Frauenfelder 2001 - "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
JM          26. Herr Bächler Benjamin               85 Boswil                     1:40.11,8    27.31,8    (55)    4.44
M40         29. Herr Bächler Gottfried, Boswil      57 WLG Freiamt                3:30.52,9    39.39,6  (4923)    4.59
HM40        73. Füs Bachmann Erhard                 53 Sirnach                    2:20.11,1  1:00.16,2   (683)    6.38
M50         94. Pal Sdt Bachmann Ewald              50 Murten                     5:24.25,8  2:27.17,3  (5055)    7.41
M30         24. Kpl Bachmann Martin, Burg           68 MKG Fricktal               3:19.28,1    32.13,3  (3019)    4.43
M30         74. Kpl Bader Gabriel                   71 Mümliswil                  4:32.24,6  1:45.09,8  (3913)    6.27
M40         42. Pol Wm Baer Willi                   59 Wetzikon                   3:41.30,2    50.16,9  (4026)    5.14
D            1. Frau Balmer Marianne                60 Davos Platz                3:23.21,9      -----  (1904)    4.49
HM20        34. Herr Bamert Simon                   78 Hosenruck                  1:45.41,1    36.42,3   (744)    5.00
MM50         6. Herr Bannwart Fredy                 48 Bazenheid                  3:35.53,4    28.50,0   (274)    5.06
HM40         5. Wm Bänziger Peter                   59 Rehetobel                  1:25.20,2     5.25,3   (509)    4.02
MM40        14. Herr Bärtschi Roland                61 Schönholzerswilen          3:25.58,1    43.16,8   (254)    4.52
HF40        19. Frau Bättig Doris                   56 Gelfingen                  2:02.01,7    32.20,8   (723)    5.47
MM40        31. Herr Bättig René                    59 Gelfingen                  3:46.35,3  1:03.54,0   (320)    5.22
Gäste        6. Ostv Bauer Manfred                  68 Österreich                 4:33.33,7  1:44.18,6  (8001)    6.28
M40          3. Sdt Baumann Walter, Flawil          53 Run Fit Thurgau 1          2:55.35,7     4.22,4  (4007)    4.09
M30         11. Fk Baumgartner Rolf, Neftenbach     64 Zürcher Patrouilleure I    3:02.24,8    15.10,0  (3007)    4.19
M20         48. Herr Baumgartner Tobias             81 Märwil                     5:25.03,6  2:41.38,8  (2024)    7.42
M50         27. Oblt Baumgartner Urs                50 St. Gallen                 3:48.00,9    50.52,4  (5084)    5.24
HM40        27. Herr Bayard Claude                  61 Frauenfeld                 1:34.52,0    14.57,1   (589)    4.29
M20         39. Rdf Bechtiger Ralf                  73 Wil SG                     4:38.08,3  1:54.43,5  (2922)    6.35
MM40        32. Herr Beerli Urs                     59 Frauenfeld                 3:47.51,6  1:05.10,3   (235)    5.23
MM40        23. Beit Stephan                        52 Adliswil                   3:40.24,6    57.43,3   (333)    5.13
M30          3. Stabsadj Belser Martin, Kirchberg S 70 Run Fit Thurgau            2:51.23,7     4.08,9  (3004)    4.03
HM20        15. Herr Bentz Lukas                    81 Uerikon                    1:25.47,5    16.48,7   (546)    4.03
M30         16. Ter Füs Benvegnu Ivan, Pfungen      69 Zürcher Patrouilleure I    3:09.19,7    22.04,9  (3902)    4.29
HM30        16. Sdt Benvegnu Patric                 67 Pfungen                    1:24.22,2    14.56,7   (306)    3.59
HF20        15. Frau Benz Regula                    74 Wil SG                     1:49.00,7    23.23,9   (590)    5.09
M30          4. Füs Berger Emil, Wiedlisbach        67 LWV Mittelland             2:52.49,1     5.34,3  (3005)    4.05
MM40        19. Kan Berner Hansruedi                52 Boniswil                   3:37.30,9    54.49,6   (356)    5.09
M20         40. Sdt Bernhard Andreas                75 Frauenfeld                 4:39.05,3  1:55.40,5  (2021)    6.36
MM30        16. Herr Bertschinger Erwin             62 Volketswil                 3:42.47,3    56.55,2   (244)    5.16
M40         53. Kpl Bichsel Hans                    57 Landschlacht               3:49.57,1    58.43,8  (4915)    5.26
M30         65. Sdt Bieri Niklaus                   68 Landquart                  4:02.23,6  1:15.08,8  (3037)    5.44
HF20         8. Frau Biser Ursina                   81 St. Gallen                 1:40.10,3    14.33,5   (552)    4.44
HM40        70. Herr Blaser Urs                     55 Dällikon                   2:00.41,2    40.46,3   (591)    5.43
M30         78. Gfr Bläsi Thomas                    62 Luzern                     4:44.55,5  1:57.40,7  (3041)    6.45
HM40        45. Herr Blatter Peter                  58 Zuzwil SG                  1:42.07,7    22.12,8   (849)    4.50
HM40        18. Herr Blatter Roger                  54 Dietlikon                  1:31.19,4    11.24,5   (893)    4.19
HM30        34. Herr Blatter Urs                    62 Horn                       1:36.36,1    27.10,6   (848)    4.34
M50         77. Tr Sdt Blättler Othmar              51 Wolfenschiessen            4:54.28,0  1:57.19,5  (5035)    6.58
HM40        16. Herr Blauer Bruno                   55 Ottoberg                   1:31.11,2    11.16,3   (870)    4.19
HM40        24. Herr Bleisch Robert                 54 Glarus                     1:33.15,4    13.20,5   (856)    4.25
M50        100. Wm Blöchlinger Hans                 46 Greifensee                 5:31.02,3  2:33.53,8  (5933)    7.50
HF20        17. Frau Blumer Regula                  77 Thusis                     1:57.39,2    32.02,4   (592)    5.34
KM1          7. Herr Böhm Reto                      88 Frauenfeld                 1:40.16,3    22.42,8    (21)    4.45
HF30        11. Frau Boillat Véronique              62 St-Sulpice VD              1:45.05,1    20.38,7   (728)    4.58
HM20         2. Böjte Csaba                         73 Schüpfen                   1:10.54,4     1.55,6   (747)    3.21
MM40        22. Herr Bolliger Armin                 60 Hohentannen                3:39.43,9    57.02,6   (205)    5.12
Gäste        7. Wm Bonvicini René                   78 Österreich                 4:45.51,6  1:56.36,5  (8002)    6.46
HM50        38. Borer Claudius                      46 Cham                       1:56.48,5    36.25,9   (717)    5.32
HM30        55. Herr Borgo Sergio                   71 Kollbrunn                  1:50.19,0    40.53,5   (667)    5.13
M40         30. Kpl Bösch Jakob                     52 Aadorf                     3:31.26,8    40.13,5  (4020)    5.00
MM40         4. Herr Boschung Hans-Peter            61 Kloten                     3:12.23,7    29.42,4   (245)    4.33
HF30        14. Boschung Manuela                    62 Kloten                     1:47.27,8    23.01,4   (746)    5.05
M30         60. Sdt Bosshard Peter                  62 Wellhausen                 3:55.20,1  1:08.05,3  (3050)    5.34
HF20         3. Brägger Lucia                       76 Müselbach                  1:28.34,3     2.57,5   (503)    4.11
HM40         4. Herr Brändele Othmar                58 Andwil SG                  1:23.13,8     3.18,9   (906)    3.56
M40         48. Pol Wm Brändle Guido                54 Rickenbach ZH              3:47.11,4    55.58,1  (4903)    5.23
HM30         3. Füs Brändle Josef                   65 Mosnang                    1:14.01,0     4.35,5   (902)    3.30
HF30         7. Frau Brändle Mägi                   66 Mosnang                    1:35.27,4    11.01,0   (903)    4.31
M40         64. Herr Bratschi Hans-Peter            60 Zürich                     3:56.36,6  1:05.23,3  (4034)    5.36
M50         97. Sdt Brauchli Peter                  42 Wagerswil                  5:28.43,2  2:31.34,7  (5082)    7.47
HM50        12. Braunschweiler Ernst                48 Brütten                    1:30.07,1     9.44,5   (758)    4.16
D            9. Frau Breitenmoser Sonja             52 Wetzikon                   4:38.45,3  1:15.23,4  (1008)    6.36
M50         68. Sdt Breitenmoser Walter             46 Wetzikon                   4:38.46,6  1:41.38,1  (5015)    6.36
M40         77. Kü Wm Brenner Kurt                  52 Frauenfeld                 4:02.58,2  1:11.44,9  (4094)    5.45
M30         18. Kpl Bringold Andreas                64 Wiedlisbach                3:13.31,7    26.16,9  (3014)    4.35
M30         66. Hptm Britschgi Daniel               64 Zürich                     4:04.01,8  1:16.47,0  (3038)    5.46
M50         82. Wm Brivio Vito                      47 Frasnacht                  5:04.33,2  2:07.24,7  (5927)    7.13
HM30        45. Brockmeier Sven                     69 D-Stuttgart                1:43.12,4    33.46,9   (738)    4.53
MF40         3. Frau Brönnimann Rita                53 Bronschhofen               4:24.19,5    27.52,4   (252)    6.15
MM40        41. Herr Brückmann Helmut               54 D-München                  4:20.05,1  1:37.23,8   (310)    6.09
MM40        35. Bruderer Bruno                      54 Niederuzwil                3:57.27,0  1:14.45,7   (343)    5.37
M40        118. Kpl Brügger Paul                    53 Thusis                     5:07.06,6  2:15.53,3  (4050)    7.16
KM1          6. Herr Brühwiler Bruno                86 Tägerschen                 1:35.29,8    17.56,3    (18)    4.31
MM30        12. Herr Brunner Daniel                 67 Winterthur                 3:31.33,4    45.41,3   (242)    5.00
M40         27. Gfr Brunner Peter                   57 Jona                       3:29.25,2    38.11,9  (4019)    4.57
M50         29. Oblt Brunschweiler Josef            51 Urdorf                     3:49.00,3    51.51,8  (5057)    5.25
HM40        64. Herr Brütsch Markus                 56 Ramsen                     1:54.29,7    34.34,8   (660)    5.25
HF40        15. Frau Brütsch Patricia               54 Ramsen                     1:53.22,2    23.41,3   (661)    5.22
M20         41. Herr Buch Christian                 73 Ipsach                     4:40.36,1  1:57.11,3  (2013)    6.38
HM40        29. Herr Büchel Werner                  52 FL-Ruggell                 1:35.11,2    15.16,3   (655)    4.30
M40        103. Gfr Büchi Heinz                     53 Uster                      4:31.47,4  1:40.34,1  (4081)    6.26
HM30        51. Herr Büchi Roland                   62 Winterthur                 1:47.11,6    37.46,1   (541)    5.04
M40         54. Kpl Büchler Paul                    61 Appenzell                  3:50.23,3    59.10,0  (4033)    5.27
HM50        19. Kan Buchli Wieland                  44 Winterthur                 1:35.24,8    15.02,2   (515)    4.31
M50         49. Motf Bühler Alfred                  46 Elgg                       4:11.27,3  1:14.18,8  (5909)    5.57
HM40        62. Herr Bühler Elmar                   57 Thundorf                   1:52.35,4    32.40,5   (593)    5.20
HM30        31. Herr Bühler Erwin                   65 Kleinandelfingen           1:34.16,3    24.50,8   (859)    4.28
KM1         10. Herr Bühler Fabian                  89 Thundorf                   1:46.44,4    29.10,9    (19)    5.03
M20          2. Rdf Bühler Kurt                     80 Elgg                       3:05.31,6    22.06,8  (2916)    4.23
M40         46. Kpl Bühler Ueli                     55 Pfyn                       3:46.42,4    55.29,1  (4905)    5.22
MM50        12. Herr Bühlmann Ernst                 43 Küsnacht ZH                4:00.31,8    53.28,4   (253)    5.41
MM40        20. Bührer Beat                         59 Berikon                    3:38.33,1    55.51,8   (321)    5.10
MM30        24. Bünter Michael                      71 Rotkreuz                   4:16.25,0  1:30.32,9   (334)    6.04
JM          29. Herr Bürgi Dominik                  83 Frauenfeld                 1:42.30,7    29.50,7    (20)    4.51
JM          10. Herr Bürgi Rolf                     83 Gachnang                   1:26.40,9    14.00,9     (7)    4.06
M20         46. Kpl Butsch Raphael                  80 Unterstammheim             4:49.10,2  2:05.45,4  (2910)    6.51

Total 99



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.