2. Teilstrecke Frauen

Bieler Lauftage 1999 - 2. Teilstrecke Frauen

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Säger Heike                         66 D-Bielefeld                 5:02.26,5       -----  (3594)  TS2/W30  1.   
    2. Gedig Kerstin                       65 D-Duisburg                  5:21.59,1     19.32,6   (405)  TS2/W30  2.   
    3. Imfeld Erika                        58 Zumikon                     5:43.42,7     41.16,2  (3549)  TS2/W40  1.   
    4. Sussner Jnge                        43 D-Fürth                     5:47.21,8     44.55,3  (3593)  TS2/W55  1.   
    5. Bärtschi Beatrice                   65 Adelboden                   5:54.42,7     52.16,2   (408)  TS2/W30  3.   
    6. Buchenhorner Vreni                  43 Schnottwil                  6:11.49,2   1:09.22,7  (2227)  TS2/W55  2.   
    7. Sonderegger Manuela                 70 Effretikon                  6:40.31,6   1:38.05,1  (3587)  TS2/WH   1.   
    8. Riedwyl-Haechler Kathrin            61 Jens                        7:11.00,0   2:08.33,5  (2020)  TS2/W35  1.   
    9. Wörz Ulrike                         63 D-Lichtenwald               7:11.23,8   2:08.57,3  (2184)  TS2/W35  2.   
   10. Meyer Friedhilde                    40 D-Frankenthal               7:15.30,4   2:13.03,9  (2369)  TS2/W55  3.   
   11. Ripp Eva                            68 D-Kuhardt                   7:16.10,2   2:13.43,7  (3576)  TS2/W30  4.   
   12. Loetscher Margrit                   48 Eptingen                    7:17.17,0   2:14.50,5   (802)  TS2/W50  1.   
   13. Georgy Ginette                      49 Egg b. Zürich               7:19.44,0   2:17.17,5   (431)  TS2/W50  2.   
   14. Furrer Monica                       61 Remetschwil                 7:23.46,8   2:21.20,3   (809)  TS2/W35  3.   
   15. Welter Karin                        59 D-Marpingen                 8:52.23,1   3:49.56,6  (3599)  TS2/W40  2.   
   16. Bodero Isabella                     56 Luzern                      8:59.49,7   3:57.23,2  (2051)  TS2/W40  3.   
   17. Kuenzli Simone                      72 Luzern                      9:23.50,6   4:21.24,1  (2382)  TS2/WH   2.   
   18. Tacchella Anna                      50 Rovio                       9:45.29,8   4:43.03,3  (3595)  TS2/W45  1.   
   19. Peloia Liliana                      63 I-Rovello Porro            10:11.04,3   5:08.37,8  (2330)  TS2/W35  4.   
   20. Blohm Petra                         46 D-Horneburg                10:12.23,2   5:09.56,7  (3530)  TS2/W50  3.   
   21. Masselier Beatrix                   65 Olsberg                    10:56.00,0   5:53.33,5  (2437)  TS2/W30  5.   
   22. Rüegg Iris                          74 Arbon                      11:10.22,6   6:07.56,1  (2498)  TS2/WH   3.   
   23. Sala Dominique                      62 Lausanne                   11:30.43,9   6:28.17,4  (3579)  TS2/W35  5.   
   24. Marty Paula                         49 Gommiswald                 12:03.43,1   7:01.16,6  (3560)  TS2/W50  4.   
   25. Kpl Mosimann Katrin                 72 Burgdorf                   12:19.14,4   7:16.47,9  (2418)  TS2/WH   4.   
   26. Attinger Barbara                    70 Zürich                     12:21.40,8   7:19.14,3  (2450)  TS2/WH   5.   

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.