13. Rapperswiler Schlosslauf - "H"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
------------------------------------------------------------------------------------------------
16          26. Haag Simon                     78 Jona                         24.38,2  (1605)  
13          16. Haas Cordula                   67 Zürich                       25.37,7  (1342)  
16          21. Haas Ralph                     78 Jona                         23.43,0  (1616)  
19          19. Hächler René                   40 Zürich                       26.48,0  (1930)  
21           9. Hafen Andreas, Oberglatt ZH    72 TV Oberglatt                 32.42,5  (2110)  
25          14. Hafner Jörg                    ?? Hasle LU                     28.34,0    (22)  
17          13. Hager Armin                    70 Kaltbrunn                    19.43,8  (1714)  
19          14. Hager Pius                     45 Jona                         23.47,4  (1908)  
17          58. Halter Bruno                   69 Wil                          27.52,1  (1715)  
23          44. Händle Heinz, Hinteregg        59 FC Egg                       40.38,6  (2353)  
15          17. Harty Paula                    49 Gommiswald                   35.54,2  (1509)  
22          19. Hasenböhler Patrick, Zürich    66 LACTV                        34.14,2  (2265)  
05          67. Haslach Julia+Barbara          94 Uetikon am See                6.40,4   (516)  
05          30. Haudenschild Seline+Helen      92 Jona                          5.08,2   (517)  
12           8. Hautmann Andrea                79 Uznach                       24.17,6  (1223)  
22           5. Hegner Lukas, Siebnen          67 LG Galgenen                  30.39,9  (2232)  
20           7. Hegner Monika+David, Galgenen  80 LG Galgenen                  26.10,9  (2025)  
22           1. Hegner Norbert, Galgenen       65 LG Galgenen                  29.16,5  (2231)  
02          31. Heinzer Daniel                 92 Seewen SZ                     4.32,5   (251)  
04          39. Heinzer Marcel, Seewen SZ      89 Läuferriege TV Ibach          6.38,2   (406)  
03           7. Heinzer Marianne, Seewen SZ    88 Läuferriege TV Ibach          6.11,0   (302)  
18          11. Heinzer Peter, Seewen SZ       59 Läuferriege TV Ibach         20.30,5  (1839)  
02          50. Heinzmann Andreas              92 Goldach                       4.54,4   (210)  
13          26. Heinzmann Cornelia             65 Goldach                      28.23,4  (1310)  
02          60. Heinzmann Mathias              93 Goldach                       5.39,4   (211)  
18          51. Heinzmann Rolf                 59 Goldach                      26.36,7  (1806)  
02          55. Heinzmann Thomas               90 Goldach                       5.13,6   (212)  
22          65. Helbling Anthony               68 Altendorf                    47.08,6  (2252)  
17          35. Helbling Daniel                63 Jona                         22.30,1  (1716)  
04          23. Helbling Fabian, Gommiswald    89 Jugendriege Gommiswald        6.10,9   (407)  
20          23. Helbling Katrin+Ochsner Rolf   77 Jona                         31.43,3  (2035)  
15           5. Helbling Klara                 49 Jona                         25.37,4  (1510)  
17          22. Helbling Martin                65 Jona                         20.51,3  (1717)  
05          14. Helbling Nando+Monika          93 Jona                          4.37,8   (518)  
23          56. Henghuber Heinz                60 Zürich                       45.38,2  (2309)  
25           9. Heuberger Bruno                71 Henau                        28.11,8     (8)  
04          38. Heussi Benno, Schwyz           89 Läuferriege TV Ibach          6.36,0   (408)  
01          38. Hinder Corina, Gommiswald      92 Jugendriege Gommiswald        5.16,3   (108)  
11          15. Hinder Roman                   83 Jona                         15.10,3  (1102)  
18           6. Hirschi Werner                 52 Waldkirch                    19.54,5  (1807)  
05          58. Hitz Florian+Suzanne           94 Samstagern                    6.18,1   (519)  
18          53. Hofer Rolf                     54 Uster                        27.19,8  (1859)  
02          53. Hofstetter Kevin               91 Ernetschwil                   5.09,3   (213)  
04          44. Hofstetter Sascha              89 Ernetschwil                   6.48,7   (409)  
22          55. Hofstetter Thomas              65 Jona                         41.48,0  (2233)  
19          25. Holenstein Hermann             25 Goldach                      27.27,2  (1909)  
05          75. Holenstein Jana+Bruno          93 Ermenswil                     7.05,4   (569)  
07           6. Holenstein Nicolas             86 Eglisau                       8.26,0   (709)  
02          24. Hollenstein David, Mosnang     92 LR Mosnang                    4.22,9   (254)  
06          21. Holzer Anina+Stephan, Bubendor 91 Crazy Runners Team            4.47,6   (632)  
21           3. Holzer Stephan                 72 Hölstein                     29.53,5  (2104)  
01          32. Holzgang Livia, Steinen        93 TSV Steinen                   5.00,8   (109)  
01          24. Holzgang Milena, Steinen       91 TSV Steinen                   4.45,5   (110)  
22           9. Hossli Harry, Bülach           63 Impuls Bülach                31.42,7  (2247)  
17          32. Hotz Marcel                    64 Jona                         22.12,8  (1734)  
18          22. Hren Damir, Schmerikon         60 March Grynau                 21.34,1  (1846)  
03          15. Huber Anja                     87 Thalwil                       6.33,4   (303)  
18          16. Huber Erwin                    59 Krinau                       21.15,9  (1842)  
21           4. Huber Felix, Rufi              75 SC Schänis                   30.57,1  (2118)  
18          23. Huber Fredy                    60 Gommiswald                   21.44,0  (1808)  
01          46. Huber Jasmin                   93 Krinau                        6.39,5   (148)  
09          10. Huber Marc                     84 Hettlingen                    6.12,9   (926)  
11          10. Huber Markus                   82 Thalwil                      13.16,5  (1103)  
08          14. Huber Patrizia                 84 Thalwil                       7.39,5   (806)  
17          64. Huber Peter                    61 Lenzburg                     31.11,2  (1718)  
19          29. Hug Paul                       36 Stäfa                        31.27,5  (1925)  
23          48. Hug Peter                      59 Hombrechtikon                41.15,6  (2328)  
02          54. Hugo Colin                     93 Oberrieden                    5.11,8   (214)  
02          20. Hugo Karel                     90 Oberrieden                    4.11,6   (215)  
13          21. Hugo Sanmarie                  63 Oberrieden                   27.21,1  (1311)  
17           5. Hunkeler Roland                69 Port                         18.40,8  (1759)  
19           8. Hunkeler Toni                  36 Lachen                       22.39,2  (1932)  
12          21. Hunkeler Ursina                78 Obernau                      29.46,6  (1213)  
04           8. Hüppin André, Wangen SZ        88 STV Wangen                    5.39,4   (449)  
16          16. Hüppin Remo, Wangen SZ         80 Festina                      21.57,7  (1627)  
05          60. Hürlimann Manuela+Karl         92 Jona                          6.27,9   (520)  
23          40. Hürlimann Rolf, Schindellegi   60 Jogger-Träff-Pfäffikon       40.02,8  (2347)  
24           5. Hüsler Jost                    50 Schübelbach                  34.04,4  (2404)  
16           4. Hutter Daniel, Oberegg         75 STV Oberegg                  18.18,0  (1621)  

Total 79



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.