Bieler Lauftage 1999 - Land "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/M40     91. Gresslehner Reinhard                56 A-Altenberg bei Linz       10:44.39,5   3:13.01,5  (2075)  
100/M35    134. Fusseis Gerhard                     61 A-Aurolzmünster            12:49.44,6   5:59.48,9  (1492)  
100/M50    136. Kohlendorfer Friedrich              49 A-Bad Hall                 15:39.56,9   6:45.07,8  (2334)  
100/M60      8. Friedle Othmar                      39 A-Bludenz                  10:20.14,2   1:22.29,9   (148)  
100/M35     39. Pacher Horst                        61 A-Bregenz                   9:24.25,2   2:34.29,5  (2178)  
100/M45     19. Juri Martin Dr.                     53 A-Breitensee                9:33.38,7   1:31.36,1  (1596)  
100/W40     21. Fasching Marianne                   55 A-Halbenrain               15:08.41,0   6:20.07,6  (3538)  
100/M45    112. Pöltl Franz                         53 A-Hartberg                 12:02.22,5   4:00.19,9  (2049)  
100/M45     67. Küng Hans                           54 A-Hohenems                 10:48.04,7   2:46.02,1   (104)  
100/W45      2. Hirschmugl Anna                     51 A-Klaus an der Pyhrnbahn   10:47.06,2     13.10,6  (2152)  
100/M45     39. Hirschmugl Klaus                    54 A-Klaus an der Pyhrnbahn   10:10.22,9   2:08.20,3  (2153)  
100/M30    103. Hain Josef                          67 A-Kollerschlag             15:39.50,5   8:30.27,3  (2337)  
K/M1        15. Schwaiger Lukas                     94 A-Kraubath                     5.07,5      3.19,2  (6094)  
100/M45     61. Schwaiger Franz                     51 A-Kraubath an der Mur      10:36.07,3   2:34.04,7  (1820)  
100/M35     60. Kotzent Franz Dr. Med.              62 A-Liezen                   10:16.52,7   3:26.57,0  (1627)  
100/M35     97. Pichler Andreas                     62 A-Linz                     11:37.11,2   4:47.15,5  (1726)  
100/M30     42. Tockner Franz                       68 A-Micheldorf in Oberöster  11:06.00,0   3:56.36,8   (581)  
100/M45     35. Schoibl Martin                      52 A-Mühlheim am Inn           9:56.27,9   1:54.25,3  (1809)  
100/M50     55. Böhme Fritz                         46 A-Neumarkt im Mühlkreis    11:27.04,8   2:32.15,7  (1422)  
100/M50     44. Winkler Erwin                       47 A-Nussdorf                 11:05.46,3   2:10.57,2  (2024)  
100/M40    127. König Rudolf                        56 A-Rohrau                   11:35.44,6   4:04.06,6  (1646)  
100/M40    123. Fammler Max Dr.                     58 A-Salzburg                 11:27.35,1   3:55.57,1  (1462)  
100/M30     16. Cappy Martin                        66 A-Salzburg-Aigen            9:39.38,9   2:30.15,7  (2583)  
100/M60     34. Csitkovics Josef                    39 A-St.-Andrae               12:07.33,8   3:09.49,5   (708)  
100/M45     50. Weitzhofer Winfried                 53 A-Steinerkirchen an der T  10:24.40,5   2:22.37,9  (1900)  
100/M45     68. Schieber Alois                      52 A-Vöcklabruck              10:48.07,1   2:46.04,5   (145)  
100/M35    110. Färbinger Peter                     60 A-Wien                     12:07.15,3   5:17.19,6  (1957)  
100/W45     15. Knapp Sylvia                        53 A-Wien                     13:02.33,5   2:28.37,9   (806)  
100/M70      8. Kremser Herbert                     27 A-Wien                     14:54.10,8   1:53.12,5  (1127)  
100/M60      3. Rüdiger Hugo Dr.                    39 A-Wien                      9:47.07,6     49.23,3  (1772)  
100/W45     25. Skone Kristina                      52 A-Wien                     15:23.22,9   4:49.27,3  (2364)  
100/M55     18. Slany Jörg Dr.                      41 A-Wien                     10:25.21,0   1:47.26,5  (1835)  
100/MH       4. Wirth Helmut                        ?? A-Wien                      9:26.43,6   1:20.05,0  (1903)  
100/M50     39. Zahorovsky Herbert                  48 A-Wien                     10:37.55,3   1:43.06,2   (623)  
100/M55      3. Plob Franz                          43 A-Windischgarsten           9:12.44,8     34.50,3    (89)  

Total 35



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.