Frauenfelder 2001 - "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MF50         4. Frau Galliker Silvia                50 Schlatt b. D.              4:08.50,8    36.13,5   (257)    5.53
M20         34. Sdt Gantner Harry                   72 Männedorf                  4:27.37,7  1:44.12,9  (2015)    6.20
M50          5. Kan Garattoni Silvio                50 Luzern                     3:15.06,7    17.58,2  (5003)    4.37
HM30        46. Herr Gareis Roman                   69 Zürich                     1:45.58,7    36.33,2   (601)    5.01
HM20        43. Herr Gärtner Silvan                 76 Neftenbach                 2:11.29,0  1:02.30,2   (566)    6.13
HM30        33. Herr Gasser Hansjörg                67 Uesslingen                 1:36.29,0    27.03,5   (540)    4.34
HM40        68. Herr Gasser Paul                    58 Feuerthalen                1:58.09,7    38.14,8   (602)    5.36
M40          5. Gfr Gäumann Hans-Ruedi, Burgdorf    57 LV 95 Burgdorf             3:02.14,3    11.01,0  (4005)    4.19
HM40        74. Herr Gebhardt Torsten               55 Räterschen                 2:36.56,7  1:17.01,8   (353)    7.26
M50         28. Gfr Gehrig Arnold                   51 Libingen                   3:48.16,4    51.07,9  (5039)    5.24
M40        130. Motf Gehrig Beat                    52 Emmen                      6:05.13,8  3:14.00,5  (4096)    8.39
M50         76. Tr Sdt Gehring Heinrich, Neerach    45 Laufsport Team Zürich      4:53.44,0  1:56.35,5  (5046)    6.57
HM20         8. Herr Gehring Lukas                  79 Elgg                       1:16.53,9     7.55,1   (869)    3.38
MM30        21. Oblt Geiser Beat                    67 Zürich                     4:03.21,8  1:17.29,7   (315)    5.46
HM50        30. Gfr Geissbühler Hans                48 Zuzwil SG                  1:49.14,7    28.52,1   (852)    5.10
M50         84. Sdt Gemperle Hannes                 50 Frauenfeld                 5:05.16,5  2:08.08,0  (5097)    7.14
KM1          5. Herr Gemperle Hans                  86 St. Peterzell              1:27.36,1    10.02,6    (34)    4.09
M40         89. Sdt Gensetter Jürg                  59 Thundorf                   4:16.28,6  1:25.15,3  (4908)    6.04
HM40         6. Sdt Gentsch Erich                   56 Frauenfeld                 1:25.52,0     5.57,1   (603)    4.04
HM50        26. Gerber Arnold                       46 Oftringen                  1:43.08,6    22.46,0   (689)    4.53
M50        111. Kü Geh Gerber Peter                 45 Herisau                    6:12.50,5  3:15.42,0  (5063)    8.50
M50         30. Herr Gerber Willy                   50 Adliswil                   3:50.43,1    53.34,6  (5924)    5.28
HM30         6. Gerzner Richard                     71 Winterthur                 1:15.59,8     6.34,3   (757)    3.36
M50         20. Sdt Giger Leo                       50 Busswil                    3:36.23,8    39.15,3  (5075)    5.07
HF40         8. Frau Gilbert Judith                 60 Felben-Wellhausen          1:42.34,6    12.53,7   (565)    4.51
JM          22. Herr Gisler Daniel                  84 Seedorf UR                 1:37.04,0    24.24,0     (3)    4.36
M40        106. Kan Gisler Josef                    53 Seedorf                    4:40.31,1  1:49.17,8  (4045)    6.38
HF40        16. Frau Gnädinger Marianne             56 Ramsen                     1:54.00,4    24.19,5   (662)    5.24
MM40        10. Herr Gnos Werner                    52 Kloten                     3:22.13,1    39.31,8   (246)    4.47
HM40        37. Herr Goldiger Hans                  59 Lichtensteig               1:39.24,7    19.29,8   (604)    4.42
HM50        14. Herr Graf Erwin                     47 Pfyn                       1:30.50,3    10.27,7   (605)    4.18
MM20        11. Graf Manuel                         80 Münchwilen TG              4:12.05,5  1:21.26,3   (342)    5.58
HF50         1. Frau Graf Monika                    48 Bütschwil                  1:35.06,4      -----   (886)    4.30
HM60         5. Herr Graf Peter                     40 Bütschwil                  1:34.09,5     9.39,6   (885)    4.27
JM          17. Herr Graf Ueli                      84 Egnach                     1:34.31,8    21.51,8   (167)    4.28
MM40        45. Herr Graff Klaus                    60 D-Bermatingen              5:06.49,2  2:24.07,9   (247)    7.16
M50         54. Kan Grämiger Erich                  46 Henau                      4:15.59,6  1:18.51,1  (5905)    6.03
HF20        13. Gredig Dorothea                     72 Scharans                   1:47.59,2    22.22,4   (724)    5.07
JM          23. Herr Greminger Michael              82 Weinfelden                 1:37.17,7    24.37,7    (37)    4.36
M40        102. Herr Gremminger Max                 55 Oberbussnang               4:27.06,2  1:35.52,9  (4901)    6.19
M50         18. Motf Greussing Pius                 41 Sulz-Rickenbach            3:33.26,7    36.18,2  (5016)    5.03
MM30        22. Herr Grieder Andreas                64 Frauenfeld                 4:06.58,1  1:21.06,0   (236)    5.51
HM40        63. Herr Griessbacher Gerold            61 Zuzwil SG                  1:54.11,9    34.17,0   (606)    5.24
MM40        27. Herr Grischott Arnold               53 Paspels                    3:44.49,4  1:02.08,1   (258)    5.19
MM40        38. Herr Grossmann Balthasar            54 Zürich                     4:08.48,6  1:26.07,3   (259)    5.53
M40         96. Herr Grüninger Kurt                 54 Wiezikon TG                4:21.54,3  1:30.41,0  (4106)    6.12
M40         60. Gfr Gübeli Josef                    54 Uzwil                      3:54.10,3  1:02.57,0  (4052)    5.32
M30         56. Sdt Gubler Manfred                  64 Müllheim                   3:50.02,6  1:02.47,8  (3907)    5.27
M40         83. Kpl Gubler Max                      57 Bremgarten AG              4:07.17,5  1:16.04,2  (4092)    5.51
HM40        69. Herr Gunterswiler Bruno             59 St. Margarethen TG         1:58.16,2    38.21,3   (521)    5.36
JM          16. Herr Gunterswiler Tim               83 Goldach                    1:34.08,2    21.28,2    (23)    4.27
HF20         4. Gurtner Franziska                   72 Müllheim Dorf              1:29.10,3     3.33,5   (577)    4.13
HM50        18. Sdt Güttinger Kurt                  44 Bonau                      1:35.22,1    14.59,5   (715)    4.31
HF50         3. Frau Güttinger Margrith             51 Bonau                      1:48.48,4    13.42,0   (716)    5.09
M20          5. Oblt Guyer Andres                   75 Bülach                     3:09.53,7    26.28,9  (2003)    4.29
M20         28. Sdt Gygax Reto                      78 Weisslingen                4:13.37,2  1:30.12,4  (2926)    6.00
M40          6. Sdt Gyr Rolf                        55 Igis                       3:02.20,8    11.07,5  (4008)    4.19
MM50         7. Gysel Robert                        44 Wilchingen                 3:38.00,9    30.57,5   (329)    5.09
MF20         4. Gysin Katrin                        75 Frauenfeld                 3:46.13,4    30.46,0   (278)    5.21

Total 59



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.