XIX Maratona Ticino 2001 - "G"

categoria posto nome/località                       an squadra/località               tempo    ritardo    pett  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6           24. Gächter Berty                       57 Oberriet SG                4:08.26,0  1:12.32,5    (81)  
6           17. Gächter Kornelia, A-Altach          64 Saeco Power Team           3:33.26,3    37.32,8    (82)  
9          138. Gadda Giancarlo, Tenero             50 SPL Locarnese              2:45.47,6  1:28.08,7  (1231)  
7            1. Gadissa Alemayehi, Basel            79 LC Basel                   1:05.56,3      -----  (1232)  
7           88. Gadola William                      70 I-Mese                     1:22.28,4    16.32,1  (1997)  
1          109. Galimberti Andrea, I-Cabiate CO     71 Atletica Team Brianza      3:43.26,1  1:21.22,2   (360)  
5            6. Galimberti Barbara, I-Cabiate CO    72 Atletica Team Brianza      3:16.31,2    31.19,6   (361)  
13           2. Galli Simona, I-Feriolo di Baveno ( 64 G.S. Gravellona VCO        1:26.01,9     2.00,4  (2002)  
7          197. Gambero Adriano, I-Gravellona Toce  63 G.S. Gravellona            1:31.21,4    25.25,1  (2032)  
9          108. Garbely Georg, Glis                 42 KTV Glis                   1:51.32,5    33.53,6  (1234)  
6           14. Gauer-Keller Doris, D-Gundelfingen  54 Gundelfinger TS            3:27.44,8    31.51,3   (331)  
1           90. Gaume Stephane, Peseux              71 Marti Sport                3:25.08,5  1:03.04,6   (284)  
7          133. Gauthier Gérard, Cerneux-Péquignot  69 Cerneux-Péquignot          1:25.57,6    20.01,3  (1238)  
8           59. Gauthier Pascal, Cerneux-Péquignot  60 Cerneux-Péquignot          1:23.44,9    17.17,4  (1239)  
7          229. Gaverini Sergio, I-Trescore B. (BG) 65 Amatori Lazzaretto Bergam  1:34.42,3    28.46,0  (1240)  
8          134. Geis Sigi, Wiesen GR                57 Track Club Davos           1:31.37,7    25.10,2  (1241)  
7          338. Geisser Othmar                      63 Boll                       1:54.28,1    48.31,8  (1242)  
7          145. Gemerasca Massimo, I-Cannero Rivier 69 S Gravellona VCO           1:26.54,1    20.57,8  (2149)  
8           89. Genardini Fiorenzo, Tenero          57 Tenero Band                1:26.41,5    20.14,0  (1243)  
13          29. Genasci Ivana                       61 Agarone                    1:48.08,8    24.07,3  (1768)  
1          116. Genné Daniel                        64 La Chaux-de-Fonds          3:54.29,7  1:32.25,8    (83)  
1            5. Gerber Beat                         72 Utzenstorf                 2:31.39,7     9.35,8   (321)  
1           65. Gerber Daniel, Thalwil              67 SSC Langnau                3:09.46,5    47.42,6    (84)  
8           70. Gerber Stefan, Settingen            56 Settingen                  1:24.47,4    18.19,9  (1703)  
1           80. Gericke Conrad G.                   68 Zürich                     3:19.11,2    57.07,3    (86)  
7           96. Germann Rico, Zofingen              71 Wiggerweg 17               1:22.54,6    16.58,3  (1721)  
7           73. Geronimi Armando, I-Mese SO         62 GP Valchiavenna Shell      1:21.10,1    15.13,8  (1968)  
7           74. Gervasoni Claudio, I-Bergamo        63 Amatori Lazzaretto Bergam  1:21.15,5    15.19,2  (1244)  
9            7. Gervasoni Emilio, I-S. Giovanni B.  48 Atl. Valle Brembana        1:22.11,2     4.32,3  (1245)  
7           37. Gerzner Richard                     71 Winterthur                 1:16.26,3    10.30,0  (1971)  
2           52. Gesualdo Edoardo                    61 Morbio Inferiore           3:29.10,9    55.33,3    (88)  
7          160. Ghirlanda Paolo, Davesco-Soragno    67 SPL Locarnese              1:28.05,4    22.09,1  (1246)  
8          235. Giacomelli Paolo Massimo, I         59 AS Ondaverde Athletic Tea  1:41.15,8    34.48,3  (1247)  
8           73. Giannini Filippo, I                 61 AS Ondaverde Athletic Tea  1:24.58,9    18.31,4  (1249)  
8          109. Gianola Claudio                     53 I-Premana (LE)             1:28.14,9    21.47,4  (2015)  
1           61. Gianoli Diego, I-Sondrio            62 2002 Marathon Club         3:05.15,9    43.12,0    (89)  
8          243. Gianoli Quirino                     52 Campascio                  1:43.02,6    36.35,1  (2145)  
7           70. Giavina Guido, I-Ornavasso (VB)     63 U.S. Gravellona            1:20.59,8    15.03,5  (1250)  
1          107. Giger Claudio                       68 Zürich                     3:40.17,7  1:18.13,8    (90)  
6           27. Gilgen Margherita, Zürich           63 SRI Chinmoy Marathon Team  4:36.00,0  1:40.06,5   (342)  
7          142. Gini Marcello, I-Villa di Chiavenna 77 Valchiavenna               1:26.40,6    20.44,3  (2012)  
7          220. Giorgetti Fabio                     67 Lugano                     1:33.33,6    27.37,3  (1251)  
7          193. Girelli Massimo, I-Veniana/CM       67 PGS Running                1:31.12,0    25.15,7  (2056)  
13           9. Girelli Oriana Barbara, I-Verbania  58 Verbania Runners           1:35.40,2    11.38,7  (1649)  
7           30. Giudes Federico, I-Tirano           68 ADM Melavì                 1:13.25,8     7.29,5  (1252)  
7           26. Giugni Daniele, Locarno             77 USC Capriaschese           1:12.25,7     6.29,4  (1253)  
8          116. Giugni Marco, Locarno               52 VIRTUS Locarno             1:29.17,5    22.50,0  (1254)  
7          306. Giussani Marco, I-Intra Verbania    70 Verbania Runners           1:45.27,9    39.31,6  (1664)  
6           20. Glaus Corinne, Thalwil              59 SSC Langnau                3:40.53,5    45.00,0    (91)  
2           36. Glaus Martin, Thalwil               59 SSC Langnau                3:12.30,6    38.53,0    (92)  
9            3. Glemti Matteo, I-Albate             48 Atletica Como              1:19.53,2     2.14,3  (2092)  
8          176. Gloss Werner, D-Passau              56 LG Passau                  1:35.49,0    29.21,5  (1638)  
2           40. Gnägi Erhard                        59 Jens                       3:22.51,1    49.13,5    (93)  
7           49. Gobbi Giovan Battista, I-Busto Arsi 67 ARC Busto Arsizio          1:17.49,8    11.53,5  (1255)  
8          261. Goedl Rudolf                        56 FL-Vaduz                   1:45.37,4    39.09,9  (1764)  
7           84. Göllinger Klaus, D-Tettnang         65 LG Bodensee                1:21.56,2    15.59,9  (1896)  
1           52. Gonçalves Jaime, Neuchâtel          64 Marathoniens Neuchàtelois  2:59.32,9    37.29,0    (94)  
7          129. Good Erich                          62 St. Gallen                 1:25.43,2    19.46,9  (1841)  
7          175. Good Hanspeter, Mels                64 TV Mels                    1:29.37,0    23.40,7  (1744)  
2           34. Good Jvo                            53 Au SG                      3:11.11,2    37.33,6    (96)  
13          12. Gotti Maria Giovanna, I-Bergamo     58 Amatori Lazzaretto         1:36.23,6    12.22,1  (2054)  
1           96. Gourjeandé Stéphane                 66 F-Gien, Loiret             3:30.36,9  1:08.33,0    (97)  
1          100. Graber Marcel, Jona                 67 Läufergruppe ZKB           3:33.56,0  1:11.52,1    (98)  
7          275. Grader Manfred                      71 A-Zwingendorf              1:40.36,0    34.39,7  (1815)  
13          74. Graf Gabriela                       65 Wetzikon ZH                2:01.51,2    37.49,7  (1785)  
12          12. Graf-Tresch Andrea                  73 Erstfeld                   1:31.29,7     9.02,3  (1257)  
13          11. Grassi Antonietta, I-Quarona        53 G.S.A. Valsesia            1:36.09,2    12.07,7  (1810)  
8          273. Greggio Sergio, I-Verbania          53 Verbania Runners           1:49.12,4    42.44,9  (1648)  
9           77. Gregori Claudio, I                  43 Società Canottieri Milano  1:42.30,5    24.51,6  (1259)  
8           36. Grieco Domenico, I-Varese           59 Atl. Varese                1:21.38,0    15.10,5  (1261)  
9           80. Grieshaber Herbert, D-Döggingen     47 SV Döggingen               1:43.06,6    25.27,7  (1712)  
1           95. Grimm Donat                         70 Zürich                     3:29.49,5  1:07.45,6   (100)  
8          274. Grimm Otto                          52 Bülach                     1:49.20,2    42.52,7  (1262)  
7          329. Grisel Christian, Cerneux-Péquignot 63 Cerneux-Péquignot          1:48.37,6    42.41,3  (1263)  
2           16. Grohmann Raphael, D-Konstanz        59 ASC Konstanz               2:58.44,5    25.06,9   (292)  
1           81. Gross Stephan, Neuchâtel            71 Marti Sports               3:19.33,5    57.29,6   (276)  
1           58. Grosser Guido                       66 D-Stuttgart                3:03.27,2    41.23,3   (297)  
3           19. Gruber Helmut, A-Perchtoldsdorf     46 OMV-MRS                    3:18.44,7    34.18,5   (101)  
7           10. Gruetter Patrick, Thun              75 All Blacks                 1:09.29,4     3.33,1  (1782)  
7          265. Grundmann Jörg                      70 Adliswil                   1:39.41,6    33.45,3  (1264)  
9          113. Gubernati Oscar, I-Vigliano Biella  51 Atl. Lessona Ottica        1:53.18,7    35.39,8  (2122)  
8          270. Guerini Danilo                      59 Reinach BL                 1:47.33,1    41.05,6  (1265)  
10           6. Guerini Giovanni, I-Rovetta BG      33 La Torre Bergamo           1:27.57,4     5.43,7  (1989)  
7          294. Guerini Marco                       65 Losone                     1:42.43,7    36.47,4  (1809)  
2           39. Guggisberg Beat, Untersiggenthal    61 LG Sikinga                 3:22.07,8    48.30,2   (102)  
1          103. Gugler Stefan, Tafers               67 LAT Sense                  3:35.44,9  1:13.41,0   (103)  
3            4. Guglielmetti Armando, Massagno      46 SAM Massagno               2:54.54,6    10.28,4   (104)  
12          28. Guglielmetti Barbara, CH            81 Atlantide Agno             1:47.21,9    24.54,5  (1266)  
8          170. Guida Gioacchino, Tenero            59 SAG Gordola                1:35.15,0    28.47,5  (1267)  
8          237. Guidotti Pier Giorgio, Sementina    52 GS Molinera                1:41.32,9    35.05,4  (1268)  
1           18. Guillet Laurent, Marly              67 CA Marly                   2:40.40,7    18.36,8   (105)  
7          217. Guizzetti Adriano, I-Cannero (VB)   69 Marathon Verbania          1:33.11,2    27.14,9  (1269)  
10          10. Güldenapfel Erhard, Adliswil        37 SSC Langnau                1:34.48,3    12.34,6  (1691)  
1           11. Günthardt Bruno, Kleinandelfingen   69 Finishers Club Winterthur  2:37.14,8    15.10,9   (106)  
13          63. Gürtler Fabienne, Campione d'Italia 53 Polisportiva Campione      1:58.15,1    34.13,6  (1270)  
8          271. Gusella Tiziano, I                  60 AS Ondaverde Athletic Tea  1:47.56,4    41.28,9  (1271)  
1           26. Gwerder Sepp, Ibach                 70 TV Ibach                   2:46.48,0    24.44,1   (107)  
2           29. Gygax Res                           59 Muri b. Bern               3:10.25,0    36.47,4   (298)  

totale 98



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.