Altstätter Städlilauf 2001 - "S"

aktueller Stand vom 25.09.2001
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15          10. Salvadori Carmen, Glarus            88 LAV Glarus                   10.50,1     1.09,6  (2626)  
11           7. Salvadori Laura, Glarus             91 LAV Glarus                   11.48,3     1.01,9  (1757)  
43          21. Santin Mario, A-Altach              63 Saeco Power Team Koblach     34.50,3     5.31,2   (216)  
42          33. Saxer Beat                          64 Zürich                       31.40,4     4.22,0  (8006)  
41           1. Saxer Janina, Zürich                61 LG Fürstenland               23.58,4      -----  (1001)  
01          67. Schatzmann Anna, A-Feldkirch        96 Raiffeisen Turnerschaft G     2.38,2     0.41,2  (9063)  
12          62. Schatzmann Christoph, A-Feldkirch   92 Raiffeisen Turnerschaft G    14.34,8     4.38,8  (1941)  
03          16. Schatzmann Laura, A-Feldkirch       94 Raiffeisen Turnerschaft G     5.49,5     0.24,6  (1250)  
03          15. Schatzmann Nina, A-Feldkirch        94 Raiffeisen Turnerschaft G     5.48,5     0.23,6  (1251)  
42          24. Schefer Christoph, Schachen b. Reut 80 STV Oberriet-Eichenwies      29.38,8     2.20,4    (38)  
15           6. Schefer Corinne, Schachen b. Reute  87 STV Oberriet-Eichenwies      10.20,7     0.40,2  (2632)  
32          35. Schefer Willy, Schachen b. Reute    49 TV Reute                     10.51,0     2.15,1  (5048)  
24          20. Scherrer Peter, Reichenburg         71 Jesus Sprinter               17.12,8     2.37,8  (3830)  
13           9. Scheuchzer Andrea, Wängi            90 TV Wängi                     11.12,0     1.24,8  (2252)  
12           1. Scheuchzer Patrick, Wängi           92 TV Wängi                      9.56,0      -----  (8004)  
24          36. Scheuchzer Toni, Wängi              62 LR Mosnang                   18.35,8     4.00,8  (4082)  
03          51. Schick Angelina                     93 Marbach SG                    6.29,4     1.04,5  (1270)  
01         104. Schick Flurina                      98 Marbach SG                    3.15,6     1.18,6  (9088)  
24          21. Schiegg Thomas                      82 Appenzell                    17.16,7     2.41,7  (4096)  
11          48. Schlegel Andrea                     92 Eichberg                     14.24,8     3.38,4  (1740)  
32          78. Schlegel Christian, Oberriet SG     62 Familie Schlegel             19.51,9    11.16,0  (5049)  
32          41. Schlegel Fabian, Oberriet SG        87 Familie Schlegel             11.15,1     2.39,2  (5050)  
32          77. Schlegel Janick, Oberriet SG        96 Familie Schlegel             19.50,6    11.14,7  (5051)  
14          13. Schlegel Marco, Eichberg            90 KTV Oberriet                 10.26,5     0.44,4  (2426)  
14          40. Schlegel Peter                      89 Eichberg                     12.17,7     2.35,6  (2427)  
31          13. Schlegel Sarah, Oberriet SG         85 Familie Schlegel             11.48,7     1.26,9  (4522)  
01           5. Schmid Alessia                      95 Marbach SG                    2.04,4     0.07,4  (9064)  
01          34. Schmid Anja                         95 Altstätten SG                 2.22,6     0.25,6  (9093)  
02          64. Schmid Damian                       97 Marbach SG                    2.56,9     1.02,2  (9242)  
24          40. Schmid Ernst                        65 Marbach SG                   18.50,2     4.15,2  (4043)  
01          78. Schmid Nicole                       95 Altstätten SG                 2.43,7     0.46,7  (9094)  
01          47. Schmid Patricia, Balgach            97 Mucki - Balgach               2.30,6     0.33,6  (9102)  
24          24. Schmid Peter                        62 Hersisau                     17.44,5     3.09,5  (4075)  
01          21. Schmid Sandra                       96 Hinterforst                   2.13,6     0.16,6  (9065)  
03          32. Schmid Sarah                        93 Marbach SG                    6.13,5     0.48,6  (1252)  
16          18. Schmid Simon, Wangen SZ             88 TSV Galgenen                  9.47,1     1.17,7  (2843)  
14          19. Schmidheini Felix                   90 Berneck                      10.42,5     1.00,4  (2428)  
11           6. Schmidheiny Andrea, Berneck         91 STV Berneck                  11.38,6     0.52,2  (1741)  
16           6. Schmidheiny Christian, Berneck      86 STV Au                        9.06,2     0.36,8  (2817)  
16          24. Schmidheiny David, Berneck          88 STV Au                       10.08,3     1.38,9  (2818)  
12          22. Schmidli Marc, Rheineck             92 Jugi Rhinegg                 11.46,8     1.50,8  (1968)  
24          80. Schmidlin Jürg, Marbach             57 PIHAMOLA                     21.53,8     7.18,8  (4044)  
14           5. Schneider Ivan, Mosnang             89 LR-Mosnang                    9.59,2     0.17,1  (2446)  
16           7. Schneider Patrick, Mosnang          86 LR-Mosnang                    9.07,0     0.37,6  (2838)  
43           1. Schneider Peter, Uzwil SG           66 LATV Uzwil                   29.19,1      -----   (217)  
03          10. Schneider Sarina, Mosnang           93 LR-Mosnang                    5.41,0     0.16,1  (1283)  
24          75. Schober Harald                      74 A-Altach                     21.21,4     6.46,4  (4068)  
23           1. Schoch Brigitte                     78 Herisau                      17.11,0      -----  (3812)  
23          25. Schoch Rosi                         75 Berneck                      26.51,1     9.40,1  (3813)  
33           4. Schönenberger Olgi, Heiden          44 Frauenriege Heiden           18.52,7     0.40,6  (6010)  
12          16. Schranz Simon                       92 Marbach SG                   11.16,1     1.20,1  (1942)  
02          30. Schudel Julian, Heerbrugg           96 Jugi Heerbrugg                2.18,2     0.23,5  (9243)  
24          11. Schulz Jörg                         63 Wald AR                      16.32,5     1.57,5  (4073)  
01          89. Schulz Sandra                       97 Wald AR                       2.53,6     0.56,6  (9117)  
16           2. Schumacher Christian, Reichenburg   86 TSV Galgenen                  8.41,3     0.11,9  (2842)  
44           8. Schumacher Christian, Reichenburg   57 SC Reichenburg               32.05,9     2.01,3   (432)  
04           3. Schumacher Flavio                   93 Reichenburg                   5.21,3     0.12,8  (1473)  
42          19. Schunk Wolfram, D-Konstanz          60 TV Konstanz                  29.14,4     1.56,0    (48)  
11          46. Schwarzhans Belinda, Rüthi SG       92 STV Rüthi                    14.14,0     3.27,6  (1742)  
16          33. Schwarzhans Marc, Rüthi SG          87 STV Rüthi                    10.47,9     2.18,5  (2820)  
14          15. Schwarzhans Pascal                  89 Rüthi SG                     10.36,7     0.54,6  (2430)  
31          34. Schwitzer Margrit                   62 Goldach                      14.04,9     3.43,1  (4523)  
11           8. Schwizer Olivia                     91 Goldach                      11.49,0     1.02,6  (1760)  
04           8. Segmüller Cedric, Eichberg          93 STV Eichberg                  5.38,4     0.29,9  (1442)  
44          20. Segmüller Roland, Eichberg          60 MILA Rheintal                34.28,8     4.24,2   (421)  
01          82. Seiz Lea                            96 Altstätten SG                 2.45,1     0.48,1  (9066)  
11          52. Seiz Rahel                          92 Altstätten SG                14.56,3     4.09,9  (1743)  
01          27. Seiz Rebekka                        95 Altstätten SG                 2.17,6     0.20,6  (9067)  
15          27. Selmani Njomza                      86 Rebstein                     14.48,9     5.08,4  (2624)  
13          13. Sieber Betina                       89 Altstätten SG                11.56,0     2.08,8  (2233)  
32          11. Sieber Gregor                       59 FL-Eschen                     9.38,3     1.02,4  (5052)  
21           7. Sieber Petra                        84 Widnau                       20.37,9     4.32,4  (3412)  
03          22. Sieber Sarah                        94 FL-Eschen                     6.03,0     0.38,1  (1285)  
02          14. Sinz Christophe                     95 Altstätten SG                 2.07,4     0.12,7  (9244)  
14          35. Sinz Stephan                        90 Altstätten SG                11.52,0     2.09,9  (2431)  
31          31. Solenthaler Anja, Salez             93 Familie Solenthaler          13.47,1     3.25,3  (4524)  
32          59. Solenthaler Heiner, Salez           59 Familie Solenthaler          13.47,7     5.11,8  (5053)  
31          30. Solenthaler Kathrin, Salez          92 Familie Solenthaler          13.46,6     3.24,8  (4525)  
11          24. Sonderegger Aurelia                 91 Altstätten SG                12.31,1     1.44,7  (1744)  
24          37. Sonderegger Bruno                   72 Flums                        18.40,0     4.05,0  (4089)  
43          25. Sonntagbauer Rainer, A-Rankweil     65 Saeco Power Team Koblach     36.33,0     7.13,9   (218)  
32          81. Spalinger Werner                    25 St. Margrethen SG            22.14,1    13.38,2  (5054)  
12          21. Specker Aurel                       91 Altstätten SG                11.34,2     1.38,2  (1944)  
32          39. Specker Aurel, Altstätten SG        91 Familie Speckerei            11.07,0     2.31,1  (5055)  
31          25. Specker Cornelia, Altstätten SG     60 Familie Speckerei            12.55,6     2.33,8  (4526)  
32          49. Specker Gregor, Altstätten SG       87 Familie Speckerei            12.17,8     3.41,9  (5056)  
04          20. Specker Lorenz                      93 St. Gallen                    5.53,2     0.44,7  (1462)  
04          30. Specker Martin                      94 Altstätten SG                 6.04,7     0.56,2  (1443)  
32          65. Specker Martin, Altstätten SG       94 Familie Speckerei            14.44,8     6.08,9  (5057)  
32          66. Specker Philipp, Altstätten SG      61 Familie Speckerei            14.46,2     6.10,3  (5086)  
31          17. Specker Sarah, Altstätten SG        85 Familie Speckerei            12.19,3     1.57,5  (4527)  
32          62. Spirig Lars, Balgach                76 Sportgruppe Werkheim Wyde    14.08,1     5.32,2  (5058)  
23           8. Spirig Ramona                       76 Wittenbach                   19.20,5     2.09,5  (3833)  
44          10. Spohn Josef                         55 St. Gallen                   32.10,8     2.06,2   (422)  
31          36. Spohn Nina, St. Gallen              92 Familie Lüchinger Spohn      14.20,0     3.58,2  (4528)  
02          36. Stabile Mirco                       95 Eichberg                      2.22,7     0.28,0  (9245)  
42          18. Stadelmann Bruno                    78 A-Buch                       29.09,4     1.51,0    (47)  
31          47. Städler Barbara, Altstätten SG      87 KTV Altstätten               15.22,2     5.00,4  (4529)  
22          11. Städler Christian                   85 Würenlos                     17.31,9     2.35,6  (3610)  
31          48. Städler Cornelia, Altstätten SG     78 KTV Altstätten               15.46,3     5.24,5  (4530)  
31          20. Städler Heidi, Heiden               62 Frauenriege Heiden           12.22,1     2.00,3  (4531)  
13          30. Städler Isabelle                    90 Würenlos                     13.13,2     3.26,0  (2234)  
04          64. Städler Ivan                        94 Eichberg                      6.53,6     1.45,1  (1444)  
02          45. Städler Sven                        96 Eichberg                      2.29,9     0.35,2  (9246)  
12          49. Stäheli Simon, Heerbrugg            92 Jugi Heerbrugg               12.58,7     3.02,7  (1946)  
42           8. Stampanoni Jonathan, Bigorio        70 USC Capriaschese             28.09,7     0.51,3     (3)  
32          60. Stampfli Markus, Altstätten SG      63 KTV Oberriet                 13.58,0     5.22,1  (5059)  
31          33. Stampfli Xenia, Altstätten SG       99 Familie Stampfli             13.57,1     3.35,3  (4532)  
12          37. Stark Bijörn, Rüthi SG              91 STV Rüthi                    12.14,6     2.18,6  (1947)  
31          19. Staub Ella, Heiden                  62 Frauenturnverein Heiden      12.21,2     1.59,4  (4533)  
31           6. Staub Fabienne                      90 Heiden                       10.52,1     0.30,3  (4534)  
32          68. Steffen Tobias, Altstätten SG       87 KTV Altstätten               15.15,3     6.39,4  (5060)  
02          63. Steger Christof                     97 Altstätten SG                 2.54,3     0.59,6  (9247)  
03          68. Steger Jasmine                      94 Altstätten SG                 7.06,7     1.41,8  (1255)  
24          42. Steger Karl, Berneck                69 Donnschtig-Hüpfer            19.08,6     4.33,6  (4084)  
14          18. Steger Manuel                       89 Altstätten SG                10.41,4     0.59,3  (2432)  
31          27. Steger Marita, St. Gallen           79 TV Rüthi                     13.00,4     2.38,6  (4535)  
02          46. Steiger Andrin                      96 Altstätten SG                 2.31,0     0.36,3  (9248)  
24          55. Steiger Beat                        62 St. Gallen                   19.41,3     5.06,3  (4046)  
04          44. Steiger Jérome                      93 Altstätten SG                 6.16,6     1.08,1  (1468)  
24          26. Steiger Markus, St. Gallen          73 STV Lüchingen                17.50,1     3.15,1  (4047)  
24          25. Steiger Reto, Lüchingen             77 STV Lüchingen                17.49,5     3.14,5  (4048)  
04          37. Steiger Rouven                      93 Altstätten SG                 6.11,3     1.02,8  (1445)  
45           1. Steiner Kurt                        48 St. Gallen                   34.51,3      -----   (610)  
44           1. Steuerer Albert, A-Krumbach         58 SC Zollwache                 30.04,6      -----   (434)  
24          45. Stiefel Helmut                      54 D-Hergatz                    19.18,6     4.43,6  (4077)  
31           1. Stieger Alina, Hinterforst          97 Familie Stieger              10.21,8      -----  (4540)  
01          99. Stieger Alina                       97 Hinterforst                   3.05,8     1.08,8  (9069)  
01          16. Stieger Annika, Oberriet SG         95 KTV Oberriet                  2.11,4     0.14,4  (9070)  
11           3. Stieger Corinne                     91 Hinterforst                  11.24,2     0.37,8  (1746)  
31          15. Stieger Corinne, Hinterforst        91 Familie Stieger              12.00,7     1.38,9  (4541)  
03          59. Stieger Domenica                    93 Hinterforst                   6.43,1     1.18,2  (1266)  
11          38. Stieger Jasmin, Altstätten SG       92 KTV Altstätten               13.18,3     2.31,9  (1747)  
32          23. Stieger Kurt, Hinterforst           58 Familie Stieger              10.23,4     1.47,5  (5068)  
12          26. Stieger Michael                     91 Altstätten SG                11.51,5     1.55,5  (1961)  
31          37. Stieger Nadine, Hinterforst         88 Familie Stieger              14.28,2     4.06,4  (4542)  
03          24. Stieger Patricia                    94 Hinterforst                   6.05,6     0.40,7  (1267)  
03          71. Stieger Rahel, Oberriet SG          94 KTV Oberriet                  7.09,4     1.44,5  (1287)  
03          39. Stieger Simona                      94 Hinterforst                   6.19,3     0.54,4  (1268)  
32          16. Stieger Thomas, Hinterforst         90 Familie Stieger               9.54,4     1.18,5  (5069)  
03          76. Stock Arabella                      94 FL-Eschen                     7.14,8     1.49,9  (1286)  
33           2. Stocker Erika, Heiden               59 STV Heiden                   18.19,6     0.07,5  (6011)  
43          19. Stocker Kurt, A-Rankweil            65 Saeco Power Team Koblach     34.42,1     5.23,0   (219)  
43          11. Stoppel Gernot, A-Muntlix           68 Saeco Power Team Koblach     33.20,9     4.01,8   (220)  
43           6. Stoppel Jürgen, A-Laterns           66 Saeco Power Team Koblach     31.20,0     2.00,9   (221)  
14          44. Strässle Patrik, Oberriet SG        89 KTV Oberriet                 12.56,0     3.13,9  (2447)  
32          58. Streit Kay, Gais                    92 d'Roteweesler                13.39,5     5.03,6  (5061)  
43          14. Streule Bruno                       64 Appenzell                    34.11,1     4.52,0   (228)  
23          10. Streule Eliane, Appenzell           67 Lauftreff Appenzell          19.40,6     2.29,6  (3829)  
24          85. Stricker Albert                     23 St. Gallen                   22.53,0     8.18,0  (4088)  
01          86. Stroeve Sanne                       97 Altstätten SG                 2.47,9     0.50,9  (9099)  
02          24. Stroeve Tim                         95 Altstätten SG                 2.13,6     0.18,9  (9265)  
31          44. Sturzenegger Karin, Altstaetten     86 KTV Altstätten               15.12,5     4.50,7  (4536)  
31          43. Sturzenegger Marion, Altstätten SG  89 KTV Altstätten               15.11,5     4.49,7  (4537)  
11          12. Süess Fabienne, Schönenberg TG      92 LC Uzwil                     11.59,4     1.13,0  (1766)  
24          12. Suess Stefan, Schönenberg TG        58 LC Uzwil                     16.33,0     1.58,0  (4086)  
15          16. Süess Stephanie                     86 Schönenberg TG               11.19,9     1.39,4  (2630)  
16          21. Sutter Daniel                       87 Lengwil-Oberhofen             9.52,6     1.23,2  (2822)  
03          29. Sutter Naomi                        93 Berneck                       6.10,4     0.45,5  (1273)  
12          33. Sutter Sidney, Berneck              92 STV Berneck                  12.10,6     2.14,6  (1963)  

Total 160



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.