3. IRON BIKE RACE EINSIEDELN 1999 - "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                       Jg Team/Ortschaft                  Zeit    Stnr  Overall          km/h
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
118/DF       4. Gadient Claudia                71 Niederurnen                8:51.03,1   (652)  118 DOv/8.     13,332
80/HF2     383. Gadient Paul                   64 Chur                       6:13.42,7  (2117)  80 HOv/810.    12,844
80/HF2     281. Gaeng Markus                   65 D-Albbruck                 5:35.57,4  (2406)  80 HOv/595.    14,287
118/HFM    118. Gahr Gerry                     65 Niederlenz                 9:09.59,2   (723)  118 HOv/239.   12,873
80/HF1      88. Gahr Mike                      78 Buchs AG                   5:01.53,9   (724)  80 HOv/319.    15,899
80/HF3     129. Gallati Hans                   59 Buochs                     6:13.55,7  (2407)  80 HOv/814.    12,836
80/HJL       7. Gamma Claudio                  83 Uetikon am See             4:41.15,2  (1009)  80 HOv/172.    17,066
118/HO1     48. Gantenbein Hanspeter           54 Zizers                     9:35.50,0   (517)  118 HOv/264.   12,295
80/HF2     232. Ganter Ralph                   64 Urdorf                     5:21.12,2  (1449)  80 HOv/476.    14,943
80/HF2     452. Garne Tashi, Netstal           69 Kirsch+Egli AG             6:50.07,3  (1740)  80 HOv/945.    11,703
80/HF1      70. Gartmann David                 80 Safien Platz               4:53.04,4  (2064)  80 HOv/248.    16,378
118/HFE     28. Gartmann Johann                70 Wangs                      8:20.06,0   (215)  118 HOv/168.   14,157
80/HJF       3. Gartmann Michi                 81 Jenaz                      4:13.24,7  (1493)  80 HOv/49.     18,941
80/HF2     377. Gasparoli Michel               61 Richterswil                6:11.06,3  (1588)  80 HOv/801.    12,934
80/HF2     354. Gasser Patrick                 69 Zürich                     6:03.42,1  (1509)  80 HOv/764.    13,197
80/HF2      10. Gasser Walter                  62 Feusisberg                 4:11.10,6  (1153)  80 HOv/39.     19,110
80/DE        1. Gassmann Daniela, Galgenen     64 Wheeler                    4:14.21,6  (1007)  80 DOv/1.      18,870
118/HFM     54. Gaussmann Andreas              62 Zürich                     7:41.40,9   (208)  118 HOv/111.   15,335
80/HF2     163. Gebert Christof                67 Bubikon                    5:07.35,6  (1424)  80 HOv/355.    15,605
80/HF1      95. Gees Ralf                      70 Uerikon                    5:07.48,3  (1858)  80 HOv/359.    15,594
80/HJF      25. Gehri Adrian, Seedorf BE       81 Thomet Radsport            5:13.31,3  (1443)  80 HOv/420.    15,309
80/DF2       7. Gehrig Theres, Seon            60 Velo+Bike Team Seetal      5:37.42,2  (1304)  80 DOv/29.     14,213
80/HF1       3. Gehring Lukas, Wiezikon b.Sirn 79 Fit-Bike-Team Wil          4:01.04,1  (1135)  80 HOv/18.     19,911
80/HF1     102. Geissmann Thomas               74 Wohlen AG                  5:12.56,8  (2384)  80 HOv/411.    15,338
80/HF2     267. Gennaro Rino                   64 Oberlunkhofen              5:34.21,1  (1336)  80 HOv/574.    14,356
80/HF1     137. Gerber Daniel                  70 Birmensdorf ZH             5:26.36,1  (2413)  80 HOv/523.    14,696
80/HF1      52. Gerig Carell                   73 Schattdorf                 4:41.59,8  (1179)  80 HOv/175.    17,021
80/HF3      97. Gerig Walter                   50 Schattdorf                 5:49.42,9  (1325)  80 HOv/682.    13,725
80/HF2       1. Gerster Christian              68 Zürich                     3:43.25,6  (2415)  80 HOv/1.      21,483
80/HF2     229. Geu Peter                      62 Galgenen                   5:20.36,1  (2145)  80 HOv/468.    14,971
80/HF2     342. Gherardi Carlo                 61 Wetzikon ZH                6:00.26,3  (1860)  80 HOv/744.    13,317
80/HF3     175. Ghilardi Remo                  50 Chur                       7:12.45,6  (2416)  80 HOv/987.    11,091
80/HF2     362. Giger Louis                    63 Merenschwand               6:06.04,6  (2175)  80 HOv/774.    13,112
118/HA       7. Giger Roger                    74 Zürich                     8:26.29,7    (39)  118 HOv/183.   13,978
118/HE      14. Girardi Simon                  76 Wangs                      6:39.24,3    (38)  118 HOv/31.    17,726
80/HF1      68. Gisler Markus                  71 Hergiswil NW               4:51.52,1  (2019)  80 HOv/243.    16,445
80/HF1      15. Glanzmann Jvo, Küssnacht am Ri 71 VC Küssnacht               4:13.28,9  (1129)  80 HOv/51.     18,936
80/HF2      58. Glaus Edwin                    65 Schänis                    4:38.23,6  (2066)  80 HOv/155.    17,241
80/HF2     459. Glaus Kurt                     63 Fehraltorf                 6:56.10,3  (2417)  80 HOv/957.    11,533
80/HF2      20. Glaus Rico                     64 Bäch SZ                    4:21.40,7  (1127)  80 HOv/78.     18,343
80/HF4      45. Glauser Andreas                48 Wynigen                    6:39.03,2  (1674)  80 HOv/908.    12,028
80/HF1     125. Glocker René                   74 Wetzikon ZH                5:23.21,9  (2220)  80 HOv/489.    14,843
80/HF2     381. Gloor Roger                    66 Igis                       6:12.59,1  (2418)  80 HOv/807.    12,869
80/HF3      35. Gmünder Sepp                   55 Zürich                     5:01.23,9  (1239)  80 HOv/315.    15,925
118/HE       6. Gmur Roman, Speicher           74 Scott-Elvia                5:43.01,6    (68)  118 HOv/6.     20,639
80/HF3      64. Goldiger Hans                  59 Lichtensteig               5:25.56,9  (1706)  80 HOv/518.    14,726
80/HF3      41. Good Hans                      57 Mels                       5:09.48,5  (2221)  80 HOv/376.    15,493
80/HF1      75. Gort Silvan                    71 Winterthur                 4:56.09,4  (1752)  80 HOv/267.    16,207
80/HF2     119. Gosswiler Thomas               68 Mastrils                   4:57.57,9  (2420)  80 HOv/284.    16,109
80/HF2     330. Götz Bruno                     62 Bauma                      5:53.49,9  (1791)  80 HOv/713.    13,565
80/DF2      28. Götz Esther                    63 Bauma                      6:41.39,7  (1792)  80 DOv/64.     11,950
80/HF3     120. Gould Robert                   50 Winterthur                 6:06.25,8  (2222)  80 HOv/777.    13,099
80/HF2      59. Grab Roland                    63 Einsiedeln                 4:39.05,1  (1306)  80 HOv/158.    17,199
80/HF3       8. Grab Walter                    57 Bennau                     4:27.35,8  (1115)  80 HOv/105.    17,937
118/HFE      3. Graf Christian, Sternenberg    72 VC Hittnau                 6:48.03,4   (131)  118 HOv/41.    17,350
118/HE       2. Graf Peter, Sternenberg        73 Scott-Elvia                5:30.44,5    (65)  118 HOv/2.     21,406
118/HFE     44. Graf Rainer                    70 D-Freudenstadt             9:05.31,1   (567)  118 HOv/233.   12,978
118/HO1     27. Gramola Eugenio, I-St. Christo 59 GS Sihea                   8:26.41,4   (732)  118 HOv/185.   13,973
80/HF2     365. Grande Bruno                   61 Richterswil                6:06.46,8  (1601)  80 HOv/779.    13,086
80/HF2     122. Graner Peter                   67 Wädenswil                  4:59.11,6  (2656)  80 HOv/287.    16,043
80/HF3      16. Grätzer Peter                  58 Willerzell                 4:40.03,3  (1251)  80 HOv/164.    17,139
80/DF1      21. Grätzer Vera                   73 Einsiedeln                 6:23.36,7  (2422)  80 DOv/53.     12,512
80/HF1      54. Grätzer Viktor                 70 Einsiedeln                 4:45.22,4  (1653)  80 HOv/189.    16,820
118/HFE     49. Grazzi Giulio, Birmensdorf ZH  76 Transa Bike Team           9:19.25,9   (737)  118 HOv/252.   12,655
80/HF1     176. Greger Raphael                 74 Winterthur                 5:49.07,3  (2423)  80 HOv/678.    13,748
80/HF1     168. Gretener Iwan                  71 Ebikon                     5:42.37,7  (1589)  80 HOv/642.    14,009
80/HF2     208. Greuter Paul                   61 Oberstammheim              5:14.40,2  (1288)  80 HOv/428.    15,254
118/HFM    109. Gribi Paul                     67 Hinterkappelen             8:43.51,8   (523)  118 HOv/210.   13,514
80/HF2     440. Grimm Manfred                  66 Rietheim                   6:41.02,9  (2036)  80 HOv/920.    11,968
80/HF1     203. Grimm Roger                    71 Einsiedeln                 6:27.29,1  (1831)  80 HOv/871.    12,387
80/HF1     170. Grob Stefan                    76 Jona                       5:45.35,5  (1832)  80 HOv/656.    13,889
80/HF2     162. Grüninger Micha                67 Mollis                     5:07.28,4  (2223)  80 HOv/353.    15,611
80/HF2     194. Grüter Pirmin                  64 Unterägeri                 5:12.32,2  (1389)  80 HOv/402.    15,358
80/HF1     166. Guandalini Stefano             71 Lumino                     5:40.58,9  (2427)  80 HOv/635.    14,077
80/HF2     414. Gubler Peter                   61 Winterthur                 6:27.36,5  (2224)  80 HOv/872.    12,383
80/HF2     263. Gubser Paul                    61 St. Gallen                 5:32.43,2  (1317)  80 HOv/561.    14,426
80/HF3      52. Gujan Georg                    56 Chur                       5:20.28,9  (1684)  80 HOv/466.    14,977
80/HJL       1. Gujan Martin, Pragg-Jenaz      82 Trek Swiss Bike Masters    3:53.11,2  (1022)  80 HOv/8.      20,584
80/DF2      30. Güntensberger Sonja            67 Herrliberg                 6:48.22,3  (2428)  80 DOv/67.     11,753
80/HF3      50. Güntensperger Peter            57 Kaltbrunn                  5:17.49,2  (1355)  80 HOv/450.    15,102
80/HF2     450. Güntensperger Werner           60 Dürnten                    6:49.00,0  (1573)  80 HOv/942.    11,735
80/HF2     299. Güntert Othmar                 63 Brugg AG                   5:43.12,6  (1768)  80 HOv/645.    13,985
80/HF2      80. Gutknecht Adrian, Arch         69 Canyon                     4:47.28,0  (1259)  80 HOv/201.    16,697
118/DF       1. Gutknecht Ariane               64 Allschwil                  8:14.54,2   (169)  118 DOv/4.     14,305
80/HF3      37. Gwerder Lorenz                 59 Unterägeri                 5:03.54,2  (1196)  80 HOv/332.    15,794
118/HO1     12. Gyr Norbert                    59 Einsiedeln                 7:37.21,3   (217)  118 HOv/97.    15,480
80/HF1     131. Gyr Patrick                    71 Gross                      5:24.53,0  (2430)  80 HOv/506.    14,774



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.