28. Gommerlauf 2000 - "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MD          30. Gafner Christoph, Oberwil i. S 65 SC Oberwil                 1:17.04,4  (1501)  OM/366.       
ME          65. Gafner Matthias, Erlenbach i.  68 SC Oberwil                 1:04.37,2   (114)  OM/68.        
ME          43. Gafner Niklaus, Erlenbach i. S 66 SC Oberwil                 1:02.43,7   (136)  OM/45.        
MB         234. Galliker Bruno                 63 Obernau                    1:31.32,6   (555)  OM/702.       
MA         124. Gamma Odilo, Schattdorf        64 SC Schattdorf              1:13.48,4   (238)  OM/244.       
MAE          2. Garbely Brigitte, Reckingen VS 84 SC Obergoms                  20.27,0  (1710)  Mini/9.       
MC          49. Garbely Georg                  42 Brig-Glis                  1:26.20,8  (1095)  OM/605.       
MA         135. Garbely Klaus, Reckingen VS    63 Schnupf Club               1:14.04,0   (239)  OM/259.       
KN          32. Gaspoz Jean-Nöel, Les Haudères 84 Les Pionniers                26.04,6  (1779)  Mini/41.      
MB         145. Gaspoz Jean-Pierre             58 Les Haudères               1:21.51,1   (762)  OM/480.       
MD          53. Gasser Klaus                   ?? Thun                       1:22.32,6  (1502)  OM/504.       
MC         204. Gay Michel                     53 Fully                      1:46.09,3   (949)  OM/869.       
MD          66. Gehrig Martin, Hendschiken     53 MR Hendschiken             1:25.00,9  (1435)  OM/579.       
MD         117. Gehrig Michael                 61 Bern                       1:35.50,8  (1436)  OM/781.       
MB          97. Gelmi Aldo                     45 I-Trasquera                1:19.10,3   (556)  OM/408.       
MA           9. Gerber Hans, Uetendorf         56 NSK Thun                   1:05.31,8   (240)  OM/82.        
MC          67. Gerber Hans-Ulrich             58 Heimberg                   1:28.43,7   (950)  OM/658.       
MD          31. Gerber Hansjürg, Thun          66 Boltigen                   1:17.17,0  (1320)  OM/372.       
MAE          9. Gerber Sara, Oberwil i. S.     85 SC Oberwil                   26.03,3  (1753)  Mini/40.      
MA         175. Gerber Stephan                 78 Boltigen                   1:18.05,4   (241)  OM/390.       
MD          39. Gerber Ueli                    56 Naters                     1:18.21,6  (1551)  OM/396.       
MD         199. Gerber Walter                  44 Kandergrund                2:22.12,1  (1321)  OM/948.       
MA          82. Gerber Willi, Adliswil         50 SSC Langnau                1:11.10,6   (397)  OM/183.       
MA          88. Gerig Carell                   73 Schattdorf                 1:11.41,8   (242)  OM/190.       
MA         184. Germann Peter, Adelboden       45 SC Adelboden               1:24.44,8   (352)  OM/567.       
FD          16. Gfeller Christine              66 Bern                       1:40.46,6  (1437)  OF/86.        
MD          21. Ghisla Simone, Ponto Valentino 83 Sc Crap                    1:15.34,4  (1515)  OM/314.       
MD          10. Gilli Christian, Splügen       36 SC Tambo                   1:13.42,5  (1438)  OM/242.       
MD         178. Gisler Franz                   26 Emmenbrücke                2:05.13,5  (1322)  OM/927.       
ME          24. Gisler Stefan, Erstfeld        64 SC Schattdorf              1:00.23,9    (41)  OM/24.        
MD          33. Glanzmann Walter, Marbach LU   44 SC Marbach                 1:17.19,9  (1439)  OM/374.       
MD          94. Glaus Thomas                   73 Uetendorf                  1:29.46,0  (1323)  OM/669.       
MD          72. Glauser Jürgen, Bern           46 ST Bern                    1:25.17,6  (1324)  OM/587.       
MB         106. Glauser Peter                  57 Niedermuhlern              1:19.31,2   (557)  OM/422.       
MD         177. Glesti John                    53 Zürich                     2:03.54,5  (1325)  OM/925.       
MB         217. Gnos Hans, Bonstetten          53 LLC Altstetten             1:27.36,2   (558)  OM/635.       
ME          17. Grab Pascal                    83 Bennau                       58.39,5    (90)  OM/17.        
ME          50. Grab Walter, Bennau            57 Roleto                     1:02.58,1   (116)  OM/52.        
MC         190. Graber Fritz, Huttwil          41 SC Huttwil                 1:43.09,7  (1096)  OM/850.       
MA          69. Graber Hansjürg, Thun          61 SC Sigriswil               1:10.40,4   (243)  OM/168.       
MD         155. Graf Bernard                   66 Yverdon-les-Bains          1:54.58,8  (1516)  OM/898.       
MC         178. Graf Urs                       52 Kilchberg                  1:40.37,0   (951)  OM/832.       
FE           9. Graf-Zurbuchen Judith, Matten  71 SC Matten                  1:10.19,0    (21)  OF/9.         
MC          87. Gremion Gerald                 51 Epalinges                  1:31.19,7   (952)  OM/697.       
MD         144. Gremlich Werner, Thundorf      43 LLCD                       1:48.35,9  (1600)  OM/882.       
MC         153. Grichting Hans, Rheinau        31 SC Obergesteln             1:36.59,0   (953)  OM/801.       
FE          12. Grichting Ruffine, Leukerbad   82 SC Obergoms                1:13.37,2   (117)  OF/13.        
FC           2. Grieder Sandra                 69 Wangen b. Olten            1:28.45,8  (1149)  OF/53.        
MA          36. Grieder Urs, Wangen b. Olten   59 SC Olten                   1:08.58,3   (353)  OM/126.       
MD          74. Grobert Clemens                67 D-Bad Säckingen            1:25.36,5  (1441)  OM/592.       
MB          45. Gröner Roland                  62 Chur                       1:15.41,9   (703)  OM/317.       
ME          79. Grossen Hans                   44 Frutigen                   1:06.58,5   (137)  OM/100.       
MD         124. Grossen Hansjürg, Kandergrund  63 SC Kandergrund             1:37.13,0  (1443)  OM/803.       
ME          89. Grossniklaus Ueli, Wetzikon ZH 66 SC Beatenberg              1:17.08,5    (25)  OM/368.       
MC          28. Gruber Werner                  60 St. Niklaus VS             1:23.40,9  (1097)  OM/532.       
FD          33. Grüneisen Christine            56 Bern                       1:58.35,7  (1444)  OF/113.       
FC           3. Grünenwald Kathrin             59 Wimmis                     1:32.08,1   (954)  OF/62.        
MB         136. Grünenwald Rolf                58 Wimmis                     1:21.10,4   (559)  OM/468.       
MA          35. Grünig Hermann                 48 Schönbühl                  1:08.56,3   (244)  OM/125.       
MC         197. Grünig Robert                  43 Thun                       1:45.25,5   (955)  OM/862.       
MB         155. Grüring Stefan, Rorbas-Freiens 50 X'Tra STV Baden            1:22.21,0   (560)  OM/497.       
MB         156. Grüter Walter, Emmenbrücke     45 SC Alpina Ruswil           1:22.22,5   (704)  OM/498.       
MD         172. Grütter Thomas, Basel          31 OLG Basel                  2:02.25,8  (1543)  OM/919.       
MA          83. Gschwendtner Peter             ?? Blitzingen                 1:11.16,3   (387)  OM/184.       
KN          49. Gschwendtner Simon, Blitzingen 90 SC Obergoms                  29.47,4  (1711)  Mini/66.      
MAE         16. Gschwendtner Svenja, Blitzinge 87 SC Obergoms                  29.15,3  (1712)  Mini/61.      
FA          24. Gsponer Noemi, Naters          82 SC Obergoms                1:31.00,0   (245)  OF/58.        
MC          57. Gsponer Paul                   55 Baltschieder               1:27.17,5   (956)  OM/630.       
FD          41. Gsponer Stefanie               83 Brig                       2:20.25,0  (1579)  OF/124.       
KN          59. Gubler Christof, Hörhausen     88 LLC Seerücken-Haidenhaus     34.02,7  (1778)  Mini/77.      
MD          25. Gubler-Merz Heinrich, Hörhause 55 LLC Seerücken-Haiderhaus   1:16.26,3  (1547)  OM/346.       
MA         113. Guerrini Fulvio, I-Villadossol 58 SC Valle Ancasca           1:13.05,7   (246)  OM/225.       
ME          83. Guggisberg Hans, Mühleberg     58 CCB Bern                   1:07.46,9   (118)  OM/111.       
ME          36. Guidotti Fabrizio, Sementina   80 GS Molinera Lumino         1:02.07,4   (138)  OM/38.        
KN          21. Guidotti Ivan                  84 Giubiasco                    23.00,6  (1754)  Mini/24.      
MC         104. Guidotti Pier Giorgio          52 Sementina                  1:32.35,0  (1098)  OM/728.       
ME          21. Guidotti Roberto, Sementina    81 GS Molinera                  58.54,9   (139)  OM/21.        
MA          14. Gundi Urban, Luzern            61 SC Obergoms                1:05.51,2   (388)  OM/89.        
MB          76. Gundi Vitus                    59 Visp                       1:17.20,1   (561)  OM/375.       
MB         216. Guntern Klaus                  74 Lax                        1:27.21,1   (562)  OM/633.       
MC          81. Guntern Raimund, Fiesch        47 Lax                        1:30.46,5  (1134)  OM/687.       
MD         217. Guntern Willy                  48 Reckingen VS               3:13.04,1  (1326)  OM/967.       
MB          93. Gut Paul                       48 Fislisbach                 1:19.00,3   (705)  OM/403.       
MD         131. Gutzwiller Thomas, Winterthur  57 OLG Welsikon               1:42.05,1  (1327)  OM/838.       
ME          76. Guzzi Jerome, CH               80 GS Molinera                1:06.41,0   (172)  OM/94.        
ME          53. Gwerder Cornel, Rothenthurm    73 SC Einsiedeln              1:04.03,9   (140)  OM/55.        
MD          60. Gyger Ulrich, Schliern b. Köni 61 PSV Bern                   1:24.15,0  (1446)  OM/553.       
FC          13. Gysel Dorothea                 56 Hedingen                   1:55.08,8   (957)  OF/110.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.