13. Rapperswiler Schlosslauf - "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
------------------------------------------------------------------------------------------------
18          37. Sacchi Urs                     51 Jona                         23.51,7  (1822)  
18          12. Sacchi Willi                   56 Reichenburg                  20.43,6  (1823)  
08           9. Sandmeier Monika               84 Oberurnen                     6.59,5   (809)  
04          60. Sandmeier Thomas               87 Oberurnen                     7.55,5   (425)  
13          38. Santilli Marilian              64 Effretikon                   34.01,8  (1345)  
22          37. Sax Daniel, Zürich             62 Tri Club Zürich              37.22,3  (2245)  
17          49. Sax Fredi                      65 Zürich                       24.28,9  (1767)  
26           3. Saxer Janina                   61 Zürich                       19.16,8    (55)  
22          57. Scalia Maurizio                66 Rüti ZH                      42.23,4  (2257)  
16           8. Scattolin Marco                73 Walde SG                     20.10,4  (1610)  
22          39. Schäfer Paul                   62 Weesen                       37.40,8  (2275)  
24          21. Schäfter Heinz                 43 Winterthur                   45.26,2  (2412)  
13          17. Schälli Marie-Therese          62 Besenbüren                   26.01,7  (1324)  
05          34. Schäppi Jan+Hitz Roland        93 Horgen                        5.16,4   (539)  
06           8. Schäppi Simon+Stefan           91 Horgen                        4.08,4   (620)  
14           9. Schärer Heidi                  51 Bubikon                      25.46,0  (1414)  
14          12. Schärer Verena, Zumikon        55 LC UBS                       26.13,6  (1420)  
02           5. Schättin Andreas               90 Wangen SZ                     3.49,0   (238)  
17          30. Schättin Armin                 64 Wangen SZ                    22.03,0  (1748)  
02          11. Schatzmann Christoph, A-Feldki 92 TS Gisingen                   3.59,5   (259)  
05          12. Schatzmann Nina+Bertram, A-Fel 94 TS-Faiff-Gisingen             4.33,5   (575)  
22          13. Schaub Theo, Fahrweid          63 Gladiator                    33.15,0  (2261)  
04          34. Schellenberg Adrian            88 Reichenburg                   6.31,7   (426)  
09           8. Schellenberg André, Reichenbur 85 Läuferriege Reichenburg       6.08,3   (909)  
20          22. Schellenberg Dorothea+René     64 Reichenburg                  31.40,4  (2016)  
02          25. Schellenberg Kevin, Reichenbur 92 Läuferriege Reichenburg       4.24,8   (239)  
20          14. Scherrer Michael+Glaus Susanne 72 Schmerikon                   28.52,7  (2017)  
18          27. Scherzinger Fredy              55 Schmerikon                   22.17,6  (1824)  
06           7. Scheuchzer Andrea+Scheuchzer T 90 LR Mosnang                    4.07,3   (627)  
05           2. Scheuchzer Patrick+Arnold      92 Wängi                         3.59,5   (565)  
02           6. Scheuchzer Patrick, Wängi      92 Jugi Wängi                    3.50,3   (264)  
02           4. Schilter Thomas, Steinen       90 TSV Steinen                   3.45,4   (240)  
04           6. Schirmer Roger, Bilten         87 LG Glarus                     5.36,9   (453)  
18           8. Schirmer Willy, Bilten         59 LG Glarus                    20.04,7  (1840)  
12           9. Schlegel Barbara               78 Zollikerberg                 24.25,8  (1219)  
08           4. Schlegel Sonja, Schwarzenbach  85 LATV                          6.39,3   (820)  
04           2. Schlittler Thomas, Eschlikon T 88 TV Eschlikon                  5.26,5   (462)  
22          18. Schmid Christian               70 Winterthur                   34.04,1  (2280)  
05          70. Schmid Philip+Stefan           94 Jona                          6.45,4   (540)  
04          18. Schmid Simon, Wangen SZ        88 LG Galgenen                   5.56,7   (427)  
21          11. Schmucki Daniel                72 Davos Platz                  33.34,5  (2106)  
04          32. Schmutz Alain                  87 Degersheim                    6.29,1   (450)  
22           4. Schneider Arno                 64 Mosnang                      30.30,6  (2258)  
21          23. Schneider Claudio              73 Zürich                       41.38,6  (2119)  
19          24. Schneider Elmar                37 Goldach                      27.25,7  (1914)  
23          45. Schneider Martin, Wetzikon ZH  53 FC Oetwil am See             40.43,6  (2351)  
08           5. Schneider Nadja, Mosnang       84 LR Mosnang                    6.45,2   (817)  
18          34. Schneider René                 59 Reigoldswil                  23.45,8  (1825)  
15           7. Schneider Vreni                46 Altstätten SG                26.41,6  (1512)  
03          32. Schnellmann Katrin, Galgenen   89 LG Galgenen                   7.26,7   (317)  
19          13. Schnellmann Toni, Galgenen     48 LG Galgenen                  23.28,0  (1924)  
18          19. Schnellmann Walter, Galgenen   51 LG Galgenen                  21.29,1  (1826)  
03          31. Schnyder Lea                   89 Laupen ZH                     7.25,8   (318)  
09          12. Schnyder Matthias, Lauerz      84 TV Ibach                      6.17,9   (922)  
08           2. Schöb Melanie, Gams            84 STV Gams                      6.22,5   (819)  
03           1. Schönenberger Angela           87 Mosnang                       5.44,4   (319)  
08           8. Schönenberger Danja            85 Mosnang                       6.56,8   (810)  
18          17. Schönenberger Josef            55 Mosnang                      21.22,7  (1827)  
05          21. Schönenberger Romina+Vreni     92 Mosnang                       4.46,7   (541)  
25          13. Schöpfer Martin                70 Farnern                      28.30,0    (19)  
13          32. Schörgenhofer Brigitta         61 Uetikon am See               29.42,5  (1325)  
23          42. Schreck Michael                56 Frauenfeld                   40.19,5  (2345)  
01          28. Schuler Bettina                92 Rothenthurm                   4.57,8   (124)  
11           8. Schuler Michael, Tuggen        82 STV Tuggen                   13.05,2  (1122)  
09          23. Schuler Patrik, Tuggen         86 STV Tuggen                    8.48,2   (925)  
02          41. Schuler Simon                  90 Rothenthurm                   4.46,2   (241)  
06          19. Schuler Simon+Arthur           90 Rothenthurm                   4.44,7   (621)  
24          22. Schuler Theo                   48 Zürich                       45.31,9  (2421)  
09           4. Schumacher Christian, Reichenb 86 LG Galgenen                   5.54,0   (918)  
18           3. Schumacher Christian           57 Reichenburg                  19.04,2  (1828)  
05           7. Schumacher Flavia+Christian    93 Reichenburg                   4.28,7   (542)  
13          19. Schwander Kathrin              66 Lachen SZ                    26.26,9  (1326)  
09          20. Schwarber Marc                 86 Altstätten SG                 7.04,8   (921)  
24           1. Schweizer René                 50 Eglisau                      32.29,8  (2414)  
09          13. Schwitter Roman                85 Jona                          6.19,7   (910)  
17          57. Schwizer Christoph             61 Goldach                      27.49,6  (1726)  
04          56. Schwizer David                 89 Goldach                       7.10,2   (428)  
13          37. Schwizer Margrith              62 Goldach                      33.27,8  (1327)  
06           9. Schwizer Olivia+Christoph      91 Goldach                       4.13,0   (622)  
23          50. Schwyter Fredi                 52 Lachen SZ                    42.50,8  (2333)  
23          37. Seiler Marcel                  56 Oberwil Nürensdf             38.39,1  (2339)  
11          11. Seliner Christian              82 Schänis                      13.51,6  (1106)  
17          19. Seliner Leo                    65 Schänis                      20.16,3  (1727)  
17          11. Seliner Pius, Schänis          66 TV Schänis                   19.30,8  (1757)  
16           2. Senn Simeon                    77 Jona                         17.40,4  (1611)  
01          39. Sennhauser Jasmin, Gommiswald  92 Jugendriege Gommiswald        5.20,9   (125)  
24          17. Senteler Walter                50 Gossau SG                    44.02,1  (2415)  
02          29. Sieber Daniel                  91 Mosnang                       4.31,6   (242)  
02          19. Simeon Arno                    91 Jona                          4.11,1   (263)  
09          19. Simmen Peter                   84 Pfäffikon SZ                  6.50,4   (911)  
04          11. Simon Matthias, Steinen        87 TSV Steinen                   5.49,8   (429)  
04          48. Singer Lukas                   89 Trübbach                      6.51,8   (455)  
05          31. Singer Rahel+Helen             93 Trübbach                      5.10,9   (564)  
08          19. Singer Sarah                   86 Trübbach                      8.26,1   (816)  
16          25. Slivar Zoran                   72 Rapperswil SG                24.02,8  (1612)  
17          36. Somm Hans-Peter                68 Frauenfeld                   22.33,2  (1761)  
20          27. Sommerhalder Brigitte+Roland   81 Dürnten                      32.10,0  (2018)  
01           2. Späni Daniela, Rothenthurm     90 TV Ibach                      3.58,3   (143)  
18          57. Spiess Konrad                  59 Niederurnen                  34.27,1  (1829)  
01          40. Spiess Sabrina                 90 Niederurnen                   5.22,3   (134)  
03          16. Spörri Jasmin                  88 Oberurnen                     6.37,3   (320)  
22          53. Stäheli Christoph              62 Frauenfeld                   41.06,1  (2226)  
17          59. Stähli Adelbert                62 Siebnen                      28.16,5  (1728)  
17          27. Stähli Christian               66 Rapperswil                   21.43,6  (1741)  
22          35. Stählin Marcel                 70 Gundetswil                   36.45,9  (2279)  
03          13. Staiger Jasmin, Reichenburg    89 Läuferriege Reichenburg       6.30,5   (321)  
04          16. Stark Marius, Balterswil       88 TV Balterswil                 5.55,9   (461)  
18          47. Steiger Alfred                 57 Wetzikon ZH                  25.55,1  (1857)  
11          19. Steiner Pascal                 81 Jona                         16.10,1  (1120)  
19           9. Stilz Wolfgang, Tübach         42 LG Goldach                   22.58,7  (1926)  
22          45. Strauss Alexander              66 Kilchberg ZH                 39.42,8  (2227)  
15          13. Strauss Irma                   43 Zürich                       29.26,9  (1513)  
19          21. Strauss Max                    46 Zürich                       26.53,4  (1917)  
17          41. Strebel Roland                 64 Pfäffikon SZ                 22.58,1  (1729)  
14          14. Strebel Trees, Künten          53 LR-Wohlen                    26.36,2  (1429)  
04          42. Stucki Adrian, Altendorf       87 LG Galgenen                   6.46,0   (439)  
04          12. Stucki Armin                   87 St. Gallenkappel              5.51,7   (430)  
23          18. Stucki Beat                    57 St. Gallenkappel             35.58,5  (2318)  
02          18. Stucki Cornel                  91 St. Gallenkappel              4.08,7   (243)  
01          21. Stucki Geraldine               92 St. Gallenkappel              4.39,9   (126)  
04          31. Stucki Lukas                   89 Altendorf                     6.28,2   (442)  
05          33. Stucki Mathias+Edith           94 St. Gallenkappel              5.13,4   (543)  
12           4. Stump Karin, Busslingen        76 SSC Langnau                  21.30,8  (1230)  
18          30. Sturm Engelbert, Wilen b. Woll 52 KTV Freienbach               23.05,9  (1843)  
05          28. Sturm Manuel+Engelbert, Wilen  93 KTV Freienbach                5.06,0   (574)  
22          21. Stutz Marco                    64 Gibswil-Ried                 34.21,5  (2266)  
01          29. Süess Fabienne                 92 Schönenberg TG                4.58,9   (135)  
05          15. Süess Fabienne+Stefan          92 Schönenberg TG                4.39,0   (550)  
04          19. Süess Michael                  ?? Schönenberg TG                6.03,1   (438)  
18           7. Süess Stefan, Schönenberg TG   58 LATV Uzwil                   20.00,6  (1860)  
08          17. Süess Stephanie                86 Schönenberg TG                7.50,6   (812)  
13          15. Susewind Yvonne                68 Jona                         25.28,4  (1328)  
16           7. Suter Ueli, Pfäffikon          77 TV Pfäffikon-Freienbach      20.08,8  (1634)  
02          15. Sutter Andreas, Kaltbrunn      90 Jugendriege Gommiswald        4.05,5   (244)  
20          12. Sutter Barbara+Hager Armin, Ka 86 Flying Penguins              28.29,4  (2029)  
08          18. Sutter Claudia                 86 Eschenbach SG                 8.24,1   (811)  
04           4. Sutter Daniel, Lengwil-Oberhof 87 LC Bottighofen                5.31,0   (456)  
02          33. Sutter Daniel, Gommiswald      92 Jugendriege Gommiswald        4.33,6   (245)  
14           1. Sutter Elisabeth               56 Lengwil-Oberhofen            21.23,9  (1415)  
01           8. Sutter Fabienne, Steinen       91 TSV Steinen                   4.17,2   (127)  
04          57. Sutter Martin, Gommiswald      89 Jugendriege Gommiswald        7.17,0   (431)  
01          16. Sutter Mirjam, Gommiswald      91 Jugendriege Gommiswald        4.29,8   (128)  

Total 142



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.