(91) Concours Interclub mixte

67ème course Morat-Fribourg - (91) Concours Interclub mixte

rang  équipe                                           total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. CABV Martigny                                5:57.34,6
        Schweickhardt Stéphane, Crettenand Dominique, Costa César, Marclay Blaise, Volery Georges
        Michellod François, Delaloye Vincent, Vouillamoz Jean-Mary
   2. US Capriaschese                              5:59.28,7
        Pongelli Ivan, Frigeri Marzio, Stampanoni Jonathan, Maffi Massimo, Pongelli Giorgio
        Moghini Fabrizio, Garate Luis, Stampanoni Sergio
   3. Crazy Runner Team                            6:03.16,4
        Tesfaye Eticha, Füri Heinz, Holzer Stephan, Collas Nicolas, Appius Aeneas, Keigel Hansruedi
        Herzig Kurt, Wenger Willi
   4. Footing-club Lausanne                        6:09.07,4
        Asib Mustapha, Krayenbuhl Jérôme, Lavenex Patrick, Gillieron Christophe, Perez Raoul
        Rottigni Robert, Richoz Benoit, Trezzini Ricco, Geiser Guy
   5. CA Belfaux 1                                 6:15.32,4
        Berset Nicolas, Golliard Christophe, Burren Dominic, Berset Jean-Pierre, Stotzer Sylvain
        Boucher Gilles, Berset Xavier, Thomet Martin
   6. CA Farvagny 1                                6:48.56,1
        Glannaz Olivier, Terreaux Bernard, Chappuis Michel, Uldry Georges, Piccand Cédric, Moullet Roland
   7. CA Marly 1                                   6:50.33,1
        Kreienbühl Christian, Guillet Laurent, Richard Bertrand, Scala André, Berset Yvan, Vaucher Josef
        Aeby Pierre
   8. TV Bösingen 1                                6:54.08,0
        Geissbühler Alex, Schmutz Markus, Decorvet Herbert, Bruelhart Arnold, Wuest Hugo, Cometta Reto
        Jungo Peter, Herren Hermann
   9. LAT Sense                                    6:54.40,9
        Lehmann Josef, Stritt Karl, Köstinger Guido, Aebischer Theo, Jenny Peter, Zurkinden Andreas
        Sturny Andy
  10. CA Belfaux 2                                 6:55.15,7
        Chanton Philippe, Palmer Jason, Baechler Cédric, Joye Jean-Claude, Nuoffer Julien
        Hirschi Hans-Peter, Voillat Francois
  11. CNN TRI Nyon 1                               6:57.50,0
        Bonga Jan, Fayet Claude, Muller Daniel, Pache Alain, Fayet Alexandre, Meichtry Yvan, Canton Jose
  12. UGS 1                                        7:13.02,7
        Le Grand Roy Philippe, Rouiller Philippe, Bianchi Gilbert, Merlo Lisa, Rosa David Graciosa
        Chavaillaz Georges, Mugnaio Pino, Santangelo Francesco
  13. Foulée glandoise 1                           7:31.03,2
        Carton Said, Herzig Steve, Wolf Roland, Mathys Markus, Rattenni Angelo, Chavanne Philippe
        Cottier François, Haefeli Urs, Tirefort Jean-Pierre
  14. FSG Bulle 2                                  7:37.08,5
        Vienne Laurence, Robadey Jacques, Liard Gilles, Eggimann Ruedi, Gachet Louis, Robadey Félix
  15. CA Marly 2                                   7:48.06,7
        Folly Olivier, Dousse Georges, Aeby Patrik, Zimmermann Leo, Jeanbourquin Gervais, Clément Guy
        Tinguely Moritz, Schacher Guido
  16. IHC / SBM Group                              7:54.58,7
        Printz Jay, Schere Entony, Joye Bernard, Chobaz Julien, Miles Mark, O'Nion Geoffrey
        Crausaz Pierre-André
  17. TV Bösingen 2                                8:03.50,2
        Tschannen Rolf, Schmutz Pascal, Pauchard Bruno, Jost Paul, Cueni Peter, Poffet Robert
        Aebischer Fredi, Poffet Roland, Pavan Mario
  18. Hôpital cantonal 1                           8:10.22,9
        Spreng Michel, Nicolet Jacqueline, Fleury Nicolas, Spreng Elisabeth, Savoy Jacques, Segovia Carlos
        Rodondi Pierre-Yves
  19. CNN TRI Nyon 2                               8:14.40,9
        Pellarin François, Bleiker Carmen, Brönnimann Frédéric, Blondel Odile, Baeriswyl Judith
        Winkler Mireille
  20. CA Farvagny 2                                8:20.58,1
        Savary Etienne, Ropraz Gérald, Balmer Bernard, Kolly Daniel, Knopf Jean-Claude, Macheret Bernard
        Knopf Christophe, Chofflon Olivier
  21. CAS Fribourg I                               8:40.45,7
        Mooser Alexandre, Ducret Romain, Fischli Fridolin, Bussey Michel, Schmutz Jean-Frédéric
        Pillonel René, Schweizer Alain
  22. CAS Moléson II                               8:59.41,4
        Hoenig Reto, Bussey Denis, Gumy Stéphane, Mettraux Jean-Luc, Alt Fabien, Castella Bernard
        Schorderet Philippe
  23. Hôpital cantonal 2                           9:12.55,0
        Petite Xavier, Tiquet Bernard, Rouiller-Kolly Béatrice, Martinez Jose A. Manuel, Repond Fédéric
        Van Lierde Marie-Jeanne, Puerro Judith, Lefebvre Annie
  24. Foulée glandoise 2                           9:17.26,4
        Morel Christian, Blot Maria, Studerus Erwin, Sinner Nicole, Wieser Evelyne, Mathys Margrit
        Lanaspa Abel
  25. Hôpital cantonal 3                           9:47.38,3
        Remy Giuseppina, Gaillard Gérard, Dévaud Alain, Werro Carmen, Baumann Pierre, Angéloz Carmen
        Cougil Edith, Cuony Michèle

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.