XVIII Maratona Ticino 2000 - "T"

categoria posto nome/località                  an squadra/località               tempo    pett  assolute        Ø/km
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7           26. Tadini Luca, I-Galliate (NO)   69 Amatori Sport S.S.         1:11.40,6  (1948)  MezzaU/29.      3.23
7          321. Tammaro Tommaso                61 I-Albate Como              1:45.08,2  (1752)  MezzaU/650.     4.58
11           5. Tanadini Lorenzo, Losone       83 Contrada San Giorgio       1:42.39,3  (1301)  MezzaU/610.     4.51
7          195. Tanadini Stefano, Losone       79 Contrada San Giorgio       1:28.39,1  (1302)  MezzaU/321.     4.12
7          181. Tanzi Massimo, I-Milano        64 Canottieri Milano          1:27.31,3  (1747)  MezzaU/290.     4.08
9           68. Tarabelli Bruno                41 I-Crevoladossola           1:39.46,8  (1745)  MezzaU/567.     4.43
9           29. Tassis Alessandro, I-Bergamo   46 Amatori Lazzaretto         1:30.21,3  (1303)  MezzaU/361.     4.16
8           26. Tavecchia Luigi, I             54 Onda Verde Athletic Team   1:19.03,1  (1430)  MezzaU/118.     3.44
7          188. Tedesco Marcello               74 I-Verbania                 1:28.05,0  (1962)  MezzaU/301.     4.10
9           95. Tempera Roberto                50 I-Milano                   1:46.40,9  (1993)  MezzaU/662.     5.03
13          56. Tenconi Gianna, Gordola        47 O-92 Piano di Magadino     1:52.48,9  (1304)  MezzaD/97.      5.20
12          29. Tenger Brigitte                77 Zürich                     1:42.13,0  (1474)  MezzaD/53.      4.50
8          172. Terraneo Franco, I-Asnago di C 59 Amici dello Sport Briosco  1:38.08,2   (407)  MezzaU/523.     4.39
8           22. Teruggi Furio, I-Verbania      58 USC Marathon Verbania      1:17.31,0  (1475)  MezzaU/100.     3.40
10          23. Tessari Gustavo                40 I-Castremmo                1:44.48,0  (1871)  MezzaU/646.     4.58
9           87. Testa Paolo                    48 I-Cameri (NO)              1:44.11,9  (1305)  MezzaU/636.     4.56
1            7. Testorelli Alain, Intragna     71 SAM Massagno               2:37.59,4   (166)  MaraU/11.       3.44
7          187. Thaler Matthias, D-Aulendorf   66 Schussental Yetis          1:28.02,1  (1605)  MezzaU/300.     4.10
12          36. Thoma Daniela                  72 Ascona                     1:48.04,0  (1306)  MezzaD/80.      5.07
7          324. Thomas Niklaus                 61 Dättwil                    1:46.09,6  (1307)  MezzaU/658.     5.01
10          38. Thueler Erwin, Brügg BE        34 Cross Club Nidau           2:45.38,3   (408)  MezzaU/771.     7.51
3           24. Thurnheer Jurg                 48 Wetzikon ZH                3:26.29,4   (233)  MaraU/188.      4.53
12          10. Ticozzelli Nadia, I            71 Onda Verde Athletic Team   1:30.55,3  (1431)  MezzaD/19.      4.18
12          55. Tischhauser Brigitta           71 Forch                      2:13.59,4  (1308)  MezzaD/139.     6.21
7          244. Togni Eros, Camorino           67 Runners Club Bellinzona    1:32.39,5  (1599)  MezzaU/416.     4.23
13          31. Tognola Annalisa, I-Carbonate  56 Atletica Rovellasca        1:45.27,3  (1309)  MezzaD/64.      4.59
7          307. Tomasetti Davide, Losone       80 IACMA                      1:42.09,4  (1584)  MezzaU/604.     4.50
7          308. Tomasetti Samuele, Losone      80 Soc. Canottieri Locarno    1:42.10,3  (1583)  MezzaU/605.     4.50
7          301. Tomasotti Giorgio              68 Luino                      1:41.20,7  (1432)  MezzaU/584.     4.48
13          24. Tombini Marisa, I-Clanezzo (BG 61 Amatori Lazzaretto         1:41.44,1  (1310)  MezzaD/51.      4.49
3           22. Tommer Pius, Baden-Dättwil     50 X'TRA, STV Baden           3:25.42,9   (167)  MaraU/185.      4.52
7          268. Torriani Luca                  79 Lugano                     1:35.42,2  (1311)  MezzaU/480.     4.32
8           72. Traglia Jerome, Lugano         60 SSR Gaggio                 1:25.45,8  (1908)  MezzaU/247.     4.03
7           23. Trogu Antonio, I-Castiglione O 67 Atletica Varese            1:11.11,6   (401)  MezzaU/25.      3.22
12          17. Tronconi Piera, I-Fara Novares 70 G.S.A. Valsesia            1:36.14,1  (1514)  MezzaD/33.      4.33
9           10. Troy Reinhard, A-Lochau, Vorar 46 LSG Vorarlberg             1:25.42,1  (1863)  MezzaU/245.     4.03
1           35. Troy Wolfgang, A-Gaißau        67 Tri Team Lustenau          2:56.01,0   (168)  MaraU/57.       4.10
9           15. Trüb Martin                    50 Luzern                     1:26.59,2  (1876)  MezzaU/279.     4.07
7          290. Tschohl Dietmar, A             69 Union Lauf Club, Bludenz   1:38.56,9  (1548)  MezzaU/549.     4.41
1           56. Tschol Reinhard, A-Tschagguns  61 Union Lauf Club, Bludenz   3:05.18,9   (280)  MaraU/104.      4.23
12          27. Tschopp Rahel                  71 Preonzo                    1:40.48,3  (1895)  MezzaD/48.      4.46
5            7. Tschudi Renata                 73 Winterthur                 3:28.52,5   (170)  MaraD/19.       4.57
10          20. Tuffanelli Enrico              39 I-Milano                   1:43.12,2  (1893)  MezzaU/619.     4.53
7           22. Turati Silvano, San Pietro     72 SFG Stabio                 1:10.59,8  (1314)  MezzaU/24.      3.21
1           12. Tylli Niclaus                  72 Zürich                     2:40.45,8   (234)  MaraU/21.       3.48

totale 45



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.