Altstätter Städtlilauf 2002 - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04          37. Saciri Besim, Altstätten SG         95 STV Altstätten                5.00,6     0.48,9  (8016)  
12          43. Saciri Bleviro, Altstätten SG       93 STV Altstätten               11.28,8     2.46,7  (1952)  
14          29. Saciri Fitim, Altstätten SG         91 STV Altstätten               12.05,6     3.28,2  (2426)  
16          29. Sadiku Valdet                       89 Altstätten SG                10.41,3     3.20,8  (2827)  
03          33. Salanitri Fabienne, Schachen b. Reu 95 TV Reute                      5.10,0     0.51,1  (1237)  
15           8. Salvadori Carmen, Glarus            88 LAV Glarus                    9.58,1     1.25,0  (2615)  
21           9. Salvadori Karin, Glarus             86 LAV Glarus                   21.13,5     4.09,4  (3407)  
13           2. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                    9.43,9     0.04,0  (2231)  
11          20. Santner Elisabeth, Sennwald         92 Jugi Sennwald                11.07,0     1.50,2  (1732)  
02         ---  Savoie Marc                         97 Altstätten SG                 1.10,7     0.16,8  (9266)  
04          74. Savoie Pascal                       95 Altstätten SG                 5.31,6     1.19,9  (1463)  
42          29. Sax Roland, Freidorf TG             79 LG Wittenbach                32.49,1     5.35,2    (48)  
41           2. Saxer Janina, Zürich                61 LG Fürstenland               24.22,3     0.42,8  (1001)  
14           9. Schadegg Rico                       91 Altstätten SG                 9.25,2     0.47,8  (2415)  
01         ---  Schatzmann Anna, A-Nofels           96 TS R. Gisingen                1.12,5     0.18,5  (9057)  
23           5. Schatzmann Bianca, A-Gisingen       75 TS Raiff. Gisingen           18.29,8     1.41,6  (3810)  
01         ---  Schatzmann Jasmine, A-Gisingen      96 TS R. Gisingen                1.24,3     0.30,3  (9058)  
03           1. Schatzmann Laura, A-Feldkirch       94 Raiffeisen Turnerschaft G     4.18,9      -----  (1238)  
03           5. Schatzmann Nina, A-Feldkirch        94 Raiffeisen Turnerschaft G     4.28,6     0.09,7  (1239)  
42          25. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies      31.54,3     4.40,4    (30)  
24          59. Schefer Willy, Schachen b. Reute    49 TV Reute                     20.46,2     5.41,6  (4032)  
12          53. Schegg Kaspar                       93 Matt                         11.50,3     3.08,2  (1931)  
04          70. Schelling Micha                     95 Balgach                       5.28,6     1.16,9  (1460)  
12          15. Schelling Philemon                  92 Balgach                      10.08,4     1.26,3  (1932)  
11          24. Schelling Salome                    92 Balgach                      11.22,1     2.05,3  (1733)  
13          19. Scheuchzer Andrea, Wängi            90 TV Wängi                     10.50,5     1.10,6  (2222)  
12           1. Scheuchzer Patrick, Wängi           92 TV Wängi                      8.42,1      -----  (1933)  
11          58. Schick Angelina, Marbach SG         93 Jugi Marbach                 13.03,1     3.46,3  (1734)  
12          33. Schick Dario, Marbach SG            92 Jugi Marbach                 11.08,1     2.26,0  (1934)  
01         ---  Schick Flurina, Marbach SG          98 Jugi Marbach                  2.37,0     1.43,0  (9059)  
04          77. Schick Sandro, Marbach SG           94 Jugi Marbach                  5.48,3     1.36,6  (1437)  
44          20. Schirmer Willy, Bilten              59 LG Glarus                    34.42,0     2.38,3   (439)  
11          44. Schlegel Andrea, Eichberg           92 STV Eichberg                 12.30,8     3.14,0  (1735)  
32         ---  Schlegel Christian, Oberriet SG     62 Familie Schlegel             15.45,2     7.12,7  (5043)  
32         ---  Schlegel Fabian, Oberriet SG        87 Familie Schlegel             11.55,7     3.23,2  (5044)  
32         ---  Schlegel Janick, Oberriet SG        96 Familie Schlegel             15.33,5     7.01,0  (5045)  
31         ---  Schlegel Sarah, Oberriet SG         85 Familie Schlegel             13.24,4     3.08,0  (4521)  
42          37. Schlumpf Dominik, Walzenhausen      78 ZP                           36.01,3     8.47,4    (51)  
03          42. Schmid Alessia, Marbach SG          95 Jugi Marbach                  5.22,3     1.03,4  (1240)  
02         ---  Schmid Damian                       97 Marbach SG                    1.28,0     0.34,1  (9253)  
24          33. Schmid Ernst, Marbach SG            65 Pihamola                     19.04,6     4.00,0  (4053)  
11          13. Schmid Irina, Hinterforst           92 Schule Hinterforst 5.Klas    10.39,7     1.22,9  (1736)  
01         ---  Schmid Katja                        96 Hinterforst                   1.03,4     0.09,4  (9060)  
01         ---  Schmid Patricia, Balgach            97 Kinderturnen Balgach          1.23,2     0.29,2  (9095)  
32         ---  Schmid Patrick, Altstätten SG       82 Pfadi St. Michael 4          23.17,6    14.45,1  (5077)  
11          37. Schmid Sabrina, Balgach             93 Jugi Balgach                 11.54,1     2.37,3  (1755)  
01         ---  Schmid Sandra                       96 Hinterforst                   1.15,7     0.21,7  (9061)  
11          47. Schmid Sarah                        93 Marbach SG                   12.35,7     3.18,9  (1745)  
24          29. Schmid Thomas                       67 Rehetobel                    18.55,7     3.51,1  (4033)  
03           7. Schmidheini Cora, Balgach           94 Jugi Balgach                  4.35,3     0.16,4  (1241)  
14           8. Schmidheini Felix, Berneck          90 STV Au                        9.20,0     0.42,6  (2416)  
16          17. Schmidheiny David, Berneck          88 STV Au                        9.01,9     1.41,4  (2816)  
24          54. Schmidlin Jürg, Marbach             57 Pihamola                     20.31,6     5.27,0  (4034)  
32         ---  Schmitter Roland, Hinterforst       68 STV Eichberg                  8.51,7     0.19,2  (5046)  
02         ---  Schneider Fabio, A-Gisingen         97 TS R. Gisingen                1.31,2     0.37,3  (9240)  
13          16. Schneider Livia, Rüthi SG           90 STV Rüthi                    10.43,7     1.03,8  (2245)  
12          66. Schneider Marc, Rüthi SG            92 STV Rüthi                    13.45,7     5.03,6  (1935)  
43           2. Schneider Peter, Uzwil SG           66 LC Uzwil                     30.20,0     0.32,8   (213)  
32         ---  Schneider Urs, Eichberg             73 STV Eichberg                 11.29,7     2.57,2  (5048)  
24          62. Schober Harald                      74 A-Altach                     20.58,5     5.53,9  (4080)  
23           1. Schoch Brigitte, Herisau            78 LAG Gossau                   16.48,2      -----  (3820)  
01         ---  Schönenberger Andrea                97 Salez                         1.11,8     0.17,8  (9062)  
04          45. Schönenberger Daniel                94 Salez                         5.05,4     0.53,7  (1438)  
24          68. Schönenberger Martin, Marbach SG    62 PihaMoLa 2                   21.20,8     6.16,2  (4066)  
11          62. Schönenberger Nadine                93 Marbach SG                   13.59,2     4.42,4  (1772)  
04          31. Schönenberger Sascha, Marbach SG    95 Jugi Marbach                  4.57,5     0.45,8  (1439)  
11          10. Schönenberger Simone                93 Salez                        10.32,8     1.16,0  (1751)  
12          21. Schranz Simon, Marbach SG           92 Jugi Marbach                 10.24,7     1.42,6  (1937)  
03           9. Schreiber Rebecca, A-Altenstadt     95 TS R. Gisingen                4.36,8     0.17,9  (1242)  
02         ---  Schudel Julian, Heerbrugg           96 Jugi STV Heerbrugg            1.02,6     0.08,7  (9241)  
04          16. Schudel Simon, Heerbrugg            94 Jugi STV Heerbrugg            4.39,4     0.27,7  (1440)  
04          11. Schuler Marco                       94 Matt                          4.33,1     0.21,4  (1435)  
24          11. Schulz Jörg                         63 Wald AR                      16.31,5     1.26,9  (4074)  
41          10. Schulz Patricia                     67 Speicher                     30.51,6     7.12,1  (1024)  
01         ---  Schulz Sandra                       97 Wald AR                       1.38,2     0.44,2  (9121)  
01         ---  Schumacher Anja                     99 Lüchingen                     1.43,5     0.49,5  (9120)  
22           4. Schumacher Christian, Reichenburg   86 TSV Galgenen                 15.55,3     0.44,4  (3610)  
24           2. Schumacher Christian, Reichenburg   57 SC Reichenburg               15.53,5     0.48,9  (4076)  
02         ---  Schumacher Dario                    96 Altstätten SG                 1.45,5     0.51,6  (9305)  
12          20. Schumacher Flavio, Reichenburg      93 SC Reichenburg               10.18,1     1.36,0  (1972)  
13           8. Schwizer Olivia                     91 Goldach                      10.04,7     0.24,8  (2223)  
43          19. Scotece Gerardo                     63 Vilters                      35.16,4     5.29,2   (222)  
12          26. Segmüller Cedric, Eichberg          93 KTV Oberriet                 10.42,9     2.00,8  (1957)  
31         ---  Segmüller Fabienne, Altstätten SG   91 STV Altstätten               16.05,5     5.49,1  (5098)  
04          83. Segmüller Loris, Heerbrugg          95 STV Heerbrugg                 6.03,7     1.52,0  (1441)  
32         ---  Segmüller Markus, Altstätten SG     83 Pfadi St. Michael 4          21.14,3    12.41,8  (5076)  
44           9. Segmüller Roland, Eichberg          60 KTV Oberriet                 32.52,9     0.49,2   (416)  
04          56. Seitz Marco                         94 Kriessern                     5.12,5     1.00,8  (1442)  
32         ---  Sieber Gregor                       59 FL-Eschen                     9.29,9     0.57,4  (5063)  
31         ---  Sieber Hilde                        59 FL-Eschen                    13.02,1     2.45,7  (4540)  
01         ---  Sieber Livia                        97 Rebstein                      1.37,8     0.43,8  (9097)  
15          13. Sieber Manuela                      88 Widnau                       11.27,1     2.54,0  (2620)  
24          36. Sieber Martin, Marbach              61 Pihamola                     19.33,1     4.28,5  (4035)  
11          69. Sieber Natalie, Oberriet SG         93 KTV Oberriet                 15.54,3     6.37,5  (1758)  
24          75. Sieber Patrick, Widnau              73 Gehörlosen St. Gallen        23.11,5     8.06,9  (4082)  
23           9. Sieber Petra                        84 Widnau                       19.39,9     2.51,7  (3826)  
03          23. Sieber Sarah                        94 FL-Eschen                     4.59,7     0.40,8  (1252)  
01         ---  Siegfried Carmen                    97 Lienz                         1.33,8     0.39,8  (9063)  
23          26. Siegfried Irene                     52 Lienz                        27.14,4    10.26,2  (3804)  
11          61. Silvestri Zaira                     92 Balgach                      13.28,3     4.11,5  (1737)  
12          46. Sinani Haki                         92 Sennwald                     11.32,0     2.49,9  (1975)  
32         ---  Sinz Philippe, Altstätten SG        90 Pfadi St. Michael 1          13.31,5     4.59,0  (5073)  
11          28. Solenthaler Anja                    93 Salez                        11.40,5     2.23,7  (1738)  
44          32. Solenthaler Heiner                  59 Salez                        45.05,0    13.01,3   (417)  
31         ---  Solenthaler Kathrin, Salez          92 Familie Solenthaler          15.45,8     5.29,4  (4523)  
23          25. Sommer Marlies                      62 Mörschwil                    25.32,4     8.44,2  (3821)  
16          27. Sommer Timo                         88 Mörschwil                    10.13,3     2.52,8  (2840)  
32         ---  Sonderegger Pascal, Altstätten SG   87 KTV Altstätten               13.47,5     5.15,0  (5049)  
43          28. Sonntagbauer Rainer, A-Rankweil     65 Saeco Power Team Koblach     36.32,6     6.45,4   (214)  
03          21. Specker Arabell                     94 St. Gallen                    4.58,6     0.39,7  (1255)  
14          19. Specker Aurel                       91 Altstätten SG                10.19,0     1.41,6  (2424)  
12          14. Specker Lorenz                      93 St. Gallen                   10.05,2     1.23,1  (1951)  
04          36. Specker Martin                      94 Altstätten SG                 5.00,0     0.48,3  (1456)  
02         ---  Specker Richard                     96 St. Gallen                    1.21,9     0.28,0  (9260)  
02         ---  Spirig Aron                         98 Balgach                       1.30,6     0.36,7  (9242)  
04          71. Spirig Christopher, Balgach         95 Jugi Balgach                  5.29,1     1.17,4  (1443)  
32         ---  Spirig Lars, Balgach                76 Sportgruppe Werkheim Wyde    14.06,1     5.33,6  (5050)  
23          10. Spirig Ramona                       76 Wittenbach                   19.49,8     3.01,6  (3828)  
31         ---  Spohn  Lüchingen Margot, St. Gallen 62 Familie Spohn                11.53,2     1.36,8  (4576)  
32         ---  Spohn Josef, St. Gallen             55 Familie Spohn                13.17,1     4.44,6  (8076)  
31         ---  Spohn Nina, St. Gallen              92 Familie Spohn                13.16,4     3.00,0  (4575)  
44           6. Spohn Tschösi                       55 St. Gallen                   32.25,1     0.21,4   (433)  
31         ---  Städler Barbara, Altstätten SG      87 KTV Altstätten               13.54,1     3.37,7  (4524)  
32         ---  Städler Bruno, Altstätten SG        56 Die wilden Säger             16.49,8     8.17,3  (5089)  
31         ---  Städler Cornelia, Altstätten SG     78 KTV Altstätten               13.55,4     3.39,0  (4525)  
12          34. Städler Pascal                      92 Altstätten SG                11.09,0     2.26,9  (1956)  
24          23. Städler Roland, Altstätten SG       63 KTV Altstätten               18.13,5     3.08,9  (4036)  
31         ---  Städler Sabrina, Altstätten SG      88 KTV Altstätten               13.43,8     3.27,4  (4526)  
02         ---  Städler Sandro, Oberriet SG         97 KTV Oberriet                  1.26,8     0.32,9  (9276)  
42          15. Stampanoni Jonathan, Bigorio        70 USC Capriaschese             28.49,7     1.35,8     (7)  
31         ---  Stampfli Alessia, Altstätten SG     01 Familie Stampfli             11.21,1     1.04,7  (4570)  
31         ---  Stampfli Eliane, Altstätten SG      70 KTV Altstätten               11.22,1     1.05,7  (4571)  
01         ---  Stampfli Xenia                      99 Altstätten SG                 1.45,7     0.51,7  (9122)  
14          26. Stark Björn, Rüthi SG               91 STV Rüthi                    11.25,7     2.48,3  (2432)  
31         ---  Staub Ella                          62 Heiden                       12.00,0     1.43,6  (4527)  
02         ---  Steger Christof                     97 Altstätten SG                 1.28,6     0.34,7  (9243)  
03          59. Steger Jasmine                      94 Altstätten SG                 5.36,4     1.17,5  (1243)  
24          28. Steger Marc, Oberriet               76 STV Oberriet - Eichwies      18.47,1     3.42,5  (4037)  
31         ---  Steger Marita, Ruethi               79 TV Rüthi                     12.13,0     1.56,6  (4528)  
02         ---  Steiger Andrin                      96 Altstätten SG                 1.18,3     0.24,4  (9244)  
24          43. Steiger Beat                        62 St. Gallen                   19.55,0     4.50,4  (4038)  
12          50. Steiger Jérome                      93 Altstätten SG                11.47,4     3.05,3  (1961)  
24          30. Steiger Reto, Lüchingen             77 STV Lüchingen                18.59,4     3.54,8  (4039)  
24          81. Steiger Roger                       63 Bronschhofen                 24.24,3     9.19,7  (4097)  
32         ---  Steiger Thomas, Lüchingen           83 Team A by STV Lüchingen      10.53,8     2.21,3  (5051)  
21          11. Steiner Beatrice, Lantsch/Lenz      86 SC Lenzerheide               22.00,1     4.56,0  (3409)  
13           4. Steiner Melanie, Lantsch/Lenz       90 SC Lenzerheide                9.53,7     0.13,8  (2431)  
24          22. Stern Christian, Schachen b.Herisau 63 RMV Herisau                  18.03,5     2.58,9  (4098)  
31         ---  Stieger Alina, Hinterforst          97 Familie Stieger              12.47,3     2.30,9  (4529)  
01         ---  Stieger Alina                       97 Hinterforst                   1.42,3     0.48,3  (9064)  
02         ---  Stieger Andi                        99 Altstätten SG                 2.09,5     1.15,6  (9268)  
12          55. Stieger Andreas, Marbach SG         92 Jugi Marbach                 11.55,9     3.13,8  (1939)  
13           5. Stieger Corinne                     91 Hinterforst                   9.54,7     0.14,8  (2224)  
31         ---  Stieger Corinne, Hinterforst        91 Familie Stieger              10.45,2     0.28,8  (4530)  
32         ---  Stieger Fabian, Altstätten SG       84 Pfadi St. Michael 3          21.11,0    12.38,5  (5075)  
11          35. Stieger Jasmin                      92 Altstätten SG                11.50,8     2.34,0  (1757)  
02         ---  Stieger Kenneth                     97 Oberriet SG                   1.44,1     0.50,2  (9252)  
32         ---  Stieger Kurt, Hinterforst           58 Familie Stieger              13.34,7     5.02,2  (5052)  
31         ---  Stieger Martina, Hinterforst        64 Familie Stieger              13.57,3     3.40,9  (4531)  
31         ---  Stieger Nadine, Hinterforst         88 Familie Stieger              12.12,5     1.56,1  (4532)  
01         ---  Stieger Nadine                      97 Altstätten SG                 2.10,1     1.16,1  (9086)  
03          14. Stieger Patricia                    94 Hinterforst                   4.44,6     0.25,7  (1276)  
03          53. Stieger Rahel, Oberriet SG          94 KTV Oberriet                  5.31,4     1.12,5  (1253)  
31         ---  Stieger Romina, Hinterforst         01 Familie Stieger              12.50,8     2.34,4  (4533)  
03          29. Stieger Simona                      94 Hinterforst                   5.06,5     0.47,6  (1277)  
32         ---  Stieger Thomas, Hinterforst         90 Familie Stieger               9.27,6     0.55,1  (5053)  
44          26. Stillhard Cornelius                 55 Trogen                       39.06,1     7.02,4   (431)  
24          47. Stillhard Lukas                     90 Trogen                       20.07,8     5.03,2  (4079)  
43          22. Stocker Kurt, A-Rankweil            65 Saeco Power Team Koblach     35.43,6     5.56,4   (215)  
43          11. Stoppel Gernot, A-Muntlix           68 Saeco Power Team Koblach     32.56,0     3.08,8   (216)  
43           6. Stoppel Jürgen, A-Laterns           66 Saeco Power Team Koblach     31.03,3     1.16,1   (217)  
31         ---  Strässle Bettina, Altstätten SG     86 Pfadi St. Michael 3          21.08,2    10.51,8  (4565)  
04          23. Strässle Fabian                     95 Altstätten SG                 4.47,6     0.35,9  (1466)  
04          42. Strässle Michael, Oberriet SG       95 KTV Oberriet                  5.04,2     0.52,5  (1470)  
13          28. Strässle Nicole, Oberriet SG        91 KTV Oberriet                 11.28,1     1.48,2  (2236)  
24          63. Stricker Albert                     23 St. Gallen                   20.59,5     5.54,9  (4040)  
16           5. Stucki Adrian, Altendorf            87 TSV Galgenen                  8.07,1     0.46,6  (2831)  
04          10. Sturzenegger Angelo, Reute AR       94 TV Reute                      4.32,5     0.20,8  (1444)  
12          42. Sturzenegger Howard, Reute AR       92 TV Reute                     11.26,4     2.44,3  (1940)  
31         ---  Sturzenegger Karin, Altstaetten     86 KTV Altstätten               13.48,7     3.32,3  (4534)  
31         ---  Sturzenegger Marion, Altstätten SG  89 KTV Altstätten               13.44,2     3.27,8  (4535)  
04          63. Sturzenegger Philipp                94 Altstätten SG                 5.17,5     1.05,8  (1462)  
11          11. Süess Fabienne, Schönenberg TG      92 LC Uzwil                     10.34,1     1.17,3  (1774)  
16          10. Süess Michael                       88 Schönenberg TG                8.31,5     1.11,0  (2833)  
44          14. Suess Stefan, Schönenberg TG        58 LC Uzwil                     33.29,1     1.25,4   (430)  
21           8. Süess Stephanie                     86 Schönenberg TG               20.21,9     3.17,8  (3410)  
02         ---  Sulejmani Fabian                    99 Altstätten SG                 1.38,0     0.44,1  (9263)  
41           7. Summer  Petra, A-Feldkirch          75 Saeco Power Team Koblach     28.18,2     4.38,7  (1017)  
42          34. Summer Markus, A-Feldkirch          42 Saeco Power Team Koblach     35.30,4     8.16,5    (31)  
32         ---  Sunnakraft Rene, Altstätten SG      71 Mit Sonnenkraft ans Ziel!     9.02,8     0.30,3  (5100)  

Total 190



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.