45. Brienzerseelauf - "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr    Ø/km
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1           41. Bader Peter                         73 D-Niederstetten            3:40.50,8  1:34.35,3    (26)    6.18
10          26. Balmer Katharina, Matten            52 Buddy's Pub-Team           1:00.38,6    10.50,6  (1023)    1.43
13           6. Balsiger Fritz                      44 Lauterbrunnen              1:50.54,8    22.15,7   (623)    5.15
4           18. Balsiger Hans                       47 Ittigen                    2:55.06,7    42.55,1   (329)    5.00
18          14. Banert Patrick                      88 D-Hattersheim                10.37,0     1.30,6   (709)    3.47
21           4. Barben Marcella, CH                 93 LAG Diemtigtal                8.10,1     0.35,9   (710)    4.05
9           98. Baumann David, Habkern              81 Die Parasiten              1:02.40,0    26.27,0  (1033)    1.47
4            9. Baumann Max, Sundlauenen            47 All Blacks                 2:32.44,0    20.32,4    (27)    4.21
2           36. Baumann Urs, Heimberg               63 Thuner Lauf-Träff          2:55.51,8    53.27,0   (288)    5.01
16           5. Baumgartner Bea                     60 Matten b. Interl           1:45.18,4    11.17,5   (504)    4.59
9           86. Beck Peter, Bern                    59 Les Boulanger                59.36,7    23.23,7  (1008)    1.42
13           3. Beiner Fritz                        47 Heimberg                   1:38.58,3    10.19,2   (505)    4.41
9           27. Bel René, Le Cerneux-Péquignot      63 Swisslaufteam Post  + Swi    46.49,0    10.36,0  (1044)    1.20
3           21. Berger Kurt                         57 Steffisburg                2:35.54,5    21.27,3    (28)    4.27
9           93. Berger Ueli, Bern                   67 Berger-Teuscher-Hess       1:01.24,0    25.11,0  (1041)    1.45
2           37. Bernstein Stefan, D-Lörrach         64 Lauf Tick                  2:56.30,9    54.06,1   (276)    5.02
20          15. Berthoud Marc                       94 Unterseen                     8.25,5     1.12,0   (711)    4.12
20           2. Berthoud Yannick                    92 Unterseen                     7.13,7     0.00,2   (712)    3.36
9          125. Beuttler Daniel, Interlaken         67 Smirnoff  1                1:12.02,0    35.49,0  (1046)    2.03
9           81. Beuttler Res, Interlaken            69 Smirnoff  1                  58.40,0    22.27,0  (1046)    1.40
3           41. Beyeler Beat                        56 Frauenkappelen             2:55.05,4    40.38,2    (29)    5.00
10           8. Bhend Eveline, Unterseen            81 Fun Runners                  55.30,2     5.42,2  (1009)    1.35
18          17. Bieri Sascha                        88 Bönigen                      11.37,3     2.30,9   (713)    4.09
3           29. Binder Gerhard                      56 Neuenegg                   2:44.25,7    29.58,5   (268)    4.41
16           4. Binggeli Marianne                   61 Mühleberg                  1:41.20,1     7.19,2   (636)    4.48
3           59. Bircher Othmar                      59 Reichenbach i. K.          3:06.55,9    52.28,7    (30)    5.20
9           33. Bischoff Dieter, Spiezwiler         62 Chrögos Team Spiez           48.38,0    12.25,0  (1017)    1.23
16          20. Blatter Magdalena                   67 Brienz BE                  2:22.20,1    48.19,2   (604)    6.44
18          23. Blatter Marc                        87 Wilderswil                   14.39,5     5.33,1   (715)    5.14
16          21. Blatter Marie-Anna                  52 Bern                       2:36.48,0  1:02.47,1   (506)    7.25
23         ---  Blatter Marlies                     ?? Ringgenberg BE               49.43,4     9.06,7   (716)    8.17
11          12. Blättler Roger                      71 Ebikon                     1:34.43,2    22.54,3   (507)    4.29
5            6. Blattmann Kurt                      31 Wildberg                   3:35.16,0    56.27,9    (31)    6.09
8            5. Blattmann Monique                   42 Wildberg                   3:09.58,5    21.57,4    (32)    5.25
16           7. Blum Erna                           58 Brenzikofen                1:46.44,5    12.43,6   (508)    5.03
9           42. Bodenmann Oliver, Basel             85 Savannehuscher               50.22,4    14.09,4  (1018)    1.26
10          30. Bohn Delia, Reckingen VS            68 Blinnebozä                 1:02.44,0    12.56,0  (1011)    1.47
4           14. Bohren Jörg                         47 Matten b. Interl           2:45.02,1    32.50,5   (240)    4.42
11          11. Boller Christoph                    72 Bönigen                    1:33.25,9    21.37,0   (509)    4.25
7           23. Bolliger Vedika, Zürich             64 Sri Chinmoy Marathon Team  4:07.50,1  1:35.02,6   (318)    7.04
3           85. Borter Kurt                         60 Ringgenberg BE             3:30.09,9  1:15.42,7    (33)    6.00
19           6. Bosboom Vivienne                    89 Bönigen                      11.10,3     1.52,6   (892)    3.59
12          32. Boss Marcel                         66 Utzigen                    1:51.41,2    37.01,7   (510)    5.17
21           9. Boss Vanessa, Sigriswil             91 MR Sigriswil                  8.47,6     1.13,4   (717)    4.23
2           35. Boucard Serge                       65 Morges                     2:53.05,5    50.40,7   (297)    4.56
3           53. Bracher Peter                       55 Riedholz                   3:00.48,4    46.21,2    (34)    5.09
3           10. Brand Roland                        59 Thörishaus                 2:29.18,6    14.51,4    (35)    4.15
12           5. Brand Willi                         57 Köniz                      1:25.13,5    10.34,0   (511)    4.02
3           14. Brenzikofer Ruedi                   60 Münsingen                  2:32.27,3    18.00,1   (347)    4.21
2            5. Brügger Markus, Unterseen           68 Eiger Sport                2:26.11,0    23.46,2   (244)    4.10
15          19. Brügger Sara                        80 Interlaken                 2:20.15,8    48.56,5   (589)    6.38
20          13. Brüllmann Lukas-Emanuel             91 Thun                          8.24,6     1.11,1   (718)    4.12
9           13. Brüllmann Pascal, Rumisberg         84 Re Ma De Abegglen            42.45,0     6.32,0  (1003)    1.13
2           29. Brunner Hansueli                    62 Brienz BE                  2:47.57,3    45.32,5   (247)    4.47
7            6. Brunner Ingrid                      57 Hofstetten BE              2:47.56,9    15.09,4    (37)    4.47
20          29. Brunner Jonas                       90 Bönigen                       9.34,7     2.21,2   (856)    4.47
10          14. Brunner Manuela, Matten b. Interl   79 Etter-Anderegg-Brunner       57.57,8     8.09,8  (1026)    1.39
21          38. Brunner Marisa                      91 Wilderswil                   11.03,9     3.29,7   (719)    5.31
9           96. Brunner Paul, Bönigen               42 Slice                      1:02.00,0    25.47,0  (1047)    1.46
18          20. Brunner Severin                     89 Wilderswil                   12.15,4     3.09,0   (853)    4.22
10           2. Brunner Silvia, Uetendorf           61 Zackis                       51.32,5     1.44,5  (1012)    1.28
3           76. Brunner Stefan                      59 Wilderswil                 3:21.00,6  1:06.33,4    (38)    5.44
3           11. Bucher Andreas                      58 Brunnen                    2:29.37,8    15.10,6    (39)    4.16
9           23. Bühler Daniel, Leissigen            85 Bühler                       46.24,4    10.11,4  (1014)    1.19
7            5. Bühler Margrit                      54 Brienzwiler                2:46.56,2    14.08,7     (6)    4.46
9           25. Bühler Michael, Leissigen           85 Bühler                       46.40,0    10.27,0  (1014)    1.20
11          21. Bühler Michael                      73 Emmenbrücke                1:48.56,5    37.07,6   (512)    5.09
20          18. Bühler Patric                       90 Schwanden Sigrisw             8.47,5     1.34,0   (899)    4.23
9           35. Bühler René, Leissigen              59 Bühler                       48.52,0    12.39,0  (1014)    1.23
21          35. Bühler Tamara, Schwanden Sigrisw    91 MR Sigriswil                 10.54,4     3.20,2   (861)    5.27
5            4. Bühlmann Heinz                      40 Thun                       3:14.45,1    35.57,0    (40)    5.33
3            4. Bühlmann Ruedi                      57 Münsingen                  2:19.26,1     4.58,9   (294)    3.59
2           44. Bührer Daniel                       65 Winterthur                 2:58.21,6    55.56,8    (41)    5.05
11          19. Burgener Friedrich                  70 Saas Grund                 1:45.48,7    33.59,8   (513)    5.00
2           13. Burkhard Raymond                    63 Gümligen                   2:33.44,4    31.19,6    (43)    4.23
12          27. Bürki Andreas                       52 Faulensee                  1:46.41,8    32.02,3   (514)    5.03
9           52. Busch Jörg, Bern                    65 AAAbsolut                    52.00,0    15.47,0  (1031)    1.29
12          15. Buser Hans                          57 Bern                       1:37.08,9    22.29,4   (515)    4.36
9           76. Bütikofer René, Worb                71 Los Otoños                   57.16,0    21.03,0  (1051)    1.38

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.