(12) Expert Women Semi-Marathon

Marathon - (12) Expert Women Semi-Marathon

aktueller Stand vom 11.10.2001
  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  Overall       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Schachl Monika, AT-Mondsee          78 MTB Club Maire Schmoln     2:51.28,0      -----  (1364)  W/HM     1.   
    2. Tretner Christine, Traunstein       74 SC Unterweißenbach/Team S  2:55.29,1     4.01,1  (1205)  W/HM     2.   
    3. Jackson Moreen, München             70 Extreme Bike München       2:57.40,7     6.12,7  (1280)  W/HM     3.   
    4. Wolf Gerlinde, Neunkirchen          70 pro-bike & ski             3:03.23,7    11.55,7  (1315)  W/HM     4.   
    5. Bargholt Daniela, Wuppertal         69 www.kroschi.de             3:10.20,4    18.52,4  (1269)  W/HM     5.   
    6. Keller Annette                      77 CH-Klosters                3:12.15,3    20.47,3  (1243)  W/HM     6.   
    7. Pfuhl Gerit                         79 Dresden                    3:13.40,1    22.12,1  (1223)  W/HM     7.   
    8. Süss Esther, CH-Niederrohrdorf      74 RMB Niederrohrdorf         3:14.10,1    22.42,1  (1215)  W/HM     8.   
    9. Keller Sabine, Knüllwald            75 "Der Fahrradladen"         3:15.38,1    24.10,1  (1341)  W/HM     9.   
   10. Wimmreiter Nadja, AT-Saalbach       75 Saalbach-Hinterglemm Raci  3:17.21,0    25.53,0  (1321)  W/HM     10.  
   11. Zimmermann Petra, Deggendorf        72 SV Mietraching             3:20.35,4    29.07,4  (1351)  W/HM     11.  
   12. Schilla Isabel, Eberbach            72 Bike-und Sportwelt Eberba  3:24.09,3    32.41,3  (1299)  W/HM     12.  
   13. Thurner Susanne, Germering          62 BSV München                3:24.56,0    33.28,0  (1219)  W/HM     13.  
   14. Sebald Andrea                       65 Ruhpolding                 3:27.24,7    35.56,7  (1329)  W/HM     15.  
   15. Platz Bettina, München              70 BTS+L                      3:28.30,1    37.02,1  (1212)  W/HM     16.  
   16. Reiter Angelika, Anger              78 makrohaus                  3:28.45,7    37.17,7  (1245)  W/HM     17.  
   17. Ostler Andrea, Mittenwald           67 AV Mittenwald              3:29.10,0    37.42,0  (1307)  W/HM     18.  
   18. Pscheid Brigitte                    74 AT-Thallern                3:34.05,6    42.37,6  (1261)  W/HM     19.  
   19. Langer Astrid                       82 Neubeuern                  3:36.56,7    45.28,7  (1275)  W/HM     20.  
   20. Burtscher Bianca, AT-Nüziders       76 Team Activ                 3:37.25,1    45.57,1  (1274)  W/HM     22.  
   21. Funk Barbara, AT-Wien               70 2Radchaoten.com            3:37.40,5    46.12,5  (1257)  W/HM     23.  
   22. Dürlinger Lisa                      73 AT-Salzburg                3:40.27,1    48.59,1  (1349)  W/HM     24.  
   23. Kammerer Sylvia                     74 IT-Brixen                  3:41.48,9    50.20,9  (1276)  W/HM     25.  
   24. Völker Yvonne, Floh-Seligenthal     78 Team Germina               3:44.18,8    52.50,8  (1251)  W/HM     27.  
   25. Gratz Katrin, Friedrichsdorf        74 Riegelhof MTB Racing Team  3:47.45,5    56.17,5  (1216)  W/HM     29.  
   26. Söllner Sabine                      79 AT-Saalfelden am Steinern  3:48.08,8    56.40,8  (1328)  W/HM     30.  
   27. Bensch Marlen, Erlabrunn            81 www.erzgebirgsjaeger.de    3:51.59,6  1:00.31,6  (1306)  W/HM     31.  
   28. Hammacher Kai, Nürnberg             69 www.catena-destra.de       3:54.10,4  1:02.42,4  (1259)  W/HM     32.  
   29. Haneis Berta, AT-Kolsass            71 RC ARBO INNSBRUCK          3:54.49,1  1:03.21,1  (1358)  W/HM     33.  
   30. Erhardt Jasmin, Kronach             68 Sporthaus-Erhardt          3:56.04,8  1:04.36,8  (1230)  W/HM     34.  
   31. Weber Bettina, Weil der Stadt       72 Planet 28 Acros            3:56.27,0  1:04.59,0  (1342)  W/HM     35.  
   32. Reinwald Marion                     73 AT-Hinterglemm             3:58.14,5  1:06.46,5  (1339)  W/HM     36.  
   33. Bucsanyi Zsuszanna                  68 HUN                        4:01.20,0  1:09.52,0  (1296)  W/HM     37.  
   34. Coore Carolin                       73 AT-Werfenweng              4:01.48,6  1:10.20,6  (1375)  W/HM     38.  
   35. Chovancova Martina, SK-Zilina       78 Hyza Zilina                4:02.09,1  1:10.41,1  (1247)  W/HM     39.  
   36. Gensbichler Michaela                75 AT-Hinterglemm             4:02.26,4  1:10.58,4  (1323)  W/HM     40.  
   37. Thoma Birgit                        67 Penzberg                   4:03.52,9  1:12.24,9  (1244)  W/HM     42.  
   38. Hasenhauer Anita                    69 AT-Hinterglemm             4:05.51,6  1:14.23,6  (1324)  W/HM     43.  
   39. Rabensteiner Elisa                  76 IT-Brixen                  4:08.16,7  1:16.48,7  (1278)  W/HM     44.  
   40. Urbatsch Karin, Grünwald            68 Siemens Mobile             4:08.32,3  1:17.04,3  (1265)  W/HM     45.  
   41. Puhl-Gonzalez Detsy                 70 München                    4:09.51,1  1:18.23,1  (1255)  W/HM     46.  
   42. Wanik Kirstin                       78 Langenfeld                 4:10.02,1  1:18.34,1  (1228)  W/HM     47.  
   43. Schalttleitner Dorrit               66 AT-Wolfsberg, Kärnten      4:11.43,8  1:20.15,8  (1376)  W/HM     48.  
   44. Krauss Manuela, Icking              73 Tigers                     4:14.06,4  1:22.38,4  (1277)  W/HM     49.  
   45. Bader Janet                         73 Raubling                   4:15.44,1  1:24.16,1  (1256)  W/HM     50.  
   46. Freiler Gabriele                    62 AT-Klagenfurt              4:16.23,8  1:24.55,8  (1336)  W/HM     51.  
   47. Kadner Ute, Darmstadt               76 Riegelhof MTB Racing Team  4:17.05,0  1:25.37,0  (1316)  W/HM     52.  
   48. Walter Ingeborg                     69 Deggendorf                 4:19.22,3  1:27.54,3  (1252)  W/HM     54.  
   49. Zurbriggen Ann-Cay                  74 NL-Dordrecht               4:20.35,8  1:29.07,8  (1240)  W/HM     56.  
   50. Glaser-Bunz Kathrin, Bayreuth       68 Myo Max-Eba                4:20.54,6  1:29.26,6  (1330)  W/HM     57.  
   51. Wanzek Simone, München              70 SV Olympia Uelzen          4:23.28,3  1:32.00,3  (1366)  W/HM     58.  
   52. Gutermann Elke                      65 Nürnberg                   4:23.51,6  1:32.23,6  (1233)  W/HM     59.  
   53. Ulmer Sonja, Michelfeld             75 Tura                       4:24.05,9  1:32.37,9  (1220)  W/HM     60.  
   54. Nowotny Michaela                    74 Bad Tölz                   4:24.22,0  1:32.54,0  (1253)  W/HM     61.  
   55. Bamberzky Lenka                     70 AT-Scheibbs                4:24.45,8  1:33.17,8  (1350)  W/HM     63.  
   56. Oefner Brigitte                     64 Frankfurt                  4:26.12,9  1:34.44,9  (1319)  W/HM     64.  
   57. Augsburg Gisela, Nürnberg           71 www.catena-destra.de       4:28.21,9  1:36.53,9  (1260)  W/HM     65.  
   58. Walther Andrea, Bad Schönborn       80 LT Rothermel               4:30.18,9  1:38.50,9  (1210)  W/HM     66.  
   59. Golling Irene, Gröbenzell           66 Univega                    4:34.33,1  1:43.05,1  (1201)  W/HM     67.  
   60. Wendler Kerstin, Lorch              63 fit & fun Lorch            4:36.31,8  1:45.03,8  (1369)  W/HM     68.  
   61. Dessombes Alexandra                 71 Berlin                     4:41.14,7  1:49.46,7  (1372)  W/HM     70.  
   62. Lutz Karin                          62 Edenkoben                  4:45.30,5  1:54.02,5  (1237)  W/HM     71.  
   63. Baron Nadia                         65 Siegen                     4:46.32,3  1:55.04,3  (1202)  W/HM     72.  
   64. Seidel Lucie, Siegsdorf             64 Flaming Asses              4:47.18,0  1:55.50,0  (1270)  W/HM     73.  
   65. Sammet Andrea, Nattheim             78 Fun & Bike - HDH           4:58.19,4  2:06.51,4  (1373)  W/HM     74.  
   66. Scheinecker Heidi                   68 AT-Sierning                5:04.41,2  2:13.13,2  (1236)  W/HM     75.  
   67. Schönauer Gabriele                  67 AT-Weiz                    5:06.10,3  2:14.42,3  (1248)  W/HM     76.  
   68. Ackermann Heike                     65 Ludwigsburg                5:07.42,6  2:16.14,6  (1209)  W/HM     77.  
   69. Weidmann Christine, München         72 Siemens Mobile             5:37.53,8  2:46.25,8  (1264)  W/HM     78.  
   70. Kraft Simone, Bühlertann            80 Freestyle-Aktiv            5:46.47,2  2:55.19,2  (1267)  W/HM     79.  
   71. Hutter Melanie                      75 AT-Viehhofen               5:46.53,5  2:55.25,5  (1208)  W/HM     80.  
   72. Lenssen Corinna                     68 Mönchengladbach            5:58.20,7  3:06.52,7   (770)  W/HM     81.  
   73. Schmidt Regine, Stuttgart           68 Downhill-Jodler            6:04.46,9  3:13.18,9  (1235)  W/HM     82.  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.