1. Frauenlauf - "A"

Kategorie  Rang Name und Vorname       Jg Land/Ort                   Zeit    Stnr  Overall       
-------------------------------------------------------------------------------------------------
D III        2. Ableitner Dagmar       59 D-Konstanz              49.01,9    (11)  Over/17.      
D IV        26. Ackermann Brigitta     49 Heiligkreuz (Mels)    1:05.11,2    (12)  Over/288.     
D III       32. Ackermann Kathrin      55 Plons                 1:00.17,5    (13)  Over/172.     
D I         33. Ackermann Katrin       70 Münchenstein            58.06,3    (14)  Over/113.     
D III       54. Ackermann Therese      52 Plons                 1:03.11,0    (15)  Over/243.     
D III      140. Aebersold Micheline    53 Zug                   1:21.34,9   (770)  Over/566.     
D IV       128. Aeby-Kauppinen Marja   45 Basel                 2:00.24,0    (17)  Over/697.     
D I         41. Aeschbacher Barbara    70 Zürich                  58.46,5     (8)  Over/140.     
D IV        35. Aeschbacher Marita     41 Fex-Sils/Segl Maria   1:08.00,1    (18)  Over/341.     
D III       25. Aeschlimann Heidi      50 Strengelbach            58.52,5    (19)  Over/141.     
D III      108. Agetle Dorothea        50 I-Schluderns          1:12.16,0   (593)  Over/438.     
D V         26. Alepee-Brunner Gunda   38 F-Ferney Voltaire     1:42.18,5   (595)  Over/660.     
D III       10. Allemann Anita         56 Samedan                 54.45,9    (20)  Over/63.      
D II       127. Alpstäg Marianne       63 Zürich                1:08.00,5    (21)  Over/342.     
D I        114. Amat Elisabeth         73 Neuhausen am Rheinfa  1:28.23,7    (22)  Over/610.     
D V         29. Ambühl Anna            38 Zürich                1:45.59,4    (23)  Over/670.     
D III       47. Andreoli Margaretha    55 Thusis                1:02.23,4    (24)  Over/217.     
Jun          6. Andri Patricia         81 Samedan               1:07.44,7    (25)  Over/335.     
D I        102. Andry Maia             70 Ftan                  1:17.55,6   (783)  Over/526.     
D II       100. Arazim Karen           61 Zürich                1:04.28,7   (727)  Over/273.     
D VI         2. Arbenz Alice           24 Räterschen            1:59.52,5   (590)  Over/694.     
D IV        90. Arn-Meer Edith         46 Corseaux              1:20.36,3    (26)  Over/558.     
D II       154. Arnet Ursula           60 Samedan               1:13.03,1    (27)  Over/454.     
D IV       129. Arnold Marianne        44 Wattwil               2:00.35,3     (7)  Over/699.     
D II       176. Arpagaus-Gmür Irma     67 Chur                  1:18.32,5    (28)  Over/535.     
D II       114. Aus Der Au-Bräuer Heik 61 Ottoberg              1:06.05,0    (29)  Over/310.     
D II        34. Avanza Paola           60 I-Milano                56.16,6   (597)  Over/83.      



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.