13. Rapperswiler Schlosslauf - "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  
------------------------------------------------------------------------------------------------
23          32. Bäbler Werner                  52 Netstal                      37.57,7  (2340)  
23          31. Bächli Othmar                  51 Würenlingen                  37.54,8  (2303)  
02          45. Bachmann Tobias                92 Eschenbach SG                 4.51,0   (201)  
04           5. Bächtiger Mario                88 Eschenbach SG                 5.33,7   (401)  
02          10. Bächtiger Patrick              90 Eschenbach SG                 3.58,7   (202)  
05           5. Bächtiger Tanja+Roman          92 Eschenbach SG                 4.21,4   (502)  
18          21. Bamert Otto                    55 Altendorf                    21.32,0  (1856)  
20          28. Bamert Roger+Keller Monika     73 Rüti ZH                      32.11,1  (2002)  
18           2. Bänziger Peter                 59 Rehetobel                    18.51,6  (1802)  
23          33. Barbier Pierre                 60 Rüti ZH                      38.27,2  (2362)  
09          22. Bardea Cornelius               86 Rüti ZH                       7.31,8   (901)  
05          63. Bardea Johanna+Bardea Urs      92 Rüti ZH                       6.35,1   (557)  
04          21. Bareth Marc                    89 Grüningen                     6.04,9   (459)  
06           1. Bareth Robin+Hanspeter         91 Grüningen                     3.51,9   (628)  
23          23. Bärlocher Lukas, Zürich        59 Laufclub UBS AG              36.46,3  (2344)  
05          16. Baumann Adriann+Urs            92 Samstagern                    4.39,8   (503)  
12          24. Baumann Andrea                 75 Mönchaltorf                  30.57,9  (1201)  
13           7. Baumann Esther                 68 Samstagern                   23.48,6  (1303)  
23          17. Baumann Peter                  54 Wolfhausen                   35.51,4  (2304)  
16          10. Baumann Rainer                 71 Zürich                       20.47,3  (1635)  
22          42. Baumeler Alberto               65 Stäfa                        38.49,9  (2272)  
07           4. Baumgartner Brigitte           57 Nesslau                       7.43,2   (711)  
22          10. Baumgartner Markus             68 St. Gallen                   32.01,7  (2201)  
03          17. Bechtiger Nadja, Mühlrüti      87 LR Mosnang                    6.42,2   (339)  
07           2. Beckmann Rainer                44 Gachnang                      7.00,1   (701)  
15           9. Bedford Raili                  37 Einsiedeln                   28.00,6  (1502)  
23           4. Beeler Karl                    59 Rothenthurm                  31.14,5  (2327)  
25          10. Benz Thomas                    80 Näfels                       28.16,4     (3)  
12          18. Berchtold Pamela               73 Zürich                       29.35,1  (1202)  
19           2. Berger Samuel                  43 Pfäffikon ZH                 20.36,1  (1901)  
15           4. Berger Ursula                  49 Pfäffikon ZH                 25.29,3  (1503)  
20          24. Bernasconi Patrizia+Porta Robe 72 Viganello                    31.49,7  (2003)  
17          39. Berner Urs                     69 Baar                         22.46,5  (1739)  
17          29. Bernhard Markus                62 FL-Eschen                    21.55,1  (1747)  
17          52. Bernhard Stefan, Bubikon       70 TV Bubikon                   25.56,8  (1737)  
02          23. Betschart Ivo, Steinen         91 TSV Steinen                   4.21,4   (203)  
05          48. Bidoli Linda+Silvio            94 Jona                          5.40,1   (504)  
06           3. Birchler Barbara+Leo           91 Einsiedeln                    3.58,6   (602)  
05          39. Birchler Nico+Niederöst Josef  92 Jona                          5.23,8   (505)  
23          39. Bischofberger Edi, Eschen      56 TV-Schaan                    39.39,8  (2361)  
12           1. Bischofberger Sandra           71 Hombrechtikon                19.56,6  (1203)  
22          23. Bisig Kurt, Wagen              62 SC Diemberg                  34.31,5  (2278)  
17          24. Bislin Ernst                   66 Gams                         20.55,7  (1764)  
23          34. Blaller Roger                  54 Dietlikon                    38.31,3  (2360)  
12          20. Blankenhorn Andrea             80 Lachen SZ                    29.46,3  (1204)  
18          39. Blaser Hanspeter               60 Herisau                      24.40,0  (1849)  
17          15. Blaser Roger                   68 Lachen SZ                    19.47,2  (1703)  
24          29. Bleesz Ernst                   31 Wolfhausen                   50.33,3  (2401)  
19          18. Blesi Samuel                   33 Thalwil                      26.07,9  (1902)  
05          49. Blöchlinger Svenja+Heidi       93 St. Gallenkappel              5.40,9   (506)  
17          17. Blum Max                       67 Rüti                         20.05,2  (1704)  
05           1. Bochtler Nicola+Roger          92 Laupen ZH                     3.47,4   (507)  
01          10. Bochtler Seraina, Laupen ZH    90 SC Diemberg / LC Meilen       4.18,7   (147)  
16          18. Bodmer Remo, Siebnen           78 Festina                      22.26,7  (1629)  
22          61. Bolfing Bruno                  65 Eschenbach                   44.43,2  (2203)  
02          49. Bolfing Dino                   92 Eschenbach SG                 4.54,1   (204)  
16           5. Bolt Daniel                    79 Wolfhausen                   18.22,3  (1633)  
23          49. Böni Markus                    55 Winterthur                   42.44,5  (2350)  
22          47. Bonusack Rolf                  65 Uster                        39.51,6  (2204)  
01          26. Bösch Jasmin, Gommiswald       92 Jugendriege Gommiswald        4.50,0   (102)  
22          36. Brack Christof                 62 Weesen                       37.14,9  (2274)  
07           7. Bräm Ines                      79 Oberurnen                    10.10,3   (702)  
09          21. Brandenberger Timo             86 Wagen                         7.18,1   (902)  
12          11. Breitegger Sheila              80 Lachen SZ                    25.09,9  (1205)  
08          16. Bricker Anita, Steinen         86 TSV Steinen                   7.43,2   (802)  
17          18. Brög Karl                      64 Münchwilen TG                20.06,6  (1765)  
16          23. Brönnimann Andreas             73 Dübendorf                    23.54,8  (1625)  
19          23. Brönnimann Rolf                41 Schwerzenbach                27.22,5  (1927)  
14          13. Brönnimann Ursula              55 Uznach                       26.35,0  (1403)  
21          18. Brotzer David, Wilen b. Woller 77 LLG Lachen                   36.34,4  (2125)  
23          54. Brucherseifer Martin, Neuhaus  59 SC Diemberg                  44.49,7  (2358)  
08           6. Brugger Manuela, Schwyz        84 Läuferriege TV Ibach          6.46,3   (803)  
16          19. Bruhin Daniel, Wangen SZ       80 Festina                      22.56,9  (1628)  
02          27. Brühwiler Beat                 90 Tägerschen                    4.27,6   (266)  
09          16. Brühwiler Bruno                86 Tägerschen                    6.36,2   (903)  
19          22. Brunner Albert                 43 Jona                         27.06,2  (1903)  
22          43. Brunner Daniel                 68 Uster                        39.14,4  (2205)  
15           8. Brunner Lia                    47 Jona                         26.52,1  (1504)  
20          10. Brunschwiler Steffi+Senn Simeo 80 Jona                         27.34,3  (2004)  
23          57. Brütsch Gerold                 54 Uster                        46.48,9  (2305)  
25          17. Bucher Robert, Windisch        68 LR Berkomünster              29.33,2    (28)  
08          13. Bühler Christina               84 St. Gallen                    7.30,1   (804)  
14           6. Bühler Sonja                   58 Egg b. Zürich                24.31,5  (1418)  
24          15. Bühlmann Hans                  43 Bonstetten                   42.10,0  (2402)  
19           3. Bührer Paul, Stäfa             42 LC Meilen                    21.01,4  (1935)  
15          11. Bundi Rosita                   45 Zürich                       28.47,6  (1505)  
24          26. Burch Johann                   50 Oberhofen Thun'see           46.26,5  (2422)  
16          24. Burkhart Thomas                74 Jona                         24.01,2  (1620)  
22          49. Buser Franz                    63 Bolligen                     40.08,4  (2206)  
19          31. Büsser Hans-Peter              41 Goldach                      32.47,9  (1904)  
16          29. Büsser Roland                  72 Schmerikon                   26.25,6  (1619)  
12          19. Buth Anja                      72 Rorschacherberg              29.38,4  (1206)  

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.