(4) Schüler 2

13. Rapperswiler Schlosslauf - (4) Schüler 2

  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------
    1. Toffolon Raphael               88 Hittnau                       5.24,1   (445)  
    2. Schlittler Thomas, Eschlikon T 88 TV Eschlikon                  5.26,5   (462)  
    3. Inglin Erwin, Steinen          89 TSV Steinen                   5.29,4   (410)  
    4. Sutter Daniel, Lengwil-Oberhof 87 LC Bottighofen                5.31,0   (456)  
    5. Bächtiger Mario                88 Eschenbach SG                 5.33,7   (401)  
    6. Schirmer Roger, Bilten         87 LG Glarus                     5.36,9   (453)  
    7. Wood Simon                     87 Wetzikon ZH                   5.37,8   (435)  
    8. Hüppin André, Wangen SZ        88 STV Wangen                    5.39,4   (449)  
    9. Litschi André                  88 Siebnen                       5.42,9   (420)  
   10. Keller Ronny, Reichenburg      87 Läuferriege Reichenburg       5.45,8   (413)  
   11. Simon Matthias, Steinen        87 TSV Steinen                   5.49,8   (429)  
   12. Stucki Armin                   87 St. Gallenkappel              5.51,7   (430)  
   13. Forster Stefan, A-Klaus-Weiler 89 TS Klaus                      5.52,7   (447)  
   14. Kieliger Thomas, Altdorf UR    89 LC Altdorf                    5.53,5   (454)  
   15. Caduff Thomas, Steinen         87 TSV Steinen                   5.55,6   (452)  
   16. Stark Marius, Balterswil       88 TV Balterswil                 5.55,9   (461)  
   17. Ricklin Sandro                 87 Uznach                        5.56,3   (424)  
   18. Schmid Simon, Wangen SZ        88 LG Galgenen                   5.56,7   (427)  
   19. Süess Michael                  ?? Schönenberg TG                6.03,1   (438)  
   20. Fässler Philipp, Schwyz        88 Läuferriege TV Ibach          6.03,6   (403)  
   21. Bareth Marc                    89 Grüningen                     6.04,9   (459)  
   22. Mettler Balz, Reichenburg      87 Läuferriege Reichenburg       6.09,6   (421)  
   23. Helbling Fabian, Gommiswald    89 Jugendriege Gommiswald        6.10,9   (407)  
   24. Oberholzer Roger               89 Neuhaus SG                    6.13,3   (423)  
   25. Winiger Roman                  88 Jona                          6.14,6   (433)  
   26. Leutenegger Dominic            88 Rüti ZH                       6.17,0   (444)  
   27. Oberholzer Erich               87 Gommiswald                    6.22,0   (422)  
   28. Carletti Raphael, Seewen SZ    88 TV Ibach                      6.23,3   (451)  
   29. Rutz Sandro                    89 Niederbüren                   6.25,5   (446)  
   30. Kistler Jonas, Reichenburg     89 Läuferriege Reichenburg       6.26,3   (415)  
   31. Stucki Lukas                   89 Altendorf                     6.28,2   (442)  
   32. Schmutz Alain                  87 Degersheim                    6.29,1   (450)  
   33. Lieberherr Tobias              88 Gossau SG                     6.30,4   (419)  
   34. Schellenberg Adrian            88 Reichenburg                   6.31,7   (426)  
   35. Margelisch Michael, Tuggen     89 LG Galgenen                   6.32,1   (441)  
   36. Kistler Werner, Reichenburg    88 Läuferriege Reichenburg       6.32,5   (417)  
   37. Fritschi Simon, Gommiswald     89 Jugendriege Gommiswald        6.32,8   (404)  
   38. Heussi Benno, Schwyz           89 Läuferriege TV Ibach          6.36,0   (408)  
   39. Heinzer Marcel, Seewen SZ      89 Läuferriege TV Ibach          6.38,2   (406)  
   40. Debrunner Fabian               89 Wilen b. Wil                  6.41,4   (402)  
   41. Fritschi Marc                  88 Gommiswald                    6.44,2   (448)  
   42. Stucki Adrian, Altendorf       87 LG Galgenen                   6.46,0   (439)  
   43. Wood Daniel                    89 Wetzikon ZH                   6.47,3   (434)  
   44. Hofstetter Sascha              89 Ernetschwil                   6.48,7   (409)  
   45. Kuster Fabian, Gommiswald      89 Jugendriege Gommiswald        6.49,9   (418)  
   46. Tettamanti Remo                87 Frauenfeld                    6.50,6   (432)  
   47. Riget Ivan                     88 Goldingen                     6.51,1   (440)  
   48. Singer Lukas                   89 Trübbach                      6.51,8   (455)  
   49. Kaufmann Marco, Gommiswald     89 Jugendriege Gommiswald        6.56,1   (412)  
   50. Yanz Diego                     88 Jona                          6.59,1   (436)  
   51. Egli Pirmin                    89 Frauenfeld                    7.00,6   (443)  
   52. Eberle Stefan                  87 Schmerikon                    7.00,9   (458)  
   53. Kessler Marcel                 89 Jona                          7.01,2   (414)  
   54. Gähler Andreas, Gommiswald     89 Jugendriege Gommiswald        7.03,8   (405)  
   55. Isler Simon                    88 Felben-Wellhausen             7.07,2   (411)  
   56. Schwizer David                 89 Goldach                       7.10,2   (428)  
   57. Sutter Martin, Gommiswald      89 Jugendriege Gommiswald        7.17,0   (431)  
   58. Müller Daniel                  88 Jona                          7.24,0   (437)  
   59. Kistler Robin, Reichenburg     89 Läuferriege Reichenburg       7.41,1   (416)  
   60. Sandmeier Thomas               87 Oberurnen                     7.55,5   (425)  
   61. Eberle Martin                  89 Schmerikon                    7.58,5   (457)  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.