Maratona dles Dolomites 2001 - "E"

attualizzato il 17.07.2001
categoria posto nome/Name            an località/Ort         squadra/Team                        tempo    ritardo    pett     km/h ¦ 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
147/M5     227. Eber Klaus           50 D-Augsburg           Radteam Aichach 2000            8:02.38,5  2:25.36,2  (1728)   18,274 ¦ 
147/M2      32. Eberhardt Franz      69 D-Bad Tölz           Bertl's Bike Shop               5:32.51,2    39.40,2   (940)   26,498 ¦ 
110/M5     172. Eberhardt Oswald     47 A-Fieberbrunn                                        6:24.06,0  2:17.26,1  (3774)   17,183 ¦ 
147/M4     333. Eberl Rudi           56 D-Kelheim            RSC Kelheim                     7:33.05,6  2:24.13,8  (4736)   19,466 ¦ 
110/M6      75. Eckerl Fritz         31 D-Nürnberg           Rössleins Radler-Eck            6:38.13,4  1:45.50,1  (8047)   16,573 ¦ 
147/M5     291. Eckes Alfred         44 D-Wallhausen                                         8:33.53,1  2:56.50,8  (7303)   17,163 ¦ 
147/M4     488. Eckes Raymund        55 D-Wallhausen                                         8:19.02,8  3:10.11,0  (6564)   17,673 ¦ 
147/M2     394. Eckhardt Bernard     68 D-Münsingen          TSG Münsingen                   7:04.03,9  2:10.52,9  (7030)   20,798 ¦ 
57/M3      129. Edelmann Hans-Jörg   60 D-Besigheim          RSV Besigheim                   3:40.39,0  1:42.00,8  (6073)   15,635 ¦ 
147/M3     254. Eder Christian       64 D-Passau             SC Passau                       6:34.48,4  1:45.38,1  (4457)   22,340 ¦ 
110/F1      61. Eder Sabine          68 D-Altrip                                             6:46.49,6  2:17.14,1   (626)   16,223 ¦ 
147/M1      26. Egenhofer Robert     ?? D-München            Sturmvogel München              5:35.32,2    46.22,9   (967)   26,286 ¦ 
147/M4     533. Egger Josef          55 A-Fieberbrunn        Arbö Fieberbrunn                8:33.10,1  3:24.18,3  (3768)   17,187 ¦ 
147/M1     149. Egger Kurt           72 A-Fulpmes                                            6:43.55,6  1:54.46,3  (3770)   21,835 ¦ 
57/F2        8. Egger Margrith       59 CH-Klosters          Bardill Sport                   3:27.01,3  1:09.39,4   (779)   16,664 ¦ 
147/M3     169. Egger Oskar          61 Jenesien (BZ)        S.V. Jenesien                   6:17.28,5  1:28.18,2  (1840)   23,365 ¦ 
110/M5     226. Egger Werner         45 A-Nüziders                                           6:52.56,9  2:46.17,0  (3772)   15,982 ¦ 
147/M4     405. Egner Robert         53 D-Augsburg           Lech Angels                     7:51.15,0  2:42.23,2  (5167)   18,716 ¦ 
110/M2     249. Ehmann Gerhard       67 D-Kirchheim/Teck                                     5:57.59,8  2:15.00,2  (2246)   18,435 ¦ 
147/M2     289. Ehmann Martin        67 D-Welzheim                                           6:41.08,9  1:47.57,9  (5168)   21,986 ¦ 
147/M1     381. Ehn Johann           71 A-Podersdorf/See     RSC Podersdorf/See              7:37.22,0  Falzarego  (3771)      --- ¦ 
110/M1      52. Ehrenschwender Marti 81 D-Bogen              SC Schwarzach                   4:58.17,6  1:04.37,4  (3314)   22,125 ¦ 
147/M4     446. Ehrensperger Peter   52 CH-Zürich                                            8:00.58,5  2:52.06,7  (4737)   18,337 ¦ 
110/F1      20. Ehrgott Susanne      72 D-München            Lech Angels                     5:51.43,7  1:22.08,2  (1059)   18,764 ¦ 
147/M4     552. Eichenberger Kurt    58 CH-Seon              LG Homberg                      8:38.14,3  3:29.22,5  (3896)   17,019 ¦ 
147/M5     119. Eichenberger Walter  49 CH-Reinach AG        LG Homberg                      7:12.12,3  1:35.10,0  (3894)   20,406 ¦ 
110/M4     341. Eichhammer Georg     53 D-Kallmünz           ATSV Kallmünz                   7:15.14,2  3:14.26,1  (7602)   15,164 ¦ 
57/M5       91. Eichhorn Christian   45 D-Kirchheim          SC Kirchheimer                  4:02.45,7  1:30.03,0  (8048)   14,211 ¦ 
147/M5     263. Eichhorn Norbert     47 D-Ebersdorf          SV-Coburg                       8:18.20,5  2:41.18,2  (2392)   17,698 ¦ 
147/M4     138. Eichhorn Steffen     55 D-Riesa              SC Riesa                        6:36.08,2  1:27.16,4  (3309)   22,265 ¦ 
57/M5       77. Eichinger Michael    50 D-Neustadt           Skiclub E.V. Irnsing            3:55.59,6  1:23.16,9  (3313)   14,619 ¦ 
57/M3      213. Eichler Bernd        62 D-Odenthal                                           5:00.04,0  3:01.25,8  (3652)   11,497 ¦ 
110/M4     146. Eichler Konrad       52 D-Otterfing          Lernstube Endurance             5:50.19,0  1:49.30,9  (6172)   18,840 ¦ 
57/F2       30. Eichner Cäcilia      50 A-Leibnitz           Bank Austria                    4:27.35,4  2:10.13,5   (770)   12,892 ¦ 
57/M5      128. Eichner Karl         48 A-Leibnitz           Bank Austria                    4:28.11,0  1:55.28,3  (3709)   12,864 ¦ 
57/M3      177. Einig Thomas         59 D-Ochtendung         DJK Ochtendung                  4:15.54,1  2:17.15,9  (2362)   13,481 ¦ 
57/M5       35. Eisel Wilhelm        49 D-Solingen                                           3:31.10,1    58.27,4  (8282)   16,337 ¦ 
147/M3      43. Eisenauer Franz      61 D-Haag                                               5:37.08,6    47.58,3   (939)   26,160 ¦ 
147/M4     518. Eisenlauer Helmut    54 D-Nersingen          RSG Nersingen                   8:30.09,4  3:21.17,6  (6654)   17,288 ¦ 
147/M3     879. Eisenmann Hans       62 D-Geislingen                                         8:59.42,5  4:10.32,2  (3310)   16,342 ¦ 
147/M6     125. Eiser Rudolf         38 D-Quakenbrück        RSG Lohne-Vechta                8:32.36,5  Falzarego  (6557)      --- ¦ 
147/F2      18. Eisner Waltraud      57 D-Bad Ditzenbach     Paules Ritzelclub               8:22.14,2  2:34.10,2   (990)   17,561 ¦ 
110/M2     292. Elefanti Moreno      65 Bologna              DL Monopolio BO                 6:18.24,4  2:35.24,8  (3392)   17,441 ¦ 
110/M2     381. Elgar Mark           67 GB-London                                            7:43.05,0  4:00.05,4  (2636)   14,252 ¦ 
147/M2     136. Elizen Peter         66 NL-Apeldoorn         En Route                        6:05.20,5  1:12.09,5  (1188)   24,141 ¦ 
110/M2     204. Eller Rudolf         67 A-Mühlbachl          PSv Innsbruck                   5:33.30,1  1:50.30,5  (7867)   19,790 ¦ 
147/M2     251. Ellinger Klaus       68 D-Gauting                                            6:31.44,3  1:38.33,3  (7961)   22,515 ¦ 
110/M2     159. Emden Jan            65 D-Worpswede                                          5:13.56,0  1:30.56,4  (3308)   21,023 ¦ 
147/M3     927. Emiliani Pierbruno   63 Cesenatico FO        GC Fausto Coppi                 9:47.16,1  4:58.05,8  (4538)   15,018 ¦ 
147/M3     653. Emmerich Bernhard    61 D-Hohenbrunn                                         7:50.47,6  3:01.37,3  (6565)   18,734 ¦ 
147/M2     559. Emonts Ralph         67 D-Brunnthal                                          7:45.05,4  2:51.54,4  (3311)   18,964 ¦ 
147/F1      47. Enderichs Angelika   67 D-Eschweiler         Eschweiler Sportgemeinschaft    9:04.55,3  3:13.20,0  (1846)   16,185 ¦ 
147/M2     388. Endres Jürgen        66 D-Alfter             Alfterer Sport-Club 1968 e.V.   7:03.12,8  2:10.01,8  (6461)   20,840 ¦ 
147/M1     343. Engel Christian      73 D-HDH Großkuchen                                     8:34.04,9  3:44.55,6  (4177)   17,156 ¦ 
147/M1     193. Engel Jan            82 D-Eppelborn          RV Sdwalbe Eppelhorn            7:04.33,8  2:15.24,5  (8049)   20,774 ¦ 
147/M3     222. Engel Lothar         59 D-Berghaupten        Skiclub Berghaupter             6:29.09,9  1:39.59,6  (8224)   22,663 ¦ 
147/M3     909. Engelhard Xaver      63 D-München                                            9:17.20,9  4:28.10,6  (6011)   15,824 ¦ 
147/M2     543. Engelhardt Michael   65 D-Klerkirchberg                                      7:40.50,3  2:47.39,3  (2728)   19,139 ¦ 
110/M1      14. Engler Jürgen        ?? D-Herbertingen                                       4:25.07,5    31.27,3  (1365)   24,893 ¦ 
147/M2     219. Engler Lothar        67 D-Herbertingen                                       6:26.08,1  1:32.57,1   (727)   22,841 ¦ 
110/M1     169. Englert Paul         84 D-Köln                                               6:19.16,6  2:25.36,4  (7475)   17,401 ¦ 
147/M5     304. Engles André         49 F-Perouse            ASC AUTOS PEUGEOT               8:42.10,2  3:05.07,9  (7603)   16,891 ¦ 
110/M4     359. Engst Hermann        55 D-Laubach            SV Ochsenhausen                 7:29.42,2  3:28.54,1  (3540)   14,676 ¦ 
147/M4     462. Engstler Udo         58 D-Tholey             RV Schaumberg Theley e.V.       8:07.25,7  2:58.33,9  (5035)   18,094 ¦ 
57/M4      132. Enu Yann             57 F-Lyon 08            A.S.C. B.N.P. Lyon              4:09.45,6  1:46.07,1  (8283)   13,813 ¦ 
110/M2     176. Epifani Sandro       65 Rimini               GS Italia in Miniatura          5:25.09,0  1:42.09,4  (8050)   20,298 ¦ 
110/F2       5. Erbach Christel      58 D-Ober-Ramstadt                                      5:31.42,3  1:03.19,7   (941)   19,897 ¦ 
57/M4       87. Erdner Gerd          58 D-Leinburg           TV Leinburg                     3:44.55,4  1:21.16,9  (2727)   15,338 ¦ 
110/M2     318. Erfurt Andreas       68 D-Wolfratshausen                                     6:37.40,9  2:54.41,3  (3248)   16,596 ¦ 
110/M2     370. Erl Jürgen           66 D-Pfronten           Lech Angels                     7:19.45,4  3:36.45,8  (5169)   15,008 ¦ 
147/M4     530. Erletz Wolfgang      57 D-Lindau             Metzeler - Sportgemeinschaft    8:32.31,3  3:23.39,5  (2773)   17,209 ¦ 
57/M3       27. Erlicher Marco       64 Coredo TN            AC Flamingo Cles                2:49.59,3    51.21,1  (5259)   20,295 ¦ 
147/M4     589. Erthel Bert          53 D-Feldkirchen-Wester TV-Feldkirchen                  8:55.11,1  3:46.19,3  (3315)   16,480 ¦ 
147/M1     311. Ertle Marcus         73 D-Weißenhorn                                         8:13.54,1  3:24.44,8  (6857)   17,857 ¦ 
57/M1       47. Escher Christian     74 D-München            Lech Angels                     3:23.44,1  1:15.01,1  (5170)   16,933 ¦ 
110/M5     186. Escher Peter         51 D-Nörtershausen      DJK Ochtendung                  6:32.28,6  2:25.48,7  (2272)   16,816 ¦ 
147/M5      66. Esposito Fulvio      51 Camerino             GC Sforzacosta                  6:50.17,4  1:13.15,1  (6308)   21,496 ¦ 
57/M4      172. Esser Karl-Josef     57 D-Odenthal                                           5:00.18,0  2:36.39,5  (2726)   11,488 ¦ 
147/M3      12. Esser Peter          63 D-Holzminden                                         5:12.43,8    23.33,5    (12)   28,203 ¦ 
147/M1     352. Esswein Bernd        72 D-Schwäbisch Gmünd   G.S. TV Weiler                  8:42.58,2  3:53.48,9  (4237)   16,865 ¦ 
147/M4     178. Esswein Joachim      57 D-Karlsruhe          RSV C. Forchheim                6:50.44,5  1:41.52,7  (2827)   21,473 ¦ 
110/M1     190. Esterbauer Josef     74 A-Linz               Union Traktor KHG Linz          6:49.44,3  2:56.04,1  (6462)   16,107 ¦ 
57/M4       10. Ethoin Pierrick      55 F-SAUERLACH-ARGET    TSV Hartpenning e.V.            2:40.58,6    17.20,1  (2729)   21,431 ¦ 
147/M3     258. Etowski Christoph    63 D-Hofstetten                                         6:35.31,0  1:46.20,7  (7304)   22,299 ¦ 
57/F1        8. Eursch Michaela      70 D-Garmisch-Partenkir TSV Partenkirchen               2:56.02,6    24.29,1  (1552)   19,597 ¦ 
110/M2       8. Eursch Toni          68 D-Garmisch-Partenkir TSV Partenkirchen               4:00.42,8    17.43,2  (1553)   27,418 ¦ 
147/M3      88. Eusebio Giovanni     60 Limbiate             Nuova Corti                     5:54.14,5  1:05.04,2  (1747)   24,898 ¦ 
57/M3       50. Evandri Fabrizio     64 Monte Giberto        ATB Croce Verde Fermo           3:04.52,7  1:06.14,5  (3526)   18,660 ¦ 
147/M3     548. Evandri Pierluigi    61 Monte Urano          ATB Croce Verde Fermo           7:31.04,9  2:41.54,6  (3525)   19,553 ¦ 
147/M5      78. Ewald Heinz          49 D-Bad Neustadt /S    TSV Brendlorenzen e.V.          6:56.46,3  1:19.44,0  (2813)   21,162 ¦ 
147/M5      46. Exbrayat Dominique   50 F-St Agreve          Superbe L'Ardechoise            6:41.09,7  1:04.07,4  (1970)   21,986 ¦ 
110/M6      38. Eynard Robert        40 F-Empurany           Superbe L'Ardechoise            6:10.32,1  1:18.08,8  (1969)   17,812 ¦ 
110/M4     332. Ezechias Ivo         58 CZ-PRAHA 8           K.A.O.S.                        7:09.31,4  3:08.43,3  (3767)   15,365 ¦ 
57/F2       35. Ezechiasova Eva      57 CZ-Praha             K.A.O.S.                        4:37.34,3  2:20.12,4   (778)   12,429 ¦ 

totale 94



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.