45. Brienzerseelauf - "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9           28. Sager Adrian, Unterseen             63 Wellenbacher                 46.58,1    10.45,1  (1045)    1.20
9           67. Sager Ursula, Unterseen             57 Wellenbacher                 55.21,0    19.08,0  (1045)    1.34
2           23. Sahli Martin                        67 Nidau                      2:44.19,2    41.54,4   (171)    4.41
1           25. Salzmann Misch                      70 Ebikon                     2:54.52,0    48.36,5   (302)    4.59
12          30. Scabell Stefan                      58 Worben                     1:49.07,5    34.28,0   (613)    5.10
10          13. Schacht Margrit, Düdingen           67 Intersport                   57.00,0     7.12,0  (1040)    1.37
12          35. Schaer Martin                       59 Bremgarten b. Bern         1:54.10,8    39.31,3   (553)    5.24
15          12. Schaller Mai, Brienz BE             72 Ballenberg-Runners         1:58.27,3    27.08,0   (592)    5.36
4           43. Schär Urs                           48 Hasle-Rüegsau              3:53.23,8  1:41.12,2   (283)    6.40
18           1. Schärer Daniel                      86 Steffisburg                   9.06,4      -----   (799)    3.15
19           3. Schärer Denise                      88 Steffisburg                  10.22,4     1.04,7   (800)    3.42
9           53. Scheidegger Bruno, CH               58 Slice                        52.10,0    15.57,0  (1047)    1.29
21          23. Schenk Alexandra                    92 Grindelwald                   9.42,3     2.08,1   (801)    4.51
20          17. Schenk Mathias                      90 Grindelwald                   8.40,3     1.26,8   (802)    4.20
6            5. Scheurer Annette                    70 Thun                       2:52.45,0    40.23,2   (243)    4.56
1           14. Scheurer Roland                     72 Thun                       2:31.52,2    25.36,7     (9)    4.20
1           22. Schiefermüller Prakash              74 Interlaken                 2:49.07,1    42.51,6   (245)    4.49
23         ---  Schiess Barbara                     ?? Ringgenberg BE               46.31,2     5.54,5   (803)    7.45
1           21. Schlapbach Patrick                  84 Heimberg                   2:44.45,1    38.29,6   (174)    4.42
16          14. Schläpfer Vreni                     55 Bönigen                    2:03.12,8    29.11,9   (554)    5.50
9          100. Schlosshauer Edelgard, Schliern b.  48 Muskeltiere 2              1:02.55,0    26.42,0  (1002)    1.47
16          16. Schlunegger Astrid                  64 Unterseen                  2:12.06,1    38.05,2   (555)    6.15
9           17. Schmid Beat, Frauenkappelen         74 TSV Frauenkappelen I         44.08,3     7.55,3  (1034)    1.15
9           94. Schmid Fritz, Obererlinsbach        66 Schmid-Steiner-Mühlheim    1:01.36,0    25.23,0  (1030)    1.45
3            6. Schmid Hans                         53 Lengwil-Oberhofen          2:26.11,9    11.44,7   (287)    4.10
10           3. Schmid Lea, Frauenkappelen          76 TSV Frauenkappelen I F       52.06,0     2.18,0  (1038)    1.29
9           21. Schmid Ruedi, Sachseln              73 micro-electric               45.50,0     9.37,0  (1043)    1.18
9           69. Schmidli Franziska, Wettingen       65 Schmidlis                    55.37,0    19.24,0  (1027)    1.35
9          115. Schmidli Jürg, Wettingen            61 Schmidlis                  1:07.48,0    31.35,0  (1027)    1.56
11          25. Schmocker Christian                 85 Goldswil                   1:57.10,6    45.21,7   (581)    5.33
23         ---  Schmuki Maria-Rosa                  68 Wilderswil                   49.43,1     9.06,4   (804)    8.17
3           40. Schneeberger Markus, Spiez          56 Lauftreff Spiez            2:53.07,3    38.40,1   (233)    4.56
15           6. Schneider Barbara                   71 Spiez                      1:47.40,5    16.21,2   (556)    5.06
16          10. Schneider Brigitte                  67 Frutigen                   1:51.12,8    17.11,9   (600)    5.16
15           3. Schneider Claudia                   76 Winterthur                 1:38.46,8     7.27,5   (557)    4.40
2           53. Schneider Jürg, Flaach              65 Tri-Wülflingen             3:05.27,3  1:03.02,5   (314)    5.17
9           12. Schneider Mauro, Spiez              52 Lauftreff Spiez III          41.56,0     5.43,0  (1021)    1.11
1           42. Schneider Patrik                    76 Weggis                     4:27.08,8  2:20.53,3   (175)    7.37
18          15. Schneider Simon, Interlaken         88 Jugendriege, Satus Interl    10.42,4     1.36,0   (805)    3.49
1           11. Schneider Stefan, Matten b. Interl  79 Rolis Velo & Sport         2:27.43,6    21.28,1   (252)    4.13
3            5. Schneiter Ernst                     57 Heimberg                   2:23.58,0     9.30,8   (176)    4.06
9          103. Schneiter Peter, Wilderswil         62 Peterhanspeter             1:04.03,0    27.50,0  (1013)    1.49
12          42. Schnidrig Roland                    57 Grächen                    2:12.39,6    58.00,1   (628)    6.17
2           62. Schnyder Stephan                    63 Oberbipp                   3:36.21,8  1:33.57,0   (315)    6.10
4            2. Scholl Hans                         46 Uetendorf                  2:20.50,3     8.38,7   (177)    4.01
13           8. Schönbächler René                   ?? Aegerten                   1:58.10,7    29.31,6   (578)    5.36
10          37. Schopfer Esther, Zweilütschinen     78 Fun Runners                1:10.04,0    20.16,0  (1009)    2.00
1           23. Schori Marc                         75 Unterseen                  2:52.47,9    46.32,4   (178)    4.56
21           3. Schranz Denise                      90 Freimettigen                  8.04,6     0.30,4   (806)    4.02
19           2. Schranz Pamela                      89 Freimettigen                 10.17,5     0.59,8   (807)    3.40
13           4. Schroff Herbert                     49 St-Blaise                  1:46.21,6    17.42,5   (637)    5.02
23         ---  Schumacher Lemia                    69 Gampelen                     50.16,2     9.39,5   (808)    8.22
21          19. Schwab Anja                         93 Bönigen                       9.24,7     1.50,5   (809)    4.42
21          10. Schwab Lia                          90 Bönigen                       8.54,6     1.20,4   (810)    4.27
3           35. Schwaller Marcel                    58 Bolken                     2:49.28,3    35.01,1   (348)    4.50
23         ---  Schwander Heidi                     53 Gals                       1:05.08,9    24.32,2   (811)   10.51
11          18. Schwander Markus                    71 Zwieselberg                1:42.58,1    31.09,2   (558)    4.52
3           63. Schwarb Eddy                        60 Le Locle                   3:10.15,3    55.48,1   (343)    5.26
12          34. Schwarzmeyer Günther                53 Belp                       1:53.43,2    39.03,7   (632)    5.23
20          38. Schwarzmeyer Michel                 93 Belp                         10.23,7     3.10,2   (893)    5.11
23         ---  Schweizer-Hug Ursula                54 Gals                         46.57,9     6.21,2   (812)    7.49
3           61. Seematter Thomas                    61 Interlaken                 3:08.54,5    54.27,3     (7)    5.23
19           1. Seiler Carmen, Sarnen               86 TV Sarnen                     9.17,7      -----   (896)    3.19
1            1. Seiler Christoph, Bönigen           69 TVL Bern                   2:06.15,5      -----   (331)    3.36
3           47. Seiler Hansruedi                    53 Ittigen                    2:57.23,7    42.56,5   (257)    5.04
20          41. Seiler Karl                         94 Bönigen                      13.24,2     6.10,7   (813)    6.42
11           4. Seiler Marcel, Adelboden            69 TV Ringgenberg             1:20.26,7     8.37,8   (638)    3.48
18          21. Seiler Michael                      89 Bönigen                      12.27,3     3.20,9   (814)    4.26
21          27. Seiler Sahra                        91 Bönigen                      10.01,2     2.27,0   (815)    5.00
9          122. Seiler Stefan, Bönigen              68 Wäldli Sprinter            1:11.05,0    34.52,0  (1028)    2.01
23         ---  Signer Silvia                       51 Wilderswil                   46.51,7     6.15,0   (842)    7.48
3           74. Sigrist Daniel                      59 Allschwil                  3:17.23,0  1:02.55,8   (289)    5.38
8            4. Sommer Brigitte, Münsingen          51 TRI Team Steffisburg       3:04.20,4    16.19,3   (339)    5.16
9            2. Sommer Christoph, Utzenstorf        72 Fadegrad-Hofer               37.11,4     0.58,4  (1053)    1.03
9          121. Spieler Nicole, Matten b. Interl    81 Gamblers around the lake   1:10.26,0    34.13,0  (1007)    2.00
9           40. Spieler Simon, Matten b. Interl     85 Gamblers around the lake     50.15,6    14.02,6  (1007)    1.26
9           58. Spieler Walter, Matten b. Interlake 59 Gamblers around the lake     52.48,4    16.35,4  (1007)    1.30
4            7. Spring Hanspeter, Zollikofen        51 SLVS                       2:29.43,6    17.32,0   (286)    4.16
23         ---  Stadelmann Bernadette               62 Ringgenberg BE               40.36,7      -----   (817)    6.46
3           62. Stadelmann Billy                    59 Ringgenberg BE             3:09.39,7    55.12,5   (179)    5.25
21          20. Stadelmann Corinne                  91 Ringgenberg BE                9.27,0     1.52,8   (818)    4.43
18          18. Stadelmann Philipp                  89 Ringgenberg BE               11.39,5     2.33,1   (819)    4.09
4           11. Stäger Walter                       49 Matten                     2:41.30,9    29.19,3   (180)    4.36
20           8. Stähli Mathias                      91 Aeschiried                    8.07,4     0.53,9   (820)    4.03
7            3. Stähli Sandra, Grindelwald          68 Eiger Sport                2:44.12,4    11.24,9   (261)    4.41
3           50. Stahlke Reinhard                    53 Maisprach                  2:59.46,5    45.19,3   (305)    5.08
3            7. Staub Peter                         53 Oftringen                  2:27.06,2    12.39,0   (181)    4.12
9           61. Stauffer Thomas, Ittigen            68 BBBrachial                   53.11,0    16.58,0  (1032)    1.31
9           26. Stauffer Thomas, Ittigen            68 AAAbsolut                    46.41,9    10.28,9  (1031)    1.20
3           37. Steck Peter                         59 Wichtrach                  2:50.37,4    36.10,2   (182)    4.52
21          17. Steffen Eveline                     91 Burglauenen                   9.21,4     1.47,2   (895)    4.40
4           35. Steiner Hans                        47 Interlaken                 3:18.56,5  1:06.44,9     (8)    5.41
15           8. Steiner Judith                      77 Unterseen                  1:51.06,0    19.46,7   (560)    5.15
2           48. Steiner Jürg                        64 Mittelhäusern              3:03.08,1  1:00.43,3   (184)    5.13
9           88. Steiner Konrad, Bern                71 AAAbsolut                  1:00.20,0    24.07,0  (1031)    1.43
9           66. Steiner Markus, Interlaken          74 Pesches Lauf-Team            55.04,0    18.51,0  (1068)    1.34
9          118. Steiner Ursula, Interlaken          45 Schmid-Steiner-Mühlheim    1:09.25,0    33.12,0  (1030)    1.59
9          111. Steuri Hansruedi, Därligen          45 Fyrabe-Sprinter            1:07.14,1    31.01,1  (1019)    1.55
9          104. Steuri Sibylle, Därligen            84 Därligen-Mix               1:04.09,0    27.56,0  (1020)    1.49
12           8. Steuri Ueli                         53 Steffisburg                1:29.59,1    15.19,6   (561)    4.15
4           15. Steuri Walter                       45 Grindelwald                2:47.50,2    35.38,6   (185)    4.47
23         ---  Stiefvater Margrit                  48 Wilderswil                   49.43,5     9.06,8   (844)    8.17
10          25. Stingelin Jeanette, Schwanden-Brien 67 Ob ächt??                  1:00.35,0    10.47,0  (1016)    1.43
15           4. Stocker Lea                         79 Luzern                     1:42.19,1    10.59,8   (642)    4.50
1           27. Stöckli Dominik                     74 Schüpfen                   2:56.14,9    49.59,4   (186)    5.02
3           33. Stöcklin Balthasar                  59 Toffen                     2:47.56,3    33.29,1   (187)    4.47
3           27. Stojic Oleg                         56 Interlaken                 2:41.31,2    27.04,0   (188)    4.36
2           60. Stoll Beat                          64 Wattenwil                  3:21.28,7  1:19.03,9   (189)    5.45
10          34. Stör Rosmarie, Unterseen            49 Lauf-Träff-Leissigen       1:06.33,0    16.45,0  (1022)    1.54
4            1. Storchenegger Martin                47 Leissigen                  2:12.11,6      -----     (5)    3.46
8            3. Strahm Ruth                         49 Frauenkappelen             2:57.12,4     9.11,3   (190)    5.03
9           77. Streit Nicole, Spiez                73 KÄWERU Lauftreff Spiez       57.26,0    21.13,0  (1010)    1.38
9           11. Streun Jürg, Aeschi b. Spiez        63 Lauftreff Spiez III          41.52,0     5.39,0  (1021)    1.11
10           1. Streun Sonja, Spiez                 63 Spiezer Laufträff-Ladies     49.48,0      -----  (1006)    1.25
12          14. Strub Roger                         63 Walterswil SO              1:36.41,7    22.02,2   (562)    4.34
2           49. Studer Karl                         66 Münsingen                  3:03.38,1  1:01.13,3   (193)    5.14
15          11. Studer Manuela                      74 Ringgenberg BE             1:56.31,1    25.11,8   (601)    5.31
11          24. Studer Marc                         82 Niederried Interl          1:56.16,8    44.27,9   (603)    5.30
12           2. Studer Stephan                      64 Oberburg                   1:21.12,1     6.32,6   (587)    3.50
8            7. Styskel Margarethe                  29 USA-Murphys, CA            3:43.05,1    55.04,0   (195)    6.22
1            4. Summer Leonhard                     71 Zürich                     2:11.16,9     5.01,4   (250)    3.45

Total 121



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.