(31) 3er Staffel Herren / Mixed

43. Brienzerseelauf - (31) 3er Staffel Herren / Mixed

Rang  Team                                             Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. Roli's Velo u Sport, Bönigen                 2:06.57,4
         1033 R Kernen Bernhard              Niederwichtrach           9           38.23,4    1.        1.
         1033 N Weiler Simon                 Ringgenberg BE            9           40.39,0    3.        3.
         1033 Brunner Beat                   Hilterfingen              9           47.55,0   28.       28.
   2. LG Frauenkappelen III                        2:14.25,4
         1018 von Niederhäusern Lukas        Oberbottigen              9           41.05,4    4.        4.
         1018 Schmid Beat                    Frauenkappelen            9           42.30,0    7.        7.
         1018 N Trachsel Heinz               Gümmenen                  9           50.50,0   48.       48.
   3. Lauftreff Spiez                              2:14.44,6
         1039 Kehrli Arnold                  Oey                       9           42.09,0    6.        6.
         1039 Zeller Walter                  Spiez                     9           43.10,6   10.       10.
         1039 Ammeter Manfred                Spiez                     9           49.25,0   38.       38.
   4. Jeitziner-Spielmann-Gasser                   2:16.10,4
         1032 Spielmann Stefan               Aeschi b. Spiez           9           38.28,0    2.        2.
         1032 Gasser Robert                  Spiez                     9           48.29,4   29.       29.
         1032 Jeitziner Ursula               Bern                      9           49.13,0   34.       34.
   5. Team Hofstetter                              2:17.39,2
         1049 Bieri Walter                   Leissigen                 9           43.07,2    9.        9.
         1049 J Bühler René                  Leissigen                 9           43.27,0   11.       11.
         1049 R Hofstetter Heinz             Hasle-Rüegsau             9           51.05,0   50.       50.
   6. Schnüfeli                                    2:18.48,7
         1056 Fahrni Kornel                  Heimenschwand             9           42.07,7    5.        5.
         1056 Keller Walter                  Heimenschwand             9           47.50,0   27.       27.
         1056 Fahrni Stefan                  Heimenschwand             9           48.51,0   31.       31.
   7. Dänk-a-Glänk                                 2:19.58,3
         1037 N Urban Bruno                  Steffisburg               9           43.45,0   12.       12.
         1037 J Andrey Urs                   Bönigen                   9           44.06,3   13.       13.
         1037 R Howald Beat                  Thierachern               9           52.07,0   55.       55.
   8. Seeclub Interlaken 1                         2:22.45,5
         1013 Vogler Franz                   Unterseen                 9           42.39,5    8.        8.
         1013 Frei Daniel                    Matten b. Interl          9           49.22,0   36.       36.
         1013 Greder Stefan                  Interlaken                9           50.44,0   47.       47.
   9. LG Frauenkappelen I                          2:29.55,0
         1016 Hausammann Walter              Riedbach                  9           45.53,0   17.       17.
         1016 Jenni Hans                     Frauenkappelen            9           46.00,0   18.       18.
         1016 Gäumann Ruedi                  Frauenkappelen            9           58.02,0   91.       91.
  10. SDD                                          2:31.52,7
         1050 Manser Daniel                  CH                        9           49.12,7   33.       33.
         1050 Scherler David                 Elgg                      9           49.39,0   40.       40.
         1050 Häsler Stefan                  Bern                      9           53.01,0   63.       63.
  11. Sportartist                                  2:32.05,4
         1008 Gertsch Markus                 Bern                      9           46.03,4   19.       19.
         1008 Zbinden Christian              Interlaken                9           49.46,0   42.       42.
         1008 J Gertsch Fritz                Rubigen                   9           56.16,0   81.       81.
  12. LG Frauenkappelen II                         2:32.32,0
         1017 König Peter                    Oberbottigen              9           47.03,0   23.       23.
         1017 Jost Christoph                 Bern                      9           47.32,0   24.       24.
         1017 Gäumann Walter                 Riedbach                  9           57.57,0   89.       89.
  13. Cool Runnings                                2:33.06,1
         1025 Erb Thomas                     Zweisimmen                9           45.26,0   16.       16.
         1025 Bettler Walter                 Boltigen                  9           47.39,1   25.       25.
         1025 Bettler Michael                Thun                      9         1:00.01,0  105.      105.
  14. Ballenberg                                   2:36.05,4
         1030 Grossmann Ursula               Schwanden-Brienz          9           50.32,4   45.       45.
         1030 Ruef Rösi                      Brienz BE                 9           52.17,0   58.       58.
         1030 Ernst Arthur                   Hofstetten BE             9           53.16,0   68.       68.
  15. TV Frutigen 1                                2:37.12,5
         1055 Germann Matthias               Frutigen                  9           46.34,0   22.       22.
         1055 Allenbach Karin                Frutigen                  9           53.30,5   70.       70.
         1055 Arni Markus                    Frutigen                  9           57.08,0   84.       84.
  16. The Flying Three                             2:38.09,0
         1038 Egger Peter                    Matten b. Interl          9           45.12,0   15.       15.
         1038 Michel René                    Unterseen                 9           52.48,0   62.       62.
         1038 Stauffer Thomas                Bern                      9         1:00.09,0  107.      107.
  17. Mathyer                                      2:39.31,2
         1002 Oester Edwin                   Lungern                   9           47.41,2   26.       26.
         1002 Mathyer Silvia                 Schwanden-Brienz          9           53.04,0   64.       64.
         1002 Mathyer Simeon                 Schwanden-Brienz          9           58.46,0   97.       97.
  18. TV Matten 1                                  2:39.57,7
         1022 Boss Mathias                   Matten b. Interl          9           49.22,0   36.       36.
         1022 Fahner Beat                    Matten b. Interl          9           50.52,7   49.       49.
         1022 R Lauener Bruno                Matten b. Interl          9           59.43,0  103.      103.
  19. Stalder-Bischoff-Streun                      2:42.43,0
         1007 Stalder Jürg                   Zweisimmen                9           48.35,0   30.       30.
         1007 Bischof Andreas                Zweisimmen                9           49.40,0   41.       41.
         1007 Streun Markus                  St. Stephan               9         1:04.28,0  124.      124.
  20. Kildubru, Spiez                              2:43.42,6
         1041 Brunner Marlyse                Spiez                     9           51.26,6   51.       51.
         1041 Kilchör Oswald                 Frutigen                  9           52.12,0   56.       56.
         1041 Durand Ruedi                   Faulensee                 9         1:00.04,0  106.      106.
  21. Pändler                                      2:44.01,0
         1045 Ammann Bruno                   Interlaken                9           46.11,0   20.       20.
         1045 Michel Fränzi                  Matten b. Interl          9           58.01,0   90.       90.
         1045 Michel Martin                  Matten b. Interl          9           59.49,0  104.      104.
  22. TV Wilderswil/Matten                         2:44.15,7
         1044 Balli Bruno                    Matten b. Interl          9           44.13,7   14.       14.
         1044 Glanzmann Eugen                Wilderswil                9           58.45,0   96.       96.
         1044 Glanzmann Alain                Wilderswil                9         1:01.17,0  113.      113.
  23. Plouschläufer                                2:44.59,7
         1019 Leicht Christof                Lauterbrunnen             9           49.26,7   39.       39.
         1019 Gilgen Jürg                    Bönigen                   9           57.11,0   85.       85.
         1019 Brunner Andreas                Bönigen                   9           58.22,0   95.       95.
  24. ALL BLACKS THUN                              2:46.30,2
         1012 Leutert Roger                  Uttigen                   9           52.34,0   59.       59.
         1012 Lauener Hans                   Thun                      9           52.45,2   60.       60.
         1012 Riedener Roland                Thun                      9         1:01.11,0  112.      112.
  25. All Blacks Oldies                            2:46.57,5
         1026 Ruch Willi                     Ostermundigen             9           49.47,5   43.       43.
         1026 Walther Hans                   Thun                      9           53.06,0   65.       65.
         1026 Meier Roland                   Thun                      9         1:04.04,0  121.      121.
  26. Strassefäger                                 2:47.31,0
         1009 Imboden Michael                Burgdorf                  9           51.49,0   54.       54.
         1009 Meyer Simon                    Spiez                     9           57.39,0   87.       87.
         1009 Eggler Christian               Gümligen                  9           58.03,0   92.       92.
  27. Expo 3000                                    2:48.08,1
         1042 R Miescher Peter               Brienz BE                 9           49.18,0   35.       35.
         1042 Hulliger Fritz                 Brienz BE                 9           54.44,0   75.       75.
         1042 Michel Hans                    Brienz BE                 9         1:04.06,1  122.      122.
  28. Roli's 08.15 Dreamteam                       2:49.22,0
         1031 Abegglen Martin                Ringgenberg BE            9           46.27,0   21.       21.
         1031 Grossniklaus Patrik            Beatenberg                9           54.45,0   76.       76.
         1031 Röösli Bruno                   Ringgenberg BE            9         1:08.10,0  128.      128.
  29. Seeclub Interlaken 2                         2:49.23,3
         1014 Jäger Marianne                 Wilderswil                9           51.46,3   53.       53.
         1014 Buri Heinrich                  Leissigen                 9           53.36,0   71.       71.
         1014 Geissbühler Urs                Ringgenberg BE            9         1:04.01,0  120.      120.
  30. Speedy                                       2:49.40,8
         1004 Vögeli Roland                  Bönigen                   9           54.01,8   72.       72.
         1004 Kälin Erich                    Bönigen                   9           55.28,0   78.       78.
         1004 Löffler René                   Bönigen                   9         1:00.11,0  108.      108.
  31. ISAWETRIX                                    2:51.14,5
         1057 Abt Werner                     Spiez                     9           51.33,0   52.       52.
         1057 Jungen Beatrice                Spiez                     9           59.15,5   99.       99.
         1057 Hug Isabelle                   Faulensee                 9         1:00.26,0  109.      109.
  32. TV Matten 2                                  2:51.32,6
         1023 Wullschleger André             Matten b. Interl          9           49.53,6   44.       44.
         1023 Zobrist Michael                Matten b. Interl          9           57.31,0   86.       86.
         1023 Spieler Simon                  Matten b. Interl          9         1:04.08,0  123.      123.
  33. Low Impact                                   2:53.30,6
         1035 Michel Thomas                  Bönigen                   9           52.46,6   61.       61.
         1035 Brügger Beatrice               Unterseen                 9           59.24,0  101.      101.
         1035 Dietrich Marco                 Unterseen                 9         1:01.20,0  114.      114.
  34. Turbo Schnägge                               2:54.03,6
         1001 Wälti Bernhard                 Unterseen                 9           53.10,0   66.       66.
         1001 Wälti Rudolf                   Unterseen                 9           58.11,6   94.       94.
         1001 Feuz Andreas                   Unterseen                 9         1:02.42,0  118.      118.
  35. Fuchs-Widmer-Bühler                          2:54.20,6
         1010 Widmer Andreas                 Brienz BE                 9           53.29,0   69.       69.
         1010 Bühler Renate                  Brienz BE                 9           57.05,6   82.       82.
         1010 Fuchs Hans                     Brienz BE                 9         1:03.46,0  119.      119.
  36. Zaeme Gwuerflet                              2:54.57,6
         1028 Brunner Stefan                 Wilderswil                9           50.42,6   46.       46.
         1028 Rieder Markus                  Wilderswil                9           55.23,0   77.       77.
         1028 Krenger Paul                   Matten b. Interl          9         1:08.52,0  130.      130.
  37. Heim-Schneiter-Heim                          2:55.33,1
         1020 Schneiter Peter                Wilderswil                9           52.15,0   57.       57.
         1020 Heim Peter                     Wilderswil                9         1:01.02,1  111.      111.
         1020 Heim Hans                      Wilderswil                9         1:02.16,0  116.      116.
  38. Schulmeisters Team                           2:56.47,0
         1048 Brügger Georges                Bönigen                   9           55.56,0   79.       79.
         1048 Thomann Sandra                 Bönigen                   9           55.56,0   79.       79.
         1048 Brügger Sara                   Bönigen                   9         1:04.55,0  125.      125.
  39. Team Cueni                                   2:57.46,7
         1058 Bhend Evelyne                  Unterseen                 9           54.19,0   73.       73.
         1058 Wyss Carmen                    Goldswil                  9           57.56,7   88.       88.
         1058 Cueni Christian                Unterseen                 9         1:05.31,0  126.      126.
  40. BONYTO'S                                     3:00.35,1
         1005 Tomantschger Gerhard           Bönigen                   9           59.20,0  100.      100.
         1005 Bohren Peter                   Matten b. Interl          9           59.42,1  102.      102.
         1005 Nyffeler Hans                  Bönigen                   9         1:01.33,0  115.      115.
  41. Unäbene Fruchtiger                           3:02.48,7
         1034 Inäbnit Martin                 Ringgenberg BE            9           58.07,0   93.       93.
         1034 Frutiger Rolf                  Ringgenberg BE            9           58.52,7   98.       98.
         1034 Frutiger Christian             Ringgenberg BE            9         1:05.49,0  127.      127.
  42. Team Gyger                                   3:07.52,6
         1051 Gyger Uschi                    Campsut-Cröt              9           49.06,0   32.       32.
         1051 Brunner Heinz                  Campsut-Cröt              9         1:08.33,6  129.      129.
         1051 Gyger Oliver                   Zweisimmen                9         1:10.13,0  131.      131.
  43. Goetz AG                                     3:10.34,9
         1027 Schwander Markus               Zwieselberg               9           53.11,0   67.       67.
         1027 Dürig Stefan                   Wilderswil                9           54.19,9   74.       74.
         1027 Gallmann Toni                  Steffisburg               9         1:23.04,0  135.      135.
  44. A-Poscht Wilderswil                          3:19.26,7
         1006 Fuchs Vroni                    Matten b. Interl          9         1:00.38,7  110.      110.
         1006 Seematter Kari                 Gsteigwiler               9         1:02.32,0  117.      117.
         1006 Kneubühl Marianne              Unterseen                 9         1:16.16,0  134.      134.
  45. B-Post Wilderswil                            3:20.36,3
         1036 Borter Kurt                    Gsteigwiler               9           57.06,3   83.       83.
         1036 Schenk Alfred                  Interlaken                9         1:11.33,0  132.      132.
         1036 Moser Hansjürg                 Wilderswil                9         1:11.57,0  133.      133.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.