(16) Volksläufer 1

13. Rapperswiler Schlosslauf - (16) Volksläufer 1

  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------
    1. Rickenmann Thomas, Wattwil     78 Finisher Winterthur          17.32,5  (1632)  
    2. Senn Simeon                    77 Jona                         17.40,4  (1611)  
    3. Ciresa Reto                    71 Kaltbrunn                    17.47,6  (1601)  
    4. Hutter Daniel, Oberegg         75 STV Oberegg                  18.18,0  (1621)  
    5. Bolt Daniel                    79 Wolfhausen                   18.22,3  (1633)  
    6. Kühne Boris, Jona              80 X-Dream Sports               19.11,7  (1626)  
    7. Suter Ueli, Pfäffikon          77 TV Pfäffikon-Freienbach      20.08,8  (1634)  
    8. Scattolin Marco                73 Walde SG                     20.10,4  (1610)  
    9. Romer Guido                    75 Pfäffikon SZ                 20.31,5  (1609)  
   10. Baumann Rainer                 71 Zürich                       20.47,3  (1635)  
   11. Geissmann Beat                 73 Rapperswil SG                20.59,9  (1604)  
   12. Jacomet Roman                  71 Riehen                       21.29,1  (1636)  
   13. Nauer Patrick                  72 Jona                         21.43,0  (1617)  
   14. Roos Alexander                 82 Hütten                       21.44,2  (1637)  
   15. Mathies Andi                   77 Schmerikon                   21.54,5  (1615)  
   16. Hüppin Remo, Wangen SZ         80 Festina                      21.57,7  (1627)  
   17. Korell Filippo                 76 Jona                         22.18,0  (1638)  
   18. Bodmer Remo, Siebnen           78 Festina                      22.26,7  (1629)  
   19. Bruhin Daniel, Wangen SZ       80 Festina                      22.56,9  (1628)  
   20. Friedlos Andreas, Galgenen     80 LG Galgenen                  23.26,4  (1622)  
   21. Haas Ralph                     78 Jona                         23.43,0  (1616)  
   22. Ramsauer Philipp               79 Goldach                      23.51,2  (1608)  
   23. Brönnimann Andreas             73 Dübendorf                    23.54,8  (1625)  
   24. Burkhart Thomas                74 Jona                         24.01,2  (1620)  
   25. Slivar Zoran                   72 Rapperswil SG                24.02,8  (1612)  
   26. Haag Simon                     78 Jona                         24.38,2  (1605)  
   27. Letsch Harry, Bubikon          71 TV Bubikon                   25.07,8  (1624)  
   28. Landgraf Stefan, Rorschach     78 Rorschach                    25.20,9  (1631)  
   29. Büsser Roland                  72 Schmerikon                   26.25,6  (1619)  
   30. Fritschi Othmar, Gommiswald    73 Jugendrieg Gommiswald        26.54,2  (1603)  
   31. Friberg Philipp                76 Rapperswil SG                26.55,2  (1623)  
   32. Egli Silvan, Gommiswald        77 Jugendriege Gommiswald       26.58,6  (1602)  
   33. Kuster Andreas                 74 Jona                         27.09,7  (1607)  
   34. Graf Sebastian                 76 Arosa                        28.39,6  (1618)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.