(31) Team Herren/Mixed

44. Brienzerseelauf - (31) Team Herren/Mixed

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Roli's Velo u. Sport Bönigen                 2:05.59,3
         1001 Brunner Beat                   Hilterfingen              9           47.58,0   37.       37.
         1001 N Weiler Simon                 Ringgenberg BE            9           39.03,0    6.        6.
         1001 R Kernen Bernhard              Gümligen                  9           38.58,3    4.        4.
   2. Läuferverein Basel                           2:09.26,5
         1009 Fischer Alois                  Zunzgen                   9           48.20,0   41.       41.
         1009 Zumstein Walter                Frenkendorf               9           40.05,0    8.        8.
         1009 Imhof Beat                     Allschwil                 9           41.01,5   15.       15.
   3. TV Frutigen                                  2:11.36,4
         1062 Jenzer Stefan                  Frutigen                  9           47.24,0   35.       35.
         1062 Mürner Thomas                  Scharnachtal              9           43.11,0   20.       20.
         1062 Zurbrügg Rolf                  Aeschiried                9           41.01,4   14.       14.
   4. Dura Runners                                 2:11.54,1
         1056 Häni Fritz                     Rumisberg                 9           44.57,0   25.       25.
         1056 Brüllmann Pascal               Rumisberg                 9           45.54,0   28.       28.
         1056 Heim Maria                     Kappel SO                 9           41.03,1   16.       16.
   5. Laufträff Spiez 2                            2:13.15,2
         1051 R Hofstetter Heinz             Hasle-Rüegsau             9           50.57,0   58.       58.
         1051 Bieri Walter                   Leissigen                 9           42.38,0   18.       18.
         1051 Bühler René                    Leissigen                 9           39.40,2    7.        7.
   6. Schnüfeli                                    2:14.11,9
          802 Bachmann Urs                   Schwarzenegg              9           38.46,9    3.        3.
         1072 Fahrni Stefan                  Heimenschwand             9           58.25,0   97.       97.
         1072 Fahrni Kornel                  Heimenschwand             9           37.00,0    1.        1.
   7. Baurs Express                                2:14.35,5
         1068 Roth Jörg                      Bern                      9           48.46,0   44.       44.
         1068 Künzi Simon                    Erlenbach i. S.           9           44.41,0   24.       24.
         1068 Ogi Mathias                    Fraubrunnen               9           41.08,5   17.       17.
   8. Team SRS                                     2:15.47,4
         1069 Hänni Urs                      Thun                      9           55.07,0   83.       83.
         1069 N von Rotz Markus              Alpnach Dorf              9           42.45,0   19.       19.
         1069 Haldimann Stefan               Oberdiessbach             9           37.55,4    2.        2.
   9. LSV Uetendorf                                2:17.33,1
         1005 Schranz Fred                   Thun                      9           52.10,0   68.       68.
         1005 Aebersold Kurt                 Thun                      9           45.03,0   26.       26.
         1005 Steuri Ueli                    Steffisburg               9           40.20,1    9.        9.
  10. Willy's Trainingsbuebe                       2:17.47,2
         1004 Rothen Hansruedi               Bolligen                  9           52.34,0   69.       69.
         1004 Kunz Robert                    Bolligen                  9           44.27,0   23.       23.
         1004 Kunz Richard                   Bolligen                  9           40.46,2   12.       12.
  11. Bösingen 2                                   2:19.18,6
         1036 Bertschy Thomas                Bösingen                  9           55.17,0   85.       85.
         1036 Herren Hermann                 Laupen BE                 9           43.15,0   22.       22.
         1036 Schmutz Markus                 Ried b. Kerzers           9           40.46,6   13.       13.
  12. SIAT UNO                                     2:21.09,0
         1071 Weisskopf Stefan               Interlaken                9           55.13,0   84.       84.
         1071 Gilgen Thomas                  Matten b. Interl          9           40.33,0   10.       10.
         1071 Balli Bruno                    Matten b. Interl          9           45.23,0   27.       27.
  13. WSG-Thun Oberland                            2:25.16,3
         1014 Brunner Rudolf                 Thun                      9           53.56,0   78.       78.
         1014 Wyttenbach Markus              Homberg b. Thun           9           40.40,0   11.       11.
         1014 Bohren Marlies                 Reichenbach i. K.         9           50.40,3   56.       56.
  14. Big Brother's                                2:25.59,9
         1020 Gäumann Ruedi                  Frauenkappelen            9         1:00.52,0  109.      109.
         1020 Gäumann Walter                 Riedbach                  9           46.05,0   30.       30.
         1020 Plüss Michael                  Bern                      9           39.02,9    5.        5.
  15. LV 95 Burgdorf                               2:30.06,3
         1053 Krebs Ruedi                    Worb                      9           52.40,0   71.       71.
         1053 Balsiger Hans                  Ittigen                   9           46.25,0   32.       32.
         1053 Binggeli Karl                  Schwarzenburg             9           51.01,3   60.       60.
  16. Cabbages and Botatos                         2:31.12,1
         1021 N Trachsel Heinz               Gümmenen                  9           54.17,0   80.       80.
         1021 Jenni Hans                     Frauenkappelen            9           48.54,0   45.       45.
         1021 Infanti Silvano                Frauenkappelen            9           48.01,1   39.       39.
  17. All Blacks Grufties                          2:34.10,4
         1012 Dubach Peter                   Fahrni b. Thun            9           57.44,0   94.       94.
         1012 Leutert Roger                  Uttigen                   9           53.12,0   73.       73.
         1012 Linder Alfred                  Oberdiessbach             9           43.14,4   21.       21.
  18. Gummihälse                                   2:34.33,8
         1022 Hediger Peter                  Rizenbach                 9           58.08,0   95.       95.
         1022 Hausammann Walter              Bern                      9           48.27,0   42.       42.
         1022 Jost Christoph                 Bern                      9           47.58,8   38.       38.
  19. Beretta                                      2:34.46,9
         1057 Abegglen Andreas               Brienz BE                 9           58.16,0   96.       96.
         1057 Abegglen Urs                   Interlaken                9           50.07,0   53.       53.
         1057 Wittwer Ueli                   Wimmis                    9           46.23,9   31.       31.
  20. The road runners                             2:34.59,2
         1038 Ruch Adrian                    Frutigen                  9           53.15,0   74.       74.
         1038 Imboden Michael                Burgdorf                  9           49.58,0   52.       52.
         1038 Eggler Christian               Gümligen                  9           51.46,2   66.       66.
  21. Eiger-Sport                                  2:36.56,4
         1031 Graf Markus                    Matten                    9           49.00,0   47.       47.
         1031 Bhend Eveline                  Unterseen                 9           53.54,0   76.       76.
         1031 Wyss Carmen                    Goldswil                  9           54.02,4   79.       79.
  22. Jens Sprinter's                              2:38.21,0
         1027 Weber Markus                   Jens                      9           59.44,0  104.      104.
         1027 Gnägi Erhard                   Jens                      9           50.07,0   53.       53.
         1027 Hofstetter Heidi               Jens                      9           48.30,0   43.       43.
  23. Seeclub Interlaken I                         2:38.47,3
         1032 Vogler Franz                   Unterseen                 9           53.48,0   75.       75.
         1032 Frei Thomas                    Grindelwald               9           56.40,0   91.       91.
         1032 Frei Daniel                    Matten b. Interl          9           48.19,3   40.       40.
  24. Seeclub Interlaken II                        2:38.50,0
         1033 Geissbühler Urs                Ringgenberg BE            9         1:06.21,0  130.      130.
         1033 Buri Heinrich                  Leissigen                 9           46.35,0   33.       33.
         1033 Rothacher Jürg                 Leissigen                 9           45.54,0   28.       28.
  25. Laufträff Spiez 1                            2:42.14,1
         1048 Schneider Robert               Faulensee                 9           59.49,0  105.      105.
         1048 Durand Ruedi                   Faulensee                 9           52.03,0   67.       67.
         1048 Abt Werner                     Spiez                     9           50.22,1   55.       55.
  26. Bösingen 3                                   2:42.38,2
         1037 Rappo Sabine                   Murten                    9           47.02,0   34.       34.
         1037 Wenger David                   Thörishaus                9         1:00.36,0  108.      108.
         1037 Bäriswyl Monika                Thörishaus                9           55.00,2   82.       82.
  27. TV Matten                                    2:43.32,9
         1019 Spieler Simon                  Matten b. Interl          9         1:01.48,0  113.      113.
         1019 Wullschleger André             Matten b. Interl          9           48.59,0   46.       46.
         1019 Zobrist Daniel                 Matten b. Interl          9           52.45,9   72.       72.
  28. Moossee Runners                              2:45.54,5
         1024 Raemy Markus                   Moosseedorf               9           51.31,0   64.       64.
         1024 Raemy Elsbeth                  Moosseedorf               9         1:03.09,0  117.      117.
         1024 Raemy Yves                     Moosseedorf               9           51.14,5   61.       61.
  29. Die Anaeroben                                2:47.56,3
         1055 Weinekötter Juergen            Matten b. Interlaken      9           55.41,0   87.       87.
         1055 Blatter Jürg                   Unterseen                 9           49.14,0   48.       48.
         1055 Weinekötter Denise             Matten b. Interlaken      9         1:03.01,3  116.      116.
  30. Fuchs-Mathyer-Mathyer                        2:48.54,7
         1060 Fuchs Oliver                   Brienz BE                 9         1:04.40,0  124.      124.
         1060 Mathyer Simeon                 Schwanden-Brienz          9           49.30,0   49.       49.
         1060 Mathyer Silvia                 Schwanden-Brienz          9           54.44,7   81.       81.
  31. D' Bläuschler                                2:49.07,6
         1003 Ammann Adrian                  Schwanden-Brienz          9         1:05.11,0  125.      125.
         1003 Widmer Andreas                 Brienz BE                 9           56.11,0   88.       88.
         1003 Stähli Hansjörg                Schwanden-Brienz          9           47.45,6   36.       36.
  32. die fantastischen 3                          2:49.49,5
         1042 Etter Jürg                     Interlaken                9         1:07.20,0  136.      136.
         1042 Etter Evelyne                  Interlaken                9           51.40,0   65.       65.
         1042 Arnaldi Ivan                   Unterseen                 9           50.49,5   57.       57.
  33. Karetolac                                    2:50.41,8
         1054 Schmid Reto                    Zürich                    9         1:01.07,0  110.      110.
         1054 Pfrunder Cristian              Basel                     9           53.54,0   76.       76.
         1054 Sanchez Karla                  Zürich                    9           55.40,8   86.       86.
  34. Hübeler                                      2:51.59,6
         1039 Brechbühl Robert               Oberdiessbach             9           51.17,0   62.       62.
         1039 Truttmann Hanspeter            Belp                      9           49.36,0   50.       50.
         1039 Enderlin Uwe                   Oberdiessbach             9         1:11.06,6  143.      143.
  35. Nebbiolo                                     2:52.40,0
         1013 Volpe Rocco                    Interlaken                9         1:02.43,0  115.      115.
         1013 Wenger Bruno                   Matten b. Interlaken      9           59.00,0   98.       98.
         1013 Wenger Edith                   Matten b. Interlaken      9           50.57,0   58.       58.
  36. Peterhanspeter                               2:54.28,9
         1028 Schneiter Peter                Wilderswil                9         1:05.27,0  127.      127.
         1028 Heim Hans                      Wilderswil                9           52.35,0   70.       70.
         1028 Heim Peter                     Wilderswil                9           56.26,9   89.       89.
  37. ORANGE                                       3:00.39,7
         1061 Stöckli Andreas                Münchenbuchsee            9         1:04.31,0  123.      123.
         1061 Schmid Christopher             Lausanne                  9           57.05,0   93.       93.
         1061 Gerber Lisbeth                 Bern                      9           59.03,7   99.       99.
  38. Schmid-Steiner-Mühlheim                      3:03.43,6
         1008 Schmid Fritz                   Obererlinsbach            9           59.38,0  103.      103.
         1008 Steiner Ursula                 Interlaken                9         1:03.43,0  121.      121.
         1008 Mühlheim Andi                  Interlaken                9         1:00.22,6  106.      106.
  39. Rosshodä                                     3:05.11,6
         1026 Zumbrunn Bruno                 Ringgenberg BE            9         1:09.52,0  141.      141.
         1026 Zurbuchen Simon                Ringgenberg BE            9         1:05.41,0  129.      129.
         1026 Aeberhard Marco                Ringgenberg BE            9           49.38,6   51.       51.
  40. Matten Pöschtli                              3:05.33,4
         1015 Ritschard Rudolf               Interlaken                9         1:03.20,0  118.      118.
         1015 Arnoldi Barbara                Goldswil                  9         1:01.43,0  111.      111.
         1015 Fuchs Veronika                 Matten b. Interl          9         1:00.30,4  107.      107.
  41. Bloodhoundgang                               3:06.54,6
         1058 Dietrich Marco                 Unterseen                 9         1:10.08,0  142.      142.
         1058 Grossniklaus Thomas            Interlaken                9         1:05.21,0  126.      126.
         1058 Michel Thomas                  Interlaken                9           51.25,6   63.       63.
  42. Därliger                                     3:11.59,0
         1025 Heiniger Christian             Därligen                  9         1:09.19,0  140.      140.
         1025 Steuri Sibylle                 Därligen                  9           59.07,0  100.      100.
         1025 Heiniger Ruth                  Därligen                  9         1:03.33,0  119.      119.
  43. Fahrni-Fahrni-Lörtscher                      3:12.14,0
         1050 Fahrni Lorenz                  Matten b. Interl          9         1:09.07,0  139.      139.
         1050 Fahrni Matthias                Bönigen                   9           56.45,0   92.       92.
         1050 Lörtscher André                Iseltwald                 9         1:06.22,0  131.      131.
  44. Jogging Club Bern                            3:13.36,5
         1041 N Wenger Beat                  Ostermundigen             9         1:08.25,0  137.      137.
         1041 Stauffer Christa               Meikirch                  9         1:08.43,0  138.      138.
         1041 Kläy Madelaine                 Bern                      9           56.28,5   90.       90.
  45. Hobby-Läufer Allmendingen                    3:16.40,6
         1023 Ott Julien                     Allmendingen b. BE        9         1:13.26,0  144.      144.
         1023 Linder Silvia                  Allmendingen b. BE        9         1:03.59,0  122.      122.
         1023 Ott Käthy                      Allmendingen b. BE        9           59.15,6  101.      101.
  46. Die 3 Muskeltiere                            3:28.31,1
         1002 Zuber Annegret                 Ringgenberg BE            9         1:21.16,0  149.      149.
         1002 Schlosshauer Edelgard          Schliern b. Köniz         9         1:05.28,0  128.      128.
         1002 Oertli Hans-Peter              Bern                      9         1:01.47,1  112.      112.
  47. Unäbene Fruchtiger                           3:33.39,5
         1040 Frutiger Rolf                  Sachseln                  9         1:28.07,0  151.      151.
         1040 Frutiger Christian             Ringgenberg BE            9         1:03.41,0  120.      120.
         1040 Inäbnit Martin                 Ringgenberg BE            9         1:01.51,5  114.      114.
  48. Sportclub BTL 4                              3:57.49,3
         1046 Seeberger Stephan              Lyss                      9         1:35.53,0  153.      153.
         1046 Ruch Robert                    Worb                      9         1:14.52,0  146.      146.
         1046 Kunz Peter                     Schönbühl-Urtenen         9         1:07.04,3  135.      135.
  49. Sportclub BTL 5                              3:57.49,4
         1047 Burkhalter Roland              Rubigen                   9         1:36.25,0  156.      156.
         1047 Röthlisberger Marcel           Trubschachen              9         1:14.33,0  145.      145.
         1047 Kunz Werner                    Kernenried                9         1:06.51,4  133.      133.
  50. Sportclub BTL 2                              3:57.49,4
         1044 Lüthi Markus                   Bern                      9         1:35.55,0  154.      154.
         1044 Gauthier Adrian                Meiringen                 9         1:14.54,0  147.      147.
         1044 Röthlisberger Willi            Zollbrück                 9         1:07.00,4  134.      134.
  51. Sportclub BTL 3                              3:57.49,5
         1045 Ulmann Christoph               Eschenbach SG             9         1:35.58,0  155.      155.
         1045 Streit Reto                    Langnau i. E.             9         1:15.02,0  148.      148.
         1045 Niederhauser Martin            Oberdiessbach             9         1:06.49,5  132.      132.
  52. Sportclub BTL 1                              3:57.49,7
         1043 R Lüthi Thomas                 Lyss                      9           59.29,0  102.      102.
         1043 Blaser Willy                   Ins                       9         1:25.38,5  150.      150.
         1043 Röthlisberger Andreas          Trubschachen              9         1:32.42,2  152.      152.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.