3. IRON BIKE RACE EINSIEDELN 1999 - "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall          km/h
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
80/HF1     208. Kaderli Stefan                 74 Walterswil BE              6:38.49,4  (2182)  80 HOv/907.    12,035
118/HFE     15. Kalberer Martin                75 Züberwangen                7:46.17,6   (199)  118 HOv/117.   15,183
118/HO1     31. Kälin Alois                    54 Einsiedeln                 8:35.54,8   (178)  118 HOv/201.   13,723
80/HF2     314. Kälin Andreas                  68 Weinfelden                 5:48.58,8  (1544)  80 HOv/677.    13,754
80/HF1     185. Kälin Beat                     74 Einsiedeln                 5:56.04,2  (2097)  80 HOv/728.    13,480
80/HF1      27. Kälin Beni                     80 Egg SZ                     4:21.43,2  (1207)  80 HOv/80.     18,340
80/HF3      74. Kälin Berni                    53 Einsiedeln                 5:33.44,2  (2120)  80 HOv/569.    14,382
80/HJF      26. Kälin Bruno                    81 Einsiedeln                 5:16.10,1  (2121)  80 HOv/439.    15,181
80/HJF      44. Kälin Dani                     84 Einsiedeln                 6:34.14,8  (2238)  80 HOv/893.    12,175
80/HF1     194. Kälin Edi                      77 Einsiedeln                 6:09.34,3  (2239)  80 HOv/795.    12,988
80/HF2      56. Kälin Edwin                    61 Gross                      4:37.58,0  (1246)  80 HOv/153.    17,268
80/HF3     160. Kälin Emil                     50 Gross                      6:48.41,2  (1640)  80 HOv/939.    11,744
80/HF2      73. Kälin Erich                    69 Einsiedeln                 4:45.20,4  (1210)  80 HOv/188.    16,822
80/HF2     177. Kälin Hermann                  68 Bennau                     5:10.00,7  (1632)  80 HOv/378.    15,483
80/HF1     174. Kälin Manuel                   80 Einsiedeln                 5:48.28,1  (2099)  80 HOv/674.    13,774
80/HJF      30. Kälin Marcel                   84 Egg SZ                     5:32.01,4  (2046)  80 HOv/559.    14,456
80/HF2     260. Kälin Mario                    66 Euthal                     5:31.31,0  (1356)  80 HOv/554.    14,478
118/HFM     82. Kälin Markus                   64 Goldau                     8:19.01,7   (541)  118 HOv/162.   14,187
80/HF2     465. Kälin Markus                   61 Einsiedeln                 7:02.43,3  (1472)  80 HOv/970.    11,354
80/HF2     271. Kälin Martin                   69 Willerzell                 5:34.38,7  (1567)  80 HOv/578.    14,343
80/HJL      11. Kälin Martin                   82 Einsiedeln                 4:54.10,9  (1012)  80 HOv/253.    16,316
80/HF2      29. Kälin Meinrad, Einsiedeln      65 Kälin Willerzell           4:25.44,2  (1193)  80 HOv/96.     18,062
80/HF4      55. Kälin Meinrad                  48 Einsiedeln                 7:25.56,8  (1710)  80 HOv/1004.   10,763
80/HF2     107. Kälin Meiri                    67 Willerzell                 4:53.26,0  (1370)  80 HOv/250.    16,358
80/HF1     124. Kälin Patrik                   71 Horw                       5:22.38,9  (1742)  80 HOv/485.    14,876
80/HF2     101. Kälin Paul, Gross              62 Glüehnis Iron Bike Team    4:50.29,7  (1712)  80 HOv/233.    16,523
80/HF2     331. Kälin Peter                    66 Einsiedeln                 5:54.11,6  (2149)  80 HOv/714.    13,551
80/HF1     178. Kälin Philipp                  72 Einsiedeln                 5:50.13,1  (1622)  80 HOv/688.    13,705
80/HF3     114. Kälin René                     54 Frauenfeld                 6:00.01,6  (2068)  80 HOv/743.    13,332
80/HF1      35. Kälin Reto                     73 Willerzell                 4:27.51,0  (1198)  80 HOv/108.    17,920
80/HF1      41. Kälin Roland                   75 Einsiedeln                 4:32.59,0  (1139)  80 HOv/132.    17,583
80/HF2     234. Kälin Roland                   67 Gross                      5:22.08,1  (1231)  80 HOv/482.    14,900
80/HF3     147. Kälin Sepp                     54 Einsiedeln                 6:34.13,2  (2240)  80 HOv/892.    12,175
80/HF1     197. Kälin Severin                  71 Euthal                     6:13.48,5  (2459)  80 HOv/812.    12,840
80/HF2     265. Kälin Stefan, Tägerig          69 Bike Team Hellingen        5:33.57,0  (1387)  80 HOv/572.    14,373
80/HF3     168. Kälin Stefan                   56 Trachslau                  7:04.14,0  (2460)  80 HOv/974.    11,314
80/HF3      36. Kälin Toni                     58 Gross                      5:03.52,7  (1321)  80 HOv/331.    15,795
80/HF1     146. Kälin Ueli                     71 Willerzell                 5:30.38,5  (1414)  80 HOv/549.    14,517
80/HF2     174. Kälin Urs                      69 Euthal                     5:09.40,2  (1417)  80 HOv/374.    15,500
80/HF2     297. Kälin Wädi                     61 Trachslau                  5:42.59,6  (2135)  80 HOv/643.    13,994
80/HF2     136. Kälin Walter                   63 Unteriberg                 5:01.22,7  (1206)  80 HOv/314.    15,926
80/HF2     160. Kälin Werni, Gross             60 Glüenis Iron Bike Team     5:07.12,8  (1323)  80 HOv/351.    15,624
80/HF3      12. Kälin Willy                    51 Einsiedeln                 4:31.04,8  (1181)  80 HOv/123.    17,706
80/HF3      69. Kamer Josef                    54 Schwyz                     5:29.13,8  (2461)  80 HOv/539.    14,579
80/HF2      66. Kamer Werner                   63 Gossau ZH                  4:43.07,8  (1862)  80 HOv/176.    16,953
80/HF2     294. Käppeli Jürg, Merenschwand     69 Moto Fuchs                 5:39.33,8  (1318)  80 HOv/623.    14,135
118/HFM     43. Käppeli Markus                 60 Merenschwand               7:34.56,0   (179)  118 HOv/93.    15,562
80/HF2     466. Käser Guido                    63 Zürich                     7:03.34,2  (2463)  80 HOv/971.    11,332
80/HF2     236. Käslin Beat                    67 Hochdorf                   5:23.36,0  (2098)  80 HOv/492.    14,833
80/HF3      81. Käslin Gerold                  58 Beckenried                 5:38.30,3  (2464)  80 HOv/614.    14,179
80/HF3     163. Kasser Hanspeter               57 Dielsdorf                  6:57.15,1  (2465)  80 HOv/961.    11,503
80/HF2     423. Keiser Markus                  65 Rothenburg                 6:30.28,8  (2663)  80 HOv/885.    12,292
80/HF2     211. Keller Christian               67 Widen                      5:15.54,8  (1391)  80 HOv/435.    15,194
80/HF2     476. Keller Daniel                  61 Adliswil                   7:17.54,1  (1732)  80 HOv/993.    10,961
118/HFM    111. Keller Erwin                   63 Steinerberg                8:55.09,3   (249)  118 HOv/219.   13,229
80/HF2     157. Keller Harry                   60 Wetzikon ZH                5:06.19,1  (1339)  80 HOv/348.    15,669
80/HF4       3. Keller Ivan                    47 Heiden                     4:22.44,5  (1486)  80 HOv/83.     18,268
80/U23       1. Keller Pius, Ebnat-Kappel      78 RMC Bätschwil              3:43.51,9  (1040)  80 HOv/2.      21,441
80/HF1       6. Keller Thomas                  78 Steg im Tösstal            4:03.07,3  (2646)  80 HOv/26.     19,743
118/HO1      3. Keller Willi, Steg im Tösstal  54 Tröhler Sport              6:35.45,5   (105)  118 HOv/29.    17,889
118/HFM     44. Kernen Markus                  62 Reutigen                   7:38.11,0   (297)  118 HOv/98.    15,452
118/HO1      5. Kesseli Fredi                  56 Schwyz                     7:07.45,7   (112)  118 HOv/59.    16,551
80/HF1      33. Kessler Marco                  76 Siebnen                    4:26.44,7  (2467)  80 HOv/102.    17,994
80/DF3       2. Kessler Maria                  55 Wallbach                   5:22.57,3  (2038)  80 DOv/25.     14,862
118/HO1     22. Kielhauser Mario               58 Gossau ZH                  8:20.23,9   (600)  118 HOv/171.   14,148
80/HF1      76. Kiser Markus                   71 Niederweningen             4:56.26,8  (1510)  80 HOv/269.    16,191
118/HFM     23. Kläy Marcel                    63 Thalheim AG                7:09.20,8   (128)  118 HOv/61.    16,490
80/HF1      90. Klomp Gregor                   72 Zürich                     5:03.25,1  (1279)  80 HOv/328.    15,819
80/HF2     464. Kloter Ambros                  60 Lengnau AG                 7:01.10,2  (2047)  80 HOv/968.    11,396
80/HF4      58. Kloter Willi, Zürich           46 Transa Bike Team           7:49.50,0  (2692)  80 HOv/1017.   10,216
80/HF2      34. Kluser Christian               62 Parpan                     4:28.01,2  (1527)  80 HOv/110.    17,909
80/HF1     162. Kluser Daniel                  72 Bazenheid                  5:39.43,9  (2468)  80 HOv/624.    14,128
80/HF2      72. Knecht Markus                  67 Russikon                   4:45.02,5  (2469)  80 HOv/186.    16,839
80/HF4      54. Kneubühler Armin               47 Arbon                      7:22.30,1  (1662)  80 HOv/1000.   10,847
80/DF1      35. Kneubühler Nicole, Steinach    74 Cyclegang                  7:22.32,2  (1692)  80 DOv/82.     10,846
80/HF2     209. Knoll Christian                64 Volketswil                 5:15.43,9  (2470)  80 HOv/432.    15,202
80/HF3      88. Knöpfel Rolf                   53 Wettingen                  5:42.05,3  (1735)  80 HOv/639.    14,031
80/DF1      11. Knüsel Judith                  71 Kriens                     5:30.17,3  (2048)  80 DOv/27.     14,532
80/HF1     111. Knüsel Thomas                  73 Inwil                      5:16.01,2  (2122)  80 HOv/437.    15,188
80/HF3      33. Kobler Daniel                  55 Thal                       5:00.52,7  (2100)  80 HOv/306.    15,953
118/HO1     15. Koch Beat                      59 Dottikon                   7:47.53,8   (236)  118 HOv/119.   15,131
80/HF1      63. Koch Peter                     72 Kriens                     4:49.44,4  (1111)  80 HOv/222.    16,566
80/DF1       4. Koch Sarah                     75 Davos Platz                4:59.09,9  (2647)  80 DOv/7.      16,044
118/HFM    103. Kocheise Wolfgang              67 D-Horb                     8:35.50,3   (502)  118 HOv/200.   13,725
80/HF1     156. Kocher Andy                    71 Frieswil                   5:35.33,8  (1302)  80 HOv/591.    14,304
118/HFM     34. Kofmehl Dani                   67 Greppen                    7:21.58,0   (129)  118 HOv/79.    16,019
80/HF3      77. Kohlen Mani                    55 Grabs                      5:36.49,8  (2023)  80 HOv/601.    14,250
80/HF2       8. Koller Silvio, Davos Platz     64 K2 Inauen                  4:07.45,4  (1762)  80 HOv/33.     19,373
118/HFM    101. Kollmann Urs                   68 Wattwil                    8:32.59,2   (665)  118 HOv/196.   13,801
80/HF3      40. König Ernst                    57 Wila                       5:07.47,4  (2241)  80 HOv/358.    15,595
80/HF2     184. Koos Konyn                     61 NL-De Ryp TV               5:11.27,5  (1377)  80 HOv/390.    15,411
80/HF2     110. Köppel Christian               68 St. Gallen                 4:55.08,8  (1368)  80 HOv/257.    16,263
118/HFM     99. Köppel Rolf                    67 Niederweningen             8:31.47,4   (580)  118 HOv/194.   13,833
80/HF2     337. Kraaz Martin                   66 Benken SG                  5:57.37,3   (666)  80 HOv/732.    13,422
80/U23      11. Krähenbühl Samuel              77 Burgdorf                   4:01.33,0  (1035)  80 HOv/20.     19,871
80/DF1      38. Kramer Esther                  75 Buchs SG                   7:27.24,6  (2136)  80 DOv/86.     10,728
80/HF2     298. Krause Roland                  62 Untervaz                   5:43.08,6  (1863)  80 HOv/644.    13,988
118/HFE     55. Kretz Andre                    73 Walchwil                  10:27.30,6   (667)  118 HOv/274.   11,282
80/HF2     329. Kropf Beat                     67 Wädenswil                  5:53.36,8  (2472)  80 HOv/710.    13,574
80/HF1      39. Krummenacher Erich             74 Rothenthurm                4:30.46,0  (1713)  80 HOv/122.    17,727
118/HFE     19. Krummenacher René              72 Küssnacht am Rigi          7:58.22,4   (529)  118 HOv/132.   14,800
80/HF3      42. Krummenacher Thomas            57 Paspels                    5:10.01,7  (2473)  80 HOv/379.    15,482
80/DF2      17. Kryenbühl Jrene                69 Unteriberg                 6:13.38,3  (2070)  80 DOv/46.     12,846
80/HF3      92. Kübler Peter                   57 Davos Dorf                 5:46.41,6  (2049)  80 HOv/664.    13,845
80/U23       3. Kugler Andreas, Arbon          79 GT-Smith Team              3:45.20,1  (1044)  80 HOv/4.      21,301
80/HF2      54. Kuhn Christoph                 63 Waltenschwil               4:37.25,2  (2474)  80 HOv/150.    17,302
80/HF4      39. Kuhn Hanspeter                 47 Gattikon                   6:23.32,6  (2475)  80 HOv/856.    12,514
80/HF2     121. Kuhn Jörg                      69 Waltenschwil               4:59.08,3  (1441)  80 HOv/286.    16,046
80/HF1      19. Kühne Boris, Jona              80 X-Dream, Rapperswil        4:16.34,4  (1145)  80 HOv/61.     18,708
80/HF4      35. Kümin Urs                      49 Bäretswil                  6:07.52,4  (1548)  80 HOv/784.    13,047
80/U23       6. Kündig Thomas, Gersau          80 Bluemis Bike Shop          3:51.03,8  (1005)  80 HOv/7.      20,773
80/HF2     296. Kuriger Beni                   66 Einsiedeln                 5:41.23,5  (1392)  80 HOv/637.    14,060
80/HJF      41. Kuriger Marco                  84 Einsiedeln                 6:12.34,0  (2478)  80 HOv/806.    12,883
80/HF3      24. Kuriger Martin                 51 Einsiedeln                 4:51.29,7  (2123)  80 HOv/240.    16,466
80/HF2     456. Kurt Peter                     60 Richterswil                6:52.28,0  (1646)  80 HOv/951.    11,637
80/DF1       2. Kuster Andrea                  73 Davos Platz                4:49.05,8  (1571)  80 DOv/4.      16,603
80/HF1      17. Kuster Erich, St. Gallen       75 DBR/Alther St. Gallen      4:14.38,6  (1774)  80 HOv/55.     18,849



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.