28. Gommerlauf 2000 - "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FD          29. Wäckerlin Vreni                53 Suhr                       1:51.55,8  (1546)  OF/107.       
MB         158. Wäfler Alfred, Adelboden       43 SC Adelboden               1:22.26,4   (663)  OM/500.       
MAE         15. Wäfler Karin, Oberwil i. S.    85 SC Oberwil                   29.10,2  (1764)  Mini/60.      
ME          33. Wagenführ Thomas, Davos Platz  71 LLCA Altstetten            1:01.06,5    (31)  OM/34.        
MD          17. Wagner Gerhard, Zürich         68 SC Messkirch               1:14.47,4  (1595)  OM/289.       
MA          86. Wagner Richard, Richterswil    54 TV Schönenberg             1:11.35,7   (382)  OM/188.       
FE           3. Wagner Wendy, USA              73 U.S. Ski and Snowboard As  1:03.38,5    (15)  OF/3.         
MB         177. Waldvogel Cornel               66 Kerns                      1:23.39,2   (664)  OM/530.       
MC           7. Walker Emil                    60 Naters                     1:19.18,5  (1064)  OM/414.       
MA          47. Walpen Alexander J., Reckingen 72 SAS Zürich                 1:09.43,1   (325)  OM/140.       
MB         226. Walpen Beat, Thun              67 Spiezwiler                 1:29.09,3   (746)  OM/663.       
MC         220. Walpen Bernard                 43 Thun                       2:00.58,4  (1065)  OM/917.       
KN          36. Walpen Christian, Reckingen VS 86 SC Obergoms                  26.56,1  (1743)  Mini/49.      
ME           6. Walpen Dominik, Reckingen      74 SC Gardes - Frontiere        55.47,8    (32)  OM/6.         
MD         173. Walpen Franz-Josef, Reckingen  42 SC Obergoms                2:02.27,3  (1403)  OM/920.       
FC          17. Walpen Josy, Reckingen VS      43 SC Obergoms                2:14.52,3  (1066)  OF/121.       
MB         206. Walpen Michael Otto, Reckingen 69 SC Obergoms                1:26.27,7   (665)  OM/610.       
KN          52. Walpen Thomas, Reckingen VS    90 SC Obergoms                  30.35,1  (1744)  Mini/70.      
MC         119. Wälti Ernst, Frutigen          43 SC Frutigen                1:33.54,3  (1128)  OM/753.       
MB         229. Wälti Heinz                    44 Boll-Sinneringen           1:29.48,3   (747)  OM/670.       
MD          83. Waser Fortunat                 60 Melchnau                   1:26.52,5  (1573)  OM/623.       
MB          57. Weber Guido, Altendorf         58 LG Lachen                  1:16.02,0   (765)  OM/334.       
MD          57. Weber Ruedi                    54 Affoltern am Albis         1:23.47,7  (1410)  OM/538.       
KN          39. Weger Benjamin                 89 Geschinen                    28.14,1  (1789)  Mini/53.      
MC         102. Wegmüller Hansjörg             48 Gipf-Oberfrick             1:32.21,1  (1129)  OM/724.       
MA         141. Wehrli Roland, Buch am Irchel  67 TG Tösstal                 1:14.22,4   (405)  OM/272.       
MD         171. Weiersmüller Hans              39 Adlikon                    2:00.29,3  (1405)  OM/916.       
MC         157. Weinstein Martin, St. Gallen   34 MNSC USA                   1:37.44,6  (1146)  OM/807.       
MC         140. Weissen Urs                    55 Naters                     1:35.46,8  (1130)  OM/780.       
FA          22. Welti Rosmarie                 48 Russikon                   1:27.01,6   (383)  OF/45.        
ME          11. Wenger Claudio, Ernen          80 SC Obergoms                  58.15,6    (34)  OM/11.        
MD         176. Wenger Rudolf                  28 Ernen                      2:03.16,3  (1498)  OM/923.       
ME           7. Wenger Sven, Ernen             77 SSV                          55.49,7    (19)  OM/7.         
MA          58. Wepfer Markus, Herrenschwanden 56 Tri-Team Bern              1:10.20,5   (418)  OM/155.       
MB          70. Werder Andreas                 54 Cham                       1:16.59,2   (667)  OM/363.       
MA         132. Werlen Armin                   59 Münster VS                 1:13.56,3   (327)  OM/253.       
KN          60. Werlen Florian, Münster VS     90 SC Obergoms                  34.07,3  (1745)  Mini/78.      
MC          74. Werlen Helmut, Geschinen       69 Kili - Club                1:29.59,2  (1067)  OM/675.       
MC          99. Werlen Otto                    29 Bonstetten                 1:32.06,1  (1131)  OM/719.       
MC         214. Wetzke Günther                 50 D-Lahr                     1:50.32,8  (1165)  OM/884.       
MB         117. Widmer Markus                  60 Lützelflüh                 1:20.11,9   (749)  OM/437.       
MC         216. Widmer Martin, Riggisberg      55 TV Mülethurnen             1:53.12,5  (1070)  OM/892.       
MD          97. Widmer Toni, Urdorf            60 TV Urdorf                  1:30.28,4  (1406)  OM/684.       
MD          54. Widmer Ueli                    61 Trogen                     1:22.38,2  (1565)  OM/506.       
FB          10. Wiegenbroeker Beatrice         62 Innertkirchen              1:31.51,9   (668)  OF/61.        
MD         127. Willi Ruedi, Morschach         49 VMC Brunnen                1:39.04,5  (1493)  OM/820.       
MB          80. Wirthner Gerhard               53 Brig-Glis                  1:17.46,3   (669)  OM/382.       
MB          39. Wirthner Herbert               48 Niederwald                 1:15.00,2   (670)  OM/294.       
MD         158. Wirthner Martin                50 Susten                     1:56.17,9  (1407)  OM/902.       
MC         209. Wirthner Sven, Fiesch          81 FC Fiesch                  1:47.25,1  (1071)  OM/875.       
ME          16. Wittensöldner Christian, Pfäff 75 LLC Altstetten               58.36,7    (35)  OM/16.        
MB         127. Wittwer Beat, Zweisimmen       60 SC Zimmermann              1:20.49,2   (775)  OM/454.       
FA           4. Wullschleger Catherine         56 Naters                     1:16.33,4   (328)  OF/18.        
MAE         20. Wyder Alexandra, Zimmerwald    92 SC ST Bern                   41.15,1  (1776)  Mini/84.      
MB          27. Wyder Gregor, Zimmerwald       47 SC ST Bern                 1:14.35,4   (760)  OM/275.       
MAE         12. Wyder Judith, Zimmerwald       88 SC ST Bern                   26.16,1  (1777)  Mini/45.      
FB           3. Wyder Rita, Zimmerwald         51 SC ST Bern                 1:27.04,6   (761)  OF/46.        
MA          22. Wyttenbach Reto                75 Buchrain                   1:07.00,1   (329)  OM/103.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.