28. Gommerlauf 2000 - "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall       
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MB          59. Bacher Valentin                40 Münster VS                 1:16.06,4   (508)  OM/337.       
FE           4. Bachmann Flurina               79 Pontresina                 1:03.45,9    (87)  OF/4.         
MB         120. Bachmann Peter, Rüschlikon     49 Adliswil                   1:20.37,6   (509)  OM/446.       
MB         101. Bader Heiri, Regensberg        48 SC Unterstrass             1:19.17,8   (752)  OM/413.       
MB         151. Bader Ulrich                   74 Otelfingen                 1:22.13,1   (510)  OM/490.       
ME          56. Bader Willi, Regensberg        ?? LLC Altstätten             1:04.14,9   (153)  OM/58.        
MA          18. Banfi Andreas                  67 Losone                     1:06.51,9   (208)  OM/96.        
MA           8. Bänninger Thomas, Seuzach      68 FC Münchwilen              1:05.22,7   (209)  OM/80.        
FD          19. Barabino Silvia, Basel         63 SSC Riehen                 1:44.41,1  (1413)  OF/93.        
ME          35. Barbüda Giacomün               ?? CH                         1:02.04,3   (154)  OM/37.        
ME          13. Barbüda Reto                   ?? Davos Platz                  58.18,7    (20)  OM/13.        
MB         171. Barmaz Luc                     58 Sion                       1:23.20,4   (511)  OM/522.       
MD         221. Bärtschi Walter, Brütten       44 Swiss Ski-Team             9:39.27,0  (1301)  OM/971.       
ME          18. Baselgia Arno                  65 Lantsch                      58.44,3     (5)  OM/18.        
ME          15. Baselgia Urs                   ?? CH                           58.32,0     (6)  OM/15.        
FC           8. Bättig Elisabeth               51 Kerns                      1:42.48,4   (908)  OF/88.        
MB         157. Bättig Ruedi                   51 Kerns                      1:22.23,3   (512)  OM/499.       
ME          10. Baumann Emil, Bennau           70 SC Einsiedeln                57.54,9    (48)  OM/10.        
MD         150. Baumann Hans, Urdorf           70 TV Urdorf                  1:52.30,9  (1414)  OM/891.       
MA         156. Baumann Manfred                54 Wilchingen                 1:15.17,7   (210)  OM/307.       
FE           7. Baumann Sandra, Davos Platz    71 Ski Club Davos             1:08.29,3    (86)  OF/7.         
FA          14. Baumberger Regula, Zürich      59 Züriberg-Runners           1:22.44,1   (211)  OF/31.        
MA           4. Baumgartner Rolf, Luzern       80 SC Horw                    1:05.11,1   (394)  OM/72.        
MC          14. Baumgartner Ruedi, Stansstad   74 SC Horw                    1:20.42,8  (1080)  OM/448.       
MB          51. Beck Jörg                      38 Hindelbank                 1:15.49,4   (513)  OM/325.       
MC         154. Becker Konrad, Bottmingen      19 SC Rottenblitz             1:37.12,9   (909)  OM/802.       
ME          19. Beeler Karl, Rothenthurm       59 SC Rothenturm                58.51,7    (38)  OM/19.        
FE          15. Beer Elisabeth, Schwanden      63 Hofstetten                 1:16.55,0   (102)  OF/19.        
MC          76. Beer Hansueli                  ?? Oberdiessbach              1:30.02,0   (910)  OM/678.       
ME          81. Beer Martin, Schwanden         59 SC Hofstetten              1:07.22,2   (103)  OM/107.       
KN          18. Beer Mauro, Olivone            89 SC Olivone                   22.56,2  (1765)  Mini/21.      
MC         213. Beer Peter                     47 Adelboden                  1:49.09,7   (911)  OM/883.       
MC         180. Berger Peter, Bern             40 TVLB                       1:41.35,0   (912)  OM/835.       
MD          80. Bernet Thomas                  71 Cham                       1:26.33,1  (1303)  OM/613.       
MC         135. Bernhard Hans                  48 Regensdorf                 1:35.29,9   (913)  OM/775.       
MA          77. Berti Martin, Berlingen        54 LLC Haidenhaus             1:11.00,1   (212)  OM/177.       
MA         105. Bertschi Silvio                51 Pfeffikon                  1:12.32,7   (341)  OM/214.       
MA          42. Bétrisey Jacquy                60 Ayent                      1:09.39,5   (386)  OM/134.       
MA          74. Betschart Guido, Sattel        51 SC Hochstuckli             1:10.46,3   (213)  OM/173.       
MC         137. Betschart Josef                48 Steinen                    1:35.35,9   (914)  OM/777.       
MC          53. Betschart Walter, Vitznau      47 SC Schwyz                  1:26.49,4  (1081)  OM/622.       
FA           3. Beutler Annette                76 Naters                     1:15.16,2   (214)  OF/17.        
MB          62. Beyeler Ernst                  45 Brenzikofen                1:16.19,9   (681)  OM/341.       
MD         182. Bianco Jean-Pierre             42 Châtelaine                 2:07.25,7  (1500)  OM/931.       
MB         199. Bianco Mauro, I-Gozzano        55 SC Gozzano                 1:25.59,9   (682)  OM/596.       
MB         125. Bider Dieter                   58 Sissach                    1:20.46,8   (514)  OM/452.       
MB          14. Biderbost Toni                 59 Ritzingen                  1:13.10,3   (515)  OM/227.       
MB          20. Bieler Walter, Urdorf          60 VMC Urdorf                 1:13.57,5   (683)  OM/254.       
MB         100. Bienz Peter                    50 Wabern                     1:19.17,6   (516)  OM/412.       
MB         134. Bill Rolf, Gümligen            39 SLVS                       1:21.08,2   (778)  OM/465.       
MB          13. Binder Bruno, Turbenthal       69 TG Tösstal                 1:13.05,3   (684)  OM/224.       
MB         219. Biner Egon, Zermatt            33 SC Zermatt                 1:27.51,0   (685)  OM/644.       
KN           8. Birbaum Fabian, Baar           84 SC Oberwil-Zug               20.33,3  (1748)  Mini/10.      
KN          13. Birbaum Silvan, Baar           85 SC Oberwil-Zug               21.58,4  (1749)  Mini/16.      
KN           4. Birrer Matthias, Dallenwil     85 SC Dallenwil                 19.17,4  (1766)  Mini/4.       
MC         186. Birrer Ruedi, Ruswil           45 SC Alpina Ruswil           1:42.51,0   (915)  OM/844.       
KN          33. Birrer Simon                   87 Dallenwil                    26.10,8  (1767)  Mini/44.      
MB         144. Bissig Hans                    52 Zug                        1:21.49,2   (686)  OM/478.       
MD         133. Bissig Max                     50 Zürich                     1:42.58,2  (1415)  OM/846.       
MB         146. Bittel Paul, Ried-Brig         44 SC Fletschhorn             1:21.51,5   (517)  OM/481.       
ME          57. Blatter Hubert                 68 Münster VS                 1:04.15,5   (148)  OM/59.        
MC         112. Bleesz Werner                  62 Hombrechtikon              1:33.14,1  (1082)  OM/741.       
MC         148. Blickenstorfer Marco, Thun     51 NSK Thun                   1:36.32,3  (1147)  OM/795.       
MC         128. Blum Hanspeter, Bern           38 FC Köniz                   1:34.47,6   (916)  OM/767.       
MB         173. Blum Vinzenz                   40 Emmenbrücke                1:23.24,7   (687)  OM/526.       
ME          62. Böckli August, Seegräben       48 SC Bachtel                 1:04.18,2   (155)  OM/64.        
MC         141. Boera Davide, I-Gozzano        80 Sci Club Gozzano           1:35.53,5  (1083)  OM/782.       
MB         132. Bohn Pascal                    68 Reckingen                  1:21.06,6   (688)  OM/462.       
FD           6. Boillat Kireev Veronique, St.  62 SC Mollendruz              1:31.18,7  (1305)  OF/59.        
MB         147. Bolfing Leo                    40 Rickenbach SZ              1:21.55,0   (767)  OM/482.       
ME          20. Bolis Lucio                    65 Biasca                       58.52,8    (22)  OM/20.        
MD         126. Bonvin Jean-Michel             51 Sierre                     1:38.54,6  (1509)  OM/816.       
MB         208. Bopp Markus                    58 Wettingen                  1:26.44,9   (788)  OM/616.       
FD          24. Born Josette                   70 Schwarzenburg              1:47.22,4  (1416)  OF/100.       
MD          43. Born Kurt, Schwarzenburg       65 LZ Gantrisch               1:19.47,2  (1417)  OM/428.       
MC         208. Bortis Dominik, Fiesch         80 FC Fiesch 1                1:47.24,8   (917)  OM/874.       
MB         228. Bortis Oswald, Naters          42 Belalp                     1:29.37,9   (518)  OM/668.       
ME          68. Bösch Fritz, Ebnat-Kappel      54 SC Speer                   1:05.04,5   (156)  OM/71.        
FE           6. Bösch Susanne                  73 Kastanienbaum              1:05.49,3    (89)  OF/6.         
MD          85. Bossi Edoardo                  37 I-Varese                   1:27.36,5  (1539)  OM/636.       
MC         129. Bozzini Claudio                63 Bellinzona                 1:34.50,7   (918)  OM/768.       
FD          20. Bracher Marianne               73 Glarus                     1:44.54,3  (1538)  OF/94.        
MD         211. Brändlin Gerhard, Luzern       14 SC Luzern                  2:48.02,5  (1306)  OM/961.       
MB          28. Brauchli Max                   42 Zurzach                    1:14.38,9   (689)  OM/278.       
MA           2. Bricker Bruno, Oberwald        73 SC Obergoms-Grimsel        1:01.59,7   (342)  OM/35.        
MA           1. Bricker Roman, Unterschächen   75 SC Unterschächen           1:00.35,5   (215)  OM/25.        
MD          18. Briker Ruedi                   ?? Unterschächen              1:15.01,1  (1418)  OM/296.       
MB         189. Britschgi Alois, Giswil        69 SC Schwendi - Langis       1:24.14,1   (766)  OM/551.       
MD         218. Brost Hans-Rudolf, Reckingen V 29 Bayer Leverkusen           3:15.40,4  (1307)  OM/968.       
MB         236. Brügger Beat, Thun             80 NSK Thun                   1:31.43,2   (519)  OM/707.       
MB         235. Brügger Thomas, Thierachern    75 NSK Thun                   1:31.41,7   (520)  OM/704.       
FD           4. Brunner Manuela, Bern          79 SC Habkern                 1:27.39,1  (1419)  OF/47.        
MA         130. Brunner Walter, Matten         50 SC Habkern                 1:13.53,5   (216)  OM/251.       
MD          84. Brupbacher Marc                44 Muri b. Bern               1:26.53,0  (1420)  OM/624.       
MB         133. Bucheli Josef, Buttisholz      45 LLV-Flüss Nottwil          1:21.07,5   (521)  OM/464.       
FA          21. Bucheli Sybille                78 Buttisholz                 1:26.59,1   (217)  OF/44.        
MC         205. Bucher Jürg                    47 Niederwichtrach            1:46.43,9   (919)  OM/870.       
MC         205. Bucher Silvio                  81 Wichtrach                  1:46.43,9   (920)  OM/870.       
MAE          6. Buchs Noémie, Ulrichen         89 Grenzwacht                   25.05,1  (1750)  Mini/36.      
KN          14. Buchs Yannick, Ulrichen        87 SC Obergoms                  22.18,5  (1701)  Mini/17.      
MA          96. Buck Sepp, Gebenstorf          55 x'tra Baden                1:11.59,2   (218)  OM/200.       
MA         180. Büdenbender Marc, Zürich       72 SC Rückershausen           1:22.02,1   (426)  OM/487.       
MA         166. Büeler Herbert, Zug            52 SC Hochstuckli             1:16.23,0   (219)  OM/342.       
MB         114. Bühler Edi, Langnau a.A.       37 SSC Langnau a.A.           1:20.06,0   (522)  OM/434.       
MB         142. Bühler Markus, Schwanden Sigri 61 Schwanden                  1:21.47,5   (523)  OM/476.       
MD         103. Bühlmann Jakob                 ?? Neerach                    1:31.30,3  (1510)  OM/701.       
MD         197. Bühlmann Werner                45 Münchenbuchsee             2:19.11,4  (1308)  OM/946.       
MC          72. Bumann Damian, Saas Fee        60 SC Allalin                 1:29.53,4  (1085)  OM/673.       
MD         210. Bumann Paul                    18 Saas Fee                   2:40.41,8  (1422)  OM/960.       
ME           3. Bundi Gion-Andrea, CH          76 SSV                          54.55,5     (3)  OM/3.         
ME          51. Burch Renato, Stalden OW       61 SC Schwendi                1:03.14,0    (23)  OM/53.        
MB         130. Burgener Alois, Ried-Brig      40 SVSE Simplon               1:20.59,3   (524)  OM/458.       
KN          50. Burgener Danilo                90 Saas Grund                   30.24,7  (1768)  Mini/68.      
MB         182. Burgener Elmar, Attalens       68 SVSE Simplon               1:23.58,0   (525)  OM/542.       
MB          44. Burgener Helmut                76 Ried-Brig                  1:15.37,8   (526)  OM/315.       
MC         155. Burgener Oscar                 47 Bitsch                     1:37.19,0  (1140)  OM/804.       
MC         120. Burgener Paul                  46 Eisten                     1:33.59,5   (922)  OM/754.       
MC         167. Burger Fritz-Heinz, Spiez      40 CFC Thun                   1:38.56,6  (1086)  OM/818.       
MC         200. Bürgi Christian                54 Dielsdorf                  1:45.42,1  (1087)  OM/865.       
FB          16. Bürgi Muriel                   59 Dielsdorf                  1:36.04,5   (527)  OF/74.        
MC         124. Bürgi Ueli                     51 Stäfa                      1:34.12,0   (923)  OM/758.       
MD          48. Bürgler Alfred                 29 Ibach                      1:21.00,6  (1423)  OM/459.       
MB          81. Bürki Samuel                   61 Heimberg                   1:17.50,0   (690)  OM/383.       
MB          74. Burlet Klaus                   42 Visp                       1:17.12,3   (691)  OM/370.       
MD           6. Büschlen Ulrich, Därstetten    60 Sc Oberwil i.S.            1:11.44,2  (1310)  OM/191.       
MB         181. Buser Matthias, Riehen         49 SC Riehen                  1:23.50,1   (528)  OM/540.       
MA          15. Bütikofer Daniel, Pratteln     75 SSC Riehen                 1:05.52,9   (343)  OM/90.        
MA         162. Bütikofer Franz, Pratteln      48 SSC Riehen                 1:15.42,2   (344)  OM/318.       



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.