1700)    9.07 ¦ 
H/M45        5. Burri Alfred                        57 Rothenburg                 1:19.55,3     8.55,0  (5530)    3.47 ¦ 
V/M65        3. Burri Hans-Peter                    36 Port                         49.45,8     1.08,7  (6031)    4.44 ¦ 
H/M50       43. Burri Michel                        52 Biel/Bienne                1:50.51,4    30.15,2  (5103)    5.15 ¦ 
H/M45       29. Burri Roland                        53 Kappelen                   1:38.19,8    27.19,5  (5449)    4.39 ¦ 
100/M65     20. Burster Gerhard                     35 D-Schönwald               14:25.11,4  4:36.17,3   (417)    8.39 ¦ 
100/M45    115. Bury Norbert                        55 D-Tübingen                12:54.56,0  5:21.38,4  (3241)    7.44 ¦ 
M/W55        2. Busatta M. Antonia                  44 I-Sesto San Giovanni       3:57.45,8    12.13,7  (4218)    5.38 ¦ 
100/M30     97. Busenhart Peter                     70 Rorbas-Freienstein        19:27.33,6 12:22.55,8  (1750)   11.40 ¦ 
M/W20        5. Buser Claudia                       73 Kriens                     4:28.44,0  1:28.53,9  (4115)    6.22 ¦ 
V/M35       13. Buser Franz                         63 Bolligen                     43.17,2     7.24,1  (6011)    4.07 ¦ 
H/M40       37. Butterweck Axel                     60 Mörigen                    1:43.12,7    27.19,5  (5427)    4.53 ¦ 
H/W35        4. Butterweck Jane                     64 Mörigen                    1:41.02,0    14.53,5  (5428)    4.47 ¦ 
100/M35    131. Büttler Heinz                       65 Mümliswil                 14:54.07,2  7:23.54,4  (1290)    8.56 ¦ 
M/M55        8. Bützberger Fritz                    45 Bern                       3:48.15,6    52.07,4  (4055)    5.24 ¦ 

Total 338



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.