(2) Attivi

Giro Media Blenio 1999 - (2) Attivi

 posto nome/località                  an squadra/località               tempo pett     
---------------------------------------------------------------------------------------
    1. Parolin Roberto, I             77 Atletica Arcisate            31.35,0 (427)    
    2. Calandro Roberto, I            72 Atletica Arcisate            31.38,5 (421)    
    3. Marelli Dennis, I              78 Atletica Valle Brembana      31.40,7 (380)    
    4. Regazzoni Andrea, I            78 Atletica Valle Brembana      31.43,6 (401)    
    5. Canaglia Mirco, I-Milano       79 CUS Milano                   32.09,5 (353)    
    6. Frei Max, D                    77 TUS Lörrach-Stetten          32.19,4 (367)    
    7. Invernizzi Bruno, Quartino     71 Tri Team Ticino              32.26,1 (265)    
    8. Moleri Rossano, I              72 Atletica Arcisate            32.30,5 (424)    
    9. Deller Peter, Dürnten          71 Atletica Cento Torri Pavi    32.31,4 (237)    
   10. Zanovello Mirko, I             74 Atletica Valle Brembana      32.35,7 (413)    
   11. Vercelli Stefano, I            75 Cover Sportiva AVO           32.43,4 (440)    
   12. Ratti Cristiano, I-Casletto Di 70 Atletica Lecco Col. Costr    32.49,4 (397)    
   13. Bonetti Maurizio, I            76 Atletica Valle Brembana      32.53,9 (349)    
   14. Obrecht Andreas, D             63 TUS Lörrach-Stetten          33.33,7 (387)    
   15. Bonelli Gianni, I-Lurate Cacci 64 Team Lario                   33.42,2 (348)    
   16. Pesenti Alessandro, I-Albizzat 71 A.R.C. Busto Arsizio         33.58,6 (392)    
   17. Gatti Roberto, Giubiasco       70 GAD                          34.04,0 (256)    
   18. Maffi Massimo                  66 Breganzona                   34.09,3 (378)    
   19. Magri Lorenzo, I-Azzate (VA)   61 A.R.C. Busto Arsizio         34.18,3 (379)    
   20. Doninelli Danilo, Grand-Lancy  62 U.S. Mairengo                34.38,8 (241)    
   21. Bresciani Massimo, I           60 Atletica Cento Torri Pavi    34.42,0 (352)    
   22. Molteni Fabio, I-Cantù         62 Polisportiva S. Marco        34.48,4 (435)    
   23. Moroni Emanuele, I             69 Atletica Arcisate            34.50,2 (418)    
   24. Birra Fiorenzo, Biasca         60 US Mairengo                  34.52,1 (215)    
   25. Foppolo Giampietro, I          71 Atletica Valle Brembana      35.16,3 (366)    
   26. Legnari Davide, I-Pavia        64 Atletica Cento Torri Pavi    35.20,0 (375)    
   27. Mosca Luigi, I                 65 Atletica Valle Brembana      35.26,0 (385)    
   28. Maddalena Stefano, Cadenazzo   68 Orientisti 92                35.28,5 (276)    
   29. Valente Pierangelo, I-Arsago S 63 A.R.C. Busto Arsizio         35.34,2 (412)    
   30. Stampanoni Elia, Bigorio       77 USC Capriaschese             35.38,8 (326)    
   31. Rieger Jochen, D               68 TSU Lörrach-Stetten          35.46,6 (402)    
   32. Pejic Srecko, Lamone           78 USC Capriaschese             35.58,3 (303)    
   33. Galleani Marco, I-Busto Arsizi 70 A.R.C. Busto Arsizio         36.07,3 (369)    
   34. Frigeri Michele, Savosa        69 USC 11                       36.09,1 (442)    
   35. Tettamanti Roberto, S. Antonio 65 SCOM Mendrisio               36.11,6 (410)    
   36. Testorelli Alain, Intragna     71 SAM Massagno                 36.18,8 (330)    
   37. De Gottardi Diego, Minusio     62 Tri Team Ticino              36.21,3 (234)    
   38. Gàrate Luis, Davesco           67 USC                          36.27,0 (253)    
   39. Pedrazzini Giacomo, Tenero     67 SPL                          36.32,4 (300)    
   40. Ferrero Pietro, I              73 G.S. Ferrero, I              36.48,1 (441)    
   41. Paninformi Giuseppe, I         64 Atletica Valle Brembana      36.57,3 (388)    
   42. Stampanoni Leonida, Bigorio    74 USC Capriaschese             37.05,6 (327)    
   43. Cellerino Renato               62 Besazio                      37.16,5 (226)    
   44. Bernasconi Sergio              71 I-Como                       37.33,6 (416)    
   45. Ballinari Ramon                79 Monteggio                    37.42,3 (205)    
   46. Fumi Domenico, Buseno          60 S.C. Braggio                 37.43,2 (249)    
   47. Pronzini Stefano, Lumino       65 SP Camignolo                 37.45,6 (307)    
   48. Nagel Wolfgang, Verscio        61 SPL Locarno                  37.48,9 (294)    
   49. Pellanda Diego, Locarno        69 SPL                          37.59,6 (304)    
   50. Bettoni Gianluca, S. Pietro    70 SFG Stabio                   38.06,4 (212)    
   51. Jermini Davide, Rivera         68 SAR Rivera                   38.15,8 (267)    
   52. Corti Alfio, Genestrerio       68 VIGOR                        38.23,9 (230)    
   53. Alexakis Emanuele, Genève      77 S.C. St. Antonino            38.40,7 (201)    
   54. Rebucini Remo, I               73 Atletica Valle Brembana      38.41,8 (399)    
   55. Nucifora Salvatore             65 Ascona                       38.47,8 (386)    
   56. Milesi Giambattista, I         63 Atletica Valle Brembana      38.49,0 (383)    
   57. Cavagna Ezio, I-Camandona      68 Zerbion Aosta                38.52,4 (354)    
   58. Cocconi Fabrizio, Camorino     71 Tri Team Ticino              38.54,6 (462)    
   59. Sedvallson Sebastian           71 Zürich                       38.57,3 (323)    
   60. Mazzotta Cosimo, Viganello     62 USC                          38.59,1 (436)    
   61. Boiani Tiziano, Cadenazzo      71 Orientisti O92               38.59,7 (216)    
   62. Bonetti Valentino, I           68 Atletica Valle Brembana      39.01,7 (350)    
   63. Wirz Thierry                   63 La Chaux-de-Fonds            39.03,0 (338)    
   64. Moretti Alessandro, Ponte Tres 67 SAM Massagno                 39.14,4 (291)    
   65. Franchina G. Battista, Maggia  65 SPL                          39.18,4 (248)    
   66. Revolon Angelo                 70 Caneggio                     39.28,1 (311)    
   67. Pecoraro Leonardo, Rivera      68 SP Camignolo                 39.30,4 (299)    
   68. Milesi Egidio, I               60 Atletica Valle Brembana      39.36,1 (382)    
   69. Bernasconi Davide, I           73 Atletica Arcisate            39.39,1 (419)    
   70. Gianella Fabio                 65 Lugnorre                     39.40,4 (261)    
   71. Rivera Olimpio, Pollegio       60 SFG Biasca                   39.41,0 (403)    
   72. Castelli Stefano, Porza        75 ASCO Lugano                  39.43,0 (225)    
   73. Ghisletta Stefano              69 Lodrino                      39.46,2 (259)    
   74. Orlandi Claudio, I             61 Atletica Arcisate            39.51,7 (422)    
   75. Schneiter Andreas, Riazzino    64 Tri Team Sopraceneri         40.02,7 (461)    
   76. Fondrini Oreste, I             61 Atletica Arcisate            40.11,0 (417)    
   77. Russo Antonio, Paradiso        62 USC                          40.14,7 (316)    
   78. Gui Diego, I                   64 Atletica Cento Torri Pavi    40.16,7 (373)    
   79. Piattini Paolo, Cagiallo       74 USC                          40.23,5 (305)    
   80. Bianchi Fabrizio, I-Senna Coma 66 Atletica Volta Como          40.35,7 (213)    
   81. Simona Lorenzo, Locarno        74 VIRTUS                       40.48,2 (443)    
   82. Caversazio Michele, Lugaggia   68 Triteam Lugano               40.53,7 (355)    
   83. Rossetti Giovanni              66 Malvaglia                    40.58,9 (405)    
   84. Salvatelli Marco               61 Gola di Lago                 40.59,5 (415)    
   85. Ghirlanda Paolo                67 Soragno                      41.19,5 (258)    
   86. Mäder Anton, Fribourg          70 CA Belfaux                   41.24,4 (277)    
   87. Silva Salmeron Omar            69 Lamone-Cadempino             41.27,3 (452)    
   88. Pirola Mario, I                60 Atletica Valle Brembana      41.31,0 (395)    
   89. Sanna Daniele, Claro           65 R.C. Bellinzona              41.33,0 (318)    
   90. Orsega Luca, Mairengo          68 US Mairengo                  41.47,8 (298)    
   91. Foletti Giorgio                64 Purasca                      41.50,4 (247)    
   92. Furlan Luca, Brissago          70 SFG Brissago                 41.53,4 (251)    
   93. Guglielmetti Matteo            75 Leontica                     41.55,7 (264)    
   94. Chinelli Roberto               68 Bellinzona                   41.57,9 (445)    
   95. Stocco Rinaldo, I              69 Atletica Arcisate            42.05,1 (420)    
   96. Melchiorre Mario, Bellinzona   60 Runners Club Bellinzona      42.10,7 (284)    
   97. Stump Thomas                   78 Sirnach                      42.32,3 (328)    
   98. Doninelli Sandro, Mairengo     65 US Mairengo                  42.36,2 (242)    
   99. Zurmühle Roberto               61 Bellinzona                   42.39,4 (340)    
  100. Balestra Mattia, Castione      73 SAB                          42.43,3 (204)    
  101. Ratti Enrico, Gordola          60 Tri Team                     42.43,9 (398)    
  102. Crimella Giancarlo, Massagno   72 SAM Massagno                 42.56,6 (232)    
  103. Ferrari Roberto                62 Breganzona                   43.02,3 (453)    
  104. Valazza Nicolas                79 Contra                       43.07,9 (335)    
  105. Belperio Nazzareno, Faido      61 US Mairengo                  43.12,8 (210)    
  106. Scheggia Fabio                 62 Ludiano                      43.14,6 (458)    
  107. Rampinini Carlo-Lucy           62 Coldrerio                    43.16,9 (310)    
  108. Tanadini Stefano               79 Losone                       43.32,7 (329)    
  109. Spoti Flaviano, I              62 Atletica Arcisate            43.48,9 (426)    
  110. Berti Walter                   65 Cugnasco                     43.51,3 (211)    
  111. Martignoli Roberto             67 Lodrino                      43.52,8 (280)    
  112. Giorgetti Fabio, Agno          67 SAP                          44.05,3 (262)    
  113. Mondelli Donato                69 Pregassona                   44.07,7 (289)    
  114. Furini Daniele, Locarno        66 SPL Locarno                  44.08,8 (250)    
  115. Gianotti Nemorino, Bidogno     74 USC                          44.09,1 (437)    
  116. De Mey Eric, Purasca           65 SAP                          44.18,1 (235)    
  117. Bardone Andrea, I-Mornico Losa 69 Atletica Iriense Voghera     44.19,2 (344)    
  118. Annaloro Vincenzo, Mendrisio   68 Vigor                        44.19,8 (202)    
  119. Scheggia Alain, Ludiano        78 GAD                          44.22,3 (320)    
  120. Welti Francesco                65 Minusio                      44.23,8 (459)    
  121. De Maria Marco, I              70 Atletica Casorate            44.27,2 (428)    
  122. Kovacs Zoli, Minusio           65 VIRTUS Locarno               44.30,8 (268)    
  123. Jelmini Fabio                  66 Faido                        44.44,5 (266)    
  124. Pedrini Bill                   72 Sorengo                      44.45,1 (301)    
  125. Basso Nikita                   70 Breganzona                   44.45,6 (434)    
  126. Berardi Riccardo, Porza        77 USC                          44.46,4 (454)    
  127. Coen Italo, Vacallo            66 VIGOR                        44.47,7 (228)    
  128. Deller Hansruedi               68 Frauenfeld                   45.12,1 (236)    
  129. Camnasio Michele, Massagno     71 UBS Lugano                   45.12,9 (222)    
  130. Livi Pablito, Arogno           61 Guardie Confine              45.14,9 (273)    
  131. Gianella Daniele, Gorduno      64 Sci Club Leontica            45.16,3 (260)    
  132. Scardua Simone                 76 S. Antonino                  45.17,3 (319)    
  133. Martinoni Andrea, Losone       66 Trio grande tri team         45.31,5 (460)    
  134. Mazzucchi Mauro, Stabio        60 VIGOR                        45.48,6 (283)    
  135. Manidi Gabriele                70 Ludiano                      46.03,4 (433)    
  136. Bragagnolo Keros               67 S. Antonino                  46.04,9 (217)    
  137. Bazzana Gianbattista           63 Giornico                     46.06,1 (209)    
  138. Barro Paolo                    64 Bellinzona                   46.06,7 (207)    
  139. Maffioli Ivan                  77 Ludiano                      46.09,8 (278)    
  140. Barmasse Patrick               69 Lugano                       46.12,1 (345)    
  141. Zanzi Gabriele, Gravesano      63 A.S. Origlio                 46.18,0 (339)    
  142. Jametti Loris                  70 Ponto Valentino              46.20,2 (374)    
  143. Ruotolo Antonio                65 Bosco Luganese               46.23,6 (315)    
  144. Costa Franco, Lumino           64 Runner's Club Bellinzona     46.25,4 (231)    
  145. Gregori Franco, Gorduno        68 Runner's Club Bellinzona     46.27,3 (263)    
  146. Torriani Luca                  79 Lugano                       46.28,6 (332)    
  147. Albeverio Christian            72 Balerna                      46.31,9 (341)    
  148. Moebius Marco                  61 S. Nazzaro                   46.38,6 (384)    
  149. Taiana Dennys, Locarno         71 Team Arbitri TI              46.47,3 (409)    
  150. De Marco Sergio, Faido         68 F.C. Faido                   46.51,0 (463)    
  151. Regazzi Simone                 72 Solduno                      46.51,9 (400)    
  152. Ramazzi Manolo, Gravesano      69 Qatanka                      46.55,2 (309)    
  153. Rosa Mirko                     72 Lostallo                     47.06,1 (404)    
  154. Fraquelli Giancarlo, I-Castigl 62 Atletic Team Lario           47.07,4 (446)    
  155. Meucci Antonio                 67 Bellinzona                   47.16,7 (288)    
  156. Brazzola Pier Luigi            66 Basel                        47.19,2 (218)    
  157. Mencacci Giovanni              66 Pregassona                   47.24,2 (286)    
  158. Derighetti Ivano               69 S. Vittore                   47.32,0 (238)    
  159. Rigatti Giona                  64 Mendrisio                    47.33,7 (312)    
  160. Campisano Mario                70 Muralto                      47.35,6 (223)    
  161. Codazzi Osvaldo, I             60 Atletica Valle Brembana      47.49,5 (358)    
  162. Lepori Guido                   63 Tesserete                    47.52,6 (272)    
  163. Merio Roberto, I-Como          66 Atletica Volta Como          48.08,7 (287)    
  164. Müller Andrea                  61 Caslano                      48.10,5 (293)    
  165. Bazzana Claudio                67 Cresciano                    48.13,6 (208)    
  166. Longhini Gilberto              65 Bosco Luganese               48.16,4 (274)    
  167. Fumasoli Egidio                69 Sorengo                      48.20,5 (448)    
  168. Fois Alberto                   67 Caslano                      48.22,6 (438)    
  169. Pellanda Stefano, Brissago     68 Soc. Fed. Ginnastica Bris    48.36,4 (391)    
  170. Albergati Samuele              78 Caslano                      48.43,6 (200)    
  171. Schrämmli Peter                65 Grancia                      48.58,8 (322)    
  172. Ferrari Enzo                   68 Brusata                      49.12,0 (243)    
  173. Semini Ivan                    77 Ponte Tresa                  49.19,3 (455)    
  174. Fendoni Mario, Gordola         62 S P L                        49.24,5 (439)    
  175. Dazzi Michele                  66 Nivo                         49.30,9 (364)    
  176. Roggero Maurizio               77 Locarno                      49.31,7 (313)    
  177. Trinca Davide, Pollegio        78 SFG Biasca                   49.35,4 (334)    
  178. Martinella Andrea              65 Bellinzona                   49.38,2 (281)    
  179. Bandelier Claude               67 Olten                        49.47,9 (206)    
  180. Giamboni Aldo                  66 Malvaglia                    50.09,0 (430)    
  181. Ceresa Giorgio                 63 Acquarossa                   50.12,4 (356)    
  182. Prosperi Sandro                68 Bosco Luganese               50.14,6 (308)    
  183. Ferrari Roberto                65 Ludiano                      50.26,0 (244)    
  184. Galli Fulvio, Montagnola       66 PKB Privatbank AG            50.26,3 (252)    
  185. Moro Daniele                   72 Pregassona                   50.40,0 (292)    
  186. Tonolla Matteo                 71 Lostallo                     50.44,5 (411)    
  187. Donati Loris, Castel S. Pietro 70 SFG Mendrisio                50.49,9 (240)    
  188. Sampietro Omar                 69 Viganello                    50.59,0 (457)    
  189. Maffioli Mattia                79 Ludiano                      51.10,0 (279)    
  190. Bianchi Daniele                64 Bellinzona                   51.11,5 (414)    
  191. Corti Alan                     74 Genestrerio                  51.15,6 (229)    
  192. Cioldi Fabrizio                72 Gorduno                      51.26,2 (357)    
  193. Gasparini Pietro               65 Viganello                    51.29,4 (255)    
  194. Casella Marco                  64 Bellinzona                   51.37,9 (224)    
  195. Darini Michel, Biasca          68 SFG Biasca                   51.50,4 (363)    
  196. Pezzatti Christian, Biasca     73 SFG Biasca                   51.55,2 (393)    
  197. Cairoli Carlo                  73 Arogno                       52.02,7 (221)    
  198. Bang Henrick                   72 Bellinzona                   52.17,2 (343)    
  199. Garzoni Cesare, Stabio         79 VIGOR                        52.20,8 (254)    
  200. Notari Ruben                   74 Malvaglia                    52.21,7 (296)    
  201. Pittaluga Corrado              64 Coldrerio                    52.26,0 (306)    
  202. Dal Bò Giorgio                 64 Pregassona                   52.34,9 (361)    
  203. Gianetta Marco, Ponto Valentin 63 Sci Club Crap                52.45,5 (432)    
  204. Ogna Ronny                     76 Biasca                       52.57,7 (297)    
  205. Grossi Christian               70 Morbio Inferiore             52.59,9 (372)    
  206. Tomasina Carlo                 66 Astano                       53.10,2 (331)    
  207. Filippini Raffaele             74 Biasca                       53.16,1 (246)    
  208. Silva Salmeron Julio Nicolas   67 Lamone                       53.32,7 (324)    
  209. Nava Daniele                   73 Agno                         53.34,0 (295)    
  210. Lorenzetti Stefano             69 Banco                        53.41,2 (275)    
  211. Kraushaar Marco                60 Arbedo                       53.45,7 (269)    
  212. Togni Gian Maria, Locarno      72 Tri Team Sopraceneri         53.49,9 (444)    
  213. Morandi Giuseppe               62 Camorino                     54.02,2 (290)    
  214. Dal Bo Walter                  70 Massagno                     54.21,4 (362)    
  215. David Roland, Faido            60 HC Faido                     54.47,9 (233)    
  216. Belloni Ivan                   77 Genestrerio                  54.54,0 (346)    
  217. Colombo Moreno                 63 Mendrisio                    54.55,0 (360)    
  218. Codoni Oliviero                62 Morbio Inferiore             55.07,4 (359)    
  219. Pedrinis Cleto, Osco           73 ASO                          56.22,2 (302)    
  220. Streuli Luca                   71 Savosa                       56.30,2 (408)    
  221. Donati Cleto, Malvaglia        65 G S O                        58.50,4 (239)    
  222. Baggi Eric, Claro              70 G S O                        58.51,0 (203)    
  223. Butty Stéphane                 68 Bellinzona                   59.33,2 (220)    
  224. Bersani Andrea                 69 Giubiasco                  1:06.46,3 (456)    

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.