(31) Team Herren/Mixed

45. Brienzerseelauf - (31) Team Herren/Mixed

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. All Blacks                                   1:59.49,3
         1042 Grütter Patrick                Thun                      9           44.07,0   16.
         1042 Leiggener Michael              Brig                      9           36.13,0    1.
         1042 Zysset David                   Uetendorf                 9           39.29,3    9.
   2. Fadegrad-Hofer                               2:01.54,4
         1053 Gerber Roger                   Biberist                  9           46.25,0   24.
         1053 Rimensberger Fredy             Münchenbuchsee            9           38.18,0    5.
         1053 Sommer Christoph               Utzenstorf                9           37.11,4    2.
   3. Swisslaufteam Post  + Swisscom               2:01.54,9
         1044 Bel René                       Le Cerneux-Péquignot      9           46.49,0   27.
         1044 von Siebenthal Arthur          Uetendorf                 9           37.51,0    4.
         1044 Tissot Karim                   Uetendorf                 9           37.14,9    3.
   4. Roli's Velo und Sport                        2:05.24,9
         1001 Kräuchi Michael                Hilterfingen              9           47.36,0   30.
         1001 N Weiler Simon                 Ringgenberg BE            9           38.33,0    6.
         1001 Kuhn Alexander                 Bern                      9           39.15,9    8.
   5. Lauftreff Spiez III                          2:14.20,0
         1021 Ammeter Manfred                Spiez                     9           50.32,0   43.
         1021 Streun Jürg                    Aeschi b. Spiez           9           41.52,0   11.
         1021 Schneider Mauro                Spiez                     9           41.56,0   12.
   6. Baurs Express                                2:16.32,4
         1067 Roth Jörg                      Bern                      9           50.17,0   41.
         1067 Künzi Simon                    Erlenbach i. S.           9           44.39,0   18.
         1067 Ogi Mathias                    Fraubrunnen               9           41.36,4   10.
   7. micro-electric                               2:19.07,9
         1043 Henggeler Daniel               Ebikon                    9           48.36,0   32.
         1043 Schmid Ruedi                   Sachseln                  9           45.50,0   21.
         1043 Reinhard Regula                Alpnach Dorf              9           44.41,9   19.
   8. TSV Frauenkappelen I                         2:20.19,4
         1034 König Peter                    Oberbottigen              9           57.29,7   78.
         1034 Schmid Beat                    Frauenkappelen            9           44.08,3   17.
         1034 Plüss Michael                  Bern                      9           38.41,4    7.
   9. Bühler                                       2:21.56,4
         1014 Bühler René                    Leissigen                 9           48.52,0   35.
         1014 Bühler Michael                 Leissigen                 9           46.40,0   25.
         1014 Bühler Daniel                  Leissigen                 9           46.24,4   23.
  10. Läuferguppe Giswil                           2:30.47,9
         1066 Wolf Heinz                     Giswil                    9           52.40,0   56.
         1066 Ming Glois                     Giswil                    9           46.08,0   22.
         1066 Wolf Sylvia                    Giswil                    9           51.59,9   51.
  11. TSV Frauenkappelen III                       2:31.58,2
         1036 Gäumann Werner                 Bern                      9           57.05,6   75.
         1036 von Niederhäusern Lukas        Oberbottigen              9           43.51,4   15.
         1036 Gäumann Walter                 Riedbach                  9           51.01,2   47.
  12. Kienholz-Schried                             2:33.26,8
         1049 Abegglen Res                   Brienz BE                 9           56.36,0   73.
         1049 Ernst Arthur                   Hofstetten BE             9           45.28,0   20.
         1049 Abegglen Urs                   Interlaken                9           51.22,8   50.
  13. BBBrachial                                   2:34.09,2
         1032 Stauffer Thomas                Ittigen                   9           53.11,0   61.
         1032 Graf Joerg                     Gwatt (Thun)              9           49.42,0   37.
         1032 Dürr Samuel                    Zollikofen                9           51.16,2   49.
  14. Chrögos Team Spiez                           2:35.50,2
         1017 Karlen Christian               Spiez                     9           59.43,0   87.
         1017 J Bischoff Dieter              Spiezwiler                9           48.38,0   33.
         1017 Heim Tony                      Spiez                     9           47.29,2   29.
  15. Savannehuscher                               2:36.15,4
         1018 Hertig Kurt                    Nuglar                    9           56.57,0   74.
         1018 Haenel Lukas                   Bottmingen                9           48.56,0   36.
         1018 Bodenmann Oliver               Basel                     9           50.22,4   42.
  16. Re Ma De Abegglen                            2:38.51,9
         1003 Abegglen Martin                Winterthur                9         1:03.05,0  102.
         1003 Brüllmann Pascal               Rumisberg                 9           42.45,0   13.
         1003 Abegglen Daniel                Ringgenberg BE            9           53.01,9   60.
  17. AAAbsolut                                    2:39.01,9
         1031 Steiner Konrad                 Bern                      9         1:00.20,0   88.
         1031 Busch Jörg                     Bern                      9           52.00,0   52.
         1031 Stauffer Thomas                Ittigen                   9           46.41,9   26.
  18. TSV Frauenkappelen II                        2:40.08,9
         1035 Gäumann Ruedi                  Frauenkappelen            9         1:01.10,0   92.
         1035 Hausammann Walter              Riedbach                  9           50.15,0   39.
         1035 Jenni Hans                     Frauenkappelen            9           48.43,9   34.
  19. Eiger Sport                                  2:41.34,7
         1054 Willi Franz                    Hofstetten BE             9           56.13,0   71.
         1054 Graf Markus                    Unterseen                 9           43.16,0   14.
         1054 Michel Hans                    Brienz BE                 9         1:02.05,7   97.
  20. Slice                                        2:41.55,4
         1047 Brunner Paul                   Bönigen                   9         1:02.00,0   96.
         1047 Scheidegger Bruno              CH                        9           52.10,0   53.
         1047 Gafner Thomas                  Matten b. Interl          9           47.45,4   31.
  21. TSV Frauenkappelen IV                        2:45.18,3
         1037 Infanti Silvano                Frauenkappelen            9         1:01.50,9   95.
         1037 Jost Christoph                 Oberbottigen              9           51.07,1   48.
         1037 Güdel Anton                    Oberbottigen              9           52.20,3   54.
  22. Wellenbacher                                 2:47.40,1
         1045 Ziehli André                   Unterseen                 9         1:05.21,0  108.
         1045 Sager Ursula                   Unterseen                 9           55.21,0   67.
         1045 Sager Adrian                   Unterseen                 9           46.58,1   28.
  23. All Blacks Oldies                            2:47.49,2
         1025 Dubach Peter                   Fahrni b. Thun            9           59.04,0   83.
         1025 Walther Hans                   Thun                      9           54.24,0   64.
         1025 Leutert Roger                  Uttigen                   9           54.21,2   63.
  24. Peterhanspeter                               2:50.19,5
         1013 Schneiter Peter                Wilderswil                9         1:04.03,0  103.
         1013 Heim Hans                      Wilderswil                9           56.20,0   72.
         1013 Heim Peter                     Därligen                  9           49.56,5   38.
  25. Die Parasiten                                2:50.41,5
         1033 Baumann David                  Habkern                   9         1:02.40,0   98.
         1033 Liechti Philipp                Habkern                   9           54.47,0   65.
         1033 Amacher Mathias                Habkern                   9           53.14,5   62.
  26. Hoschi Old Boys                              2:50.52,3
         1029 Hostettler Jürg                Thun                      9           53.00,8   59.
         1029 Hostettler Martin              Thun                      9         1:07.16,2  112.
         1029 Hostettler Gerhard             Matten b. Interl          9           50.35,3   44.
  27. Pesches Lauf-Team                            2:50.58,6
         1068 von Allmen Heinz               Unterseen                 9         1:05.16,0  107.
         1068 Steiner Markus                 Interlaken                9           55.04,0   66.
         1068 von Allmen Peter               Wilderswil                9           50.38,6   45.
  28. KÄWERU Lauftreff Spiez                       2:52.43,3
         1010 Räss Katharina                 Spiez                     9         1:04.17,0  105.
         1010 Streit Nicole                  Spiez                     9           57.26,0   77.
         1010 Durand Ruedi                   Faulensee                 9           51.00,3   46.
  29. Berger-Teuscher-Hess                         2:53.09,8
         1041 Berger Ueli                    Bern                      9         1:01.24,0   93.
         1041 Teuscher Margrit               Thun                      9           59.05,0   84.
         1041 Hess Marcel                    Thun                      9           52.40,8   57.
  30. Gamblers around the lake                     2:53.30,0
         1007 Spieler Walter                 Matten b. Interlaken      9           52.48,4   58.
         1007 Spieler Simon                  Matten b. Interl          9           50.15,6   40.
         1007 Spieler Nicole                 Matten b. Interl          9         1:10.26,0  121.
  31. DARUSI-Express                               2:55.04,4
         1005 Ritschard Ruedi                Interlaken                9         1:00.25,0   90.
         1005 Ritschard Simon                Zofingen                  9           55.57,0   70.
         1005 Ryser Daniela                  Meiringen                 9           58.42,4   82.
  32. Fyrabe-Sprinter                              3:01.12,8
         1019 Heiniger Christian             Därligen                  9           55.36,9   68.
         1019 Steuri Hansruedi               Därligen                  9         1:07.14,1  111.
         1019 Kaufmann Daniel                Därligen                  9           58.21,8   80.
  33. Smirnoff  1                                  3:03.16,0
         1046 Beuttler Daniel                Interlaken                9         1:12.02,0  125.
         1046 Beuttler Res                   Interlaken                9           58.40,0   81.
         1046 Chaily Mona                    Matten b. Interl          9           52.34,0   55.
  34. Les Boulanger                                3:07.47,7
         1008 Johne Christof                 Schliern b. Köniz         9         1:09.56,0  120.
         1008 Heine Charles                  Bern                      9           58.15,0   79.
         1008 Beck Peter                     Bern                      9           59.36,7   86.
  35. Los Otoños                                   3:10.30,8
         1051 Bütikofer René                 Worb                      9           57.16,0   76.
         1051 Gerber Lisbeth                 Bern                      9           59.20,0   85.
         1051 Vorderwülbecke Elsa            Höri                      9         1:13.54,8  126.
  36. Schmidlis                                    3:10.54,6
         1027 N Schmidli Jürg                Wettingen                 9         1:07.48,0  115.
         1027 Schmidli Franziska             Wettingen                 9           55.37,0   69.
         1027 Graf-Jud Doris                 Wilderswil                9         1:07.29,6  113.
  37. Schmid-Steiner-Mühlheim                      3:15.51,8
         1030 Schmid Fritz                   Obererlinsbach            9         1:01.36,0   94.
         1030 Steiner Ursula                 Interlaken                9         1:09.25,0  118.
         1030 Mühlheim Andreas               Unterseen                 9         1:04.50,8  106.
  38. Hostettler                                   3:17.01,8
         1024 Hostettler Michael             Thun                      9         1:11.14,0  123.
         1024 Hostettler Thomas              Sigriswil                 9         1:02.49,0   99.
         1024 Hostettler Daniel              Thun                      9         1:02.58,8  101.
  39. Wäldli Sprinter                              3:17.37,0
         1028 Seiler Stefan                  Bönigen                   9         1:11.05,0  122.
         1028 Wyss Madelaine                 Bönigen                   9         1:00.20,7   89.
         1028 Frutiger Marlise               Bönigen                   9         1:06.11,3  109.
  40. Muskeltiere 2                                3:18.30,0
         1002 Kratzer Christoph              Thun                      9         1:08.25,0  117.
         1002 Oertli Hans-Peter              Bern                      9         1:07.10,0  110.
         1002 Schlosshauer Edelgard          Schliern b. Köniz         9         1:02.55,0  100.
  41. Därligen-Mix                                 3:20.05,9
         1020 Carli Enrico                   Därligen                  9         1:07.41,0  114.
         1020 Steuri Sibylle                 Därligen                  9         1:04.09,0  104.
         1020 Heiniger Ruth                  Därligen                  9         1:08.15,9  116.
  42. Speedys II                                   3:22.07,8
         1050 Vögeli Roland                  Bönigen                   9         1:09.35,0  119.
         1050 Löffler René                   Bönigen                   9         1:00.50,0   91.
         1050 Löffler Elisabeth              Bönigen                   9         1:11.42,8  124.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.