(18) Volksläufer 3

13. Rapperswiler Schlosslauf - (18) Volksläufer 3

  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------
    1. Kistler Othmar                 57 Reichenburg                  18.45,7  (1810)  
    2. Bänziger Peter                 59 Rehetobel                    18.51,6  (1802)  
    3. Schumacher Christian           57 Reichenburg                  19.04,2  (1828)  
    4. Wey Erwin, Samstagern          58 Team Reichmuth               19.07,8  (1855)  
    5. Mettler Paul                   59 Gossau                       19.53,2  (1814)  
    6. Hirschi Werner                 52 Waldkirch                    19.54,5  (1807)  
    7. Süess Stefan, Schönenberg TG   58 LATV Uzwil                   20.00,6  (1860)  
    8. Schirmer Willy, Bilten         59 LG Glarus                    20.04,7  (1840)  
    9. Forster Reinhard, A-Klaus-Weil 59 TS Klaus                     20.16,1  (1838)  
   10. Walker René                    57 Göschenen                    20.18,7  (1830)  
   11. Heinzer Peter, Seewen SZ       59 Läuferriege TV Ibach         20.30,5  (1839)  
   12. Sacchi Willi                   56 Reichenburg                  20.43,6  (1823)  
   13. Rieser Marcel                  60 Wittenbach                   20.47,4  (1820)  
   14. Gerber Beat, Seewen SZ         60 Läuferriege TV Ibach         20.49,0  (1805)  
   15. Wettstein Kurt                 51 Rieden                       21.07,9  (1835)  
   16. Huber Erwin                    59 Krinau                       21.15,9  (1842)  
   17. Schönenberger Josef            55 Mosnang                      21.22,7  (1827)  
   18. Krämer Hugo E.                 56 Jona                         21.25,7  (1811)  
   19. Schnellmann Walter, Galgenen   51 LG Galgenen                  21.29,1  (1826)  
   20. Raschle Franz                  58 Waldkirch                    21.31,0  (1818)  
   21. Bamert Otto                    55 Altendorf                    21.32,0  (1856)  
   22. Hren Damir, Schmerikon         60 March Grynau                 21.34,1  (1846)  
   23. Huber Fredy                    60 Gommiswald                   21.44,0  (1808)  
   24. Vontobel Felix, Hittnau        57 SC Am Bachtel                21.45,2  (1837)  
   25. Wenger Willi, Lupsingen        52 Crazy Runners Team           21.59,9  (1836)  
   26. Pauletto Daniel                57 Schindellegi                 22.06,8  (1862)  
   27. Scherzinger Fredy              55 Schmerikon                   22.17,6  (1824)  
   28. Anghileri Roger                55 Hittnau                      22.21,1  (1801)  
   29. Kälin Urs                      52 Freienbach                   22.27,4  (1851)  
   30. Sturm Engelbert, Wilen b. Woll 52 KTV Freienbach               23.05,9  (1843)  
   31. Eberle Guido                   58 Schmerikon                   23.19,1  (1841)  
   32. Gander Bruno                   55 Immensee                     23.42,8  (1852)  
   33. Kälin Karl                     51 Wangen SZ                    23.45,0  (1809)  
   34. Schneider René                 59 Reigoldswil                  23.45,8  (1825)  
   35. Thomasin Claudio               60 Dörflingen                   23.48,3  (1853)  
   36. Yanz Osvaldo                   56 Jona                         23.49,7  (1832)  
   37. Sacchi Urs                     51 Jona                         23.51,7  (1822)  
   38. Rüdisüli Peter                 53 Eschenbach SG                24.32,0  (1821)  
   39. Blaser Hanspeter               60 Herisau                      24.40,0  (1849)  
   40. Jäger Bruno                    60 Siglisdorf                   24.55,4  (1848)  
   41. Meier Christian, Oberhasli     60 TV Niederhasli               24.58,6  (1854)  
   42. Kieliger Joe                   57 Jona                         25.05,9  (1861)  
   43. Anderegg Peter                 57 Zürich                       25.09,5  (1847)  
   44. Oberholzer Adelrich            59 Gommiswald                   25.20,8  (1816)  
   45. Ramsauer Ernst                 54 Goldach                      25.29,5  (1817)  
   46. Löffel Jörg                    53 Uznach                       25.47,6  (1813)  
   47. Steiger Alfred                 57 Wetzikon ZH                  25.55,1  (1857)  
   48. Minder Felix                   56 Freienbach                   25.59,2  (1834)  
   49. Uffer Marc                     52 Thal                         26.07,2  (1844)  
   50. Müller Paul                    51 Kloten                       26.23,0  (1815)  
   51. Heinzmann Rolf                 59 Goldach                      26.36,7  (1806)  
   52. Dieziger Robert                60 Jona                         27.18,7  (1850)  
   53. Hofer Rolf                     54 Uster                        27.19,8  (1859)  
   54. Reichmuth Robert               59 Jona                         27.26,2  (1819)  
   55. Zwicky Heinrich                53 Rapperswil                   27.33,3  (1845)  
   56. Zandonella Ferdinand           52 Zollikon                     30.01,1  (1858)  
   57. Spiess Konrad                  59 Niederurnen                  34.27,1  (1829)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.