28. Gommerlauf 2000 - "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
FD          40. Saladino Paola                 55 I-Villadossola             2:20.00,5  (1383)  OF/123.       
MB          77. Salzmann Alex                  64 Bitsch                     1:17.22,2   (629)  OM/376.       
MC         139. Sandmeier Walter, Reinach      35 SC Reinach                 1:35.40,2  (1028)  OM/779.       
ME          90. Sartore Paolo, I-Domodossola   71 G.S. Trasquera             1:22.15,4   (129)  OM/491.       
MC          66. Sartore Romolo, I-Domodossola  41 G.S. Trasquera             1:28.41,5  (1029)  OM/657.       
MC          73. Sartore Valerio, I-Varzo       43 G.S. Trasquera             1:29.55,0  (1030)  OM/674.       
MC          64. Schädler Beat                  58 Liestal                    1:28.20,7  (1031)  OM/655.       
FD          14. Schaffo Karin                  61 Hünenberg                  1:39.11,3  (1564)  OF/82.        
MB         178. Schafknecht Hansueli           56 Bürglen                    1:23.41,2   (789)  OM/533.       
MB         131. Schalbetter Kurt               58 Willerzell                 1:21.04,2   (630)  OM/460.       
MA         182. Schaller Fredy, Naters         62 Sion                       1:23.00,2   (299)  OM/511.       
MC         212. Schär Christian                46 Zweisimmen                 1:48.11,7  (1032)  OM/878.       
FC          11. Schär Sandra                   ?? Uetendorf                  1:45.20,2  (1033)  OF/96.        
MB          42. Schär Walter, Wenslingen       45 MR Wenslingen              1:15.08,7   (631)  OM/304.       
FC          10. Schär-Buess Elisabeth, Wenslin 47 FTG Wendlingen             1:43.16,8  (1116)  OF/91.        
MD         143. Schärer George                 37 Friedlisberg               1:48.30,1  (1535)  OM/881.       
ME          57. Schärz Remo                    55 Unterseen                  1:04.15,5   (130)  OM/59.        
MC         184. Schatt Alfred, Einsiedeln      39 SC Einsiedeln              1:42.31,9  (1034)  OM/841.       
MB         243. Schaub Adrian                  73 Ziefen                     1:33.01,7   (632)  OM/737.       
MB          50. Schaub Andreas                 65 Zollikerberg               1:15.49,3   (731)  OM/324.       
MD          71. Scheerer Frank                 62 Zürich                     1:25.16,6  (1597)  OM/585.       
MC          56. Scheichl Manfred               41 Riederalp                  1:27.03,5  (1035)  OM/629.       
MB          90. Scherrer Mathias, Oberwil      52 SC Rottenblitz             1:18.35,7   (633)  OM/399.       
MB          99. Schibli Jürg, Niederhasli      49 ESC Winterthur             1:19.15,7   (634)  OM/411.       
MD         220. Schiess Bruno                  60 Bern                       3:34.57,9  (1481)  OM/970.       
MA         155. Schilter Edi, Schattdorf       60 SC Schattdorf              1:15.15,4   (372)  OM/306.       
MC         182. Schlapbach Hansueli, Kirchdorf 29 SC Belp                    1:42.08,0  (1117)  OM/839.       
MB         215. Schläppi Karl, Guttannen       53 SC Guttannen               1:27.20,2   (732)  OM/632.       
MA          94. Schläppi Martin, Guttannen     75 SC Guttannen               1:11.54,9   (373)  OM/198.       
MA          63. Schläppi Urs, Guttannen        80 SC Guttannen               1:10.32,6   (374)  OM/162.       
ME          85. Schlatter Ulrich, Reutigen     52 NSK Thun                   1:08.17,6   (145)  OM/114.       
MA         108. Schlumpf Norbert, Ebnat-Kappel 49 SC Speer                   1:12.35,6   (300)  OM/217.       
MA         140. Schmid Hans                    45 Dällikon                   1:14.21,3   (301)  OM/270.       
ME          25. Schmid Hanspeter, Hinwil       61 SC am Bachtel              1:00.37,2   (150)  OM/26.        
FB           2. Schmid Isabel                  79 Zug                        1:26.23,5   (635)  OF/43.        
ME          84. Schmid Jakob                   ?? Wimmis                     1:08.10,8   (146)  OM/113.       
MC         165. Schmid Max, Ennetbaden         48 SR STV Baden               1:38.48,1  (1037)  OM/815.       
MB         108. Schmid Peter                   63 Wettingen                  1:19.37,8   (636)  OM/425.       
MC         133. Schmid Philipp                 64 Visp                       1:35.23,6  (1038)  OM/773.       
MB         111. Schmid Reto                    69 Zürich                     1:20.02,8   (637)  OM/431.       
MD         164. Schmid Thomas, Weisslingen     58 Loipenschlicher Wislig     1:57.59,2  (1506)  OM/909.       
FD           5. Schmid Trudi, Trogen           41 SC Trogen                  1:29.53,5  (1532)  OF/55.        
MD           7. Schmidt Daniel, Zufikon        82 Inline Club Lenzburg       1:12.11,8  (1386)  OM/204.       
MAE         21. Schmidt Daniela, Reckingen VS  91 SC Obergoms                  42.46,1  (1736)  Mini/85.      
MB          69. Schmidt Gerhard                66 Brig                       1:16.37,3   (638)  OM/355.       
MA         169. Schmidt Karl, Zufikon          53 SC BSCWL                   1:16.29,2   (302)  OM/348.       
ME          22. Schmidt Klaus, Reckingen       65 SC Obergoms                  59.07,9    (30)  OM/22.        
KN          56. Schmidt Marcel, Reckingen VS   89 SC Obergoms                  32.41,5  (1737)  Mini/74.      
FA           5. Schmiedehaus Conny             65 Wetzikon ZH                1:17.07,5   (303)  OF/21.        
KN          34. Schmutz Michael, Stechelberg   86 SC Stechelberg               26.34,4  (1774)  Mini/47.      
MA          60. Schmutz Roland                 61 Ueberstorf                 1:10.28,0   (304)  OM/159.       
MC          89. Schneider Peter                68 Kandersteg                 1:31.23,0  (1118)  OM/699.       
MB          43. Schneider Reto, Haslen         62 SC Netstal                 1:15.25,6   (764)  OM/311.       
MC         189. Schnidrig Anton                34 Grächen                    1:43.04,3  (1039)  OM/848.       
MC         113. Schnidrig Roland               57 Grächen                    1:33.25,2  (1119)  OM/742.       
MB         170. Schnüriger Paul, Benglen       39 SC Hochstuckli             1:23.19,2   (733)  OM/521.       
FA          11. Schnydrig Carmen               62 Ausserberg                 1:22.19,6   (305)  OF/28.        
MB          24. Schnydrig Christian            66 Visp                       1:14.05,5   (640)  OM/261.       
ME          87. Schnydrig Tony                 60 Münster VS                 1:08.24,0   (163)  OM/120.       
MC         118. Schöb René                     35 Bülach                     1:33.45,0  (1041)  OM/751.       
FC           5. Schönbächler Monika            67 Einsiedeln                 1:33.38,8  (1042)  OF/66.        
MC         116. Schönbächler Walter, Einsiedel 36 SC Einsiedeln              1:33.28,1  (1043)  OM/746.       
FA           9. Schranz Barbara                67 Frutigen                   1:21.11,0   (402)  OF/26.        
ME          71. Schranz David, Achseten        68 SC Metsch                  1:05.18,7   (131)  OM/78.        
MC          93. Schranz Wilhelm, Adelboden     52 SC Adelboden               1:31.45,2  (1044)  OM/709.       
MA         150. Schreyer Uwe, Neschwil         66 Loipenschlicher wislig     1:15.03,1   (306)  OM/299.       
MD          92. Schröter Jürgen                46 D-Darmstadt                1:29.24,0  (1576)  OM/664.       
MD         161. Schub Joachim                  44 D-Donaueschingen           1:57.28,8  (1559)  OM/905.       
MC           1. Schuler Josef                  54 Rothenthurm                1:11.51,7  (1120)  OM/195.       
MC         149. Schuler Sepp                   29 Einsiedeln                 1:36.33,8  (1045)  OM/796.       
MA         174. Schwab Adrian, Lommiswil       81 SC Lemmiswil               1:17.09,2   (376)  OM/369.       
MD          12. Schwab Bruno                   50 Lommiswil                  1:13.51,3  (1482)  OM/246.       
MA         186. Schwab Hans-Ueli, Stans        51 SC Büren Oberdorf          1:41.29,7   (412)  OM/834.       
FD          17. Schwarz Rägi, Urdorf           59 TV Urdorf                  1:42.55,9  (1483)  OF/90.        
FB          19. Schweizer Lisbeth, Niedermuhle 53 TV Zimmerwald              1:36.49,1   (735)  OF/77.        
MB         124. Schweizer Reto, Liestal        74 Skiclub Reigoldswil        1:20.44,3   (641)  OM/451.       
MC          18. Schweizer Werner, Forch        50 SC Lutern                  1:22.00,9  (1046)  OM/486.       
MD         160. Schweizer Werner, Reigoldswil  28 SC Reigoldswil             1:57.16,5  (1387)  OM/904.       
MA          73. Schwere Alois                  61 Zeiningen                  1:10.46,0   (307)  OM/172.       
MC         201. Schwery Michel                 46 St-Léonard                 1:45.44,4  (1047)  OM/866.       
MC         177. Schwery Walter, Basel          33 SK Riederalp               1:40.33,4  (1121)  OM/831.       
MD         154. Scotti Riccardo, Basel         67 Dameno Sport               1:54.33,5  (1484)  OM/897.       
KN          12. Seeberger Hans-Baptist, Kippel 84 Sportclub Lötschental        21.41,4  (1738)  Mini/14.      
MA          91. Seeholzer Hans, Watt           48 TV Unterstrass ZH          1:11.47,4   (377)  OM/194.       
FB           8. Seewer Monika                  70 Nax                        1:29.57,5   (642)  OF/56.        
FC           4. Seifried Ursula, Lungern       52 SC Lungern                 1:33.06,3  (1122)  OF/64.        
ME          59. Seiler Marcel, Ringgenberg     69 SC Ringgenberg             1:04.16,5   (151)  OM/61.        
MC           9. Seiler Markus, Gwatt (Thun)    60 SC Stättlingen             1:19.24,6  (1048)  OM/420.       
MB         103. Seiler Stefan, Termen          64 Ried-Brig                  1:19.23,5   (643)  OM/417.       
MB          82. Seiz Michel, Sion              49 Team H.Touring             1:17.51,5   (736)  OM/385.       
MC         144. Sennhauser Hans                46 Münchenbuchsee             1:36.10,6  (1049)  OM/786.       
FE           2. Senteler Andrea                ?? Klosters                   1:02.53,0    (43)  OF/2.         
MA          66. Sieber Ueli, Theilingen        66 Loipeschlicher Wislig      1:10.38,8   (309)  OM/165.       
MB          40. Siegen Daniel, Wiler (Lötschen 74 bike shop Yoyo             1:15.01,1   (644)  OM/296.       
MA         106. Siegenthaler Fritz, Affoltern  60 SC Hochwacht               1:12.33,6   (310)  OM/215.       
MC         123. Siegenthaler Hans-Rudolf       63 Schangnau                  1:34.09,1  (1050)  OM/757.       
MC          63. Siegrist Rolf                  48 Zwillikon                  1:28.12,6  (1051)  OM/653.       
FD          27. Siehr Ineke                    69 Binningen                  1:48.28,9  (1536)  OF/103.       
MD         152. Sievi Gerhard, Adliswil        34 Schwedentritt              1:53.52,0  (1388)  OM/895.       
MA         112. Simmen Max, Andermatt          63 SC Realp                   1:13.04,2   (311)  OM/223.       
MD          64. Simmen Norbert                 64 Andermatt                  1:24.56,9  (1389)  OM/571.       
MD         203. Simmons Robert                 47 GB-Bristol, England, UK    2:27.34,2  (1593)  OM/952.       
MD         151. Slooves Robert                 61 Genève                     1:53.37,9  (1533)  OM/893.       
MD         212. Sommer Andreas                 40 Hausen b. Brugg            2:48.43,7  (1391)  OM/962.       
MC         172. Sommer Bernhard                39 Bern                       1:39.52,8  (1144)  OM/825.       
MB         246. Sonnentrücker Fidelis          51 Visp                       1:33.25,7   (779)  OM/743.       
MA         134. Spaar Markus, Nunningen        64 TV Meltingen               1:14.02,8   (425)  OM/257.       
MB         238. Spiegelberg Rico, Stans        72 BSV Stans                  1:31.47,0   (645)  OM/710.       
MD          95. Spiess Jürg                    44 Steinhausen                1:29.50,4  (1542)  OM/672.       
MB          71. Spöring Thomas                 57 Luzern                     1:17.03,0   (646)  OM/364.       
MD         105. Spörri Thomas, Orpund          62 SC Adelboden               1:32.24,7  (1485)  OM/726.       
MD          23. Sprecher Beat, Vättis          72 SC Vättis                  1:16.03,5  (1582)  OM/335.       
MC         193. Spreiter Peter                 42 Bachenbülach               1:44.24,2  (1053)  OM/856.       
FB          17. Sprenger Carmen                67 Niederhasli                1:36.09,3   (647)  OF/75.        
MB         169. Staehli Ferreol, Rivera        49 Guardie di Confine         1:23.16,8   (648)  OM/520.       
MA         126. Stäheli Hanspeter, Ebnat-Kappe 61 SC Ebnat-Kappel            1:13.51,3   (312)  OM/246.       
MC         147. Stauffer Hans                  56 Oberhofen Thun'see         1:36.29,8  (1054)  OM/793.       
FD          12. Stebler Karin                  75 Wolfenschiessen            1:36.54,7  (1486)  OF/78.        
MD          44. Stecher Emilio, Berikon        63 VMC Berikon                1:19.48,7  (1392)  OM/429.       
MD           4. Steger Stephan, Thundorf       68 LLC Wellenberg             1:10.02,7  (1604)  OM/148.       
MD          69. Steinauer Werner               51 Einsiedeln                 1:25.07,0  (1393)  OM/582.       
MC         194. Steiner Jürg, Reinach          38 SC Schneehaas              1:44.37,3  (1055)  OM/857.       
MB           5. Steiner Martin, Reinach        68 SC Schneehaas              1:10.16,5   (650)  OM/153.       
MD          50. Steinlin Urs                   80 Wigoltingen                1:21.06,6  (1601)  OM/462.       
MA         133. Stengele Daniel                51 Eggenwil                   1:14.02,1   (420)  OM/256.       
ME          32. Sterchi Erich, Wilderswil      70 NSC Oberhasli              1:01.02,6   (168)  OM/33.        
FA           6. Sterchi Sonja, Wilderswil      70 SC Hofstetten              1:18.03,9   (313)  OF/22.        
MC         174. Steuri Hansruedi               45 Därligen                   1:39.57,1  (1056)  OM/827.       
MB          91. Steuri Walter                  45 Grindelwald                1:18.37,6   (738)  OM/400.       
MD         115. Stimpel Burkhard               55 D-Uslar                    1:34.45,3  (1394)  OM/766.       
MC          98. Stirnemann Andreas, Wohlen AG  57 LR Wohlen                  1:31.51,2  (1123)  OM/715.       
MC          69. Stöckli Peter, Ruswil          44 SC Alpina Ruswil           1:28.49,7  (1057)  OM/660.       
MD          46. Streun Jürg                    ?? Spiez                      1:20.34,1  (1487)  OM/445.       
MB          37. Studer Christian               70 Leukerbad                  1:14.59,3   (651)  OM/292.       
MD         118. Studer Fabian                  67 Visp                       1:36.03,8  (1488)  OM/785.       
MC           2. Studer Gregor                  79 Giswil                     1:12.41,9  (1161)  OM/219.       
MA         125. Studer Harald                  66 Visp                       1:13.49,9   (314)  OM/245.       
MD          11. Studer René, Minusio           68 Triathlon Team Lugano      1:13.46,3  (1395)  OM/243.       
MD          19. Subirats Josep                 68 Montana                    1:15.02,1  (1603)  OM/298.       
MB         207. Summermatter Daniel, Randa     70 SC Dom Randa               1:26.29,4   (652)  OM/611.       
MC         103. Summermatter Otto, Wallisellen 44 SC Glattbrugg              1:32.23,3  (1058)  OM/725.       
MB         237. Summermatter Philipp, Interlak 67 SC Dom Randa               1:31.44,7   (739)  OM/708.       
MA          48. Suter Adrian                   72 Merenschwand               1:09.46,5   (315)  OM/141.       
MB         140. Suter Albert, Möriken          46 OLK Argus                  1:21.22,9   (653)  OM/473.       
MB         141. Sutter Theo, Zeglingen         55 SC Olten                   1:21.32,6   (796)  OM/474.       
MD          13. Szymczak Michael               57 Leukerbad                  1:14.09,5  (1396)  OM/264.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.