28. Gommerlauf 2000 - "C"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MA          19. Camathias Gion Peter, Sagogn   64 Selva Läufer               1:06.53,4   (345)  OM/97.        
MC          44. Cappini Bernardo, I-Re         45 SC Valle Vigezzo           1:24.57,1   (924)  OM/572.       
MD         156. Carboon Johnathan              59 Thalwil                    1:55.01,1  (1511)  OM/900.       
MD         190. Carlen Christian, Gluringen    69 Bächi's Feinschmecker      2:15.58,2  (1424)  OM/939.       
MB          35. Carlen Daniel                  ?? Gluringen                  1:14.47,3   (692)  OM/288.       
KN           6. Carlen Fernando, Reckingen VS  84 SC Obergoms                  19.48,4  (1702)  Mini/7.       
ME          64. Carlen Fernando                68 Naters                     1:04.28,9   (157)  OM/66.        
MD          63. Carlen Hans                    60 Gluringen                  1:24.23,9  (1311)  OM/558.       
MD         193. Carlen Norbert, Reckingen VS   65 Bächi's Feinschmecker      2:16.04,6  (1425)  OM/942.       
MAE          7. Carlen Patricia, Gluringen     88 SC Obergoms                  25.37,7  (1703)  Mini/37.      
MD         148. Carlen Rafael                  50 Gluringen                  1:51.57,2  (1312)  OM/888.       
MC          83. Carlen Robert                  50 Gluringen                  1:30.50,3  (1088)  OM/690.       
MA          64. Carlen Roland, Naters          70 TV Naters                  1:10.33,6   (220)  OM/163.       
KN          53. Carlen Sebastian               90 Gluringen                    30.42,7  (1704)  Mini/71.      
KN          16. Carlen Simon, Gluringen        87 SC Obergoms                  22.24,3  (1705)  Mini/19.      
MB         214. Carlen Thomas                  71 Gluringen                  1:27.00,1   (693)  OM/628.       
MC           4. Carletti Carlo, Schwyz         56 SC Ibach                   1:18.02,8   (925)  OM/389.       
FE           5. Case Christa, USA              78 U.S. Ski and Snowboard As  1:04.49,9    (14)  OF/5.         
MB         104. Cassinari Giorgio, I-Besozzo   54 SC Valle Vigezzo           1:19.24,2   (529)  OM/418.       
FB          21. Cassinari Maria Berica, I-Beso 57 SC Valle Vigezzo           1:39.57,6   (530)  OF/84.        
MA          26. Cattori Luciano, Minusio       46 Team Fondo                 1:07.41,9   (221)  OM/108.       
MD          47. Cavegn Alois, Rueras           59 Sedrun                     1:20.55,1  (1426)  OM/456.       
MD          36. Cavegn Ewald                   59 Sedrun                     1:17.46,1  (1568)  OM/381.       
MD          52. Cavegn Gion, Sedrun            56 SC Sedrun                  1:22.05,3  (1427)  OM/488.       
ME          40. Chamberlain David, USA         75 U.S. Ski and Snowboard As  1:02.20,9    (17)  OM/42.        
FC          19. Chastonay Hildy, Biel VS       42 Selkingen                  2:38.57,7   (926)  OF/127.       
MB          15. Chastonay Klaus, Biel VS       71 SC Obergoms                1:13.13,6   (531)  OM/229.       
MB         221. Chastonay Markus, Orpund       66 FC Grafschaft              1:27.54,4   (532)  OM/647.       
MB         220. Chastonay Paul                 74 Selkingen                  1:27.52,7   (533)  OM/646.       
MB          60. Christen Ernst                 54 Altdorf                    1:16.08,2   (534)  OM/338.       
MB         242. Christen Eugen, Saas Fee       57 SC Allalin                 1:32.12,3   (694)  OM/721.       
ME          38. Christen Fredi                 53 Altdorf                    1:02.12,3   (104)  OM/40.        
MB          54. Christen Hans                  52 Seewen                     1:15.52,5   (774)  OM/330.       
MC         169. Christen Marcel, Stans         68 SC Büren-Oberdorf          1:39.08,7   (927)  OM/821.       
MB         201. Christen Robert                55 Dällikon                   1:26.02,8   (535)  OM/598.       
MD           2. Christen Stefan                66 Andermatt                  1:08.19,0  (1428)  OM/116.       
MB         245. Christen Walter                54 Richterswil                1:33.13,4   (536)  OM/740.       
MA         158. Christen Werner, Küssnacht am  37 SC Küsnacht                1:15.20,6   (430)  OM/309.       
MC          59. Chuck Roderick                 42 Brig-Glis                  1:27.24,5  (1153)  OM/634.       
KN          40. Cina Manfred, Gluringen        87 SC Obergoms                  28.16,6  (1706)  Mini/54.      
MB           8. Ciscato Danilo, I-Portula      74 GSA Trivero                1:10.55,8   (793)  OM/175.       
MC          60. Clemenz Walter                 50 Stalden                    1:27.44,1  (1132)  OM/639.       
ME          82. Coendet Jean-Marc, Froideville 64 SC Rougemont               1:07.44,1   (158)  OM/110.       
MA          27. Collenberg Jakob               35 Chur                       1:07.43,9   (222)  OM/109.       
MC         170. Cotture Amédéé                 48 Fully                      1:39.11,2   (928)  OM/823.       
MD         183. Cotture Patrik                 69 Fully                      2:08.58,8  (1313)  OM/932.       
MB         129. Curschellas Werner             62 Sedrun                     1:20.57,6   (695)  OM/457.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.