(165) 2. Teilstrecke M40

Bieler Lauftage 1999 - (165) 2. Teilstrecke M40

  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Overall       
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Zöller Paul                         57 D-Großheubach               4:42.36,5       -----    (46)  TS2      3.   
    2. Doenlen Serge                       55 F-Semondans                 5:05.40,5     23.04,0   (150)  TS2      7.   
    3. Wiegandt Holger                     58 D-Duisburg                  5:21.59,8     39.23,3    (69)  TS2      12.  
    4. Adler Rolf                          58 Koblenz                     5:24.27,4     41.50,9  (2458)  TS2      13.  
    5. Hug Hans                            58 Rickenbach b. Wil           5:30.59,6     48.23,1  (1576)  TS2      15.  
    6. Gugger Peter                        57 Adelboden                   5:44.45,6   1:02.09,1  (2266)  TS2      20.  
    7. Bührer Beat                         59 Dietikon                    5:56.38,2   1:14.01,7  (2070)  TS2      27.  
    8. Kremser Aike                        56 D-Pforzheim                 6:09.54,4   1:27.17,9   (692)  TS2      29.  
    9. Mariaux Marcel                      56 Martigny                    6:15.44,0   1:33.07,5   (613)  TS2      32.  
   10. Troppmann Klaus                     58 D-Ansbach                   6:26.23,3   1:43.46,8  (1874)  TS2      36.  
   11. Armbruster Siegbert                 58 D-Offenburg                 6:26.49,3   1:44.12,8  (1373)  TS2      37.  
   12. Klein Harald                        55 D-Köln                      6:49.26,2   2:06.49,7  (2057)  TS2      45.  
   13. Schöberl Reinhold                   56 D-Frankfurt                 6:52.58,9   2:10.22,4  (1826)  TS2      46.  
   14. Flüeli Kurt                         55 Derendingen                 7:09.40,1   2:27.03,6  (1001)  TS2      51.  
   15. Rittiger Klaus                      55 D-Merkers                   7:11.02,4   2:28.25,9  (2092)  TS2      52.  
   16. Huber Harry                         55 La Chaux-de-Fonds           7:41.20,8   2:58.44,3  (2585)  TS2      65.  
   17. Malter Manfred                      57 D-Bräuningshof              7:48.59,0   3:06.22,5  (1030)  TS2      71.  
   18. Berchtold Riccardo                  59 Brig                        8:07.31,9   3:24.55,4  (2141)  TS2      80.  
   19. Egger Andreas                       57 Täuffelen                   8:22.59,6   3:40.23,1  (1156)  TS2      83.  
   20. Goth Herbert                        59 Haslen AI                   8:30.02,6   3:47.26,1  (1517)  TS2      85.  
   21. Gerber Herve                        55 Lausanne                    9:26.51,3   4:44.14,8  (1274)  TS2      96.  
   22. Schmutz Hans Peter                  58 Burgdorf                   10:11.26,8   5:28.50,3  (1320)  TS2      103. 
   23. Mueller Bernhard                    55 Evilard                    10:12.22,5   5:29.46,0  (2175)  TS2      105. 
   24. Eggenberger Roland                  59 Buttwil                    10:50.29,8   6:07.53,3  (1446)  TS2      113. 

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.