44. Brienzerseelauf - "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall         Ø/km
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12          27. Sager Adrian                   63 Brienz BE                  1:38.51,1   (721)  93/44.          4.41
12          39. Sahli Mobby                    60 Steckborn                  1:44.39,3   (668)  93/63.          4.57
11           7. Samtleben Urs                  74 Henggart                   1:26.08,0   (691)  93/18.          4.04
9           86. Sanchez Karla, Zürich          76 Karetolac                    55.40,8  (1054)  ---             1.35
3           10. Santschi Hans, Brienzwiler     56 LG Ballenberg              2:30.52,7   (284)  91/35.          4.18
1           41. Saurer Christian               75 Aeschlen ob Gunten         3:25.02,6   (178)  91/216.         5.51
3           30. Schäfer Lorenz                 59 D-Freiburg                 2:47.50,9   (239)  91/105.         4.47
17          13. Schaffner Beat                 86 Unterseen                     9.51,3   (853)  ---             3.31
4            4. Schären Edi, Thun              49 LSV Uetendorf              2:27.05,0   (179)  91/26.          4.12
2           44. Schären Thomas                 ?? Gelterfingen               2:59.47,2    (17)  91/146.         5.08
12          19. Schaubacher Lionel             59 Lupsingen                  1:31.31,4   (669)  93/32.          4.20
14          11. Schellenberg Esther            69 Rüti-Winkel                2:14.08,7   (670)  94/31.          6.21
19          18. Schenk Matthias                90 Grindelwald                   6.58,7   (854)  ---             3.29
2           10. Schlagmüller Andreas, Dietliko 65 LSV Kloten                 2:32.33,2   (279)  91/43.          4.21
7           18. Schläpfer Vreni, Bönigen       55 DTV Bönigen                3:45.03,9    (28)  92/32.          6.25
9          128. Schlosshauer Edelgard, Schlier 48 Die 3 Muskeltiere          1:05.28,0  (1002)  ---             1.52
15          18. Schlunegger Astrid             64 Unterseen                  2:06.51,0   (671)  94/26.          6.00
18           3. Schlunegger Patricia           86 Unterseen                    10.22,1   (855)  ---             3.42
6            7. Schlunegger Ursula             69 Faulensee                  3:36.29,7   (180)  92/29.          6.11
2           35. Schlup Martin                  64 Unterseen                  2:55.03,9   (241)  91/125.         5.00
9           93. Schmid Christopher, Lausanne   69 ORANGE                       57.05,0  (1061)  ---             1.37
3           28. Schmid Erich                   60 Thun                       2:46.51,1   (330)  91/100.         4.46
9          103. Schmid Fritz, Obererlinsbach   66 Schmid-Steiner-Mühlheim      59.38,0  (1008)  ---             1.42
9          110. Schmid Reto, Zürich            69 Karetolac                  1:01.07,0  (1054)  ---             1.44
17           7. Schmocker Christian            87 Goldswil                      9.33,3   (895)  ---             3.24
9           13. Schmutz Markus, Ried b. Kerzer 62 Bösingen 2                   40.46,6  (1036)  ---             1.09
4           22. Schneider Alfred, Moosseedorf  50 Joggingclub Bern           2:59.56,1    (23)  91/149.         5.08
9          105. Schneider Robert, Faulensee    61 Laufträff Spiez 1            59.49,0  (1048)  ---             1.42
1           24. Schneider Stefan               71 Uttigen                    2:46.06,5   (269)  91/97.          4.44
1           17. Schneider Stefan               79 Matten                     2:37.35,7   (183)  91/56.          4.30
2           32. Schneider Tommy                61 Basel                      2:49.08,2   (184)  91/106.         4.49
3            3. Schneiter Ernst                57 Heimberg                   2:16.51,5   (185)  91/11.          3.54
9          127. Schneiter Peter, Wilderswil    62 Peterhanspeter             1:05.27,0  (1028)  ---             1.52
10          41. Schopfer Esther, Zweilütschine 78 Rund um z'friede           1:15.13,0  (1059)  ---             2.08
12          45. Schramm Michael                62 D-Gunzesried               1:49.32,6   (672)  93/76.          5.11
9           68. Schranz Fred, Thun             59 LSV Uetendorf                52.10,0  (1005)  ---             1.29
10          21. Schranz Margrit, Weissenbach   57 ERMABE                     1:01.22,0  (1070)  ---             1.45
4           41. Schröder Manfred               46 D-Rheinfelden              3:37.44,1   (186)  91/230.         6.13
12          22. Schüpbach Jürg                 60 Unterseen                  1:34.06,9    (12)  93/36.          4.27
7           14. Schwab Monika                  66 Mühleberg                  3:22.00,2   (187)  92/25.          5.46
5            2. Schwarz Hans-Rudolf, Oberhofen 38 All Blacks Thun            2:42.34,3   (266)  91/78.          4.38
5            7. Schwotzer Reiner, D-Leipzig    39 SV Leipzig-Stahmeln        3:20.22,6   (188)  91/205.         5.43
9          153. Seeberger Stephan, Lyss        ?? Sportclub BTL 4            1:35.53,0  (1046)  ---             2.44
2           49. Seematter Thomas               61 Interlaken                 3:11.55,0    (13)  91/183.         5.29
1            2. Seiler Christoph, Bönigen      69 TVL Bern                   2:06.39,5     (3)  91/4.           3.37
3           27. Seiler Hansruedi               53 Ittigen                    2:46.05,5   (325)  91/96.          4.44
11           2. Seiler Marcel                  69 Ringgenberg BE             1:19.23,4   (673)  93/6.           3.45
19          17. Seiler Michael                 89 Bönigen                       6.56,0   (856)  ---             3.28
1           23. Seiler Patric                  75 Bern                       2:45.41,8   (306)  91/91.          4.44
6            2. Seiler Regula                  73 Bern                       2:45.00,9   (189)  92/5.           4.42
20          17. Seiler Sahra                   91 Bönigen                       8.10,3   (857)  ---             4.05
19          27. Seiler Simon                   90 Bönigen                       7.36,8   (858)  ---             3.48
3           73. Sigrist Daniel                 59 Rheinfelden                3:23.03,8   (190)  91/215.         5.48
3           80. Sladek Rudolf                  56 Gelterkinden               4:02.19,7   (191)  91/239.         6.55
11          16. Spichiger Roland, Melchnau     70 TV Melchnau                1:49.08,2   (716)  93/74.          5.10
9          113. Spieler Simon, Matten b. Inter 83 TV Matten                  1:01.48,0  (1019)  ---             1.45
12           1. Spielmann Stefan               66 Aeschi b. Spiez            1:12.24,6   (674)  93/1.           3.25
10          36. Sprecher Erika, Frutigen       54 ERMABE                     1:08.42,0  (1070)  ---             1.57
3           66. Stadelmann Billy               59 Ringgenberg BE             3:18.52,6   (192)  91/202.         5.40
20          11. Stadelmann Corinne             91 Ringgenberg BE                7.39,6   (859)  ---             3.49
19          20. Stadelmann Philipp             89 Ringgenberg BE                7.06,0   (860)  ---             3.33
4           12. Stäger Walter                  49 Matten b. Interlaken       2:44.09,3   (278)  91/83.          4.41
10          12. Stähli Agnes, Hofstetten BE    57 Ballenberg-Flitzer           56.50,0  (1006)  ---             1.37
9           36. Stähli Hansjörg, Schwanden-Bri 62 D' Bläuschler                47.45,6  (1003)  ---             1.21
6            3. Stähli Sanora                  68 Mürren                     2:58.11,9   (311)  92/9.           5.05
9          138. Stauffer Christa, Meikirch     65 Jogging Club Bern          1:08.43,0  (1041)  ---             1.57
3           51. Steffen Peter, Burgdorf        57 Lauf-Team Emmental         3:02.16,8   (193)  91/156.         5.12
4           37. Steiner Hans                   47 Interlaken                 3:16.12,9    (14)  91/192.         5.36
14           5. Steiner Judith                 77 Unterseen                  1:48.18,0   (675)  94/11.          5.07
3           54. Steiner Kurt, Münchenbuchsee   53 SLVS                       3:03.48,8   (258)  91/162.         5.15
3           42. Steiner Markus                 60 Ringgenberg BE             2:57.07,7   (194)  91/135.         5.03
3           16. Steiner Ueli                   53 Frutigen                   2:37.00,1   (195)  91/53.          4.29
9          121. Steiner Ursula, Interlaken     45 Schmid-Steiner-Mühlheim    1:03.43,0  (1008)  ---             1.49
9          100. Steuri Sibylle, Därligen       84 Därliger                     59.07,0  (1025)  ---             1.41
9            9. Steuri Ueli, Steffisburg       53 LSV Uetendorf                40.20,1  (1005)  ---             1.09
4           16. Steuri Walter                  45 Grindelwald                2:47.11,7   (196)  91/102.         4.46
9          123. Stöckli Andreas, Münchenbuchse 65 ORANGE                     1:04.31,0  (1061)  ---             1.50
12          16. Stojic Oleg                    56 Interlaken                 1:29.46,7   (710)  93/27.          4.15
15           8. Stoller Marietta               64 Kandergrund                1:52.04,3   (676)  94/14.          5.18
4            1. Storchenegger Martin, Leissige 47 Laufteam Bicher            2:11.46,5     (5)  91/9.           3.45
8            3. Strahm Ruth                    49 Frauenkappelen             2:58.29,1   (197)  92/10.          5.05
13           7. Streit Daniel, Thun            49 All Blacks Thun            1:39.35,9   (746)  93/48.          4.43
3           79. Streit René                    55 Heimberg                   3:52.19,6   (198)  91/237.         6.38
9          148. Streit Reto, Langnau i. E.     ?? Sportclub BTL 3            1:15.02,0  (1045)  ---             2.08
10          28. Streun Sonja, Spiez            63 Spiezer Loufträff-Ladies   1:05.23,0  (1010)  ---             1.52
3           56. Stuber Heinz                   55 Spiez                      3:07.37,8   (199)  91/171.         5.21
3           74. Studer Hans                    52 Niederried Interl          3:26.15,4   (200)  91/220.         5.53
12          35. Studer Hanspeter               63 Wilderswil                 1:42.38,9   (747)  93/57.          4.51
10          37. Studer Manuela, Ringgenberg BE 74 Speedy Snails              1:08.51,0  (1049)  ---             1.58
20           8. Studerus Lara                  90 Thun                          7.30,1   (899)  ---             3.45

Total 90



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.