XIX Maratona Ticino 2001 - "C"

categoria posto nome/località                       an squadra/località               tempo    ritardo    pett  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8           22. Caccia Bruno                        58 Bellinzona                 1:18.45,3    12.17,8  (1090)  
7          356. Cafaro Gianluca, I                  68 G.P. Miralago              2:04.49,0    58.52,7  (1607)  
8          228. Caflisch Felix                      55 Trin Mulin                 1:40.13,4    33.45,9  (1915)  
9            8. Caflisch Peter, Davos Wolfgang      46 TC Davos                   1:22.16,9     4.38,0  (1928)  
13          61. Caflisch Vreni                      59 Trin Mulin                 1:57.28,6    33.27,1  (1916)  
8          192. Cagnoli Giovanni                    61 I-Ornavasso                1:37.00,6    30.33,1  (2027)  
9            6. Cairo Gaetano, I-Milano             51 US ACLI Giuriati Milano    1:21.44,3     4.05,4  (2078)  
10          31. Caldara G. Battista, I-Bergamo      40 Amatori Lazzaretto Bergam  1:48.00,1    25.46,4  (1091)  
8           52. Caldara Marco, Caslano              59 SAM Massagno               1:22.43,0    16.15,5  (2030)  
8          315. Calzascia Ferdinando, Brissago      52 Sgf Brissago               2:16.07,6  1:09.40,1  (1700)  
7          199. Camnasio Michele                    71 Massagno                   1:31.38,3    25.42,0  (1095)  
8          164. Candolfi Nelson, Gordola            59 SPL Locarnese              1:34.24,3    27.56,8  (1096)  
9          128. Cannavò Luigi, Cugnasco             46 SPL Locarnese              1:56.50,7    39.11,8  (1946)  
8          155. Canonica Gianni, Bidogno            55 USC Capriaschese           1:33.08,9    26.41,4  (1097)  
8          221. Canova Roberto, Vacallo             56 SAV Vacallo                1:39.21,4    32.53,9  (1098)  
11           9. Capatt Duri, Trin Mulin             83 SC Trin                    1:37.42,3    25.14,8  (1917)  
8            8. Cappelletti Emilio, I-Le Prese      59 Atl. Alta Valtellina       1:14.42,8     8.15,3  (1867)  
8           75. Capra Francesco                     61 I-Omegna                   1:25.13,7    18.46,2  (2003)  
10           8. Carafa Roberto, Berikon             41 TSV Berikon                1:32.31,1    10.17,4  (1777)  
8           99. Caravaggi Tiziano, I-Intra Verbania 59 Verbania Runners           1:27.43,4    21.15,9  (1662)  
7          156. Carbone Savino, I-Verbania          63 Verbania Runners           1:27.45,7    21.49,4  (1101)  
1           78. Carcaterra Armando, I               63 Società Canottieri Milano  3:17.57,1    55.53,2    (48)  
7          234. Cardano Thomas                      67 Mels                       1:35.16,4    29.20,1  (1102)  
10          49. Carenini Arturo, Bellinzona         35 R.C. Bellinzona            2:12.24,0    50.10,3  (1103)  
9          121. Carenini Nicola, Bellinzona         47 Runner's Club Bellinzona   1:54.54,6    37.15,7  (1845)  
8           92. Caressa Carlo, I-Settimo Milanese ( 56 AS Ondaverde Athletic Tea  1:26.51,5    20.24,0  (1104)  
7            7. Caretti Claudio, I-Ghiffa Carpiano  71 AVO Cover                  1:08.07,0     2.10,7  (1728)  
7          182. Carletti Emanuele                   74 I-Sondrio                  1:29.58,9    24.02,6  (1105)  
7          246. Carmine Alberto, I-Cannobio (VB)    70 Podistica Cannobio         1:36.19,7    30.23,4  (1106)  
7          192. Carmine Marco, I-Cannobio (VB)      65 Podistica Cannobio         1:31.10,0    25.13,7  (1107)  
8           58. Carmine Valerio                     56 I-Cannero Riviera          1:23.26,8    16.59,3  (1719)  
9           41. Carnemolla Giovanni, I-Varese       51 CRAL Aermacchi Venegono    1:33.49,5    16.10,6  (1108)  
7          248. Carnine Fausto                      64 I-Cannero Riviera          1:36.34,7    30.38,4  (1720)  
10          19. Carpentieri Sebastiano, Campione    39 Pol. Campionese            1:39.11,7    16.58,0  (1109)  
1           73. Cartier Alexander, Zürich           75 ASVZ Zürich                3:14.58,6    52.54,7    (49)  
7          307. Casadé Stefano, I-Verbania Trobaso  65 Verbania Runners           1:45.29,7    39.33,4  (1663)  
9          111. Casero Giulio                       49 I-Legnano                  1:52.59,5    35.20,6  (1970)  
10           7. Cason Paolo, I-Cassina Rizzardi     39 Atl. Ambrosiana            1:31.19,1     9.05,4  (1111)  
7          219. Cassano Michele, I-Cannobio         67 Podistica Cannobio         1:33.32,5    27.36,2  (1112)  
8          144. Castagna Sergio, I-Varese           57 CRAL Aermacchi Venegono    1:32.28,8    26.01,3  (1113)  
8          158. Castagnetti Danilo, I-Cossato (Biel 57 Stronese Splendor Co       1:33.31,4    27.03,9  (2134)  
8           64. Castaldini Daniele                  56 I-Sondrio                  1:24.19,9    17.52,4  (1843)  
9          133. Castelletti Franco                  46 Morbio Inferiore           2:04.26,3    46.47,4  (1941)  
8            6. Castelli Giorgio, I-Valmadrera      61 Atl. Lecco Colombo Costru  1:14.24,1     7.56,6  (1114)  
4            9. Cattaneo Renzo, Novaggio            26 GAB Bellinzona             4:27.33,4  1:21.11,3    (50)  
8          100. Cattaneo Severino, I-Lallio (BG)    59 Amatori Lazzaretto Bergam  1:27.49,5    21.22,0  (1115)  
12          39. Cattaneo Simona, Semione            73 GAB Dongio                 1:52.10,2    29.42,8  (2135)  
1           29. Cattin Philippe, Neuenhof           67 ASVZ Zürich                2:47.16,7    25.12,8    (51)  
1           10. Cattori Jean-Marc, Ascona           74 VIRTUS Locarno             2:34.54,7    12.50,8    (52)  
7          320. Cavadini Marco                      69 Rivera                     1:47.10,8    41.14,5  (1902)  
9           75. Cavazzi Quinto, I-Tirano (SO)       51 G.S. CSI Tirano            1:42.01,7    24.22,8  (1116)  
13          82. Caviezel Elisabetta                 47 Locarno                    2:06.12,3    42.10,8  (1609)  
7           79. Ceccato Fabrizio, I-Milano          65 Monte Stella GS            1:21.27,0    15.30,7  (1962)  
7          208. Cecchetto Roberto, I-Angera         69 GP Miralago                1:32.40,8    26.44,5  (1117)  
9           84. Cedroni Alessandro                  48 Bioggio                    1:43.59,7    26.20,8  (1947)  
9           49. Cedroni Ettore, I-Gandellino        42 GS Varese                  1:35.27,6    17.48,7  (1943)  
7          354. Celoria Marco                       71 Morbio Inferiore           2:03.37,3    57.41,0  (2073)  
7          100. Ceruti Luca, I-Como                 66 Atletic Team Lario         1:23.11,9    17.15,6  (2091)  
6            2. Cerutti  Maria Giovanna             59 I-Omegna VB                3:02.34,6     6.41,1   (380)  
2           54. Cerutti Marco, Bellinzona           52 Runners Club Bellinzona    3:29.28,2    55.50,6   (282)  
7          113. Cerutti Stefano, I-Borgomanero (NO) 66 GS La Cecca Borgomanero    1:24.06,8    18.10,5  (1118)  
8          177. Chautems Alain, Cormondrèche        53 Tresmollos                 1:35.49,6    29.22,1  (1705)  
7          303. Chiappa Daniele, I-Bussero (MI)     71 Atleti Campo Giuriati Bra  1:45.07,0    39.10,7  (1924)  
8          163. Chiffelle Patrick, Bidogno          57 USC Capriaschese           1:34.19,7    27.52,2  (1119)  
1          106. Christ Markus                       68 Luzern                     3:39.56,3  1:17.52,4    (55)  
8          230. Christe Marc, Mairengo              56 US Mairengo                1:40.32,0    34.04,5  (1120)  
13          40. Christe Mariadele, Mairengo         56 US Mairengo                1:50.13,1    26.11,6  (1121)  
1           14. Christen Isidor, Ebikon             66 LR Gettnau                 2:38.29,3    16.25,4     (4)  
8          285. Christian Bernd, D-Bermatingen      58 Roadrunners Markdorf       1:53.42,5    47.15,0  (2048)  
8          198. Ciana Carlo, I-Arizzano             57 Verbania Runners           1:37.23,4    30.55,9  (1122)  
8          219. Ciceri Giorgio, Bellinzona          52 RCB Bellinzona             1:39.03,3    32.35,8  (1670)  
7           13. Cilento Pietro, I-Ello (LC)         71 Atl. Lecco Colombo Costru  1:09.55,8     3.59,5  (1123)  
8          208. Citrini Massimo                     59 I-Crevoladossola (VB)      1:38.03,7    31.36,2  (1125)  
9           13. Citterio Idelfonso, I-Lecco         50 Atl. Lecco Colombo Costru  1:23.33,3     5.54,4  (1126)  
7          143. Citterio Mirko, I-Pallanza-Verbania 73 Verbania Runner            1:26.49,5    20.53,2  (1127)  
8          304. Clavadetscher Hannes, FL-Schellenbe 57 VC Ruggell                 2:01.14,0    54.46,5  (1128)  
11           6. Clerici Alessio, I-Cadorago (CO)    84 OSG Guanzate               1:31.56,1    19.28,6  (1129)  
7          202. Clerici Emilio, I                   66 G.P. Miralago              1:32.06,4    26.10,1  (1610)  
7          159. Cobelli Massimo, I-Sombreno Paladin 62 Amatori Lazzaretto Bergam  1:28.03,4    22.07,1  (1131)  
7          111. Cocconi Fabrizio, Locarno           71 Triathlon Team Ticino      1:23.56,5    18.00,2  (1707)  
7          178. Coendaz Guy                         66 Cressier NE                1:29.51,6    23.55,3  (1132)  
8          106. Colnaghi Piercarlo, I-Cantù         56 A.S. Canturina San Marco   1:28.04,0    21.36,5  (1134)  
7          102. Colognese Gian Luca, I-Bisuschio (V 64 Atletica Arcisate          1:23.17,9    17.21,6  (1135)  
12           8. Colombini Karin, Cadenazzo          73 GAB Bellinzona             1:29.05,0     6.37,6  (2016)  
13          47. Colombo Francesca                   66 I-Milano                   1:52.36,9    28.35,4  (1611)  
3           44. Colombo Livio, I-Concorezzo         51 Gamber de Cuncuress        4:18.25,1  1:33.58,9   (365)  
7          109. Colombo Massimo, I-Valgreghentino ( 69 Atletica T.G. Lecco        1:23.51,8    17.55,5  (1137)  
7          187. Colombo Massimo                     63 I-Gravellona Toce          1:30.32,9    24.36,6  (1136)  
7          239. Colturi Stefano                     64 I-Bormio                   1:35.34,3    29.38,0  (1612)  
9           72. Colusso Bruno, I-Domodossola        46 Domodossola                1:41.12,9    23.34,0  (2034)  
8          203. Confortola Savio, I-Trepalle        57 Marathon Club Livigno      1:37.50,0    31.22,5  (1139)  
7          190. Coniglio Aurelio, I-Trepalle        64 Marathon Club Livigno      1:30.45,8    24.49,5  (1140)  
8           98. Consoli Vincenzo, I-Milano          61 Road Runners Club Milano   1:27.37,0    21.09,5  (1657)  
8          290. Conti Franco, I-Varese              55 CRAL Aermacchi Venegono    1:56.06,9    49.39,4  (1141)  
1           82. Copes Stefano, I-Besozzo            71 GP Miralago                3:21.30,4    59.26,5    (56)  
12          25. Cordasco Flavia                     68 Le Vaud                    1:44.46,7    22.19,3  (1708)  
7           69. Corghi Alvaro, I-Ornavasso          65 Cover Sportiva A.V.O.      1:20.59,2    15.02,9  (1143)  
8          125. Cornali Aldo, I-Bergamo             60 Amatori Lazzaretto Bergam  1:30.40,0    24.12,5  (1144)  
8          289. Cornetta Roberto                    60 I-Milano                   1:55.39,3    49.11,8  (1682)  
7          235. Corral Serafino, I-Angera           69 GP Miralago                1:35.18,8    29.22,5  (1145)  
8          174. Cortese Giuseppe, I-Como            58 SP Locarnese               1:35.46,3    29.18,8  (1146)  
9          118. Cortesi Annibale, Minusio           51 SPL                        1:54.02,6    36.23,7  (1826)  
7           34. Corti Carlo, I-Barzanò (LC)         64 ALS Cremella - Longoni Sp  1:15.04,3     9.08,0  (1147)  
10          26. Corti Filippo, I-Como               36 Podistica Viola Como       1:45.40,9    23.27,2  (1148)  
8           62. Corti Mauro                         58 I-Ello (LC)                1:24.03,7    17.36,2  (1919)  
1          105. Corti Michele, I-Sondrio            67 GS Valgerola               3:36.44,9  1:14.41,0   (268)  
3           37. Cortinovis Paolo, I-Zogno           48 Atl. Ciserano              3:49.04,4  1:04.38,2    (57)  
9           55. Costantini Paolo, I-Bergamo         49 Amatori Lazzaretto Bergam  1:36.41,4    19.02,5  (1149)  
7           85. Costantino Benedetto, I-Cannobio Tr 75 Podistica Cannobio         1:22.13,3    16.17,0  (1726)  
3            1. Coter Mario, I-Vertova BG           50 GS Semonte                 2:44.26,2      -----   (356)  
8           63. Cremona Giuseppe, I-Cernobbio (CO)  54 Tommy Sport                1:24.08,4    17.40,9  (1150)  
12          41. Cresta Simona, Breganzona           83 USC Capriaschese           1:53.30,9    31.03,5  (1151)  
8           51. Cresta Soccorso, Breganzona         56 USC Capriaschese           1:22.38,6    16.11,1  (1152)  
9           40. Cristiano Giuseppe, I               43 Società Canottieri Milano  1:33.48,8    16.09,9  (1153)  
7           82. Cristoforoni Paolo, I-Luino         64 Luino Verbano Nuoto        1:21.52,7    15.56,4  (1154)  
9            1. Crivelli Gianni, Genestrerio        51 Vigor Ligornetto           1:17.38,9      -----  (1155)  
8           41. Crivelli Giuseppe, Morbio Inferiore 57 SFG Morbio                 1:21.57,0    15.29,5  (1942)  
8          132. Croci Carlo, I-Malnate              54 Pegaso                     1:31.26,1    24.58,6  (2083)  
12          51. Croci Martina                       74 Mendrisio                  2:03.12,3    40.44,9  (1940)  
7           90. Croci Renzo, I-Carnago              62 GS Maratoneti              1:22.37,1    16.40,8  (1156)  
8          185. Cuche Oliviero, Agno                61 Atlantide Agno             1:36.35,6    30.08,1  (2085)  

totale 121



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.