Frauenfelder 2001 - "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HM60         1. Sablone Gregorio                    37 Zürich                     1:24.29,9      -----   (748)    4.00
HM40        65. Herr Sägesser Manfred               59 Schaffhausen               1:55.25,5    35.30,6   (553)    5.28
JM           9. Herr Saladin David                  82 Amriswil                   1:26.40,0    14.00,0     (6)    4.06
MF50         2. Frau Salzgeber Elisabeth            48 Räterschen                 3:57.30,3    24.53,0   (309)    5.37
HM40        10. Herr Salzmann Tiziano               58 Frauenfeld                 1:28.07,7     8.12,8   (629)    4.10
MF50         3. Frau Sappl Edith                    45 St. Moritz                 4:08.09,8    35.32,5   (218)    5.52
M40         38. Oblt Sauer Michael                  60 Hagendorn ZG               3:38.53,3    47.40,0  (4025)    5.11
HF20        12. Saur Ursula                         74 Baden                      1:47.07,9    21.31,1   (690)    5.04
M40        120. Motf Saurer Urs                     58 Basel                      5:13.57,6  2:22.44,3  (4925)    7.26
HM50         5. Gfr Schaad Max                      48 Schaffhausen               1:24.09,7     3.47,1   (584)    3.59
MM40        17. Herr Schadegg Kurt                  60 Frauenfeld                 3:31.28,4    48.47,1   (219)    5.00
HM30        36. Herr Schaffner Daniel               70 St. Gallen                 1:37.04,7    27.39,2   (891)    4.36
HM20        28. Herr Schaffner Simon                74 Weinfelden                 1:38.24,2    29.25,4   (892)    4.39
HF40         7. Frau Schaltegger Margrit            52 Lustdorf                   1:42.33,7    12.52,8   (550)    4.51
M40          1. Sdt Scheidegger Niklaus, Wiedlisbac 61 UOV Wiedlisbach            2:51.13,3      -----  (4002)    4.03
HM30        58. Herr Scheifele Daniel               62 Frauenfeld                 1:51.31,7    42.06,2   (544)    5.17
M40         84. Adj Uof Scheiwiller Karl            55 Gossau SG                  4:09.07,5  1:17.54,2  (4021)    5.54
HM30        64. Schellenberg Werner                 62 Matzingen                  2:38.43,3  1:29.17,8   (532)    7.31
M30          1. Gfr Schenk Felix, Wigoltingen       64 Run Fit Thurgau            2:47.14,8      -----  (3002)    3.57
D           14. Scherrer Margrit                    56 Kirchberg BE               5:56.57,9  2:33.36,0  (1902)    8.27
HM40        66. Herr Scherrer Max                   53 Feuerthalen                1:56.29,1    36.34,2   (630)    5.31
HM40        19. Herr Schlegel Hans                  54 Uster                      1:31.30,2    11.35,3   (631)    4.20
M40         44. San Sdt Schlittler Hans-Peter       53 Eschlikon                  3:44.07,0    52.53,7  (4931)    5.18
HM20        38. Schmedes Hans-Jörg                  77 D-Konstanz                 1:54.21,6    45.22,8   (741)    5.25
HM30        49. Herr Schmid Andre                   65 Hauptwil                   1:46.32,5    37.07,0   (562)    5.02
M30         70. Herr Schmid Beat                    64 Urdorf                     4:08.48,0  1:21.33,2  (3925)    5.53
HM40         2. Herr Schmid Hans                    53 Lengwil-Oberhofen          1:20.28,0     0.33,1   (850)    3.48
M50          3. Rdf Schmid Josef, Romanshorn        48 Run Fit Thurgau 2          3:07.32,4    10.23,9  (5001)    4.26
MF20         1. Schmid Luzia                        74 Homburg                    3:15.27,4      -----   (367)    4.37
M50         69. Kpl Schmid Robert                   46 Adelboden                  4:38.47,8  1:41.39,3  (5056)    6.36
HM40         1. Füs Schmid Sämi                     54 Frauenfeld                 1:19.54,9      -----   (700)    3.47
HM20        12. Gfr Schmid Stephan                  72 Winterthur                 1:21.27,2    12.28,4   (756)    3.51
D            8. Frau Schmid Vreni                   54 Cham                       4:25.19,9  1:01.58,0  (1005)    6.17
HF40        13. Frau Schmid Yvonne                  60 Müllheim Dorf              1:52.45,3    23.04,4   (632)    5.20
HM50        31. Herr Schmidhauser Erich             44 Rothenhausen               1:52.08,8    31.46,2   (904)    5.18
HM40        59. Herr Schmidmeister Fritz            59 Fruthwilen                 1:51.20,9    31.26,0   (527)    5.16
HM30        38. Herr Schmidmeister Martin           62 Lengwil-Oberhofen          1:38.30,7    29.05,2   (633)    4.40
MM20         9. Schmidt Andreas                     74 D-Stuttgart                4:07.34,2  1:16.55,0   (338)    5.51
MM20         8. Schmidt Axel                        79 D-Stuttgart                4:03.40,3  1:13.01,1   (337)    5.46
HM40        11. Pzm Schmutz Godi                    54 Hagenbuch                  1:28.30,2     8.35,3   (701)    4.11
HM40        44. Oblt Schneider Andreas              61 Frauenfeld                 1:41.09,5    21.14,6   (634)    4.47
HM20         5. Schneider David                     81 Wängi                      1:11.47,6     2.48,8   (899)    3.24
JF           3. Frau Schneider Nadja                84 Mosnang                    1:37.05,4    11.41,3   (163)    4.36
KM1          4. Herr Schneider Patrick              86 Mosnang                    1:27.21,0     9.47,5   (164)    4.08
JM           6. Herr Schneider Pirmin               84 St. Margarethen TG         1:21.46,0     9.06,0    (15)    3.52
KF1          2. Frau Schneider Rahel                86 St. Margarethen TG         1:58.40,4     0.28,9   (161)    5.37
M30         79. Sdt Schneiter Bruno                 62 Winterthur                 4:49.04,0  2:01.49,2  (3924)    6.50
KM1          8. Schoch Jonas                        86 Hörhausen                  1:43.23,2    25.49,7    (64)    4.53
HM40        38. Schoch Peter                        56 Hörhausen                  1:40.18,0    20.23,1   (754)    4.45
M20         52. Herr Schönenberger Urs              79 Münchwilen TG              5:56.57,0  3:13.32,2  (2029)    8.27
M30         23. Oblt Schöni Markus                  65 Bronschhofen               3:17.40,0    30.25,2  (3056)    4.41
HM40        21. Schönle Peter                       58 D-Worblingen               1:33.03,7    13.08,8   (659)    4.24
HM20        10. Sdt Schrago Godefroy                80 Prez-vers-Noréaz           1:19.03,5    10.04,7   (721)    3.44
MM40        33. Herr Schreck Michael                56 Frauenfeld                 3:52.35,7  1:09.54,4   (305)    5.30
MM20         2. Schreiber Christian                 76 Effretikon                 3:09.19,7    18.40,5   (308)    4.29
M30         52. Kan Schrepfer Daniel                67 Matzingen                  3:48.23,9  1:01.09,1  (3054)    5.24
M40         65. Sdt Schumacher Markus               61 Wilen bei Wil              3:57.14,1  1:06.00,8  (4098)    5.37
HF20        23. Schuon Manuela                      80 Pfäffikon SZ               2:18.23,1    52.46,3   (685)    6.33
MM30         7. Herr Schwager Linus                 67 Wängi                      3:22.38,8    36.46,7   (229)    4.48
M50         80. Motf Schwager Rudolf                33 Thun                       5:03.59,7  2:06.51,2  (5050)    7.12
M20         30. Rdf Schwarz Beat                    81 Berg am Irchel             4:16.41,3  1:33.16,5  (2924)    6.04
M20         25. Pz Gren Schwarz Daniel              76 Berg am Irchel             4:07.00,7  1:23.35,9  (2925)    5.51
MM50         4. Schwarz Jörg                        48 Arbon                      3:28.10,3    21.06,9   (339)    4.55
M30         31. Kpl Schwarz Ueli                    68 Winterthur                 3:27.42,5    40.27,7  (3923)    4.55
M50         45. Gfr Schwegler Klaus                 50 Gerbertingen               4:03.14,8  1:06.06,3  (5923)    5.45
HM40        32. Adj Uof Schweizer Guido             60 Flawil                     1:35.33,2    15.38,3   (513)    4.31
HM40        15. Wm Schweizer Kurt                   53 Hagenbuch                  1:31.03,3    11.08,4   (696)    4.18
M40         35. Gfr Schwitter Beat                  57 Tuttwil                    3:35.32,0    44.18,7  (4909)    5.06
HM30        53. Herr Scirocco Marco                 69 Scherzingen                1:48.08,3    38.42,8   (545)    5.07
HM20        21. Herr Seger Christof                 81 Zürich                     1:34.51,0    25.52,2   (910)    4.29
HM40        39. Herr Seiler Fritz                   56 D-Hilzingen                1:40.30,6    20.35,7   (664)    4.45
HM40        57. Herr Seiler Martin                  55 Pfyn                       1:48.39,8    28.44,9   (635)    5.08
JM           2. Herr Senn Andreas                   84 Wangs                      1:15.19,9     2.39,9   (165)    3.34
M30         61. Sdt Sidler Erich                    66 Pfyn                       3:56.26,8  1:09.12,0  (3064)    5.36
HM60        13. Gfr Sidler Gustav                   39 Pfyn                       2:39.53,1  1:15.23,2   (636)    7.34
MM30        15. Sdt Sidler Roman                    68 Pfyn                       3:39.09,9    53.17,8   (364)    5.11
HF20         1. Siegenthaler Jeanette               76 Aadorf                     1:25.36,8      -----   (637)    4.03
M20         27. Herr Siegenthaler Martin            ?? Ettenhausen TG             4:11.45,9  1:28.21,1  (2901)    5.57
HM30        43. Herr Siegrist Markus                62 Münchenbuchsee             1:41.19,1    31.53,6   (638)    4.48
HF40         4. Frau Sigg Regula                    54 Winterthur                 1:34.59,2     5.18,3   (538)    4.30
M40         15. Herr Signer Stefan                  60 Eggerstanden               3:16.38,4    25.25,1  (4085)    4.39
M50          2. Wafm Soltermann Robert, Niederuzwil 51 Run Fit Thurgau 1          3:06.28,2     9.19,7  (5002)    4.25
M30         10. Gfr Sommer Ernst, Sumiswald         63 LV 95 Burgdorf             3:02.08,4    14.53,6  (3919)    4.18
MM20        12. Herr Spinatsch Corsin               80 Buch                       4:23.03,5  1:32.24,3   (303)    6.14
HF40        17. Frau Spinatsch Edith                55 Buch b. Frauenfeld         1:56.23,1    26.42,2   (678)    5.30
HM50        36. Herr Spinatsch Peter                49 Buch b. Frauenfeld         1:56.24,0    36.01,4   (677)    5.30
M30         39. Rdf Spörri Roland, Wila             63 Zürcher Patrouilleure I    3:33.07,7    45.52,9  (3030)    5.03
M40        113. Herr Städler Armin                  58 Frauenfeld                 4:50.33,0  1:59.19,7  (4902)    6.53
MM50        15. Herr Stäheli Heinz                  47 Herisau                    4:08.00,1  1:00.56,7   (241)    5.52
HM20        19. Herr Stäheli Thomas                 81 Frauenfeld                 1:32.26,9    23.28,1   (506)    4.22
HM20        35. Herr Stähli Thomas                  76 Brüttisellen               1:48.36,3    39.37,5   (573)    5.08
M30         62. Herr Stampfli Stephan               68 Flumenthal                 3:56.37,5  1:09.22,7  (3025)    5.36
M40         80. Fw Stauber Jörg                     53 Sarnen                     4:03.35,7  1:12.22,4  (4084)    5.46
HF20        22. Frau Staufer Erika                  72 Schönenberg TG             2:16.50,8    51.14,0   (862)    6.29
HM20        33. Herr Stauffer Fabio                 82 Rickenbach TG              1:42.23,5    33.24,7   (864)    4.51
M40         86. Gfr Steffen Peter                   57 Burgdorf                   4:15.20,9  1:24.07,6  (4046)    6.03
M20         17. Herr Stegemann Florian              73 Baden                      3:57.03,2  1:13.38,4  (2032)    5.37
M50          8. Gfr Steger Kudi, Villmergen         48 Zürcher Patrouilleure II   3:20.04,3    22.55,8  (5932)    4.44
MM30        25. Herr Steiger Hans                   62 Hefenhofen                 5:06.30,2  2:20.38,1   (230)    7.15
MM40        16. Steinacher Paul                     59 D-Herbertignen             3:29.46,3    47.05,0   (323)    4.58
HM50        42. Motf Steinemann Ernst               44 Hagenbuch                  1:58.44,8    38.22,2   (518)    5.37
Gäste        4. StWm Steiner Andreas                71 Österreich                 4:20.06,9  1:30.51,8  (8011)    6.09
M20         47. Gren Steiner Benjamin               80 Matzingen                  4:52.22,3  2:08.57,5  (2913)    6.55
M50         71. Motf Stettler Samuel                46 Wichtrach                  4:42.46,1  1:45.37,6  (5041)    6.42
M20         29. Herr Steuble Philipp                81 Mosnang                    4:15.04,7  1:31.39,9  (2918)    6.02
M50         10. Füs Stillhard Armin, Bronschhofen   49 Run Fit Thurgau 2          3:23.18,9    26.10,4  (5005)    4.49
M40         92. Na Sdt Stillhard René               53 Gerlikon                   4:20.46,2  1:29.32,9  (4100)    6.10
JM          12. Herr Stillhard Simon                85 Bronschhofen               1:30.13,3    17.33,3     (5)    4.16
M40         10. Gfr Stillhard Walter, Frauenfeld    52 Run Fit Thurgau 2          3:11.13,4    20.00,1  (4027)    4.31
M50          1. Adj Uof Storchenegger Martin, Leiss 47 UOV Wiedlisbach            2:57.08,5      -----  (5928)    4.11
M40        125. Pi Störchli Arnold                  52 Schaffhausen               5:40.53,5  2:49.40,2  (4924)    8.04
JM          35. Herr Störchli Patrick               85 Schaffhausen               2:12.32,3    59.52,3    (51)    6.16
HM30        47. Störchli Peter                      65 Leimbach TG                1:46.03,9    36.38,4   (709)    5.01
HM20        32. Störtzer Stefan                     73 D-Konstanz                 1:42.22,3    33.23,5   (739)    4.51
M50         65. Sdt Strässle Edwin                  50 Gossau SG                  4:37.06,5  1:39.58,0  (5080)    6.33
HF20        21. Frau Stricker Annina                79 Märwil                     2:12.00,7    46.23,9   (641)    6.15
HM20        41. Herr Stübi Heinz                    76 Frauenfeld                 2:05.50,0    56.51,2   (643)    5.57
M30          9. Motf Stucki Bruno, Thun             66 LV 95 Burgdorf             2:57.55,4    10.40,6  (3915)    4.12
M40         16. Kpl Sturm Jürg, Adliswil            57 Zürcher Patrouilleure II   3:17.03,6    25.50,3  (4077)    4.40
M40         73. Pol Wm Sturzenegger Rolf            61 Hagenbuch                  4:00.06,1  1:08.52,8  (4064)    5.41
M20         45. Sekr Stutz Urs                      80 Müllheim Dorf              4:48.42,2  2:05.17,4  (2917)    6.50
M40         88. Sdt Stutz Walter                    52 Müllheim                   4:16.11,5  1:24.58,2  (4051)    6.04
M40        122. Gfr Sumi Arthur                     53 Wigoltingen                5:21.33,1  2:30.19,8  (4065)    7.37
JM          36. Suter Michael                       84 Märwil                     2:25.46,8  1:13.06,8    (60)    6.54
HF40         1. Frau Sutter Elisabeth               56 Lengwil-Oberhofen          1:29.40,9      -----   (574)    4.15
M30         54. Herr Sutter Michael                 66 Burgdorf                   3:49.47,8  1:02.33,0  (3024)    5.26

Total 126



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.