Maratona dles Dolomites 2001 - "G"

attualizzato il 17.07.2001
categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                        tempo    ritardo    pett     km/h ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
147/M3     407. Gabbin Emanuele      60 Treviso (TV)         SC G.F. Pinarello               7:03.06,3  2:13.56,0  (1922)   20,845 ¦ 
57/M5       11. Gabutti Patrizio     46 Arezzo               Due Ruote                       3:05.58,3    33.15,6  (2287)   18,551 ¦ 
57/M4       73. Gadioli Andrea       54 Pesaro               G.C. Polisportiva Pianellese    3:34.52,2  1:11.13,7  (8065)   16,056 ¦ 
110/M3     393. Gaenssle Stephan     63 D-Stuttgart                                          7:01.14,1  3:07.34,0  (2212)   15,668 ¦ 
110/M3     392. Gaenssle Volker      63 D-Stuttgart                                          7:01.10,9  3:07.30,8  (5411)   15,670 ¦ 
147/M3     394. Gaenssler Wolfgang   63 D-Oberkochen                                         6:59.45,0  2:10.34,7  (3575)   21,012 ¦ 
147/M3     119. Gaffuri Marco        64 Albese CO            Rampi Club Brianza              6:06.08,1  1:16.57,8  (6931)   24,089 ¦ 
110/M4     154. Gaggiottini Cesare   57 Fano                 GS Ciclistico CRAL Carifano Mo  5:53.38,5  1:52.50,4  (7314)   18,662 ¦ 
110/M5     171. Gagliardi Franco     45 Imola                GC Cma Imola                    6:23.52,9  2:17.13,0  (2667)   17,192 ¦ 
147/M3     449. Gagliardi Giuseppe   63 Castel di Lama (AP)  G.S. Mary Confezioni            7:09.51,6  2:20.41,3  (7964)   20,518 ¦ 
147/M1     318. Gagliardi Luca       73 I                    Team Stroppa - Jolly            8:16.59,6  3:27.50,3  (6470)   17,746 ¦ 
110/M4     223. Gahr Georg           54 D-Leiblfing                                          6:23.51,0  2:23.02,9  (7620)   17,194 ¦ 
57/F2      ---  Gahr Lilli           58 D-Leiblfing                                              -----    partita  (1555)      --- ¦ 
110/M4      39. Gai Philippe         57 F-Pechbonnieu        Cyclo Club Pechbonnieu          4:51.42,2    50.54,1  (3806)   22,625 ¦ 
147/M6      68. Gaiti Giorgio        40 Correggio            Pol. Correggio                  8:13.10,9  2:09.29,6   (743)   17,883 ¦ 
110/M3     258. Galassi Gabriele     64 Gambettola (FO)      Pedale Gambettolese             6:03.34,2  2:09.54,1  (6567)   18,153 ¦ 
57/M6       36. Galeotti Francesco   34 Massa                Club Alpi Apuane                3:49.26,5    58.38,4  (6366)   15,036 ¦ 
57/M3      170. Galeotti Giuseppe    59 Massa                Club Alpi Apuane                4:07.52,0  2:09.13,8  (6471)   13,918 ¦ 
110/M4      96. Galiazzo Claudio     58 Sacile               G.C. Amici del Pedale UNIFIN    5:23.49,8  1:23.01,7  (5110)   20,381 ¦ 
147/M4     398. Galik Milan          53 S-Uppsala            Frederikshof IF                 7:48.46,2  2:39.54,4   (106)   18,815 ¦ 
147/M1       6. Galimberti Tommaso   76 Ceriano Laghetto     Cicloamatori Servetto           5:19.14,9    30.05,6    (39)   27,627 ¦ 
110/M3     152. Galizzi Mosè Mauro   64 San Giovanni Bianco  GS Speedy Sport Speedylonga     5:27.30,2  1:33.50,1  (7479)   20,152 ¦ 
147/M2     169. Gall Thomas          70 D-Coswig             SV Motor Soernewitz e.V.        6:14.10,3  1:20.59,3  (5356)   23,572 ¦ 
110/M4     314. Gallerani Antonio    53 Cento                Bar Martini                     6:59.01,8  2:58.13,7  (6179)   15,750 ¦ 
147/M2     598. Gallerini Alberto    70 Vicenza              SC Vicenza S. Pio X             7:55.46,6  3:02.35,6  (3478)   18,538 ¦ 
57/M4      183. Gallerini Gianni     53 Firenze              GS Bicisport Firenze            1:44.07,0 Passo Pord  (7480)      --- ¦ 
57/M6       95. Galletti Giuseppe    29 Firenze (FI)         Gs Poggiali                     4:43.34,6  1:52.46,5  (2676)   12,166 ¦ 
110/M3     113. Galli Fabio          63 Ravenna              GS Nostromo Yoga                5:14.24,3  1:20.44,2  (5357)   20,992 ¦ 
147/M3     837. Galli Giuliano       59 Modena               Brunetti Ghega Team             8:41.33,8  3:52.23,5  (4947)   16,910 ¦ 
57/M4      ---  Galli Mario          52 Ponte Felcino        GS Grifo Bike Perugia               -----    partito  (6080)      --- ¦ 
147/M5      97. Galli Mario          50 Piateda              Alpien Bike Sondrio             7:02.03,3  1:25.01,0  (7871)   20,897 ¦ 
57/M3      150. Galli Stefano        61 Bologna              Prozac Bike Team                3:55.12,0  1:56.33,8  (3938)   14,668 ¦ 
57/M4      ---  Gallingani Vanni     52 Correggio (RE)       Pol. Correggio                      -----    partito  (2681)      --- ¦ 
147/M3     210. Gallitognotta Alessa 63 Origgio              G.S. CONS.LOMBARDO AMATORIALE   6:26.00,6  1:36.50,3  (2291)   22,849 ¦ 
147/M2     793. Gallmetzer Matthias  66 D-Kötzting           Radteam Aichach 2000            9:10.39,9  4:17.28,9  (1709)   16,016 ¦ 
147/M4      80. Gallo Rino           55 San Giorgio d. P. (P SC Ballan                       6:20.13,3  1:11.21,5  (2683)   23,196 ¦ 
110/M5     201. Galtarossa Alessandr 47 Mastrà di Padova     GSCR Veneto                     6:43.33,4  2:36.53,5  (7872)   16,354 ¦ 
110/M5     224. Galvagni Enrico      47 Pomarolo             Club Ciclistico Gardolo         6:52.10,1  2:45.30,2  (8286)   16,012 ¦ 
110/M5     287. Galvani Andrea       51 Vigliano Biellese    Pedale Cossatese                7:22.42,6  3:16.02,7  (7315)   14,908 ¦ 
57/M4       62. Gambacciani Marco    54 Pisa                 GS Pinizzotto                   3:28.54,5  1:05.16,0  (2485)   16,514 ¦ 
147/M2     356. Gambaro Fulvio       65 Castano Primo        GC F.Moser Milano               6:56.56,5  2:03.45,5  (6180)   21,154 ¦ 
110/M5     245. Gambuti Ivano        51 Rimini               Endas F.Benzi                   7:01.34,9  2:54.55,0  (5040)   15,655 ¦ 
110/M2     303. Gandini Clemente     65 GB-London                                            6:26.59,4  2:43.59,8  (2638)   17,054 ¦ 
110/M1     162. Gandolfi Davide      75 Brescello            Ciclistica Brescellese          6:13.53,2  2:20.13,0  (4498)   17,652 ¦ 
110/M6      41. Gandolfi Giampietro  39 I                    Florio Team Velo Sport Carpi    6:12.44,0  1:20.20,7  (4605)   17,707 ¦ 
147/M4     147. Gandolfo Mauro       54 Albisola Sup. (SV)   Velo Club Olmo                  6:39.31,2  1:30.39,4  (2139)   22,076 ¦ 
147/M3     134. Gänsler Peter        63 D-Aying              Lech Angels                     6:10.17,4  1:21.07,1  (5174)   23,819 ¦ 
147/M2     484. Garatti Carlo        69 Vittorio Veneto      TEAM BIKE ULIANA & ROVA         7:26.43,5  2:33.32,5  (2289)   19,743 ¦ 
57/M4       69. Garattoni Gilberto   52 Viserbella           G.S. "Circolo Nautico Viserba"  3:33.13,3  1:09.34,8  (6865)   16,180 ¦ 
147/M5      93. Garavini Vladimiro   51 Forlì                GS Limonetti Re Artù            7:01.17,0  1:24.14,7  (7621)   20,936 ¦ 
147/M3     326. Garbuio Andrea       61 Montebelluna         Nuova Corti                     6:47.40,4  1:58.30,1  (1754)   21,634 ¦ 
57/M4       36. Gardenghi Gulielmo   57 Roma                 Cicli Mirtelia                  3:02.38,7    39.00,2  (2665)   18,889 ¦ 
57/M2      ---  Gardini Tiziano      65 Rimini               Gs Oliviero                    squalifica      -----  (4499)      --- ¦ 
110/M3     301. Gargano Vincenzo     60 Monterotondo Stazion Polisportiva Atl. UISP Montero  6:17.11,3  2:23.31,2  (8067)   17,497 ¦ 
57/M2      133. Gargioni Massimilian 68 Mirabello            Team Bertoldi Ciclissimo        3:49.45,2  1:47.08,1  (4006)   15,016 ¦ 
57/M3      138. Gariboldi Francesco  61 Pavia                G.s.c.avis pavia                3:48.06,2  1:49.28,0  (7766)   15,124 ¦ 
110/M4     103. Garlant Sante        53 Sacile (PN)          G.C. Amici del Pedale UNIFIN    5:28.43,2  1:27.55,1  (5111)   20,077 ¦ 
110/M3     433. Garnerone Diego      63 Rosta TO             GS Biscotti Sanganesi           7:45.51,9  3:52.11,8  (2680)   14,167 ¦ 
110/M3      35. Garofano Marco       62 Buguggiate           Coppi Rancing Team              4:37.10,3    43.30,2  (3632)   23,811 ¦ 
57/M2       43. Garofano Stefano     68 Daverio              Coppi Rancing Team              2:52.04,8    49.27,7  (3634)   20,048 ¦ 
147/M2     551. Garoia Emanuele      66 Forlì                Sport Service Team              7:41.55,7  2:48.44,7  (6388)   19,093 ¦ 
110/M3      15. Garoia Marcello      64 Forlì (FO)           Re Artu Limonetti               4:26.10,5    32.30,4  (2664)   24,795 ¦ 
147/M2     646. Gärtner Bernd        69 D-München            Lech Angels                     8:12.56,0  3:19.45,0  (5175)   17,892 ¦ 
57/F1       70. Gartner Karin        67 D-Schnaittach        RC Schnaittachtal               4:19.58,9  1:48.25,4  (1832)   13,270 ¦ 
57/M6       27. Garuti Alessandro    32 I                    Florio Team Velo Sport Carpi    3:41.31,2    50.43,1  (4609)   15,574 ¦ 
110/M5      94. Garutti Livio        46 Finale Emilia        GS Centro Bi                    5:50.44,9  1:44.05,0  (7481)   18,816 ¦ 
57/M5       31. Gasparella Ermes     46 Isola Vicentina      SC G.F. Pinarello               3:27.36,1    54.53,4  (1923)   16,618 ¦ 
57/M5      167. Gaspari Paolo        51 Verona               AS Sant Luis                    1:05.15,7 Passo Pord   (738)      --- ¦ 
147/M3     260. Gasparin Giancarlo   60 Mestre (VE)          SC G.F. Pinarello               6:36.15,1  1:47.04,8  (1924)   22,258 ¦ 
147/M3     127. Gasparin Vanis       64 San Martino di Lupar GS Sportissimo Top Level        6:08.31,9  1:19.21,6  (3001)   23,932 ¦ 
147/M2     516. Gasparini Luca       65 Rimini               Sidermec                        7:35.16,0  2:42.05,0  (7622)   19,373 ¦ 
110/M6      54. Gasparo Rocca Sergio 42 Milano               Gs Crescenzago                  6:20.30,4  1:28.07,1  (2685)   17,345 ¦ 
110/M3      91. Gasparri Luca        64 Imola (BO)           GS Dosi                         5:04.53,7  1:11.13,6  (5460)   21,646 ¦ 
110/M2     207. Gasparroni Romano    70 Fermo                ATB Croce Verde Fermo           5:34.05,7  1:51.06,1  (5039)   19,754 ¦ 
147/M1      48. Gasperini Claudio    73 Oriolo Romano (VT)   GC Canale Monterano             5:53.19,3  1:04.10,0  (6866)   24,963 ¦ 
147/M2     196. Gasponi Stefano      66 Cesena               US San Marco                    6:20.00,9  1:26.49,9  (5088)   23,209 ¦ 
147/M4     216. Gassino Valter       55 San Gimignano        Bicisport Firenze               7:03.44,5  1:54.52,7  (3407)   20,814 ¦ 
147/M3     451. Gassner Andreas      64 A-Linz, Donau                                        7:10.19,4  2:21.09,1  (3808)   20,496 ¦ 
57/M2       55. Gastaldi Roberto     67 Biella               GS Trasporti Nani.Gio.          3:00.39,6    58.02,5  (4198)   19,096 ¦ 
147/M3      72. Gatter Martin        63 D-Schliersee         SC Schliersee                   5:49.57,4  1:00.47,1  (1452)   25,203 ¦ 
57/M4      107. Gatti Daniele        56 Iseo                 Team CBL Cicli Bettoni Costa    3:56.33,1  1:32.54,6  (3350)   14,584 ¦ 
147/M4     450. Gatti Dario          55 San Pancrazio RA     Apc i- Sociaroda                8:02.35,4  2:53.43,6  (3021)   18,276 ¦ 
110/M2      62. Gattuso Marco        67 Vaglia               GS Formigli                     4:37.05,1    54.05,5   (659)   23,819 ¦ 
147/M1     355. Gauche Frederic      71 B-Grez-Doiceau                                       8:44.42,6  3:55.33,3  (2426)   16,809 ¦ 
57/M1       88. Gaudenzi Paride      71 Forlì                Avis Forli                      4:24.06,6  2:15.23,6  (2016)   13,062 ¦ 
147/M5     230. Gauder Richard       50 D-Todtmoos           BSG Wehrawald                   8:03.17,8  2:26.15,5  (3630)   18,249 ¦ 
147/M2     553. Gauger Thilo         67 D-Löchgau            Radsportgruppe BSG - GKN        7:43.00,7  2:49.49,7  (6568)   19,049 ¦ 
147/M6      29. Gautschi Bufi        35 CH-Reinach AG        Pneuschmoerzeler                7:19.36,7  1:15.55,4  (7801)   20,063 ¦ 
147/M4     564. Gautschi Jörg        53 CH-Riehen            VC Getterkinden                 8:42.27,5  3:33.35,7  (3831)   16,881 ¦ 
147/M4     347. Gautschi Rolf        54 CH-Reinach AG        LG Homberg                      7:36.16,4  2:27.24,6  (3897)   19,330 ¦ 
57/M2       65. Gazinga Willem       69 NL-GB Heemskerk      CYCLETOURS Amsterdam            3:04.34,0  1:01.56,9  (5293)   18,692 ¦ 
57/M3       68. Gazzillo Antimo      61 Casolla di Caserta   Bici Bike Club Caserta          3:15.24,0  1:16.45,8  (4545)   17,656 ¦ 
110/M2     105. Gazzini Guido        65 Bolzano (BZ)         AS Giro Dolomiti                4:54.45,3  1:11.45,7  (1833)   22,391 ¦ 
110/M5     169. Gazzo Renzo          48 Bogliasco            GC Eurobike Genova              6:22.47,0  2:16.07,1  (7623)   17,242 ¦ 
57/M1       19. Geelhaar Alexander   85 D-Schnaittach        RC Schnaittachtal               2:45.35,5    36.52,5  (2349)   20,834 ¦ 
147/M3      48. Geer Drew            60 USA                  www.bikecamp.com                5:38.01,6    48.51,3   (551)   26,092 ¦ 
147/M3     402. Geert Jean Joris     62 NL-Valkenswaard                                      7:01.21,5  2:12.11,2  (4069)   20,932 ¦ 
147/M3     695. Gehret Peter         60 D-Bärnau             RSC Tirschenreuth               8:00.43,3  3:11.33,0  (7624)   18,347 ¦ 
110/M5     309. Geibel Werner        45 D-Saarbrücken        Schwarzeaholz                   4:42.34,8 Campolongo  (8068)      --- ¦ 
147/M4     312. Geier Bernd-Leo      54 D-Gablingen          Bike Team Neusäß                7:27.39,7  2:18.47,9  (2418)   19,702 ¦ 
57/M2      145. Geiger Alexander     68 D-Ohlstadt           SC Ohlstadt                     4:00.38,8  1:58.01,7  (8069)   14,336 ¦ 
57/M3      156. Geiger Andreas       63 D-Stuttgart                                          4:00.31,4  2:01.53,2  (2346)   14,343 ¦ 
147/M5     335. Geiger Hans          45 D-Schwäbisch Gmünd   G.S. TV Weiler                  8:57.44,7  3:20.42,4  (4242)   16,401 ¦ 
110/M5     300. Geiger Hans          51 A-Prutz                                              7:44.47,3  3:38.07,4  (8348)   14,200 ¦ 
147/M3     287. Geiger Konrad        59 D-Bad Saulgau                                        6:41.04,0  1:51.53,7  (4194)   21,991 ¦ 
147/M3     761. Geiger Thomas        61 D-Waldstetten        TSGV Waldstetten                8:20.21,6  3:31.11,3  (3577)   17,627 ¦ 
110/M5     137. Geiger Wolfgang      50 D-Steinheim          Radfahrverein Steinheim         6:10.45,5  2:04.05,6  (2302)   17,801 ¦ 
147/M2     755. Geigr Heinz          67 A-Innsbruck          CC Dynamo Tirol                 8:46.46,0  3:53.35,0  (7625)   16,743 ¦ 
110/M5     284. Geilen Norbert       48 D-Mendig             RSF Brohltal                    7:21.53,0  3:15.13,1  (3569)   14,936 ¦ 
110/M2     219. Geilert Andreas      69 D-Eisenberg          TEAM KLEINER                    5:40.33,2  1:57.33,6  (6690)   19,380 ¦ 
110/M3     156. Geiselmann Marcellus 59 D-Mühlheim                                           5:28.04,4  1:34.24,3  (4206)   20,117 ¦ 
147/M5     271. Geisler Heinrich     51 D-Solingen                                           8:23.15,5  2:46.13,2  (8070)   17,525 ¦ 
147/M3     345. Geiss Thomas         62 D-Utmemmingen        Lech Angels                     6:51.45,2  2:02.34,9  (5176)   21,420 ¦ 
147/M5     320. Geistbeck Alfred     48 D-Aresing            Radteam Aichach 2000            8:50.20,5  3:13.18,2  (1710)   16,630 ¦ 
147/M3     400. Geitz Werner         60 D-Straubing          Alpenverein Straubing           7:00.59,9  2:11.49,6  (4244)   20,950 ¦ 
57/M3       26. Geißler Jakob        62 D-Bad Heilbrunn                                      2:49.35,4    50.57,2  (6569)   20,343 ¦ 
147/M2     290. Gelbarth Torsten     67 D-Weisenbach         RMSV Langenbrand                6:41.10,7  1:47.59,7  (6081)   21,985 ¦ 
147/M4     612. Gelet Jean-Louis     55 F-Blanzy             Roue Saint Vallerienne          9:08.19,7  3:59.27,9  (6765)   16,085 ¦ 
57/M2       56. Gemignani Fabrizio   66 Lucca                SRM TEam                        3:01.06,0    58.28,9  (4500)   19,050 ¦ 
110/M3     114. Geminiani Paolo      60 Cerlongo             ASR Evolution Team              5:15.05,9  1:21.25,8  (4466)   20,945 ¦ 
110/M2     168. Gemmato Cristian     70 A-Leonding                                           5:21.59,7  1:39.00,1  (3236)   20,497 ¦ 
147/M3     775. Genal Harald         61 D-Mochenwangen       Radsport Bergatreute            8:24.02,7  3:34.52,4  (2802)   17,498 ¦ 
147/M5     378. Gendotti Mario       49 CH-Prato (Leventina)                                 9:31.05,3  3:54.03,0  (6681)   15,444 ¦ 
110/M3     150. Generali Alessandro  64 Modena               Biker team modena               5:27.20,4  1:33.40,3  (8071)   20,162 ¦ 
110/M4     239. Genio Claudio        54 Povoletto            GS Grigioneri 2000              6:29.39,5  2:28.51,4  (7042)   16,937 ¦ 
147/M4     281. Genio Enzo           52 Povoletto            GS Grigioneri 2000              7:19.08,5  2:10.16,7  (7206)   20,084 ¦ 
57/M2      129. Gennaro Giancarlo    67 Chieri TO            Gs Demori Torino                3:47.21,2  1:44.44,1  (2668)   15,174 ¦ 
110/M2     309. Genova Giulio        67 Bologna              CLUB CICLI MALINI               6:30.19,1  2:47.19,5  (7043)   16,909 ¦ 
147/M3     405. Genovese Livio       61 Musano di Trevignano SC G.F. Pinarello               7:02.18,0  2:13.07,7  (1925)   20,885 ¦ 
110/M5     290. Gensthaler Franz     50 D-München            CAS München                     7:24.27,1  3:17.47,2  (4149)   14,849 ¦ 
147/M4     357. Gentili Augusto      52 Casina               Università del Pedale           7:39.11,8  2:30.20,0  (7626)   19,207 ¦ 
147/M3     116. Gentner Thomas       61 D-Bopfingen          Lech Angels                     6:05.13,3  1:16.03,0  (5177)   24,149 ¦ 
147/M4     364. Geraads Huub         58 NL-Swalmen           Dahmen Cycling                  7:41.48,7  2:32.56,9  (1143)   19,098 ¦ 
110/M4     180. Gerards Lou          58 NL-Swalmen           Dahmen Cycling                  6:06.28,3  2:05.40,2  (1144)   18,009 ¦ 
147/M4     238. Gerards Marcel       52 NL-Utrecht           En Route                        7:09.55,9  2:01.04,1  (1189)   20,514 ¦ 
57/M5      120. Geraud Daniel        44 F-Vaugneray          A.S.C. B.N.P. Lyon              4:24.10,6  1:51.27,9  (8287)   13,059 ¦ 
147/M3     501. Gerin Stefano        63 Fogliano             GS Roby Calzature               7:18.22,1  2:29.11,8  (4968)   20,120 ¦ 
147/M5      29. Gerlach Michael      49 D-München            VCR Regensburg                  6:30.33,8    53.31,5  (2099)   22,582 ¦ 
147/M2     779. Germano Claudio      66 S. Stefano Belbo (CN GC Atlante                      8:58.05,4  4:04.54,4  (6570)   16,391 ¦ 
110/M4     161. Gerner Michael       53 D-Landau                                             5:56.13,4  1:55.25,3  (3563)   18,527 ¦ 
110/M5     259. Gerold Franz         44 D-Peiting            RC - 72 Peiting                 7:07.11,7  3:00.31,8  (5479)   15,449 ¦ 
110/M3     242. Gerotetter Ulrich    64 D-Besigheim          RSV Besigheim                   5:56.52,1  2:03.12,0  (6082)   18,494 ¦ 
147/M2      16. Gerstenberger Kai-Uw 69 D-Melle              TUS MELLE                       5:21.52,4    28.41,4  (1581)   27,402 ¦ 
57/M2      157. Gerstendörfer Stefan 69 D-München            Lech Angels                     4:07.14,5  2:04.37,4  (5178)   13,953 ¦ 
147/M6      35. Gerster Mano         42 CH-Neukirch (Egnach) RV Arbon                        7:26.48,0  1:23.06,7  (2051)   19,740 ¦ 
110/M4     271. Geurts Ludo          57 B-Hoeselt                                            6:42.09,2  2:41.21,1  (2217)   16,411 ¦ 
57/M5       86. Ghetti Valerio       50 Meldola (FO)         GS Sintesi 96                   4:00.11,5  1:27.28,8  (2671)   14,363 ¦ 
110/M2      41. Ghezzi Giorgio       69 Bolzano              GC DLF Bolzano                  4:25.38,2    42.38,6  (1327)   24,845 ¦ 
147/M2     121. Ghezzi Giovanni      66 Ponte San Pietro     Team Oprandi Bike               6:02.53,2  1:09.42,2  (3507)   24,305 ¦ 
147/M6      83. Ghezzi Vittorio      42 Bergamo              G.S. Testa Tipografia           8:30.01,2  2:26.19,9  (6083)   17,293 ¦ 
147/M2     786. Ghezzo Ruben         69 Spinea               Pol. Lido Venezia               9:01.56,6  4:08.45,6  (6867)   16,274 ¦ 
147/M2     273. Ghiani Patrizio      69 Laveno Mombello      Team Botteon                    6:37.21,5  1:44.10,5  (7482)   22,196 ¦ 
110/M1     125. Ghidorzi Cristian    71 Lesignano dè Bagni   GS Massaflex Bedogni            5:47.43,9  1:54.03,7  (6181)   18,980 ¦ 
110/M1      15. Ghilardi Sebastiano  71 Alzano Lombardo (BG) GS Gap Mese                     4:25.13,7    31.33,5  (1963)   24,884 ¦ 
110/M3      58. Ghiraldo Daniele     62 Povoletto UD         GS Grigioneri 2000              4:49.25,8    55.45,7  (7045)   22,803 ¦ 
110/M3      61. Ghirardelli Stefano  61 Ferrara (FE)         Cus Ferrara Trip To Town        4:53.27,3    59.47,2  (2673)   22,490 ¦ 
110/M3     283. Ghirardello Giancarl 61 Vicenza              SC Vicenza S. Pio X             6:10.17,2  2:16.37,1  (3479)   17,824 ¦ 
147/M5      24. Ghirardini Danilo    50 Scandiano            GS Cicli Campioli               6:24.58,2    47.55,9  (4241)   22,910 ¦ 
57/M6       23. Ghirardini Fausto    33 Concorezzo           GS Delicatesse                  3:36.44,3    45.56,2  (6868)   15,917 ¦ 
110/M2     146. Ghirardo Andrea      67 Ponte di Piave       SC Polyglass                    5:10.33,3  1:27.33,7  (7046)   21,252 ¦ 
147/M2     333. Ghirardo Paolo       69 San Vendemiano       Gruppo sportivo S. Vendemiano   6:51.53,0  1:58.42,0  (6869)   21,413 ¦ 
110/M5      57. Ghirelli Sebastiano  45 Forlì (FO)           Team Solobici                   5:26.18,2  1:19.38,3  (7873)   20,226 ¦ 
110/F1      57. Ghiselli Alessia     67 Lucca                                                6:38.01,0  2:08.25,5   (892)   16,582 ¦ 
110/M3     223. Ghislandi Angelo     62 Antegnate            Bici Club AVIS-AIDO-COVO        5:49.37,0  1:55.56,9  (6870)   18,877 ¦ 
57/M3       76. Ghisleni Sergio      63 I                    Pool Ciclistico Venezia         3:16.59,8  1:18.21,6   (137)   17,512 ¦ 
147/M6      16. Giaccone Giovanni    37 Cuneo                G.S. Cicli Giordano             6:50.32,4    46.51,1  (2017)   21,483 ¦ 
147/M5     120. Giachin Sergio       51 Staranzano (GO)      DLF Isontina                    7:13.21,4  1:36.19,1  (4468)   20,352 ¦ 
110/M4     129. Giacomelli Fabrizio  58 Villafranca di Veron Polisportiva San Giorgio        5:39.46,7  1:38.58,6  (7316)   19,424 ¦ 
110/M2      44. Giacomelli Stefano   66 Udine                GC Banca popolare Friuladria    4:26.12,2    43.12,6  (1593)   24,793 ¦ 
147/M3      68. Giacomini Agostino   61 Feltre               VC Feltre Cicli Dalla Rosa      5:47.28,2    58.17,9  (4501)   25,383 ¦ 
57/M4       57. Gialli Claudio       52 Arezzo               DUE RUOTE                       3:24.49,9  1:01.11,4  (4502)   16,843 ¦ 
110/M3     362. Giancola Marcello    63 Montalto di Castro   Polisportiva Montalto           6:43.58,5  2:50.18,4  (6766)   16,337 ¦ 
147/M4     112. Gianelli Stefan      57 CH-Davos Dorf                                        6:27.07,7  1:18.15,9  (2236)   22,783 ¦ 
147/M3     577. Giangrossi Ennio     60 Centobuchi           G.S. Mary Confezioni            7:35.40,7  2:46.30,4  (7965)   19,355 ¦ 
147/M3     865. Giani Claudio        59 Burago di Molgora    CS Colnaghese                   8:52.26,0  4:03.15,7  (2400)   16,565 ¦ 
110/M5     118. Gianighian Vartan    46 Milano               TEAM CICLOMANIA                 6:02.39,1  1:55.59,2  (3177)   18,199 ¦ 
110/M4     150. Gianinazzi Evaristo  56 CH-Canobbio          Cicloamatori Canobbio           5:51.11,5  1:50.23,4  (4970)   18,793 ¦ 
147/M1     362. Giannandrea Federico 78 Ciampino RM          GS Center Bike                  8:54.47,6  4:05.38,3  (5401)   16,492 ¦ 
147/M2      19. Giannetti Luca       70 Magione              GS Grifo Bike Perugia           5:23.04,9    29.53,9  (6084)   27,299 ¦ 
147/M5      56. Giannetti Sergio     49 Forlì (FO)           CIS Forlí                       6:46.41,9  1:09.39,6  (2110)   21,686 ¦ 
147/M1     384. Gianni Antonello     74 Riolunato (MO)       Cicli Boschetti                 3:00.34,5 Selva Cado   (140)      --- ¦ 
110/M1      84. Gianordoli Michele   71 Lasino TN            G.S. Whirlpool                  5:22.55,7  1:29.15,5  (2367)   20,437 ¦ 
57/M3       33. Gianotti Marco       62 Buguggiate           Coppi Rancing Team              2:53.26,9    54.48,7  (3635)   19,890 ¦ 
147/M4       7. Giardini Maurizio    58 Forlì                Velo Club Fiumana               5:29.14,6    20.22,8   (600)   26,788 ¦ 
110/F2      42. Giaretta Maria Luisa 51 Verona               Equipe 94                       7:24.36,2  2:56.13,6  (1800)   14,844 ¦ 
147/M3      80. Gibaud Patrice       63 F                    Amicale Cycliste De Courchevel  5:52.38,8  1:03.28,5  (3827)   25,010 ¦ 
57/M3       47. Giberna Paolo        61 Trieste              Alternativa Bike Trieste        3:02.07,9  1:03.29,7  (7827)   18,942 ¦ 
147/M2     227. Gibertini Marco      70 Magreta              Team Iacco Bike                 6:27.33,9  1:34.22,9   (698)   22,757 ¦ 
147/M2     501. Gielissen W          65 NL-NK Zeist          CYCLETOURS Amsterdam            7:30.44,5  2:37.33,5  (5294)   19,567 ¦ 
147/M3     230. Gieri Roberto        63 Conselice            Velo Sport Conselice            6:31.01,8  1:41.51,5  (3402)   22,555 ¦ 
147/M2     253. Giesel Peter         69 D-Deggendorf                                         6:32.24,0  1:39.13,0  (6661)   22,477 ¦ 
147/M3     705. Giesen John          60 NL-Swalmen           Dahmen Cycling                  8:03.01,9  3:13.51,6  (1145)   18,259 ¦ 
110/M1     153. Giessler Dietmar     72 D-Schwäbisch Gmünd   G.S. TV Weiler                  6:08.11,0  2:14.30,8  (2162)   17,925 ¦ 
110/M5     200. Gietl Karl           45 D-Unterschleißheim   CAS München                     6:43.31,8  2:36.51,9  (2610)   16,355 ¦ 
147/M2      28. Gigli Alessandro     68 Civago RE            Università del Pedale           5:30.49,2    37.38,2  (1557)   26,661 ¦ 
57/M5       60. Gigli Giampietro     46 Reggio Emilia        Pol. Biasola                    3:50.09,0  1:17.26,3  (3401)   14,990 ¦ 
147/F1      10. Gigli Sabrina        70 Civago               Università del Pedale           6:40.17,3    48.42,0  (1558)   22,034 ¦ 
110/M6       9. Gilli Franco         43 Sala Bolognese BO    Team Bertoldi Ciclissimo        5:29.01,2    36.37,9  (3044)   20,059 ¦ 
147/M3     728. Gilsdorf Volker      59 D-Waldbrunn                                          8:10.45,4  3:21.35,1  (6871)   17,972 ¦ 
147/M4      58. Gioachini Natalino   55 Roverchiara          A Zorzella Team                 6:13.48,5  1:04.56,7  (5268)   23,594 ¦ 
147/M3     898. Giola Claudio        60 Settimo Milanese     GC Alleanza Assicurazioni       9:10.58,2  4:21.47,9  (3410)   16,008 ¦ 
147/M3     390. Giombelli Luigi      64 Vaprio D'Adda MI     GS Speedy Sport Speedylonga     6:59.08,8  2:09.58,5  (1533)   21,042 ¦ 
147/M2      47. Giombetti Giancarlo  69 Mondolfo             G.S. Ciclistico CRAL Carifano   5:36.25,9    43.14,9  (1350)   26,216 ¦ 
57/M4      101. Giomi Rudy           53 Lucca                G.S. Piemme Sport T.            3:49.00,2  1:25.21,7  (7047)   15,065 ¦ 
147/M3     538. Giondi Massimo       59 Forlì                SC Glauco Servadei              7:28.19,5  2:39.09,2  (2669)   19,673 ¦ 
147/M4     406. Giontarelli Francesc 53 Jesi                 Jesi Cycling Team               7:51.32,6  2:42.40,8  (1486)   18,704 ¦ 
110/M2     396. Giordani Alessandro  69 Brescello            Ciclistica Brescellese          6:21.27,6  Falzarego  (6393)      --- ¦ 
110/M3       6. Giordani Aliano      61 Lucca                SRM Team                        4:04.41,5    11.01,4  (4503)   26,972 ¦ 
147/M2     250. Giorgi Bruno         66 Castel di Lama       G.S. Mary Confezioni            6:31.38,9  1:38.27,9  (7966)   22,520 ¦ 
147/M2     249. Giorgi Giuliano      66 Castel di Lama       G.S. Mary Confezioni            6:31.37,5  1:38.26,5  (7967)   22,521 ¦ 
110/M3      25. Giorgi Renato        59 Cesenatico (FO)      Polisportiva Sala               4:31.48,5    38.08,4  (1370)   24,281 ¦ 
147/M5     303. Giovanardi Gianluca  50 Felino               GS Piemme                       8:42.07,4  3:05.05,1  (3411)   16,892 ¦ 
147/M2     806. Giovanelli Giuliano  70 Casinalbo (MO)       Audax Casinalbo                 9:21.23,5  4:28.12,5  (3406)   15,710 ¦ 
57/M4        7. Giovannetti Corrado  56 S. Piero a Siave (FI Ciclistica il Regolo            2:34.48,9    11.10,4  (2456)   22,284 ¦ 
110/M4      11. Giovannini Lucio     56 Verres AO            GS Pro Race Chatillon           4:23.58,3    23.10,2   (739)   25,002 ¦ 
147/M1      34. Giovannucci Giuseppe 78 Castel di Lama Stazi G.S. Mary Confezioni            5:43.16,5    54.07,2  (1601)   25,693 ¦ 
147/M1      47. Giovanoli Gabriele   71 Fabbrico Re          S.C. Cicli Soprani              5:53.09,7  1:04.00,4   (737)   24,974 ¦ 
147/M3     706. Giovara Guido        62 Tigliole             MTB Sensa Fren                  8:03.27,3  3:14.17,0  (4246)   18,243 ¦ 
147/Top      2. Giraldi Stefano      68 Pistoia              Opera Pacific                   4:41.35,9     2.40,6    (54)   31,321 ¦ 
57/M5      114. Girelli Dino         47 Bussolengo VR        ciclo team bussolengo           4:16.33,3  1:43.50,6  (7207)   13,447 ¦ 
110/M2     282. Girelli Federico     69 San Pietro in Carian GS S.P.INCARIANO                6:14.13,1  2:31.13,5  (2693)   17,636 ¦ 
110/F1      26. Girelli Silvia       72 San Mauro Pascoli    Sidermec f. lli Vitali          5:54.47,7  1:25.12,2  (1801)   18,602 ¦ 
147/M3     847. Girkens Andreas      59 D-Eschweiler         Eschweiler Sportgemeinschaft    8:45.54,6  3:56.44,3  (8288)   16,770 ¦ 
57/F1      105. Giuliani Carla       74 Travedona Monate     GS Bicimania Lissone MTB        4:49.31,0  2:17.57,5  (1111)   11,916 ¦ 
147/M2     452. Giuliani Guido       69 Pavia                Velo club torre d'isola         7:19.32,0  2:26.21,0  (3120)   20,066 ¦ 
147/M1     180. Giuliani Roberto     71 Pontassieve          GC La Romola                    6:56.10,1  2:07.00,8  (2338)   21,193 ¦ 
147/M3     862. Giunchi Fabrizio     64 Cesenatico FO        GC Fausto Coppi                 8:51.04,3  4:01.54,0  (4547)   16,607 ¦ 
147/M5      17. Giunta Angelo        49 Camaiore             GS Pezzini Bike Shop            6:18.31,6    41.29,3   (660)   23,300 ¦ 
147/M3     291. Giunta Stefano       62 Capezzano            GS Pellegrinetti                6:41.31,7  1:52.21,4  (7628)   21,966 ¦ 
147/M3     191. Giuriato Giordano    63 Budrio               Faenza Cycling Team             6:20.56,4  1:31.46,1  (1959)   23,153 ¦ 
147/M5     359. Giustacchini Roberto 48 Noviglio MI          GS Circ. Person. Comit          9:13.00,8  3:35.58,5  (2670)   15,948 ¦ 
110/M3     117. Giusti Luciano       59 Roma                 GC Luca Pinarello               5:16.18,9  1:22.38,8  (4762)   20,865 ¦ 
110/M4     370. Glaeser Othmar       54 A-Salzburg           Sportgemeinschaft Umweltschutz  7:44.35,8  3:43.47,7  (4763)   14,205 ¦ 
147/M3     670. Glas Peter           61 D-Herzogenaurach     TSH Herzogaurauch               7:52.57,5  3:03.47,2  (6086)   18,648 ¦ 
57/M2      171. Glasschröder Peter   66 D-München            Lech Angels                     4:30.14,7  2:27.37,6  (5179)   12,766 ¦ 
110/M5     165. Gleinster Georg      50 A-Neustift           SV Neustift Stubai              6:21.30,4  2:14.50,5  (8380)   17,299 ¦ 
147/M4     642. Gleixner Josef       55 D-Bad Abbach         Freiwillige Feuerwehr Oberndor  9:34.32,8  4:25.41,0  (4247)   15,351 ¦ 
57/F1      117. Gliss Christine      69 CH-Zug               Lech Angels                     7:03.57,3  4:32.23,8  (1061)    8,137 ¦ 
147/M3     880. Glöckel Friedrich    61 D-Solnhofen          TSG Solnhofen                   9:00.11,1  4:11.00,8  (4764)   16,327 ¦ 
110/M4     316. Glocker Bernd        52 D-Ulm                TSV Einsingen                   7:00.06,7  2:59.18,6  (4248)   15,710 ¦ 
147/M3     369. Glöckl Ulrich        63 D-Holzkirchen        TSV Hartpenning                 6:55.25,6  2:06.15,3  (7968)   21,231 ¦ 
147/M2     563. Glöckler Bernd       68 D-Hamburg            RSC Göppingen                   7:46.52,2  2:53.41,2  (3582)   18,891 ¦ 
147/M6      47. Glöckler Hermann     39 D-Geislingen         RSC Göppingen                   7:42.43,8  1:39.02,5  (4944)   19,060 ¦ 
147/M3     582. Glöckler Michael     62 D-Göppingen          RSC-Göppingen                   7:37.03,6  2:47.53,3  (3583)   19,297 ¦ 
147/M4     261. Glück Josef          52 D-Peiting            RC - 72 Peiting                 7:14.44,6  2:05.52,8  (5481)   20,287 ¦ 
110/M2      72. Gnecchi Stefano      65 Lecco                PEDALE LECCHESE SGM             4:39.36,5    56.36,9  (7483)   23,604 ¦ 
147/M3     628. Göb Achim            59 D-Wilnsdorf          Radteam Aichach 2000            7:47.02,1  2:57.51,8  (1639)   18,885 ¦ 
147/M3     562. Gobbi Alberto        61 San Felice sul Panar Pedale 73                       7:33.23,2  2:44.12,9  (7048)   19,453 ¦ 
110/M3     164. Gobbin Stefano       64 Villar Perosa        Equipe 96 del Pinerolese        5:32.03,8  1:38.23,7  (6767)   19,875 ¦ 
147/M1     106. Gobbo Loris          76 Altavilla Vicentina  G.S. Tormeno                    6:20.13,2  1:31.03,9  (7208)   23,197 ¦ 
147/M2      71. Gobbo Wladimiro      65 Mogliano Veneto      GS Frescada Mestre              5:47.55,2    54.44,2  (5358)   25,350 ¦ 
147/M2      50. Göbel Carsten        68 D-Berlin                                             5:37.12,8    44.01,8   (909)   26,155 ¦ 
147/M3     530. Gobessi Loris        59 Udine                A.G.F. Cicli Granzon            7:26.52,0  2:37.41,7  (1802)   19,737 ¦ 
147/M2     700. Gockisch Arndt       66 D-Braunschweig                                       8:27.43,7  3:34.32,7  (4342)   17,371 ¦ 
57/F1       97. Gödecke Daniele      71 D-Rheda-Wiedenbrück                                  4:42.31,2  2:10.57,7  (1371)   12,211 ¦ 
110/M2      28. Godina Roberto       65 Trieste              SC Gentlemen - Trieste          4:17.18,4    34.18,8  (4765)   25,650 ¦ 
147/M3     512. Goertz  Pjgm         60 NL-MD Baarlo         CYCLETOURS Amsterdam            7:22.33,1  2:33.22,8  (5295)   19,929 ¦ 
110/M2     284. Goeser Rolf          68 D-München            Infineon Racing Team            6:16.27,4  2:33.27,8  (7767)   17,531 ¦ 
147/M3     337. Goessl Klaus         62 D-Kraiburg                                           6:50.05,1  2:00.54,8  (7874)   21,507 ¦ 
147/M4     474. Goffin Gert          53 B-hoeselt                                            8:13.02,2  3:04.10,4  (2213)   17,889 ¦ 
147/M3     742. Goldbach Mathias     63 D-Tröbnitz                                           8:12.49,4  3:23.39,1  (6419)   17,896 ¦ 
110/M1     114. Goldoni Francesco    72 Nonantola            Team Bertoldi Ciclissimo        5:41.26,4  1:47.46,2   (812)   19,329 ¦ 
110/M3     148. Goldoni Gianni       61 Modena               Polisportiva Forese Nord        5:26.27,1  1:32.47,0  (6872)   20,217 ¦ 
57/M2       89. Golemac Nicola       70 Trieste              SK Devin                        3:22.06,3  1:19.29,2  (7837)   17,070 ¦ 
57/M4      178. Golfieri Mirco       52 Rimini               Endas F.Benzi                   6:01.25,6  3:37.47,1  (5044)    9,545 ¦ 
147/M5      94. Golfieri Valter      50 Osteria Grande       S.C. Sergio Dalfiume            7:01.20,1  1:24.17,8  (7169)   20,933 ¦ 
57/M5      ---  Golfieri Valter      50 Osteria Grande       SC Sergio Dalfiume                  -----    partito  (7629)      --- ¦ 
147/M2     593. Golfre Andreasi Maur 68 Carbonara di Po      GS Duathlon Pol.Sermide         7:54.09,4  3:00.58,4  (7875)   18,601 ¦ 
57/M3      219. Goller Winfried      61 D-Nürnberg           Rössleins Radler-Eck            6:13.51,4  4:15.13,2  (8074)    9,228 ¦ 
147/M2     592. Golletz Jens         65 D-Köngen                                             7:54.06,7  3:00.55,7  (3562)   18,603 ¦ 
147/M2     584. Gollob Johannes      69 A-Eibiswald                                          7:51.14,0  2:58.03,0  (7876)   18,716 ¦ 
147/M2     142. Golob Dusan          68 D-Winnenden                                          6:07.08,1  1:13.57,1  (4209)   24,023 ¦ 
110/M1      21. Gon Alessandro       72 Staranzano           Associazione Sportiva Ronchi    4:29.13,5    35.33,3   (848)   24,514 ¦ 
57/M4      ---  Gonzaga Wilson       54 Correggio (MO)       Pol. Correggio                      -----    partito  (3441)      --- ¦ 
147/M5      23. Goor Frans           50 B-Oevel                                              6:23.04,2    46.01,9  (3821)   23,024 ¦ 
110/M5     253. Goovaerts Freddy     45 B-Essene                                             7:04.48,9  2:58.09,0  (6311)   15,536 ¦ 
57/M3      161. Göpfert Dieter       64 D-Abtswind           Rössleins Radler-Eck            4:03.07,9  2:04.29,7  (8075)   14,189 ¦ 
147/M5     294. Gorini Italo         50 Murlo                AS Monteroni d'Arbia            8:35.13,3  2:58.11,0  (7877)   17,118 ¦ 
110/M1     142. Gorzanelli Stefano   74 Serramazzoni         AC Serramazzoni                 5:59.27,6  2:05.47,4  (8076)   18,360 ¦ 
110/M4     286. Gosparini Stefano    57 Olmo di Martellago   Pol. Lido Venezia               6:48.09,6  2:47.21,5  (6873)   16,170 ¦ 
110/M3     268. Gottesleben Florian  63 D-Bienenbüttel                                       6:05.46,4  2:12.06,3  (2202)   18,043 ¦ 
147/M3      46. Gotti Emanuele       63 Ubiale Clanezzo      GS Abele Marinelli              5:37.41,2    48.30,9  (1300)   26,118 ¦ 
110/M1      27. Gotti Luca           79 I                    Team Oprandi Bike               4:38.52,2    45.12,0  (7969)   23,666 ¦ 
147/M3     373. Götz Bernhard        59 D-Ebermannstadt      TSV Ebermannstadt               6:56.10,1  2:06.59,8  (3580)   21,193 ¦ 
110/F1      81. Gotz Gunta           69 A-Wien               Bank Austria                    7:26.34,6  2:56.59,1   (772)   14,779 ¦ 
147/M1     289. Götz Stefan          73 D-Gößweinstein       TSV-Geschwand                   8:02.38,2  3:13.28,9  (6571)   18,274 ¦ 
147/M2     385. Gotzmann Steffen     68 D-Sindelfingen                                       7:02.45,1  2:09.34,1  (7630)   20,863 ¦ 
57/M3       77. Goudy Michael        64 USA-Bad Feilnbach                                    3:17.04,6  1:18.26,4  (3268)   17,505 ¦ 
57/M2       38. Govi Marco           66 Albinea              Associazione Ciclistica Motor   2:48.57,6    46.20,5  (7209)   20,419 ¦ 
147/M2      62. Govoni Diego         68 Pieve di Cento       SP Buonacompra                  5:43.53,6    50.42,6  (1988)   25,647 ¦ 
147/M3     225. Govoni Marco         63 S. Pietro In Casale  Team Bertoldi Ciclissimo        6:30.39,3  1:41.29,0  (2677)   22,577 ¦ 
147/M3     167. Gozzi Stefano        64 Forlì (FO)           Dlf - Querzoli Forlì            6:17.10,6  1:28.00,3  (2679)   23,384 ¦ 
57/M3      132. Grab Norbert         59 D-Darmstadt          Radteam Odenwald                3:44.37,5  1:45.59,3  (2223)   15,358 ¦ 
147/F2      32. Gradl Barbara        59 D-München            Lech Angels                     9:19.27,0  3:31.23,0  (1062)   15,765 ¦ 
110/M6     131. Gradl Edgar          35 D-München            Lech Angels                     7:39.48,0  2:47.24,7  (5180)   14,354 ¦ 
147/M2     634. Gradl Thomas         65 D-München            Lech Angels                     8:10.07,7  3:16.56,7  (5181)   17,995 ¦ 
147/M4     492. Graf Carsten         54 D-Ulm                RSG-Nersingen                   8:20.16,4  3:11.24,6  (6874)   17,630 ¦ 
147/M3     702. Graf Helmut          59 D-Unterhaching                                       8:02.35,6  3:13.25,3  (6785)   18,276 ¦ 
110/M4     130. Graf Manfred         53 A-St.Anna            Tus Feldbach                    5:40.52,2  1:40.04,1  (3801)   19,362 ¦ 
147/M2     722. Graf Peter           66 D-Ingolstadt                                         8:35.38,4  3:42.27,4  (2473)   17,104 ¦ 
147/M1     351. Graf Raphael         77 CH-Reinach BL        VC Gelterkinden                 8:42.37,2  3:53.27,9  (6312)   16,876 ¦ 
147/M2     357. Graf Stefan          65 D-Stadtbergen        Veloclub Lechhausen             6:57.05,1  2:03.54,1  (3561)   21,146 ¦ 
147/M5      20. Graf Urs             48 CH-Gelterkinden      VC Getterkinden                 6:21.32,6    44.30,3  (3832)   23,116 ¦ 
110/M4      75. Graf Walter          54 A-Kapfenberg         Tus Feldbach                    5:06.14,1  1:05.26,0  (3803)   21,552 ¦ 
110/M1     112. Graf Wolfgang        79 A-St. Anna           TVS Feldbach                    5:40.51,9  1:47.11,7  (3798)   19,362 ¦ 
110/M6      59. Grallert Siegfried   39 D-Freiberg           RSV Chemnitz                    6:23.45,5  1:31.22,2  (6726)   17,198 ¦ 
147/M2     600. Grandi Marco         69 Anzola Emilia        D.L. Monopoli di Stato - Bolog  7:55.52,3  3:02.41,3  (3408)   18,534 ¦ 
147/M2     198. Grandi Paolo         67 Castelfranco Emilia  GS Sportissimo Top Level        6:21.43,0  1:28.32,0   (671)   23,106 ¦ 
147/M5     237. Grandl Klaus         50 D-Windach            SF Windach                      8:06.32,4  2:29.30,1  (2211)   18,128 ¦ 
110/M3     193. Granruaz Helmuth     63 La Villa (BZ)        S.C. Alta Badia-Raiffeisen      5:42.15,8  1:48.35,7  (2682)   19,283 ¦ 
110/M3     141. Granzo Roberto       61 Olmo di Martellago   Polisportiva Arcobaleno         5:22.22,8  1:28.42,7  (7210)   20,472 ¦ 
110/M1      17. Granzotto Damiano    73 Corno di Rosazzo     GS Manzano Nadali               4:25.41,0    32.00,8  (5461)   24,841 ¦ 
110/M3     274. Grasselli Giovanni   64 Castelnovo Monti RE  Università del Pedale           6:07.01,6  2:13.21,5  (2153)   17,982 ¦ 
110/M2      84. Grassi Daniele       65 Cesenatico (FO)      Fausto Coppi Cesenatico         4:46.40,4  1:03.40,8  (1310)   23,022 ¦ 
147/M1     174. Grassia Davide       72 Rimini               Avis Rimini                     6:54.44,9  2:05.35,6  (3400)   21,265 ¦ 
147/M2     674. Graswald Christoph   68 D-München                                            8:18.52,4  3:25.41,4  (7211)   17,679 ¦ 
57/M3      198. Gratteri Salvatore   60 Modena               GS Ali Dorate                   4:33.20,6  2:34.42,4  (3450)   12,621 ¦ 
147/M1     211. Gratton Giorgio      77 Gorizia              GS All Star Gorizia             7:11.47,2  2:22.37,9  (7484)   20,426 ¦ 
110/M3     291. Grauner Dario        63 Gorizia              GS All Star Gorizia             6:13.01,2  2:19.21,1  (7485)   17,693 ¦ 
147/M3     697. Grausam Knut         64 D-Tholey Sotzweiler  RV Schaumberg Theley e.V.       8:01.36,8  3:12.26,5  (5045)   18,313 ¦ 
147/M4     291. Graziani Silvano     58 Castiglione Cervia   Po. Castiglionese               7:22.31,7  2:13.39,9  (7212)   19,930 ¦ 
110/M4     328. Gräßer Christian     55 D-Gaildorf           TSV Gaildorf                    7:05.29,0  3:04.40,9  (2741)   15,511 ¦ 
110/M3       7. Greco Ferdinando     61 Carimate             MTB Carimate Conti Bikes        4:12.07,0    18.26,9   (893)   26,178 ¦ 
57/F2       17. Greep Ariane         59 NL-Apeldoorn         En Route                        4:06.42,9  1:49.21,0  (1190)   13,983 ¦ 
110/M3      39. Gregis Luca          61 Paladina (BG)        Team Oprandi Bike               4:40.54,4    47.14,3  (3504)   23,495 ¦ 
57/M6      108. Gregori Francesco    40 Roma                 Velo Club Colli Aniene          5:35.19,0  2:44.30,9  (3032)   10,288 ¦ 
147/M5      42. Gregorin Renzo       51 Turriaco             G.S. Roby Calzature             6:38.15,8  1:01.13,5   (572)   22,146 ¦ 
110/M1     206. Gregory Elmas        ?? NL-Eindhoven                                         7:11.33,9  3:17.53,7  (2399)   15,293 ¦ 
147/M4      17. Greil Heribert       55 A-Dölsach            RC Figaro Lienz                 5:43.43,4    34.51,6  (1081)   25,660 ¦ 
147/M5      38. Grellier Gerard      48 F-Delle                                              6:35.45,5    58.43,2  (6313)   22,286 ¦ 
147/M1     158. Grenzi Marco         71 Nonantola            GS Sportissimo Top Level        6:48.49,4  1:59.40,1  (3002)   21,574 ¦ 
147/M6      12. Grespan Primo        43 Spresiano            G.S. Pioggia in faccia          6:46.23,4    42.42,1  (6134)   21,703 ¦ 
147/M3     814. Gress Andreas        61 D-Mandelbachtal                                      8:35.06,0  3:45.55,7  (3568)   17,122 ¦ 
147/M2     511. Gressani Claudio     68 Turriaco             Roby Calzature                  7:33.59,9  2:40.48,9  (7878)   19,427 ¦ 
147/M4     444. Grether Rene'        58 CH-Davos Dorf                                        8:00.17,8  2:51.26,0  (4032)   18,363 ¦ 
147/M3     521. Gridel Daniele       62 Plasencis (UD)       GS Arteni Pasianese             7:25.15,8  2:36.05,5  (6875)   19,808 ¦ 
147/M3     885. Griebel Thomas       62 D-Augsburg                                           9:01.31,4  4:12.21,1  (2248)   16,287 ¦ 
110/M2     182. Griesbauer Ingbert   69 D-Straubing          RC Staubing                     5:26.52,6  1:43.53,0  (4249)   20,191 ¦ 
57/M5      149. Grieser Gerhard      49 D-Rodenbach          VFL Einsiedlerhof               4:47.23,6  2:14.40,9  (7317)   12,004 ¦ 
57/M1       74. Grieser Timo         84 D-Kaiserslautern                                     3:54.33,4  1:45.50,4  (7318)   14,708 ¦ 
57/M4      180. Griet John           57 NL-Amsterdam         En Route                        9:32.25,0  7:08.46,5  (1862)    6,027 ¦ 
147/M1      52. Griffel Peter        71 D-Berlin             Pille-Palk-Pankow               5:54.51,4  1:05.42,1  (1990)   24,855 ¦ 
110/M6      81. Grignani Enrico      42 Melegnano            GS Cicloamatori Melegnano       6:42.17,5  1:49.54,2  (6183)   16,406 ¦ 
57/M6       87. Grigoletto Giulio    41 Mestre               Al Majo Iof Busolin             4:35.31,6  1:44.43,5  (6184)   12,521 ¦ 
110/M3     198. Grigoli Angelo       64 Marano di Valpolicel Team F.lli Penna Telmec         5:42.48,4  1:49.08,3  (6876)   19,252 ¦ 
147/M2      21. Grilli Stefano       66 Tortoreto            A.Robinson Club Palestra        5:24.10,5    30.59,5   (686)   27,207 ¦ 
57/M2       62. Grim Kenneth         66 D-Heufeld                                            3:03.34,5  1:00.57,4  (2617)   18,793 ¦ 
110/M1     168. Grimm Jens           72 D-Plauen             LATV Plauen                     6:19.09,4  2:25.29,2  (4204)   17,407 ¦ 
147/M1     251. Grimm Lars           78 D-Plauen                                             7:35.25,5  2:46.16,2  (2391)   19,366 ¦ 
110/M6      17. Grimoldi Alfonso     40 Brugherio            GS Delicatesse                  5:40.17,5    47.54,2  (5082)   19,395 ¦ 
147/M4     421. Gritsch Othmar       58 A-Ranggen/Tirol      ASV-Raika Kleider-Mair Inzing   7:53.36,9  2:44.45,1  (6005)   18,622 ¦ 
110/F1      83. Gritzbach Alexia     65 D-Utzmemmingen       Lech Angels                     7:33.32,0  3:03.56,5  (1063)   14,552 ¦ 
147/M3     216. Gritzbach Helmut     63 D-Utzmemmingen       Lech Angels                     6:27.26,3  1:38.16,0  (5182)   22,764 ¦ 
147/M2     327. Grohs Marc           68 D-Karlsruhe          Lech Angels                     6:50.43,1  1:57.32,1  (5183)   21,474 ¦ 
110/M6      51. Gronau Wolfgang      41 D-Bad Abbach         VCR Regensburg                  6:17.16,1  1:24.52,8  (2742)   17,494 ¦ 
147/M3     221. Gronegger Helmut     59 D-Odelzhausen        Radteam Aichach 2000            6:29.06,7  1:39.56,4  (1686)   22,667 ¦ 
147/M4     489. Gröschl Dieter       58 D-Heidenheim                                         8:19.03,5  3:10.11,7  (3558)   17,673 ¦ 
110/M1       4. Grossi Franco        75 Pescia PT            Giovanelli Montecatini Bike     4:05.44,6    12.04,4  (2672)   26,857 ¦ 
147/M3     331. Grosslercher Alfons  61 A-Kufstein           MTV                             6:48.48,4  1:59.38,1  (2111)   21,574 ¦ 
147/M4     517. Grossmann Jürgen     52 D-Backnang           TVO Oppenweiler                 8:29.55,9  3:21.04,1  (5055)   17,296 ¦ 
147/M3     555. Grossmann Thomas     64 D-Untergruppenbach   Radsportgruppe BSG - GKN        7:32.08,6  2:42.58,3  (6572)   19,507 ¦ 
147/M5     232. Großkopf Peter       44 A-Bisamberg          Bank Austria                    8:03.42,0  2:26.39,7  (3716)   18,234 ¦ 
110/M5     276. Grskovich Ugo        50 Vicenza              UC Valmarana                    7:14.16,1  3:07.36,2  (6185)   15,197 ¦ 
110/M6     129. Grübel Josef         43 CH-Seuzach           VC Seuzach                      7:39.42,5  2:47.19,2  (3987)   14,356 ¦ 
147/M2     120. Gruber Helmut        68 A-Bad Gastein/Böckst RC Raika Gastein                6:02.52,7  1:09.41,7  (2242)   24,305 ¦ 
110/M2     198. Gruber Roland        68 D-Wegscheid          Thurnrenther Rad Duo            5:31.07,7  1:48.08,1  (7319)   19,931 ¦ 
110/F1      56. Gruber Sarah         78 D-Troley Theley                                      6:37.35,1  2:07.59,6   (756)   16,600 ¦ 
110/M5     296. Grudnik Heinz        51 D-Langenfeld                                         7:35.59,8  3:29.19,9  (8341)   14,473 ¦ 
147/M2     758. Grudszus Robert      67 D-München                                            8:47.01,9  3:53.50,9  (8289)   16,735 ¦ 
147/M2     549. Grudszus Stefan      67 D-Erlangen                                           7:41.39,2  2:48.28,2  (3566)   19,105 ¦ 
110/M2     320. Grüger Olaf          70 D-Unterschleißheim   GS di Monaco                    6:38.14,7  2:55.15,1  (6088)   16,572 ¦ 
57/M3       96. Grün Christoph       61 D-Weßling            SC Wessling                     3:26.37,7  1:27.59,5  (7320)   16,696 ¦ 
110/F2      43. Grund Monika         50 D-Wolfschlugen       TSV Wolfschlugen                7:25.30,2  2:57.07,6   (910)   14,814 ¦ 
57/M2      136. Grünwald Christoph   66 D-München            Lech Angels                     3:52.40,9  1:50.03,8  (5184)   14,827 ¦ 
147/M5     250. Grunwald Sigmund     50 D-Ober-Ramstadt                                      8:12.10,2  2:35.07,9  (3579)   17,920 ¦ 
110/M2     356. Grupp Thomas         68 D-Donzdorf           Radfahr-Club Schnaittachtal e.  7:06.08,5  3:23.08,9  (7213)   15,487 ¦ 
57/M3      215. Grützmann Günter     59 D-München            Infineon Racing Team            5:22.10,5  3:23.32,3  (7768)   10,708 ¦ 
57/M4       90. Grziwotz Manfred     54 D-WELABURGDORF       MTV Hornburg Radsport           3:45.47,0  1:22.08,5  (8077)   15,280 ¦ 
147/M3     881. Gsänger Uwe          61 D-Solnhofen          TSG Solnhofen                   9:00.11,3  4:11.01,0  (4766)   16,327 ¦ 
147/M4     185. Gschwendtner Wolfgan 58 A-PODERSDORF                                         6:54.39,4  1:45.47,6  (5185)   21,270 ¦ 
147/M2     407. Gsell Raimund        70 D-Kempten                                            7:06.26,4  2:13.15,4  (3584)   20,682 ¦ 
147/M2     317. Gsottberger Heinz    68 D-Taufkirchen        TSV Taufkirchen                 6:47.50,0  1:54.39,0  (2383)   21,626 ¦ 
110/M4      40. Gualdi Carmelo       52 Gazzaniga BG         GS Recastello cicli due Erre    4:52.41,5    51.53,4  (1487)   22,549 ¦ 
57/M2        2. Guareschi Paolo      66 Sissa PR             Pacco Pignoni 12-21             2:06.29,6     3.52,5  (1488)   27,274 ¦ 
110/M3     347. Guarnieri Giuliano   62 Merano               Cassa di Risparmio di Bolzano   6:37.56,1  2:44.16,0  (7214)   16,585 ¦ 
57/M2       57. Guastalla Fabrizio   65 Mrmirolo di Mantova  Ass. Polisportiva Levata        3:02.08,5    59.31,4  (3068)   18,941 ¦ 
57/M3      127. Guberti Claudio      59 San Giovanni in Pers Team Ciclissimo                 3:39.57,6  1:41.19,4  (7769)   15,684 ¦ 
147/M3     527. Gubler Daniel        64 CH-Winterthur        VC Seuzach                      7:26.23,7  2:37.13,4  (3995)   19,758 ¦ 
57/M3      205. Guenther Markus      63 D-Mackenbach                                         4:42.24,9  2:43.46,7  (6474)   12,216 ¦ 
57/M6       37. Guernieri Raoul      36 Firenze              Polisportiva S.Quirico Firenze  3:51.54,9  1:01.06,8  (7486)   14,876 ¦ 
147/M3     603. Guerra Adriano       61 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                    7:42.07,2  2:52.56,9  (7215)   19,085 ¦ 
57/M5       53. Guerra Giovanni      49 Massa                Velo Club Apuano                3:43.28,7  1:10.46,0  (4767)   15,437 ¦ 
147/M2     597. Guerra Paolo         69 D-BOLZANO            ADRIANA                         7:55.42,2  3:02.31,2  (8078)   18,540 ¦ 
147/M5     279. Guerra Sandrino      49 Altavilla Vicentina  UC Valmarana                    8:29.39,1  2:52.36,8  (7216)   17,305 ¦ 
110/M4      98. Guerra Tiziano       52 San Lazzaro di Saven Pontelugo Bologna               5:25.35,8  1:24.47,7  (6089)   20,270 ¦ 
147/M4     636. Guessregen Michael   58 D-Blaustein                                          9:28.42,2  4:19.50,4  (6727)   15,508 ¦ 
147/F2      31. Gugliemetti Marisa   56 Vizzolo Predabissi   GS Cicloamatori Melegnano       9:18.43,6  3:30.39,6  (1022)   15,785 ¦ 
147/M2     315. Guida Lorenzo        67 Travacó              GC Ferro Bike Pavia             6:47.31,0  1:54.20,0  (4548)   21,643 ¦ 
147/M5      44. Guidetti Ardo        44 ANZOLA EMILIA (BOLOG S.C.  ANZOLA EMILIA             6:38.17,4  1:01.15,1  (2313)   22,144 ¦ 
110/M2     137. Guidetti Fausto      69 Parma                MASSAFLEX                       5:07.11,6  1:24.12,0  (7632)   21,484 ¦ 
110/M3     233. Guidetti Vincenzino  61 CENTO PR             Team Bertoldi Ciclissimo        5:53.46,7  2:00.06,6  (4004)   18,655 ¦ 
110/M3     260. Guidi Dario          59 Modena               Uisp provinciale                6:04.14,3  2:10.34,2  (7217)   18,120 ¦ 
147/M2     312. Guidi Gabriele       65 Padova               Veloci Mestrino                 6:47.11,7  1:54.00,7  (5083)   21,660 ¦ 
110/M4      16. Guidi Natalino       56 Formigine            Team Iacco Bike                 4:32.09,9    31.21,8   (695)   24,249 ¦ 
147/F1      33. Guiducci Antonietta  72 Mondolfo             G.S. Ciclistico CRAL Carifano   7:55.22,8  2:03.47,5  (1401)   18,553 ¦ 
110/M2      96. Guiducci Davide      65 Reggio Emilia        Università del Pedale           4:50.36,5  1:07.36,9  (7633)   22,710 ¦ 
57/M6       82. Guiducci Umberto     37 Reggio Emilia        Pol. Cral Arcispeddle           4:27.48,3  1:37.00,2  (7879)   12,882 ¦ 
147/M5     385. Guillen Francisco    50 D-Gelsenkirchen      Ustaria Posta                   8:44.21,8  Falzarego  (3570)      --- ¦ 
147/M1      65. Gulfi Damiano        77 CH-Chiasso           Ceramiche Micheli               6:03.41,8  1:14.32,5  (7049)   24,250 ¦ 
147/M3     392. Gulmanelli Fabio     63 Faenza RA            GC Cicli Caroli                 6:59.22,5  2:10.12,2  (3405)   21,031 ¦ 
147/M5      45. Gumiero Arturo       44 Cantu CO             CC Canturino 1902               6:38.41,6  1:01.39,3  (4471)   22,122 ¦ 
147/M2     332. Gündel Uwe           69 D-Johanngeorgenstadt                                 6:51.45,6  1:58.34,6  (2739)   21,420 ¦ 
57/M3       18. Günther Andreas      63 D-Biere                                              2:40.30,5    41.52,3  (2740)   21,494 ¦ 
147/M3     244. Günther Bernd        63 D-Lorch              Fit & Fun Lorch                 6:34.02,2  1:44.51,9  (2745)   22,383 ¦ 
57/F1       17. Günther Bettina      63 D-Biere                                              3:13.57,0    42.23,5   (911)   17,788 ¦ 
57/M1       20. Günther Martin       71 D-Berlin             SC Berlin                       2:48.40,8    39.57,8  (2095)   20,452 ¦ 
110/M1     139. Günther Tobias       86 D-Lorch              Fit & Fun Lorch                 5:54.57,0  2:01.16,8  (2746)   18,594 ¦ 
147/Top     20. Gurayev Andrea       76 I                    Team Pennelli Cinghiale OK Gym  5:25.59,8  Falzarego   (150)      --- ¦ 
57/M5      ---  Gurioli Elio         47 Diegaro              GRUPPO X CASO                       -----    partito  (7219)      --- ¦ 
147/M2     677. Gürtner Stefan       67 D-München                                            8:19.20,0  3:26.09,0  (8290)   17,663 ¦ 
147/Top     17. Gusmerini Daniele    63 Sedico               Team Sanvido Renault            5:56.34,4  1:17.39,1    (70)   24,735 ¦ 
147/M2      84. Gusmini Ivan         69 Albino BG            Crazy Bikers Orezzo             5:51.51,2    58.40,2  (1594)   25,067 ¦ 
147/M3      24. Gusmini Pierangelo   62 Cologno al Serio     GS Cicli Spreafico              5:26.34,8    37.24,5    (19)   27,007 ¦ 
147/M4     148. Gussago Enrico       56 Paderno Franciacorta US Padermese Rist. Giardino     6:40.15,2  1:31.23,4  (7050)   22,036 ¦ 
110/M3     139. Gusso Enzo           62 I                    GS La Salute - S Giorgio        5:22.06,6  1:28.26,5  (5348)   20,489 ¦ 
147/M2     369. Güth Wolfgang        70 D-Fellbach                                           6:59.52,8  2:06.41,8  (4250)   21,006 ¦ 
110/F1      52. Gütling Marika       78 D-Karlstadt                                          6:28.42,9  1:59.07,4   (845)   16,979 ¦ 
57/M6       77. Gutz Siegfried       40 D-Gengenbach                                         4:22.08,0  1:31.19,9  (8079)   13,161 ¦ 
147/M3     493. Guzzetti Dario       62 Turate (CO)          Team Uslenghi                   7:17.21,0  2:28.10,7  (3404)   20,166 ¦ 
57/M4       18. Guzzo Giacomo        54 Feltre (BL)          GS Paoletti                     2:47.47,7    24.09,2  (4251)   20,560 ¦ 
57/M2      159. Gyoeri Juergen       65 D-Besigheim          RSV Besigheim                   4:08.09,2  2:05.32,1  (6090)   13,902 ¦ 
147/M4     236. Gysi Martin          55 CH-Möriken AG                                        7:09.33,1  2:00.41,3  (3889)   20,533 ¦ 

totale 432



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.