Altstätter Städtlilauf 2002 - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
01         ---  Kadoff Martina                      96 A-Feldirch                    1.22,1     0.28,1  (9039)  
14           7. Kaiser Daniel                       91 Hinterforst                   9.18,1     0.40,7  (2411)  
02         ---  Kalberer Cyrill, Oberriet SG        97 KTV Oberriet                  1.39,7     0.45,8  (9115)  
01         ---  Kalberer Patricia, Oberriet SG      98 KTV Oberriet                  1.41,7     0.47,7  (9116)  
14           1. Kandel Brian, Rüthi SG              90 STV Oberriet-Eichenwies       8.37,4      -----  (2412)  
11          57. Kandel Elvira, Rüthi SG             92 Tri Top Team Rheintal        12.57,1     3.40,3  (1716)  
41          17. Kandel Margreth, Rüthi SG           63 Tri Top Team Rheintal        34.10,8    10.31,3  (1014)  
43          14. Kandel Michel, Rüthi SG             65 KTV Oberriet                 33.30,4     3.43,2   (207)  
13          33. Kanga Nadia, Sennwald               91 Jugi Sennwald                11.52,4     2.12,5  (2234)  
01         ---  Kaufmann Isabelle                   97 Altstätten SG                 1.08,2     0.14,2  (9083)  
01         ---  Kisling Cheyenne                    98 Eichberg                      1.45,3     0.51,3  (9124)  
22           6. Klauser Michi, Glarus               86 LAV Glarus                   16.52,5     1.41,6  (3607)  
42          10. Kliem Roger, Weinfelden             76 LC Frauenfeld                28.22,6     1.08,7    (10)  
02         ---  Kluser Andreas                      96 Oberriet SG                   1.34,5     0.40,6  (9227)  
01         ---  Kluser Martina                      98 Eichberg                      1.44,0     0.50,0  (9113)  
01         ---  Kluser Michelle                     96 Hinterforst                   1.07,8     0.13,8  (9110)  
03          20. Kluser Nadine                       95 Hinterforst                   4.58,0     0.39,1  (1222)  
01         ---  Kluser Selina                       97 Hinterforst                   1.23,7     0.29,7  (9041)  
01         ---  Knür Kiki                           96 Hinterforst                   1.08,8     0.14,8  (9042)  
22           9. Kobald Mario, FL-Mauren FL          85 Speedskating Liechtenstei    21.12,0     6.01,1  (3613)  
32         ---  Kobelt Daniel, Lüchingen            86 STV Lüchingen                 9.46,8     1.14,3  (5031)  
24          52. Kobelt Kuno, Marbach                39 STV Marbach                  20.24,3     5.19,7  (4085)  
02         ---  Kobelt Lucas                        96 Marbach SG                    1.08,1     0.14,2  (9228)  
12          37. Kobelt Manuel, Marbach SG           93 Jugi marbach                 11.15,6     2.33,5  (1918)  
12          63. Kobelt Martin                       92 Werdenberg                   12.41,2     3.59,1  (1919)  
04          29. Kobelt Michael, Marbach SG          95 Jugi Marbach                  4.55,9     0.44,2  (1421)  
04          49. Kobler Benjamin, Oberriet SG        94 KTV Oberriet                  5.08,8     0.57,1  (1473)  
04          48. Kobler Christoph                    94 Balgach                       5.07,8     0.56,1  (1478)  
04          67. Kobler Daniel                       94 Balgach                       5.24,5     1.12,8  (1479)  
04          13. Kobler Jonas, Rüthi SG              94 STV Rüthi                     4.37,5     0.25,8  (1422)  
11          55. Kobler Katja, Altstätten SG         92 KTV Altstätten               12.46,3     3.29,5  (1717)  
16          21. Kobler Raphael, Rüthi SG            89 KTV Oberriet                  9.23,3     2.02,8  (2811)  
24          50. Kobler Reiner                       81 Ruethi (Rheintal)            20.14,6     5.10,0  (4071)  
02         ---  Kobler Thomas                       97 Rüthi SG                      1.52,3     0.58,4  (9258)  
13          23. Koch Melanie                        90 Arnegg                       11.12,6     1.32,7  (2241)  
11           6. Koch Michelle, Arnegg               92 LAG                          10.10,5     0.53,7  (1768)  
24          69. Kohler Markus                       54 Geroldswil                   21.41,0     6.36,4  (4022)  
12           4. Kohler Ronny, Herisau               92 TV Herisau                    9.19,9     0.37,8  (1974)  
04           4. Kolb Pascal, Oberriet SG            94 KTV Oberriet                  4.19,1     0.07,4  (1423)  
02         ---  Kolb Samuel, Oberriet SG            96 KTV Oberriet                  2.04,6     1.10,7  (9229)  
01         ---  Kölbener Felizia                    98 Altstätten SG                 1.35,4     0.41,4  (9071)  
01         ---  Kölbener Selina                     96 Altstätten SG                 1.09,8     0.15,8  (9070)  
04          62. Kölbener Urban                      95 Altstätten SG                 5.16,8     1.05,1  (1457)  
32         ---  Koller Christof                     86 Weissbad                     10.09,8     1.37,3  (5094)  
42          27. Koller Daniel                       77 Altstaetten                  32.33,0     5.19,1    (27)  
24          18. Koller Gerhard                      62 A-Altach                     17.30,2     2.25,6  (4023)  
11          17. Koller Irina, Altstätten SG         93 KTV Altstätten               10.56,7     1.39,9  (1759)  
14           2. Koller Philipp                      90 Gossau SG                     8.40,5     0.03,1  (2433)  
12          49. Koller Raphael                      93 A-Altach                     11.42,0     2.59,9  (1920)  
32         ---  Konrad Matthias, Balgach            62 Sportgruppe Werkheim Wyde    15.59,5     7.27,0  (5032)  
03          69. Kopf Julia                          94 A-Klaus-Weiler                5.56,2     1.37,3  (1223)  
31         ---  Kopf Margit                         66 A-Dornbirn                   14.48,8     4.32,4  (4555)  
02         ---  Kopf Michael                        96 A-Klaus-Weiler                1.51,9     0.58,0  (9230)  
24          32. Kopf Robert                         62 A-Dornbirn                   19.01,0     3.56,4  (4062)  
32         ---  Kopf Robert                         62 A-Dornbirn                   14.49,5     6.17,0  (5069)  
03          40. Kopf Susanne                        95 A-Dornbirn                    5.21,0     1.02,1  (1257)  
02         ---  Kotthoff Christopher                97 Rebstein                      1.05,4     0.11,5  (9231)  
24          67. Kotthoff Holger                     ?? Rebstein                     21.18,4     6.13,8  (4024)  
01         ---  Kotthoff Lea                        99 Rebstein                      2.13,6     1.19,6  (9043)  
32         ---  Kronschläger Michael, Oberriet SG   79 STV Oberriet - Eichwiesb     10.38,2     2.05,7  (5033)  
24          86. Ksheir Zahdi                        64 Salez                        26.35,1    11.30,5  (4096)  
12          61. Kubli Thomas                        92 Netstal                      12.27,4     3.45,3  (1969)  
12          45. Kühnis Florian, Marbach SG          92 Jugi Marbach                 11.31,1     2.49,0  (1921)  
31         ---  Kühnis Maria                        61 Hinterforst                  11.38,9     1.22,5  (4568)  
01         ---  Kühnis Nicole                       97 Marbach SG                    3.18,0     2.24,0  (9087)  
12          12. Kühnis Thomas, Hinterforst          92 Donnschtig-Hüpfer             9.57,4     1.15,3  (1922)  
24          48. Küng Hanspeter, Altstätten SG       64 Rabagässler                  20.08,4     5.03,8  (4025)  
04          46. Küng Tobias                         94 Grabs                         5.05,9     0.54,2  (1424)  
04          25. Kunz Dominic, Balgach               94 Jugi Balgach                  4.48,2     0.36,5  (1425)  
04          28. Kunz Pascal, Balgach                95 Jugi Balgach                  4.55,4     0.43,7  (1426)  
11          31. Künzler Kim                         92 Matzingen                    11.45,3     2.28,5  (1718)  
01         ---  Künzler Laura, Oberriet SG          97 KTV Oberriet                  1.15,2     0.21,2  (9094)  
24          46. Künzler Markus                      64 Matzingen                    20.05,6     5.01,0  (4026)  
02         ---  Künzler Sandro                      97 Matzingen                     1.13,5     0.19,6  (9232)  
03           6. Künzler Tonja                       94 Matzingen                     4.31,0     0.12,1  (1224)  
11          12. Kurath Eliane                       93 Gams                         10.34,6     1.17,8  (1746)  
01         ---  Kurath Joelle                       99 Berneck                       2.40,7     1.46,7  (9044)  
01         ---  Kurath Josiane                      96 Berneck                       1.55,8     1.01,8  (9045)  
01         ---  Kurath Tina                         96 Gams                          0.57,7     0.03,7  (9072)  
13           9. Kuratli Petra, Eichberg             90 STV Eichberg                 10.06,4     0.26,5  (2216)  
12          48. Kurz David, Heerbrugg               92 STV Au                       11.38,5     2.56,4  (1949)  
43          36. Kuster Siegfried                    65 Altstätten SG                44.16,8    14.29,6   (227)  
02         ---  Kuster Yannik                       97 Diepoldsau                    1.29,9     0.36,0  (8058)  

Total 83



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.