(11) Piccolo Mädchen+Knaben

11. Steinhölzlilauf 2000 - (11) Piccolo Mädchen+Knaben

  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr    Ø/km
---------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Barben Marcella, Reutigen      93 LAG Diemtigtal                1.21,7   (612)    3.24
    2. Weissmüller Nadine             93 Neuenegg                      1.26,7   (554)    3.36
    3. Schmied Sabrina                94 Ostermundigen                 1.31,5   (543)    3.48
    4. Santschi Nik                   93 Murten                        1.32,6   (635)    3.51
    5. Mürner Leonie                  93 Wabern                        1.33,6   (641)    3.54
    6. Röthlisberger Tanja, Hasle-Rüe 93 TV Rüegsauschachen            1.34,2   (540)    3.55
    7. Esskuche Joséphine, Kandergrun 93 Kandergrund                   1.34,6   (511)    3.56
    8. Schneider Florian              93 Stettlen                      1.35,6   (544)    3.59
    9. Castrischer Matthias, Schliern 94 SC Schliern                   1.36,2   (506)    4.00
   10. Keusen Reto, Riggisberg        94 R+B-Team Gürbetal             1.37,9   (524)    4.04
   11. Barben Nathalie                95 Reutigen                      1.39,1   (636)    4.07
   12. Glauser Patrick                93 Zollikofen                    1.41,5   (640)    4.13
   13. Keusen Bettina, Riggisberg     94 R+B-Team Gürbetal             1.42,4   (522)    4.16
   14. Baumann Jan                    93 Bern                          1.43,0   (638)    4.17
   15. Stofer Céline                  93 Kehrsatz                      1.43,6   (601)    4.19
   16. Burgisser Antoni               95 Praroman-Le Mouret            1.44,6   (639)    4.21
   17. Leuenberger Marco Andrea       94 Hasle-Rüegsau                 1.45,2   (527)    4.23
   18. Wenger Fabienne                93 Schliern                      1.46,2   (555)    4.25
   19. Thomet Vincent                 95 Praroman                      1.46,7   (549)    4.26
   20. Jungen Romy, Kandergrund       93 Kandergrund                   1.48,4   (520)    4.31
   21. Petrig Luca                    93 Spiegel b. Bern               1.49,5   (605)    4.33
   22. Tinembart Séverine             93 Spiegel                       1.50,0   (551)    4.35
   23. Rohrer Simon, Zollikofen       94 Nike Team                     1.50,6   (536)    4.36
   24. Hunziker Dominique             93 Köniz                         1.51,1   (623)    4.37
   25. Röthlisberger Mischa           94 Hasle-Rüegsau                 1.54,2   (539)    4.45
   26. Lendenmann Jonas, Rüti ZH      95 TV Rüti                       1.54,8   (609)    4.47
   27. Stulz Darius                   93 Bern                          1.56,4   (633)    4.51
   28. Mertenat Quentin               95 Marly                         1.58,3   (529)    4.55
   29. Zambaldi Lena, Bern            95 ST Bern                       1.59,6   (606)    4.59
   30. Wenger Simon                   94 Schliern                      2.01,1   (556)    5.02
   31. Gygax Sebastian                95 Muri b. Bern                  2.02,0   (516)    5.05
   32. Eichenberger Raphael           96 Schwendibach                  2.03,8   (509)    5.09
   33. Ferreira Sarah                 95 Biel                          2.04,4   (513)    5.11
   34. Stulz Silas                    95 Bern                          2.05,3   (634)    5.13
   35. Hiltbrunner Ken                94 Spiegel b. Bern               2.06,1   (618)    5.15
   36. Leu Pia                        93 Toffen                        2.06,8   (526)    5.17
   37. Fuchs Jeroen                   95 Einigen                       2.07,2   (637)    5.18
   38. Venetz Lora                    ?? Milken                        2.07,7   (553)    5.19
   39. Hunziker Sven                  96 Köniz                         2.10,4   (624)    5.26
   40. Hiltbrunner Patricia           95 Dornach                       2.11,1   (627)    5.27
   41. Röthlisberger Bettina, Hasle-R 95 TV Rüegsauschachen            2.15,0   (537)    5.37
   42. Wendel Ylenia                  95 Bern                          2.41,6   (631)    6.44
   43. Roethlisberger Lukas           95 Uettligen                     2.42,3   (629)    6.45
   44. Pascual Tania                  95 Zollikofen                    2.50,3   (630)    7.05
   45. Hiltbrunner Florin             96 Bern                          2.56,2   (628)    7.20
   46. Gerber Fabian                  99 Toffen                        3.48,1   (514)    9.30
   47. Hiltbrunner Pascal             97 Dornach                       6.14,2   (626)   15.35

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.