XIX Maratona Ticino 2001 - "R"

categoria posto nome/località                       an squadra/località               tempo    ritardo    pett  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7          151. Raffanini Fiorenzo, I-Verbania      64 Verbania Runners           1:27.20,1    21.23,8  (1440)  
9          107. Ramazzina Otello, Chiasso           42 Atletica Como              1:50.51,7    33.12,8  (1441)  
3           23. Ramelli Fabio, Minusio              50 SPL                        3:22.16,9    37.50,7   (334)  
13          79. Ramelli Rosa, Minusio               52 Spl locarnese              2:04.13,5    40.12,0  (1442)  
7           75. Rapetti Luca, I-Milano              62 CUS Milano                 1:21.20,2    15.23,9  (1627)  
8           97. Rapp Horst, D-Grünkraut             56 LG Welfen                  1:27.35,8    21.08,3  (1822)  
7           66. Rappo Vincent                       72 Le Locle                   1:20.47,1    14.50,8  (1672)  
8          126. Ratti Antonio, I-Premana            59 AS Premana                 1:30.44,0    24.16,5  (2013)  
12          44. Rau Alexandra, D-Grünkraut          70 Kegelclub Amtzell          1:56.20,7    33.53,3  (1834)  
7          285. Rau Armin, D-Grünkraut              70 Kegelclub Amtzell          1:41.34,2    35.37,9  (1831)  
10          50. Rauch Gottfried, D-Löwenstein       36 TSV Willsbach              2:15.21,4    53.07,7  (1760)  
8           84. Ravelli Felice, I-Casciago          53 CRAL Aermacchi Venegono    1:26.14,3    19.46,8  (1444)  
10          52. Ravessoud André, Yverdon-les-Bains  31 USY                        2:35.30,6  1:13.16,9  (1445)  
7           76. Rech Luciano, I-Biandronno VA       62 GAM Whirlpool              1:21.23,2    15.26,9  (1628)  
7          305. Reck Franz, D-Scheer                63 Road Runner Riedheim       1:45.20,7    39.24,4  (2049)  
1           41. Reckermann Ralf, D-Kadelburg        68 LG Hohenfels               2:55.03,7    32.59,8   (196)  
8          165. Rehm Martin, D-Blitzenreute         60 LG Welfen                  1:34.35,0    28.07,5  (1803)  
12          59. Reiner Annick, Agno                 70 Atlantide Agno             2:15.31,0    53.03,6  (1447)  
12           6. Reinhard Regula                     76 Alpnach Dorf               1:28.16,6     5.49,2  (1448)  
9          109. Reisdorf Christian                  46 Horgen                     1:52.08,8    34.29,9  (1886)  
8          265. Remondi Roberto Maria, I            60 AS Ondaverde Athletic Tea  1:46.41,4    40.13,9  (1449)  
9           19. Rennis Andrea, Minusio              47 SPL Locarnese              1:26.45,8     9.06,9  (1450)  
8          159. Renz Dieter, D-Reutligen            55 TV Bronnweiler             1:33.35,8    27.08,3  (1451)  
8           93. Renzetti Arturo, I-Bannio Anzino    59 GS Genzianella             1:26.53,2    20.25,7  (1965)  
8          222. Rezzoli Luciano                     53 Contra                     1:39.23,0    32.55,5  (1446)  
7           52. Ricchiuto Gianluigi, I-Verano Brian 65 AS Ironlario Triathlon Cl  1:18.00,6    12.04,3  (1452)  
1           54. Richard Daniel                      66 Huttwil                    3:00.26,1    38.22,2   (197)  
8          130. Rickenbacher Beat, Oberarth         58 LT Steinen                 1:31.09,1    24.41,6  (1453)  
7          226. Rickli Christoph, Uetikon am See    68 SSK Winterthur             1:34.29,2    28.32,9  (1454)  
7           81. Rickli Eric                         62 Genève                     1:21.49,7    15.53,4  (1455)  
8          168. Ridlisbacher Toni                   55 Bern                       1:35.00,4    28.32,9  (1903)  
12           5. Riedo Angela, Arzo                  82 Vigor Ligornetto           1:27.46,3     5.18,9  (1456)  
9            5. Ries Wolfgang, D-Hauerz             48 Oberschwäb Busch           1:21.42,7     4.03,8  (1781)  
8           25. Rigamonti Guiseppe, I-Acquaseria    59 Libero                     1:19.07,9    12.40,4  (2018)  
7          225. Rigatti Giona                       64 Mendrisio                  1:34.18,6    28.22,3  (1458)  
8          117. Rigoli Ezio, I-Domodossola          57 Sci Club Carabinieri       1:29.22,3    22.54,8  (2046)  
8           10. Rimann Markus, Mühleberg            56 Asics Team                 1:15.13,4     8.45,9  (1805)  
2           46. Rinaldi Francesco, I-Padova         59 Enichem Venezia            3:27.01,0    53.23,4   (198)  
8          262. Rindlisbacher Urs                   57 Worb                       1:45.45,5    39.18,0  (1901)  
1           44. Ripamonti Luca, I-Monza MI          72 Gamber de Cuncuress        2:57.46,8    35.42,9   (367)  
8           61. Rittler Ulrich, D-Weingarten        60 LG Welfen                  1:23.53,9    17.26,4  (1824)  
7           55. Riva Roberto, I-Como                69 CUS Udine                  1:18.35,7    12.39,4  (1459)  
2           64. Rivola Roberto                      59 Bolligen                   3:38.37,4  1:04.59,8   (200)  
8          317. Rizzi Luciano, Minusio              53 SPL Locarnese              2:28.31,2  1:22.03,7  (1461)  
7          223. Robadey Valerio                     73 Molinazzo                  1:34.09,2    28.12,9  (2137)  
8          197. Robbiolo Aureliano, I-Pettinengo    59 G.A.C. Pettinengo          1:37.14,4    30.46,9  (1462)  
7           80. Robert Claude, Peseux               65 Tresmollo                  1:21.46,5    15.50,2  (1671)  
8          312. Rodelli Daniele                     55 Lamone-Cadempino           2:09.08,2  1:02.40,7  (1842)  
12          40. Rodesino Francesca                  76 Semione                    1:52.10,7    29.43,3  (2117)  
8           13. Rodi Carlo, I-Cantù                 54 A.S. Canturina San Marco   1:16.20,4     9.52,9  (1464)  
13          91. Rodigari Clara, I-Trepalle          64 Marathon Club Livigno      2:12.17,6    48.16,1  (1465)  
8          145. Rodigari Lorenzo, I-Trepalle        60 Marathon Club Livigno      1:32.29,6    26.02,1  (1466)  
8           69. Rodigari Martino, I-Trepalle (SO)   61 Marathon Club Livigno      1:24.46,3    18.18,8  (1467)  
7          245. Rodigari Maurizio, I-Trepalle (SO)  64 Marathon Club Livigno      1:36.11,4    30.15,1  (1468)  
8          188. Rodigari Roberto, I-Trepalle        59 Marathon Club Livigno      1:36.38,9    30.11,4  (1469)  
8           81. Rodoni Walter, Aquila               53 GAD Dongio                 1:25.46,8    19.19,3  (1470)  
7          130. Roffredi Filippo, I-Varese          62 CRAL Aermacchi Venegono    1:25.46,3    19.50,0  (1471)  
7          153. Romani Flavio                       63 I-Cimise/Lo Balsamo MI     1:27.23,2    21.26,9  (1954)  
8          148. Romano Antonio                      58 Breganzona                 1:32.41,5    26.14,0  (1473)  
1           91. Römer Heinz-Peter, D-Filderstadt    62 100 Marathon Club          3:25.42,7  1:03.38,8   (202)  
8            2. Romeri Fiorenzo                     58 I-Albosaggia (SO)          1:11.39,7     5.12,2  (1629)  
8           32. Roncato Bruno, I-Malnate Varese     60 Pegaso Malnate             1:20.24,4    13.56,9  (2064)  
7           54. Roncoli Luca, I-Ranzanico           64 Atl. Pozzolengo            1:18.23,7    12.27,4  (2114)  
9           89. Roncoroni Giuliano, I-Como          50 Athletic Team Lario        1:45.36,3    27.57,4  (1991)  
9          104. Rondelli Carlo, Locarno             44 SPL Locarnese              1:50.18,0    32.39,1  (1474)  
7          165. Rondo Lucio, I-Pallanza-Verbania    67 Verbania Runner            1:28.18,4    22.22,1  (1475)  
7           56. Rosa Matias                         73 I-Milano                   1:18.48,3    12.52,0  (2079)  
6            9. Rosaschino Caterina, I-Milano       66 GP Montestella             3:17.20,2    21.26,7   (375)  
11           2. Rosina Mirko, I-Villa di Chiavenna  82 G.B. Valchiavenna          1:14.07,7     1.40,2  (1980)  
13          77. Rossi Élia, I-Verbania              53 Verbania Runners           2:02.56,2    38.54,7  (1653)  
2           26. Rossi Franco, Muralto               56 SPL Locarnese              3:08.16,7    34.39,1   (203)  
7          110. Rossi Massimo                       77 I-Milano                   1:23.53,5    17.57,2  (1788)  
8          182. Rossi Paolo                         59 I-Villadossola (VB)        1:36.28,5    30.01,0  (2113)  
3           33. Rösti Fred, Steffisburg             50 All-Blacks                 3:39.30,5    55.04,3   (289)  
13          84. Rösti Rahel, Steffisburg            53 All-Blacks                 2:08.04,1    44.02,6  (1704)  
8           39. Rota Alberto, I-Lenna               60 Atl. Valle Brembana        1:21.48,0    15.20,5  (1476)  
7          203. Rota Alessio, I-Ponteranica (BG)    68 ATC Ciserano               1:32.10,1    26.13,8  (2096)  
13          13. Rota Donatella, I-Lecco             61 Atletica Amatori Lecco     1:36.44,4    12.42,9  (1477)  
2           48. Roth Klaus Peter, D-Frankfurt       59 Tsg Nordwest 1898          3:28.03,1    54.25,5   (285)  
7          108. Rottoli Mirko, I-Presezzo (BG)      67 Amatori Lazzaretto Bergam  1:23.46,9    17.50,6  (1478)  
7          300. Rotzler Andreas, Zürich             64 IBZ & L                    1:44.18,6    38.22,3  (1479)  
6            4. Roudolf Florence                    63 F-Châtenay-Malabry         3:11.42,1    15.48,6   (204)  
1            7. Roulier Gilbert, Oberwil i. S.      72 All Blacks Berner Oberlan  2:32.24,4    10.20,5   (205)  
8           79. Rovaletti Luciano, I-Pieve Vergonte 54 Gravellona VCO             1:25.27,9    19.00,4  (2139)  
8          305. Rubertà Gianni, I-Verbania Trobaso  58 Verbania Runners           2:01.27,4    54.59,9  (1651)  
1           35. Ruckstühl Christian                 76 Udligenswil                2:50.44,2    28.40,3   (323)  
2           63. Rüedi Walter                        57 Diessenhofen               3:37.14,3  1:03.36,7   (206)  
12          17. Rüegger Franca                      68 Stäfa                      1:41.29,5    19.02,1  (1480)  
5           14. Rüegger Jacqueline                  79 Olten                      4:09.32,3  1:24.20,7   (272)  
3           12. Rüesch Günter, D-Inzlingen          51 TV Inzlingen               3:05.34,8    21.08,6   (301)  
7          241. Ruggeri Ettore, I-Zogno (BG)        64 Atl. Valle Brembana        1:35.41,9    29.45,6  (1482)  
7           83. Ruggeri Guido                       71 I-Sondrio                  1:21.53,8    15.57,5  (1920)  
8          232. Ruggiero Ermete, I-Sala Al Barro (L 56 Atletica Amatori Lecco     1:40.57,2    34.29,7  (1483)  
8          122. Rusca Cornelio, Comano              56 USC Capriaschese           1:30.07,4    23.39,9  (1484)  
13          58. Rusca Patrizia, Comano              60 CO AGET Lugano             1:56.53,7    32.52,2  (1823)  
8          149. Rusconi Elio                        52 Sementina                  1:32.42,3    26.14,8  (1630)  
7          355. Russo Alessandro                    75 I-Verano                   2:03.50,8    57.54,5  (1182)  
2           30. Russo Walter, I-Bergamo             53 Amatori Gorle              3:10.47,4    37.09,8   (382)  
7          277. Rütschi Klaus                       69 Neuheim                    1:40.43,1    34.46,8  (1486)  
7           50. Ryf Christoph, Rümligen             81 TV Länggasse Bern          1:17.57,5    12.01,2  (1487)  

totale 100



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.