XIX Maratona Ticino 2001 - "K"

categoria posto nome/località                       an squadra/località               tempo    ritardo    pett  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          32. Kaelin-Lurati Dominique             63 Fribourg                   1:48.48,1    24.46,6  (1302)  
10          39. Kägi Hans U.                        41 Wädenswil                  1:55.40,3    33.26,6  (1303)  
2           23. Kahoun Thomas, Visp                 61 LV Visp                    3:05.22,7    31.45,1   (127)  
3           28. Kaiser Herbert, D-Neustadt          47 PTSV Neustadt              3:33.23,7    48.57,5   (305)  
7          311. Kaiser Wulf                         64 Ascona                     1:45.57,0    40.00,7  (1772)  
7          166. Kalberer Jürg, Wangs                77 TV Mels                    1:28.48,3    22.52,0  (1944)  
13          94. Kalberer Marlies, Au ZH             46 SLVS                       2:17.28,2    53.26,7  (1618)  
2           53. Karrer Heinz, Schlieren             57 LLC Altstetten             3:29.14,4    55.36,8   (278)  
9           71. Kasper Bernhard                     51 Cugnasco                   1:40.44,9    23.06,0  (1877)  
7          191. Katzke Martin, D-Ravensburg         63 TV Kressbronn              1:30.56,9    25.00,6  (1820)  
7           29. Kehl Stefan, Widnau                 73 KTV Oberried               1:13.13,0     7.16,7  (1829)  
8           53. Keilbach Dieter, D-Tuttlingen       57 Tuttlingen Sport.          1:22.44,4    16.16,9  (1770)  
1          102. Keller Daniel                       67 Bolligen                   3:35.43,7  1:13.39,8   (128)  
2           24. Keller Wolfgang, D-Gundelfingen     52 Gundelfinger TS            3:05.41,8    32.04,2   (332)  
12          14. Kempf Sarah, Silenen                82 Tri Club Uri               1:39.12,3    16.44,9  (1304)  
1           19. Kerber Alexander                    69 Zofingen                   2:42.04,2    20.00,3    (35)  
9          117. Kiesel Karl-Ferdinand               47 D-Wangen                   1:54.01,2    36.22,3  (1794)  
3            5. Kimmel Franz, D-Lauchringen         51 LG Hohenfels               2:55.09,0    10.42,8   (129)  
7           68. Klauser Philipp, Ebmatingen         73 Trizo                      1:20.57,8    15.01,5  (1890)  
10           5. Klee Hans, D-Donaueschingen         37 LG Baar                    1:27.54,5     5.40,8  (1710)  
2           87. Knechtli Martin                     52 Leutwil                    4:12.24,0  1:38.46,4   (131)  
2           88. Kobi Peider                         60 Obfelden                   4:14.55,6  1:41.18,0   (134)  
1          118. Kohne Stephan, D-Jchenheim          64 SF Jchenheim               3:56.06,0  1:34.02,1   (277)  
13          50. Kolb Maria                          61 Oberriet SG                1:53.41,2    29.39,7  (1307)  
9           16. Kolly Michel, Lausanne              44 CA Fribourg                1:24.52,8     7.13,9  (1308)  
1            1. Kolly Pierre-André, Bulle           62 FSG Bulle                  2:22.03,9      -----   (135)  
9           98. König Alfredo                       47 Quartino                   1:48.48,6    31.09,7  (1868)  
1           94. König Dierk                         68 D-Inzlingen                3:28.49,4  1:06.45,5   (309)  
13           6. König Karin, D-Inzlingen            66 TV Inzlingen               1:32.44,7     8.43,2  (1792)  
7          349. Kraft Sacha, Uster                  70 Schechenzuechter           1:59.14,5    53.18,2  (1936)  
6            6. Krämer Stefanie                     64 Dübendorf                  3:13.19,5    17.26,0   (136)  
8          233. Kranz Gert                          57 FL-Nendeln                 1:40.58,8    34.31,3  (1309)  
8           72. Kränzle Michael, D-Maria Thann      58 SV Maria Thann             1:24.57,0    18.29,5  (1802)  
4            8. Krapf René, Tann                    37 SG Dürnten                 4:22.37,5  1:16.15,4   (312)  
9           73. Krautzig Joachim, Widen             46 Egelsee - Jogger           1:41.21,9    23.43,0  (1740)  
1           49. Krebs Martin, Zürich                64 ASVZ Zürich                2:59.04,2    37.00,3   (137)  
8          184. Kreienbühl Luigi, Davos Platz       54 Track Club Davos           1:36.31,6    30.04,1  (1310)  
1          119. Kritzler Philipp, D-Wasserburg / Bo 65 Ruderclub Lindau           3:57.35,3  1:35.31,4   (357)  
9           30. Kron Rolf, Birsfelden               51 LSV Basel                  1:31.03,8    13.24,9  (1879)  
1          124. Kuendig Marco                       73 Zürich                     4:37.00,0  2:14.56,1   (139)  
13          69. Kulmus Anita                        61 D-Argenbühl                2:01.09,1    37.07,6  (1311)  
8          303. Kulmus Walter, D-Argenbühl          53 TV Eisenharz               2:01.10,8    54.43,3  (1312)  
10          51. Küng Paul, Baar                     40 SLVS                       2:29.54,9  1:07.41,2  (1313)  
2            4. Küng Paul, Glarus                   56 LG Glarus                  2:41.41,8     8.04,2   (140)  
8          278. Kunze Axel                          57 D-Heidelberg               1:51.58,6    45.31,1  (1679)  
8          140. Kurath Jürg, Chur                   52 GG Chur                    1:32.10,8    25.43,3  (2099)  
9           29. Kuster Herbert, Engelberg           51 STV Engelberg              1:29.53,7    12.14,8  (1314)  
4            3. Kuster Otto                         41 Thalwil                    3:16.03,2     9.41,1   (307)  

totale 48



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.