29. Gommerlauf 2001 - "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall          km/h
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ME          45. Gafner Andy, Oberwil i. S.          71 SC Oberwil                 1:00.57,7   (146)  OM/47.         20,668
MB          26. Gafner Christoph, Oberwil i. S.     65 SC Oberwil                 1:11.07,5   (691)  OM/242.        17,715
MD          28. Gafner Markus                       70 Unterseen                  1:14.19,8  (1515)  OM/325.        16,951
ME          77. Gafner Matthias, Erlenbach i. S.    68 SC Oberwil                 1:04.54,6   (118)  OM/96.         19,411
ME          38. Gafner Niklaus, Erlenbach i. S.     66 SC Oberwil                 1:00.41,9   (119)  OM/38.         20,758
MA         143. Gafner Walter, Waldegg BE           56 SC Beatenberg              1:14.32,2   (234)  OM/331.        16,904
MB          40. Galli Mauro, Vacallo                60 VSSF Chiasso               1:12.14,5   (544)  OM/282.        17,441
MB         135. Galliker Bruno                      63 Obernau                    1:18.32,5   (545)  OM/453.        16,042
MD           9. Gander Martin, Wolfenschiessen      66 SC Wolfenschiessen         1:09.04,8  (1598)  OM/187.        18,239
MC         103. Garbely Georg                       42 Brig-Glis                  1:25.54,0  (1124)  OM/661.        14,668
MA          86. Garbely Klaus, Reckingen VS         63 Schnupf Club               1:09.42,5   (235)  OM/203.        18,075
MD         109. Gaspoz Jean-Nöel, Les Haudères      84 Les Pionniers              1:32.56,5  (1426)  OM/765.        13,556
MB         205. Gaspoz Jean-Pierre                  58 Les Haudères               1:23.30,3   (692)  OM/603.        15,088
MB         116. Gasser Klaus                        57 Thun                       1:17.53,5   (693)  OM/422.        16,176
MD         182. Gasser Martin                       59 Basel                      2:18.21,3  (1609)  OM/902.         9,107
MC         216. Gay Michel                          53 Fully                      1:52.06,8  (1125)  OM/874.        11,238
MB         145. Gehrig Martin, Hendschiken          53 MR Hendschiken             1:19.07,2   (694)  OM/469.        15,925
MC         149. Gehrig Michael                      61 Bern                       1:30.53,7   (951)  OM/739.        13,862
MB          33. Gelmi Aldo                          45 I-Trasquera                1:11.46,6   (695)  OM/266.        17,554
MB         130. Gendotti Mario, Prato (Leventina)   49 SC Rodi Siesso             1:18.25,2   (696)  OM/446.        16,067
FD          30. Gerber Daniela                      78 Burgdorf                   1:55.06,1  (1516)  OF/117.        10,946
ME          53. Gerber Hans, Uetendorf              56 NSK Thun                   1:01.58,7   (147)  OM/57.         20,329
MC          36. Gerber Hans-Ulrich                  58 Heimberg                   1:21.19,2  (1079)  OM/535.        15,494
MB          17. Gerber Hansjürg, Thun               66 Boltigen                   1:10.16,2   (546)  OM/214.        17,930
MD         134. Gerber Hugo, Zürich                 39 TC Seeblick                1:38.53,1  (1552)  OM/831.        12,742
FD          29. Gerber Irene                        80 Oberwil im Simmental       1:55.05,0  (1517)  OF/116.        10,948
MA          96. Gerber Stephan                      78 Boltigen                   1:10.31,4   (236)  OM/224.        17,866
MA          88. Gerig Carell                        73 Schattdorf                 1:10.04,6   (237)  OM/209.        17,980
MB         194. Gerig Walter                        50 Schattdorf                 1:22.46,7   (547)  OM/577.        15,221
MA         164. Germann Peter, Adelboden            45 SC Adelboden               1:21.40,1   (326)  OM/544.        15,428
FC          11. Gfeller Christine                   66 Bern                       1:35.18,3  (1080)  OF/87.         13,220
MB           4. Ghisla Simone, Ponto Valentino      83 Sc Crap                    1:08.33,6   (697)  OM/170.        18,378
FD          22. Gianettoni Dafne, Sonogno           78 SC Verzasca                1:51.15,7  (1427)  OF/107.        11,324
MD         112. Giger Heinz, Kilchberg              40 SSC Langnau a.A.           1:33.37,7  (1606)  OM/774.        13,457
MA         105. Gilli Christian, Splügen            36 SC Tambo                   1:11.13,9   (327)  OM/248.        17,688
MA         171. Giola Stefano, I-Varese             54 SCi Nordico Varese         1:34.11,0   (393)  OM/784.        13,378
MA         137. Girardin Claude, Baar               55 Tri Team Zugerland         1:13.56,9   (394)  OM/317.        17,038
FA           8. Girardin-Goepel Heike, Baar         61 Tri Team                   1:15.10,8   (395)  OF/26.         16,759
MD         186. Gisler Franz                        26 Emmenbrücke                2:26.41,1  (1494)  OM/906.         8,589
ME          15. Gisler Stefan, Erstfeld             64 SC Schattdorf                56.26,6    (11)  OM/15.         22,323
MB          34. Glanzmann Walter, Marbach LU        44 SC Marbach                 1:11.47,6   (698)  OM/267.        17,550
MC          53. Glauser Jürgen, Bern                46 ST Bern                    1:22.39,3   (952)  OM/574.        15,244
MD         124. Glesti John                         53 Zürich                     1:36.26,3  (1328)  OM/809.        13,065
ME          27. Good Reto, Mels                     67 Rossigniol Team              59.23,2    (14)  OM/27.         21,216
ME          57. Grab Walter, Bennau                 57 Roleto                     1:02.14,7   (120)  OM/63.         20,242
MC         158. Graber Fritz, Huttwil               41 SC Huttwil                 1:31.58,7   (953)  OM/752.        13,698
MA          48. Graber Hansjürg, Thun               61 SC Sigriswil               1:08.01,7   (238)  OM/146.        18,521
ME          72. Graber Paul, Goldiwil               44 NSK Thun                   1:04.51,5   (188)  OM/91.         19,426
MB          10. Grad Cornelius, Zug                 69 ASVZ                       1:09.36,0   (768)  OM/196.        18,103
MD          18. Graf Hans, Aeschi                   49 SC Aeschi                  1:10.55,4  (1587)  OM/235.        17,765
MC          80. Graf Markus                         49 Solothurn                  1:24.14,2   (954)  OM/629.        14,957
MC         201. Graf Urs                            52 Kilchberg                  1:40.24,7   (955)  OM/835.        12,548
ME          18. Graf Urs, Aeschi b. Spiez           75 SC Aeschi                    57.31,9   (182)  OM/18.         21,900
MC          48. Graf Urs, Gelterkinden              48 VC Gelterkinden            1:22.16,0  (1165)  OM/560.        15,316
FB          15. Graf-Zaugg Marlyse                  62 Arlesheim                  1:25.38,3   (549)  OF/61.         14,713
MD          88. Greminger Peter, Bern               41 Skiclub Kandersteg         1:26.51,2  (1605)  OM/675.        14,507
MC         107. Gremion Gerald                      51 Epalinges                  1:26.20,4  (1081)  OM/667.        14,593
MC         141. Grichting Hans, Rheinau             31 SC Obergesteln             1:30.26,3  (1082)  OM/730.        13,932
FE          11. Grichting Ruffine, Leukerbad        82 SC Obergoms-Grimsel        1:10.05,6   (148)  OF/11.         17,976
MA         101. Grichting Thomas                    76 Leukerbad                  1:11.09,7   (328)  OM/244.        17,706
MA           6. Grieder Urs, Wangen b. Olten        59 SC Olten                   1:02.11,2   (239)  OM/62.         20,261
MC         108. Griner Helmut                       39 D-Murg                     1:26.27,0  (1083)  OM/668.        14,574
MC          14. Grobert Clemens                     67 D-Bad Säckingen            1:18.08,6  (1084)  OM/436.        16,124
ME          60. Grossen Hans                        44 Frutigen                   1:02.22,4   (149)  OM/68.         20,200
ME          71. Grossniklaus Ueli, Wetzikon ZH      66 SC Beatenberg              1:04.10,2    (56)  OM/85.         19,635
KN          50. Gruber Pascal                       91 St. Niklaus VS               46.44,9  (1775)  Mini/68.        7,700
MB          35. Gruber Werner                       60 St. Niklaus VS             1:11.49,5   (550)  OM/270.        17,542
FC          14. Grüneisen Christine                 56 Zimmerwald                 1:39.17,4   (956)  OF/93.         12,690
FB           9. Grünenwald Kathrin                  59 Wimmis                     1:24.46,8   (699)  OF/54.         14,861
MB          44. Grünenwald Rolf                     58 Wimmis                     1:12.19,7   (700)  OM/286.        17,420
MA          54. Grünig Hermann                      48 Schönbühl-Urtenen          1:08.07,9   (329)  OM/152.        18,493
FD           4. Grüniger Andrea, Zürich             70 Zürich                     1:20.21,7  (1428)  OF/38.         15,679
MB         125. Grüring Stefan, Rorbas-Freienstein  50 X'Tra STV Baden            1:18.18,9   (551)  OM/441.        16,088
MD         170. Grütter Thomas, Basel               31 OLG Basel                  2:03.08,2  (1329)  OM/889.        10,232
KN          37. Gschwendtner Simon, Blitzingen      90 SC Obergoms                  27.21,5  (1737)  Mini/50.       13,158
MC          77. Gsponer Paul                        55 Baltschieder               1:24.07,3   (957)  OM/625.        14,978
FD          37. Gsponer Stefanie                    83 Brig                       2:44.00,1  (1330)  OF/124.         7,682
ME          80. Guggisberg Hans, Mühleberg          58 CCB Bern                   1:05.24,6   (121)  OM/105.        19,263
MA          79. Guglielmetti Marco                  57 Carona                     1:09.20,2   (241)  OM/189.        18,172
MD          79. Guidotti Ivan                       84 Giubiasco                  1:24.16,5  (1495)  OM/631.        14,951
MC         106. Guidotti Pier Giorgio               52 Sementina                  1:26.20,3  (1126)  OM/666.        14,593
ME          65. Guidotti Roberto, Sementina         81 GS Molinera                1:03.11,1    (50)  OM/76.         19,941
ME          61. Gundi Urban, Reussbühl              61 SC Horw                    1:02.36,4   (183)  OM/70.         20,125
MB          59. Gundi Vitus                         59 Visp                       1:14.21,6   (552)  OM/326.        16,944
MD         204. Guntern Willy                       48 Reckingen VS               3:28.19,3  (1331)  OM/924.         6,048
MC         129. Gutzwiller Thomas, Winterthur       57 OLG Welsikon               1:28.36,1  (1085)  OM/707.        14,220
MD          26. Gwerder Alain                       70 Kalpetran                  1:12.34,6  (1429)  OM/291.        17,360
ME          48. Gwerder Cornel, Rothenthurm         73 SC Einsiedeln              1:00.59,7   (122)  OM/50.         20,657
MD           4. Gyger Fritz, Schwarzenegg           65 SC Bärgelmutzen            1:06.39,6  (1430)  OM/121.        18,901
FC          15. Gysel Dorothea                      56 Hedingen                   1:39.24,2   (958)  OF/94.         12,675
MD          31. Gysin Christian, Gelterkinden       74 OLG Kakowa                 1:15.49,5  (1590)  OM/370.        16,617
FB          17. Gysin Katrin                        75 Gelterkinden               1:27.42,3   (553)  OF/63.         14,366
MD         152. Gysin Peter, Gelterkinden           44 OLG Kakowa                 1:47.48,2  (1333)  OM/865.        11,687

Total 93



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.