45. Brienzerseelauf - "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23         ---  Raemy Susanne                       52 Wabern                       50.31,3     9.54,6   (788)    8.25
23         ---  Ramseyer Ursula                     49 Niederwangen BE              41.31,1     0.54,4   (789)    6.55
14           4. Rappenecker Hans Peter              40 D-Karlsruhe                2:05.45,8    30.27,8   (549)    5.57
9          105. Räss Katharina, Spiez               58 KÄWERU Lauftreff Spiez     1:04.17,0    28.04,0  (1010)    1.50
16          18. Räz Ursula                          56 Gwatt (Thun)               2:14.19,8    40.18,9   (551)    6.21
2           20. Reber Beat                          66 Matten                     2:42.12,8    39.48,0   (153)    4.38
8            6. Regez Marlis                        48 Bern                       3:37.00,2    48.59,1   (154)    6.12
6            8. Regez Sandra                        72 Uebeschi                   3:24.28,0  1:12.06,2   (155)    5.50
9           19. Reinhard Regula, Alpnach Dorf       76 micro-electric               44.41,9     8.28,9  (1043)    1.16
15           7. Renfer Barbara                      72 Alchenstorf                1:50.30,7    19.11,4   (639)    5.14
15           9. Renfer Christine                    73 Alchenflüh                 1:51.06,6    19.47,3   (640)    5.15
4           29. Repoud Maurice                      48 Thun                       3:13.19,9  1:01.08,3   (156)    5.31
7           13. Reuse Janine, Meyrin                61 Jogytour                   3:18.42,9    45.55,4   (157)    5.40
2           34. Reuse Jean-Pierre, Meyrin           62 Jogytour                   2:52.49,8    50.25,0   (158)    4.56
3           39. Reuteler Erich                      55 Interlaken                 2:52.50,2    38.23,0   (340)    4.56
4           40. Reutimann Felix                     51 Worblaufen                 3:32.29,0  1:20.17,4   (256)    6.04
11           1. Rey Jean-Yves                       70 Montana-Vermala            1:11.48,9      -----   (552)    3.24
21          26. Rieder Corina                       96 Interlaken                    9.52,1     2.17,9   (790)    4.56
21          29. Rieder Jeanine, Interlaken          92 Jugendriege, Satus Interl    10.14,1     2.39,9   (791)    5.07
7           14. Rieder Kathrin                      59 Faulensee                  3:24.27,5    51.40,0   (159)    5.50
2           56. Rieder Markus                       67 Wilderswil                 3:12.53,4  1:10.28,6   (160)    5.30
4            6. Rieder Martin                       49 Frutigen                   2:29.31,5    17.19,9   (161)    4.16
21          18. Rieder Stefanie, Interlaken         94 TV Interlaken                 9.22,4     1.48,2   (792)    4.41
2           59. Riegger Andreas                     63 D-Binzen                   3:18.04,8  1:15.40,0   (279)    5.39
21          11. Riesen Ramona, CH                   90 LAG Diemtigtal                8.58,7     1.24,5   (794)    4.29
21           5. Riesen Sabrina, CH                  91 LAG Diemtigtal                8.16,8     0.42,6   (795)    4.08
3            1. Rimann Markus                       56 Mühleberg                  2:14.27,2      -----   (335)    3.50
9            5. Rimensberger Fredy, Münchenbuchsee  60 Fadegrad-Hofer               38.18,0     2.05,0  (1053)    1.05
4           24. Rindlisbacher Hans                  44 Embrach                    3:04.20,4    52.08,8   (162)    5.16
20          39. Ringgenberg Oliver                  94 Leissigen                    10.55,0     3.41,5   (862)    5.27
1            3. Ringgenberg Roland                  71 Leissigen                  2:10.57,2     4.41,7     (4)    3.44
17           2. Ringgenberg Silvia, Spiez           44 Team Intersport Jungfrau   2:06.12,7    16.15,6   (609)    5.58
1           26. Ritschard Oliver                    72 Oberhofen Thun'see         2:54.54,3    48.38,8   (163)    4.59
9           90. Ritschard Ruedi, Interlaken         44 DARUSI-Express             1:00.25,0    24.12,0  (1005)    1.43
9           70. Ritschard Simon, Zofingen           73 DARUSI-Express               55.57,0    19.44,0  (1005)    1.35
23         ---  Rod Marie                           47 Gals                         50.11,7     9.35,0   (796)    8.21
2           51. Roggenmoser Adi                     66 Oberbipp                   3:04.56,3  1:02.31,5   (317)    5.17
4           10. Rohrer Kurt                         50 Heimberg                   2:39.25,4    27.13,8   (165)    4.33
7           17. Roos Birgit                         53 D-Neu-Anspach              3:34.30,3  1:01.42,8   (166)    6.07
4           41. Roos Herbert                        51 D-Neu-Anspach              3:34.30,0  1:22.18,4   (167)    6.07
1           29. Röösli Benjamin                     81 Wilderswil                 2:57.18,3    51.02,8   (236)    5.03
3           77. Rossel Heiner                       57 Solothurn                  3:21.20,7  1:06.53,5   (295)    5.45
7            1. Rossel Tsilla                       64 Renens VD                  2:32.47,5      -----   (168)    4.21
4           21. Rösti Alfred, Steffisburg           50 All-Blacks                 2:59.12,0    47.00,4   (281)    5.07
7           24. Rösti Rahel, Steffisburg            53 All Blacks                 4:13.32,0  1:40.44,5   (282)    7.14
9           41. Roth Jörg, Bern                     71 Baurs Express                50.17,0    14.04,0  (1067)    1.26
2           12. Roth Thomas                         62 Goldswil                   2:33.28,4    31.03,6   (342)    4.23
1            2. Roulier Gilbert                     72 Oberwil i. S.              2:08.20,6     2.05,1   (169)    3.40
2           11. Rubi Peter, Beckenried              67 TV Grindelwald             2:33.01,9    30.37,1   (336)    4.22
2           41. Rubi Stefan, Interlaken             66 TV Wilderswil              2:57.01,3    54.36,5    (20)    5.03
6            6. Rubin Jacqueline                    69 Baltschieder               3:00.23,3    48.01,5   (320)    5.09
4           37. Rüedlinger Walter                   50 Greifensee                 3:26.06,0  1:13.54,4   (170)    5.53
15          15. Rüegg Regula                        76 Basel                      2:01.25,1    30.05,8   (597)    5.45
7           19. Ruf Anna                            53 Oberrieden                 3:40.26,2  1:07.38,7   (248)    6.17
21          30. Rütti Katja                         91 Bönigen                      10.26,7     2.52,5   (797)    5.13
21          13. Rütti Tanja                         90 Bönigen                       9.09,3     1.35,1   (798)    4.34
9           82. Ryser Daniela, Meiringen            78 DARUSI-Express               58.42,4    22.29,4  (1005)    1.40

Total 57



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.