28. Gommerlauf 2000 - "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KN          47. Kahoun Jacob                   92 Visp                         29.26,9  (1786)  Mini/64.      
MB         205. Kalberer Albert, Minusio       46 Langis                     1:26.21,2   (585)  OM/606.       
MC         166. Kalbermatten Adrian            34 Brig-Glis                  1:38.56,0   (979)  OM/817.       
MB         192. Kalbermatten Konstantin, Leuke 48 SC Gemmi                   1:24.58,3   (586)  OM/574.       
MA          21. Kalbermatter Rolf              56 Glis                       1:06.59,1   (355)  OM/101.       
FE          13. Kalbermatter Vreny             57 Glis                       1:14.28,9    (85)  OF/15.        
MA         111. Kalbfuss Didier                56 Dizy                       1:12.55,5   (356)  OM/222.       
MA          68. Kalbfuss Nicolas, L'Etivaz     64 Rossinière                 1:10.39,8   (263)  OM/167.       
KN          46. Kälin Andreas, Leukerbad       91 SC Gemmi                     29.21,5  (1720)  Mini/62.      
FA          17. Kälin Erika, Einsiedeln        69 SC Einsiedeln              1:24.12,3   (264)  OF/36.        
KN          25. Kälin Kaspar, Leukerbad        88 SC Gemmi                     23.34,2  (1721)  Mini/29.      
MB         105. Kälin Peter, Leukerbad         56 SC Gemmi                   1:19.25,3   (587)  OM/421.       
MC          80. Kälin Walter                   53 Walchwil                   1:30.34,5   (980)  OM/685.       
MB          85. Kammer Diego                   58 Naters                     1:18.07,7   (588)  OM/392.       
MB         150. Kämpf Theo, Frutigen           49 SC Frutigen                1:22.06,7   (589)  OM/489.       
MD          20. Kappenberger Andrin            83 Cavigliano                 1:15.30,0  (1340)  OM/313.       
MD         174. Karlen Ferdinand               56 Törbel                     2:02.28,7  (1341)  OM/921.       
MD         153. Karrer Peter                   64 Binningen                  1:54.01,8  (1537)  OM/896.       
MC          20. Kathriner Bruno                80 Osterfingen                1:22.18,4   (981)  OM/493.       
MB          89. Kathriner Niklaus              52 Osterfingen                1:18.34,5   (590)  OM/398.       
MA         122. Kaufmann Urs                   55 Oberägeri                  1:13.34,7   (265)  OM/239.       
MD         167. Keller Willy                   42 Ruswil                     1:59.18,2  (1459)  OM/912.       
ME          29. Khamitov Tauf, Olivone         64 SC Simano-Campra           1:00.41,7     (2)  OM/30.        
MB          47. Kiechler Erwin                 41 Naters                     1:15.45,4   (591)  OM/320.       
MC         223. Kiener Adi, Ruswil             40 SC Alpina Ruswil           2:04.03,6   (982)  OM/926.       
MD         141. Kienle Werner                  57 D-Oberreute                1:48.23,8  (1575)  OM/879.       
MA          24. Kippel Adolf                   64 Leuk Stadt                 1:07.02,3   (357)  OM/105.       
MA         127. Kippel Flavian, Leuk Stadt     67 SC Leuk-Susten             1:13.51,5   (266)  OM/248.       
MD         120. Kireev Alexandre, St-Sulpice V 55 SC Mollendruz              1:36.24,4  (1342)  OM/790.       
MA          62. Kiser Alois, Sarnen            42 AC Sarnen                  1:10.31,4   (267)  OM/161.       
MD         123. Kiser Franck                   59 Horw                       1:36.38,7  (1522)  OM/797.       
MB         138. Kiser Max, Kriens              65 TV Rickenbach              1:21.19,3   (592)  OM/470.       
MB         159. Klingele Peter                 69 Oberwald                   1:22.28,1   (593)  OM/502.       
MC         115. Knecht Bernhard                46 Windisch                   1:33.26,6   (983)  OM/745.       
MA         179. Kneubühler Peter, Aefligen     50 Satus Aefligen             1:21.09,5   (358)  OM/467.       
MA          20. Knobel Ernst, Wangen SZ        57 Langlaufgruppe Lachen      1:06.55,4   (414)  OM/98.        
MD         125. Koch Beat                      58 Udligenswil                1:37.41,0  (1460)  OM/806.       
MC         131. Kocsis Antonio                 58 Bellinzona                 1:34.57,8   (984)  OM/771.       
MB         113. Kofmel Stephan                 64 Niederwichtrach            1:20.05,3   (594)  OM/433.       
MA         116. Kohler Heinz                   57 Zimmerwald                 1:13.23,8   (390)  OM/232.       
MA         139. Köppel Andreas                 63 Inden                      1:14.21,2   (360)  OM/269.       
MB          83. Köppel Bruno, Feschel-Guttet   66 MSV-Guttet                 1:17.56,4   (595)  OM/386.       
MC          85. Koradi Armin, Winterthur       35 SC Winterthur              1:30.56,9   (985)  OM/692.       
MA         138. Krähenbühl Hansrudolf, Thun    46 SC Lauenen                 1:14.11,6   (268)  OM/265.       
MB         115. Krähenbühl Thomas, Nohl        65 SV GWK II                  1:20.07,8   (596)  OM/435.       
FD          11. Kratzer Monika, Kandergrund    73 SC Kandergrund             1:35.28,5  (1461)  OF/73.        
MB         180. Krebs Ruedi, Aathal-Seegräben  59 TV AAthal-Seegräben        1:23.44,5   (597)  OM/536.       
FD          34. Krehl Uta                      71 Zollikerberg               1:58.43,3  (1462)  OF/114.       
MD          91. Kreuzer Othmar                 59 Bitsch                     1:28.18,5  (1544)  OM/654.       
MC         110. Kreuzer Rafael, Naters         42 SC Obergoms                1:32.49,8  (1150)  OM/735.       
FD          15. Krummenacher Eva-Maria         80 Luzern                     1:40.28,3  (1563)  OF/85.        
MC         158. Krummenacher Jules             47 Luzern                     1:37.48,2   (986)  OM/808.       
MA          99. Küng Werner, Meggen            48 SC Kriens                  1:12.05,0   (269)  OM/203.       
ME          74. Kunz Karl, Oberwil i. S.       52 SC Oberwil i/S             1:05.49,2   (124)  OM/87.        
MAE         18. Kunz Katja, Oberwil i. S.      85 SC Oberwil                   30.03,8  (1757)  Mini/67.      
MA          41. Kunz Oswald, Oberwil i. S.     56 SC Oberwil                 1:09.22,1   (270)  OM/133.       
MAE         13. Kunz Yvonne, Oberwil i. S.     85 SC Oberwil                   26.25,1  (1758)  Mini/46.      
MB         135. Künzi Gilgian, Langnau         38 SC Kandersteg              1:21.08,9   (599)  OM/466.       
KN          42. Kuonen Fabian, Ardon           91 SC Sitten                    28.24,5  (1783)  Mini/56.      
KN          28. Kuonen Lukas, Ardon            89 SC Sitten                    23.59,2  (1782)  Mini/32.      
MA         185. Kuonen Roger, Visp             63 RC Rhone                   1:24.59,4   (271)  OM/577.       
MA          10. Kurmann Andreas                56 Willisau                   1:05.40,6   (272)  OM/83.        
MC         101. Kurmann Marco                  83 Willisau                   1:32.18,9  (1159)  OM/723.       
MB         204. Kuster Walter, Obernau         44 SC Kriens                  1:26.18,5   (712)  OM/604.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.