Altstätter Städlilauf 2001 - "M"

aktueller Stand vom 25.09.2001
Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                  Zeit  Rückstand    Stnr  
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
03          69. Machi Lucia, Heerbrugg              94 Jugi Heerbrugg                7.07,8     1.42,9  (1265)  
42          10. Mächler Michael, Vorderthal         77 STV Wägital                  28.13,8     0.55,4    (23)  
24          56. Maeier Beat, Oberriet SG            54 KTV Oberriet                 19.44,1     5.09,1  (4034)  
42           2. Maffei Davide, I-Induno Olona / Var 76 SNAM Milano                  27.19,6     0.01,2    (16)  
44          23. Mafli Hans, Widnau                  61 MILA-Rheintal                35.14,8     5.10,2   (415)  
03          78. Mafli Nadine                        94 Widnau                        8.42,4     3.17,5  (1239)  
01          72. Mafli Patricia                      97 Widnau                        2.41,0     0.44,0  (9051)  
03          43. Magdika Olivia                      93 Trübbach                      6.22,9     0.58,0  (1240)  
13           7. Magdika Simone                      90 Trübbach                     11.01,1     1.13,9  (2224)  
43          17. Mager Hartmut, A-Bregenz            69 Saeco Power Team Koblach     34.35,4     5.16,3   (214)  
42          40. Mähr Bernhard                       79 A-Feldkirch-Gisingen         34.16,2     6.57,8    (45)  
22           3. Mähr Wolfgang                       82 A-Feldkirch-Gisingen         15.28,1     0.31,8  (3616)  
44           6. Maia Nuno, Kronbühl                 61 Gruppe Wittenbach            31.38,2     1.33,6   (437)  
13          37. Maier Janina                        89 Kronbühl                     14.12,5     4.25,3  (2225)  
04           4. Maier Lukas                         93 Kronbühl                      5.23,5     0.15,0  (1434)  
24          54. Maier Markus                        56 Kronbühl                     19.39,2     5.04,2  (4035)  
14          28. Mangold Phillip                     89 Märstetten                   11.20,3     1.38,2  (2422)  
11           9. Mann Jana, Ennenda                  91 LAV Glarus                   11.52,2     1.05,8  (1755)  
23           9. Manser Angelina, Waldstatt          81 Aqua Nova Team               19.37,4     2.26,4  (3825)  
01          75. Manser Melanie                      95 St. Gallen                    2.42,3     0.45,3  (9087)  
03          56. Manser Nadine                       93 St. Gallen                    6.38,0     1.13,1  (1269)  
32          63. Manser Thomas, Balgach              58 Sportgruppe Werkheim Wyde    14.09,5     5.33,6  (5042)  
03          52. Marciello Gianna, Heerbrugg         93 Jugi Heerbrugg                6.30,5     1.05,6  (1241)  
12          34. Marciello Yannic, Heerbrugg         92 Jugi Heerbrugg               12.12,3     2.16,3  (1931)  
01          41. Marquart Anja                       96 Eichberg                      2.26,9     0.29,9  (9052)  
03          26. Marquart Melanie, Eichberg          93 STV Eichberg                  6.07,5     0.42,6  (1242)  
24           7. Marti Adrian                        78 Altstätten SG                15.55,4     1.20,4  (4092)  
24           3. Marti Fredi                         74 Altstätten SG                15.10,0     0.35,0  (4093)  
32          50. Matt Maximilian, Marbach            41 Wagner Power Team            12.30,9     3.55,0  (5043)  
04           2. Matthieu Yanik                      93 Grub AR                       5.19,9     0.11,4  (1284)  
11          14. Mattle Anna-Selina, Rüthi SG        92 KTV Oberriet                 12.02,6     1.16,2  (1732)  
14          12. Mattle Joel, Rüthi SG               89 KTV Oberriet                 10.22,4     0.40,3  (2423)  
24          41. Mattle Markus, Ruethi               66 KTV Oberriet                 19.05,1     4.30,1  (4087)  
01          70. Mattle Melissa                      96 Altstätten SG                 2.40,0     0.43,0  (9053)  
44           9. Mattle Roman, Oberriet SG           56 KTV Oberriet                 32.07,3     2.02,7   (416)  
11          57. Mattle Sereina, Altstätten SG       92 KTV Altstätten               16.02,8     5.16,4  (1733)  
32          18. Mazenauer Rolf, Widnau              67 Wagner Power Team             9.56,2     1.20,3  (5044)  
04          36. Meier Aaron                         93 Altstätten SG                 6.10,8     1.02,3  (1458)  
41           4. Meier Brändle Bernadette, Dreien    72 LATV Uzwil                   25.31,8     1.33,4  (1005)  
04           1. Meier Daniel, A-Feldkirch           93 Raiffeisen Turnerschaft G     5.08,5      -----  (1435)  
15          17. Meier Daniela                       88 Herisau                      11.23,7     1.43,2  (2621)  
31          46. Meier Diana, Altstätten SG          88 KTV Altstätten               15.20,7     4.58,9  (4518)  
14          36. Meier Florian, Oberriet SG          89 KTV Oberriet                 11.59,3     2.17,2  (2424)  
02          18. Meier Kay                           95 Altstätten SG                 2.09,4     0.14,7  (9269)  
02          26. Meier Robin                         95 Altstätten SG                 2.16,0     0.21,3  (9274)  
12          24. Meier Stefan                        91 Herisau                      11.47,8     1.51,8  (1932)  
01           1. Meier Tara, Altstätten SG           95 KTV Altstätten                1.57,0      -----  (9054)  
42          27. Meier Thomas, Berneck               71 KTV Oberriet                 30.15,8     2.57,4     (9)  
02          65. Meile Ramon                         97 Kriessern                     2.59,2     1.04,5  (9260)  
04          49. Meile Roger                         94 Oberegg                       6.22,6     1.14,1  (1465)  
23          16. Meile Susanne, Kriessern            69 KTV Kriessern                20.57,5     3.46,5  (3820)  
02          17. Meile Yanick                        95 Kriessern                     2.08,9     0.14,2  (9261)  
03          75. Menet Erika, Urnäsch                93 Skirenngruppe Alpin Urnäs     7.14,3     1.49,4  (1244)  
12          50. Menet Gust, Urnäsch                 92 Skirenngruppe Alpin Urnäs    12.59,2     3.03,2  (1933)  
01          68. Menet Nicole, Urnäsch               95 Skiclub Urnäsch, SCU Skir     2.38,8     0.41,8  (9107)  
03          54. Menet Stefanie, Urnäsch             93 Skiclub Urnäsch, SCU Skir     6.35,3     1.10,4  (1277)  
11          25. Menzi Annina, Diepoldsau            92 SVD Diepoldsau-Schmitter     12.34,2     1.47,8  (1734)  
13           3. Menzi Cindy, Krummenau              89 KTV Bütschwil                10.40,7     0.53,5  (2250)  
01          61. Menzi Melanie, Diepoldsau           95 SVD Diepoldsau-Schmitter      2.36,3     0.39,3  (9055)  
22           9. Merz Markus                         83 Davos Platz                  17.14,6     2.18,3  (3607)  
42          30. Messmer Andreas                     72 D-Gottmadingen               31.02,3     3.43,9  (8008)  
13          31. Mistridis Ifigenia                  89 Altstätten SG                13.22,8     3.35,6  (2226)  
01          44. Mitter Jessica                      95 Rebstein                      2.28,9     0.31,9  (9116)  
43           2. Mountcastle Henry                   67 E-Deal Kent                  29.31,7     0.12,6   (227)  
42           6. Mueller Andreas, Dättlikon          65 LC Regensdorf                27.55,5     0.37,1     (7)  
12          35. Müller Patric, Heerbrugg            92 Jugi Balgach                 12.13,6     2.17,6  (1934)  

Total 66



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.