Altstätter Städtlilauf 2002 - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
32         ---  Bischofberger Reto, Balgach         66 Sportgruppe Werkheim Wyde    15.57,6     7.25,1  (5002)  
03          51. Dabson Sina, Balgach                94 Jugi Balgach                  5.29,7     1.10,8  (1210)  
03          34. Engler Katja, Balgach               94 Jugi Balgach                  5.10,5     0.51,6  (1213)  
02         ---  Engler Patrick                      96 Balgach                       1.04,7     0.10,8  (9214)  
13          34. Graf Gilberte, Balgach              91 Jugi Balgach                 12.03,2     2.23,3  (2209)  
32         ---  Hasler Pius, Balgach                63 3 Bier Flaschen              11.07,9     2.35,4  (5027)  
14          31. Hasler Pius                         91 Balgach                      13.30,9     4.53,5  (2434)  
04          48. Kobler Christoph                    94 Balgach                       5.07,8     0.56,1  (1478)  
04          67. Kobler Daniel                       94 Balgach                       5.24,5     1.12,8  (1479)  
32         ---  Konrad Matthias, Balgach            62 Sportgruppe Werkheim Wyde    15.59,5     7.27,0  (5032)  
04          25. Kunz Dominic, Balgach               94 Jugi Balgach                  4.48,2     0.36,5  (1425)  
04          28. Kunz Pascal, Balgach                95 Jugi Balgach                  4.55,4     0.43,7  (1426)  
31         ---  Lengwiler Lilly, Balgach            64 Jugi Balgach                 11.26,7     1.10,3  (4515)  
12          25. Lengwiler Pascal, Balgach           92 Jugi Balgach                 10.41,5     1.59,4  (1923)  
32         ---  Manser Thomas, Balgach              58 Sportgruppe Werkheim Wyde    14.18,1     5.45,6  (5037)  
03          64. Mettler Pascale, Balgach            96 Jugi Balgach                  5.44,1     1.25,2  (1282)  
43          32. Niederdorfer Ivo                    66 Balgach                      38.59,0     9.11,8   (225)  
45           8. Nüesch Hans Rudolf, Balgach         42 Mila Rheintal                37.23,8     5.14,2   (603)  
24          73. Rohrbach Arthur                     47 Balgach                      22.42,2     7.37,6  (4063)  
22           8. Rohrbach Felix                      84 Balgach                      18.42,4     3.31,5  (3608)  
23          24. Rohrbach Tina                       76 Balgach                      24.49,3     8.01,1  (3807)  
04          70. Schelling Micha                     95 Balgach                       5.28,6     1.16,9  (1460)  
12          15. Schelling Philemon                  92 Balgach                      10.08,4     1.26,3  (1932)  
11          24. Schelling Salome                    92 Balgach                      11.22,1     2.05,3  (1733)  
01         ---  Schmid Patricia, Balgach            97 Kinderturnen Balgach          1.23,2     0.29,2  (9095)  
11          37. Schmid Sabrina, Balgach             93 Jugi Balgach                 11.54,1     2.37,3  (1755)  
03           7. Schmidheini Cora, Balgach           94 Jugi Balgach                  4.35,3     0.16,4  (1241)  
11          61. Silvestri Zaira                     92 Balgach                      13.28,3     4.11,5  (1737)  
02         ---  Spirig Aron                         98 Balgach                       1.30,6     0.36,7  (9242)  
04          71. Spirig Christopher, Balgach         95 Jugi Balgach                  5.29,1     1.17,4  (1443)  
32         ---  Spirig Lars, Balgach                76 Sportgruppe Werkheim Wyde    14.06,1     5.33,6  (5050)  
04          24. Wagler Andrin, Balgach              94 Jugi Balgach                  4.47,9     0.36,2  (1449)  
12          11. Wagler Janik, Balgach               92 Jugi Balgach                  9.55,9     1.13,8  (1942)  
02         ---  Walser Kai                          98 Balgach                       2.51,3     1.57,4  (9279)  
43          35. Werlen Roger                        67 Balgach                      41.10,7    11.23,5   (220)  
03          44. Wettstein Jessica, Balgach          95 Jugi Balgach                  5.24,0     1.05,1  (1247)  
03          57. Wüst Jasmin, Balgach                95 Jugi Balgach                  5.34,1     1.15,2  (1248)  
03          68. Wüst Sereim, Balgach                94 Jugi Balgach                  5.52,9     1.34,0  (1249)  
34         ---  Zünd Gisela                         44 Balgach                      20.54,8    11.00,2  (6111)  
44          22. Fässler Albert                      61 Berg SG                      35.23,9     3.20,2   (428)  
03          47. Fässler Desiree, Berg SG            95 TV Berg                       5.26,5     1.07,6  (1278)  
42          13. Gerber Markus, Bern                 60 GG Bern                      28.33,0     1.19,1     (6)  
04           7. Althaus Michael                     94 Berneck                       4.26,8     0.15,1  (8015)  
31         ---  Baumann Susanne, Berneck            86 STV Au                       12.04,5     1.48,1  (4556)  
23           7. Frei Edeltraud                      56 Berneck                      18.37,4     1.49,2  (3801)  
16           8. Frei Lukas, Berneck                 87 STV Au                        8.10,8     0.50,3  (2808)  
01         ---  Kurath Joelle                       99 Berneck                       2.40,7     1.46,7  (9044)  
01         ---  Kurath Josiane                      96 Berneck                       1.55,8     1.01,8  (9045)  
44           2. Litscher Berni, Berneck             55 MILA Rheintal                32.05,6     0.01,9   (410)  
43           7. Meier Thomas, Berneck               71 KTV Oberriet                 31.17,0     1.29,8   (210)  
43          30. Reller Beat                         68 Berneck                      37.18,8     7.31,6   (235)  
14           8. Schmidheini Felix, Berneck          90 STV Au                        9.20,0     0.42,6  (2416)  
16          17. Schmidheiny David, Berneck          88 STV Au                        9.01,9     1.41,4  (2816)  
04           3. Vetsch Enca, Berneck                94 STV Au                        4.17,5     0.05,8  (1448)  
03          39. Wagner Stefanie, Berneck            94 STV Au                        5.19,4     1.00,5  (1246)  
45          15. Wernli Ernst                        41 Berneck                      47.06,8    14.57,2   (612)  
42          15. Stampanoni Jonathan, Bigorio        70 USC Capriaschese             28.49,7     1.35,8     (7)  
44          20. Schirmer Willy, Bilten              59 LG Glarus                    34.42,0     2.38,3   (439)  
45           6. Rödhammer Hubert, A-Bludenz         46 ULC Bludenz                  36.24,7     4.15,1   (615)  
42          14. Testa Maurizio, I-Borgosesia (VC)   61 Comense                      28.38,1     1.24,2    (17)  
31         ---  Lutz Brigit, Bottmingen             69 Die Drachen                  15.49,4     5.33,0  (4569)  
43          25. Mager Hartmut, A-Bregenz            69 Saeco Power Team Koblach     36.20,8     6.33,6   (209)  
24          81. Steiger Roger                       63 Bronschhofen                 24.24,3     9.19,7  (4097)  
42          31. Frank Markus                        74 Buchs SG                     33.37,9     6.24,0    (37)  
24          80. Rhiner Ralf                         68 Buchs SG                     24.23,0     9.18,4  (4095)  
44          17. Rhyner Oswald                       58 Buchs SG                     34.13,5     2.09,8   (437)  
43          26. Zünd Patrick, Buchs SG              71 Donnschtig-Hüpfer            36.26,0     6.38,8   (231)  

Total 67



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.