11. Triathlon Henniez de Nyon - "G"

                                                                                                         ¦ Credit Suisse
Kategorie  Rang nom/lieu                       an team/lieu                       Zeit Stnr     ¦ Punkte ¦      Total  Rang  Anz  ¦      natation!          chg!         vélo!          chg!       course!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
30           1. Gacond Sébastien               78 La Chaux-de-Fonds          1:02.58,6  (1044)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    7.49    1.!   1.23   29.!  32.48   21.!   0.40    2.!  20.16    5.!
30          16. Gagliardi Rocco                69 F-Eybens                   1:07.51,1  (1045)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.07   83.!   1.29   43.!  31.38    9.!   0.50   22.!  20.44    9.!
31          77. Gaille Christian               63 Nyon                       1:32.14,4  (1526)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   16.15   75.!   2.24   62.!  44.02   80.!   1.15   34.!  28.17   60.!
32          10. Galloni Jean                   50 F-Valleiry                 1:21.57,4  (1231)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.34    3.!   2.16   10.!  38.24   12.!   1.38   16.!  27.04   11.!
20          14. Galusero Sofia, Lumino         77 Tri Team Ticino            2:38.31,3   (517)  2/29.     ¦    797 ¦      2'510   14.  (3)  ¦   35.10   22.!   1.19   11.!1:09.52   11.!   1.22   22.!  50.46   12.!
10         125. Gambardella Giuseppe           70 Eysins                     2:41.24,2    (63)  1/211.    ¦    701 ¦        701  258.  (1)  ¦   28.33   88.!   1.47  127.!1:14.16  141.!   1.10  106.!  55.36  122.!
30         165. Gambaro Giovani                65 F-Gaillard                 1:36.18,3  (1046)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   16.06  162.!   2.58  158.!  46.11  167.!   1.26  131.!  29.35  159.!
30         111. Garbic Fred                    72 F-Gap                      1:20.11,6  (1141)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   14.52  148.!   1.54   94.!  36.44  100.!   1.20  120.!  25.19   98.!
14          27. Garbil Nicolas                 79 F-Bonne                    2:45.37,4   (409)  1/228.    ¦    683 ¦        683   51.  (1)  ¦   31.25   27.!   1.40   28.!1:11.49   27.!   1.11   27.!  59.31   27.!
10          59. Gardavaud Yves, F-Les Rousses  69 Grouse Triathlon Versoul   2:17.53,9    (65)  1/86.     ¦    820 ¦        820  154.  (1)  ¦   31.31  114.!   1.18   65.!1:02.22   61.!   0.56   70.!  41.45   32.!
10          28. Gartenmann Philipp, Zürich     70 Triathlon Club Zürich      2:07.28,0   (210)  1/36.     ¦    888 ¦        888  124.  (1)  ¦   23.11   21.!   1.24   82.!1:00.19   26.!   0.58   77.!  41.33   29.!
30          64. Gastaldo Laurent               73 Ecublens VD                1:14.49,2  (1047)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   11.33   36.!   1.30   46.!  33.52   39.!   1.01   60.!  26.50  129.!
51          22. Gaudin Grégoire                72 Genève                     1:19.36,4  (1829)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   15.47   15.!   2.56   25.!  34.15   16.!   1.45   34.!  24.50   22.!
30         126. Gaume Alain                    70 Boudry                     1:22.00,3  (1142)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.49  103.!   2.13  120.!  37.30  113.!   1.46  155.!  26.41  126.!
30         153. Gay Patrick                    70 Morges                     1:28.06,1  (1048)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   14.18  130.!   2.29  136.!  42.52  158.!   1.14   94.!  27.11  133.!
30          21. Gaydou Fabrice                 76 F-Douvaine                 1:09.29,5  (1049)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   10.21   13.!   1.43   71.!  32.46   19.!   1.19  113.!  23.18   52.!
51           7. Geiser Thomas, Blonay          64 Tri Club Vevey-Riviera     1:08.31,7  (1822)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!  30.56    3.!   1.05   17.!  21.41   11.!
20           9. Gellert Fatima, Ipsach         66 Triathlon Club Zofingen    2:29.03,2   (563)  2/16.     ¦    847 ¦      3'611    5.  (4)  ¦   29.13   15.!   1.05    6.!1:08.47   10.!   0.57    7.!  48.59    9.!
56           7. Gemmet Fanny+Mare Jennifer+Gem ?? Les vroums                 1:33.36,1  (2013)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   20.17   10.!   1.00    7.!  40.44    7.!   0.54    9.!  30.39    9.!
11          53. Genolet Francis, Reverolle     64 Tri Team Palmieri-Sports   2:42.42,4   (411)  1/217.    ¦    695 ¦        695  111.  (1)  ¦   36.52   55.!   1.34   32.!1:08.25   39.!   1.44   66.!  54.05   53.!
10          29. Gerber Jan, Kallnach           77 TDK Bern                   2:07.44,5    (66)  1/38.     ¦    886 ¦      3'686   16.  (4)  ¦   22.18   13.!   0.50   16.!  59.58   22.!   0.43   18.!  43.54   52.!
54           3. Gerber Marcelle                47 Gingins                    1:33.10,0  (1732)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   15.36    3.!   2.39    4.!  43.22    3.!   1.05    1.!  30.25    3.!
10          37. Gerber Matthias, Uetendorf     77 LSV Uetendorf              2:10.28,0   (212)  1/48.     ¦    867 ¦      2'664   44.  (3)  ¦   25.41   48.!   1.20   69.!  59.35   19.!   0.55   65.!  42.56   39.!
55          45. Gerspacher Raymond+Brütsch Kur ?? Les Vignes 1291            1:25.54,1  (2014)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   18.13   29.!   1.06   43.!  40.16   44.!   0.49   42.!  25.28   38.!
30          58. Geydet Fabrice                 70 F-Thonon les Bains         1:13.45,1  (1143)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   11.05   24.!   1.47   78.!  35.33   85.!   0.59   57.!  24.19   74.!
56           1. Gilliard Nathalie+Mury Catheri 72 Graine de Champion         1:19.01,4  (2015)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.55    1.!   1.03    8.!  39.09    2.!   0.44    1.!  25.09    1.!
56           3. Gilliard Sandrine+Hoffmann Val 66 Cream Team 2               1:23.40,3  (2016)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   14.55    3.!   0.55    2.!  40.41    6.!   0.44    2.!  26.24    3.!
11          43. Gilliéron Phlippe              56 Anières                    2:38.54,9   (394)  1/200.    ¦    712 ¦        712   99.  (1)  ¦   37.24   56.!   2.03   56.!1:08.21   37.!   0.58   17.!  50.06   37.!
56           2. Girardet Caroline+Burgdorfer S 70 Cool Mamy                  1:21.25,6  (2019)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!  40.26    5.!   0.51    7.!  26.44    5.!
44           1. Girardet Céline, F-Valdahon    79 Racing Club France         1:10.40,5  (1647)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    9.22    1.!   1.14    1.!  35.48    1.!   0.49    2.!  23.26    2.!
14           5. Girardet David, Yverdon-les-Ba 79 TRI Nyon CNN               2:05.26,6   (406)  1/26.     ¦    902 ¦        902   32.  (1)  ¦   24.06    6.!   0.51    5.!  59.55   10.!   0.56   17.!  39.36    4.!
55          22. Girardet Olivier+Burgdorfer An 66 Les Preparés Equipe        1:16.53,9  (2018)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   16.01   20.!   0.48   11.!  33.45   19.!   0.45   29.!  25.34   41.!
57          30. Girod Guy+Girod Evelina+Girod  65 Dorig Ellimaf              1:33.14,9  (2020)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!  44.42   32.!   0.48   18.!  31.30   31.!
10         ---  Giroud Thierry                 66 Collombey                 aufgegeben    (67)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   30.14  107.!   1.41  116.!1:13.36  138.!   ----  ----!   ----  ----!
10         ---  Gmür Stefan, Grenchen          76 Sporteria GT-Smith Dealer aufgegeben   (164)  ¦    --- ¦      2'701   40.  (3)  ¦   25.18   41.!   0.53   20.!1:01.03   42.!   0.45   25.!   ----  ----!
10         131. Godel Daniel                   65 Eysins                     2:44.45,1    (68)  1/224.    ¦    687 ¦      1'397  102.  (2)  ¦   37.38  143.!   1.35  107.!1:10.37  133.!   1.07   99.!  53.47  115.!
11         ---  Goedkoop René, Bogis-Bossey    56 CNN Tri Nyon              aufgegeben   (334)  ¦    --- ¦      3'172    9.  (4)  ¦   31.05   31.!   1.16   14.!1:08.09   36.!   1.01   24.!   ----  ----!
43           1. Gogniat Fernande               43 Crissier                   1:29.51,8  (1598)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   15.24    1.!   1.55    1.!  42.17    1.!   1.07    1.!  29.07    1.!
10          56. Golfetto Christophe            66 Vufflens-la-Ville          2:17.00,9    (69)  1/81.     ¦    826 ¦        826  148.  (1)  ¦   26.39   60.!   1.07   42.!1:01.55   55.!   0.54   60.!  46.24   66.!
51           6. Golliard Christophe, Villars-s 71 Tri Team Fribourg          1:07.34,4  (1824)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.17    7.!   1.05    3.!  33.02    8.!   0.51    2.!  19.16    1.!
30          48. Gonod Stéphane                 68 Vernier                    1:12.47,2  (1194)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.47   67.!   1.53   92.!  35.06   71.!   1.09   79.!  21.50   20.!
55          31. Gonzalez Carlos+De Rougemont A 72 Iguanas 3                  1:20.06,8  (2094)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!  37.16   35.!   0.52   47.!  24.56   35.!
56           4. Gordon Isla+Gavillet Alexandra 68 The Northern Lights        1:28.08,2  (2103)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   18.27    5.!   1.00    6.!  40.04    3.!   0.48    4.!  27.47    7.!
31          16. Gosparini Paolo                60 Choëx                      1:15.10,9  (1477)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.27   38.!   1.45   34.!  36.14   32.!   1.19   41.!  22.24    8.!
34          19. Graf Mathias                   84 Crassier                   1:24.48,6  (1528)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.48   17.!   1.44   10.!  39.52   19.!   1.47   20.!  27.36   19.!
55          26. Graf Pascal+Marti Patrice+Pasc 77 Team Moublon               1:18.24,4  (2101)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!  35.20   29.!   0.37    5.!  26.31   46.!
32          13. Graf Rémond, Crassier          52 Omnisport Swiss            1:24.42,8  (1144)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.56    7.!   1.56    6.!  39.51   17.!   1.39   17.!  27.18   13.!
30          13. Grardiean Stéphane             70 Avully                     1:06.49,5  (1051)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦    ----  ----!   ----  ----!   ----  ----!   ----  ----!   ----  ----!
51          31. Greiner Helmut                 59 Meyrin                     1:31.12,0  (1794)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   18.21   23.!   3.16   26.!  39.52   32.!   1.12   20.!  28.29   31.!
11          56. Gremaud Jacques                60 Romanel-s-Lausanne         2:43.38,8   (335)  1/220.    ¦    691 ¦        691  116.  (1)  ¦   37.39   60.!   1.40   39.!1:10.46   51.!   1.16   41.!  52.16   46.!
10          91. Grigoli Marco, Locarno         68 Tri Team Ticino            2:28.10,1    (70)  1/146.    ¦    764 ¦      3'165   29.  (4)  ¦   30.27  109.!   1.43  121.!1:05.15   93.!   1.27  128.!  49.16   94.!
14          20. Grimaitre Steve, Bernex        81 Triathlon Club de Genève   2:20.44,5   (336)  1/103.    ¦    804 ¦        804   45.  (1)  ¦   24.16    8.!   1.18   22.!1:05.26   23.!   0.54   14.!  48.49   21.!
55          50. Grimm Alain+Leipzig Didier+Bol 44 Fastok                     1:32.06,5  (2059)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   22.23   42.!   0.53   23.!  42.54   51.!   0.43   24.!  25.12   37.!
56          12. Grimm Elisabeth+Jeannerat Laet 47 La Partouze                1:44.01,3  (2060)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   19.26    8.!   1.08   10.!  53.31   12.!   0.49    6.!  29.06    8.!
31           4. Grivel Philippe                64 Borex                      1:06.06,9  (1478)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   10.52    8.!   1.04    1.!  31.21    1.!   0.45    5.!  22.03    5.!
30          81. Grunberg Sebastien             76 La Tour-de-Peilz           1:16.41,4  (1207)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.31   99.!   1.49   86.!  34.23   57.!   0.52   29.!  26.04  117.!
55          15. Guerin Manel+Farouze Olivier+L 70 Marsupilami                1:14.44,9  (2106)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   20.11   35.!   0.38    2.!  32.48   12.!   0.48   39.!  20.17    6.!
55          54. Guida Fabio+Vessaz Marc-David+ 73 Suisse II Curling          1:42.04,4  (2061)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   25.39   46.!   0.59   33.!  47.57   53.!   0.53   49.!  26.35   48.!
32           5. Guignard Jean-Claude           52 Nyon                       1:16.02,6  (1052)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.57    8.!   1.46    3.!  34.47    5.!   1.27   13.!  24.03    5.!
32           4. Guignard Philippe              51 Aubonne                    1:15.19,2  (1145)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.57    4.!   2.12    9.!  34.42    4.!   1.23   12.!  24.03    6.!
12           4. Guillaume Marc, Hauterive      53 Tri Team Vignoble          2:25.14,1    (71)  1/124.    ¦    779 ¦      1'614   13.  (2)  ¦   30.08    7.!   1.22    4.!1:04.11    4.!   1.04    5.!  48.28    6.!
30          35. Guillemin Pascal               67 Apples                     1:10.43,4  (1053)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   11.14   31.!   1.31   48.!  33.28   31.!   1.08   77.!  23.20   54.!
33           7. Guillon André                  32 F-Ferney Voltaire          1:28.35,6  (1054)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   14.13    5.!   1.54    3.!  39.02    7.!   1.27   10.!  31.57   13.!
10           6. Guinchard Jean-Christophe, Gla 67 COVA Nyon                  1:58.42,4     (7)  1/6.      ¦    953 ¦        953  106.  (1)  ¦   20.37    6.!   0.40    2.!  56.59    5.!   0.40   13.!  39.44   18.!
44           7. Guisolan Emilie                81 Genthod                    1:25.47,1  (1645)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.33    7.!   2.52    9.!  42.14    8.!   1.02    4.!  27.04    5.!
57          13. Guisolan Stéphanie+Guisolan Yv ?? Les Guizouilles            1:19.16,6  (2077)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   15.57   13.!   0.54   15.!   ----  ----!   ----  ----!  27.45   20.!
30          60. Gumy Laurent                   67 Lully VD                   1:13.48,4  (1282)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.03   81.!   1.29   44.!  35.18   77.!   1.00   58.!  22.56   40.!
24           9. Günsberg Claudia, Meilen       80 LC Meilen Tri Team         2:32.38,9   (518)  2/23.     ¦    827 ¦      2'539    4.  (3)  ¦   23.56    3.!   1.07    3.!1:11.23    7.!   1.02   10.!  55.08   10.!
10          85. Guyen Emmanuel                 67 F-Fillinges                2:26.16,6   (219)  1/131.    ¦    773 ¦        773  198.  (1)  ¦   31.51  117.!   1.39  112.!1:02.20   59.!   1.09  103.!  49.15   93.!
40          32. Guyot Laure                    73 Neuchâtel                  1:33.03,3  (1635)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   13.18   15.!   2.42   29.!  42.37   30.!   1.03    7.!  33.22   35.!
30         113. Guyot Richard, F-Besancon      66 Besancon Tri               1:20.26,9  (1167)  ¦    --- ¦       ----   ---   --  ¦   12.46   65.!   1.33   51.!  37.36  115.!   0.53   34.!  27.38  139.!



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.