Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "W"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
H/WH         4. Baumann Martina                     71 Wabern                      1:39.54,2      6.51,2  (4912)  
H/M30       13. De Flaviis Gianni                   69 Wabern                      1:26.23,0     11.25,9  (4516)  
100/M40    226. Deflorin Hans Peter                 59 Wabern                     20:54.46,3  13:23.08,3  (2279)  
V/M30        5. Iseli Patrick                       67 Wabern                        39.38,5      6.00,4  (5003)  
M/MH         7. Löhrer Guido                        70 Wabern                      3:27.52,6     45.59,8  (4098)  
K/F2        13. Stauffer Arlette                    91 Wabern                         2.41,6      0.51,4  (6052)  
H/M30       35. Weilenmann Kaspar                   66 Wabern                      1:51.01,1     36.04,0  (4687)  
H/W35        7. Blättler Brigitte                   64 Wädenswil                   2:04.37,5     21.19,1  (4910)  
100/W40      3. Alder Ursula                        55 Wald ZH                     9:20.11,7     31.38,3  (2451)  
100/M45     23. Ramsauer Hans-Peter                 51 Waldstatt                   9:39.17,7   1:37.15,1    (80)  
H/MH        35. Tobler Markus                       79 Waldstatt                   1:45.07,5     28.08,4  (2640)  
100/M35    139. Maj i Gst Treib Friedrich           62 Walenstadt                 13:05.54,1   6:15.58,4  (2411)  
100/M30     90. Kilchenmann Rudolf                  65 Walkringen                 14:31.01,2   7:21.38,0  (1611)  
H/MH        25. Hässig Stefan                       78 Walperswil                  1:37.25,5     20.26,4  (4821)  
H/MH        28. Staub Lukas                         71 Wangen b. Olten             1:39.44,8     22.45,7  (2625)  
M/MH         2. Studer Rolf                         70 Wangen b. Olten             2:50.31,7      8.38,9  (2651)  
100/M30     62. Eggenberger Christoph               69 Wangen SZ                  12:07.24,3   4:58.01,1  (2554)  
TS2/M30     13. Niederhauser Roland                 67 Wasen im Emmental          10:03.02,4   5:37.13,1  (1700)  
M/MM         1. Wm Wampfler Bernhard, Wasen im Emme 67 Suisse                      2:38.54,2       -----  (5824)  
100/M45      5. Walser Emil                         50 Wattwil                     8:40.48,6     38.46,0  (1891)  
V/MH        27. Schneider Patrik                    76 Weggis                      1:01.43,6     26.29,4  (5367)  
H/M30       26. Wiget Rene                          68 Weggis                      1:35.18,7     20.21,6  (4848)  
100/M45    148. Fehr Markus                         52 Weinfelden                 13:07.21,7   5:05.19,1  (1465)  
H/M30       37. Hermann Franz                       66 Weinfelden                  1:58.47,8     43.50,7  (4836)  
TS1/M35      4. Eggenschwiler Ruedi                 61 Welschenrohr                3:34.23,2     30.19,2    (82)  
V/WH         4. Uebelhart Jacqueline                75 Welschenrohr                  44.53,9      5.03,9  (5327)  
H/M30       30. Hug Fridolin                        66 Wettingen                   1:45.23,5     30.26,4  (4878)  
100/M45    128. Kreuzer Martin                      51 Wettswil                   12:23.51,7   4:21.49,1  (1028)  
100/M55     29. Schaerer Jürg                       43 Wettswil                   10:45.57,3   2:08.02,8  (2338)  
100/W50      2. Schaerer Patricia                   46 Wettswil                   10:45.54,5      4.30,1  (2339)  
100/M45    195. Andres Peter                        54 Wetzikon ZH                15:36.43,4   7:34.40,8  (1370)  
100/M40     85. Bär Willi                           59 Wetzikon ZH                10:35.52,1   3:04.14,1  (1421)  
TS2/M30      1. Gschwend Markus                     66 Wetzikon ZH                 4:25.49,3       -----     (7)  
H/M30        2. Käch Markus                         67 Wetzikon ZH                 1:15.35,7      0.38,6  (4501)  
M/M35        7. Kupferschmied Peter                 60 Wichtrach                   3:09.50,8     20.34,4  (2659)  
H/M40        8. Steck Peter                         59 Wichtrach                   1:31.50,4     10.04,6  (4527)  
100/M55    131. Anderegg Robert                     42 Wiedlisbach                18:54.59,0  10:17.04,5  (2307)  
100/M35      3. Bringold Andreas                    64 Wiedlisbach                 7:42.51,1     52.55,4     (5)  
100/M45     85. Leuenberger Martin                  54 Wiedlisbach                11:16.31,8   3:14.29,2   (680)  
TS3/M35      4. Vaterlaus Heinz                     64 Wiedlisbach                10:32.45,0   4:33.34,4  (1881)  
100/M50    155. Aeschlimann Josef                   45 Wiggen                     18:04.11,5   9:09.22,4  (1315)  
100/MH     110. Steinlin Andreas                    77 Wigoltingen                21:32.51,3  13:26.12,7  (1853)  
V/MJ         3. Steinlin Urs                        80 Wigoltingen                   38.49,4      0.57,6  (5321)  
H/M30       39. Halter Bruno                        69 Wil SG                      2:07.51,3     52.54,2  (4622)  
100/M55     34. Krüsi Bruno                         41 Wil SG                     10:53.30,8   2:15.36,3   (651)  
100/M40     44. Wachter Beat                        59 Wildegg                     9:44.53,5   2:13.15,5    (70)  
100/M55     25. Werlen Walter                       44 Wiler (Lötschen)           10:42.13,5   2:04.19,0   (535)  
100/MH      12. Baumberger Remo                     71 Willerzell                  9:55.23,5   1:48.44,9  (1380)  
100/M60     82. Peter Anton                         37 Willisau                   17:00.12,5   8:02.28,2  (1278)  
100/W60      7. Schär Hedy                          38 Winden                     19:14.23,7   7:44.32,7  (2221)  
100/M35    116. Ochsner René                        64 Windisch                   12:20.26,3   5:30.30,6  (1711)  
100/MH      51. Anderegg Michel                     73 Wintersingen               13:05.15,2   4:58.36,6  (2591)  
M/M30        8. Anliker Christoph                   69 Winterthur                  3:22.39,3     26.44,6  (4007)  
M/MH        14. Bachmann Benno                      70 Winterthur                  4:01.42,2   1:19.49,4  (5340)  
100/M50     69. Hirschi Christian                   45 Winterthur                 11:53.50,2   2:59.01,1  (1561)  
M/M55       13. Koller Max                          40 Winterthur                  4:42.36,6   1:36.01,4  (4051)  
TS3/M55      2. Nef Niklaus                         42 Winterthur                 15:52.10,4   4:32.57,1  (2283)  
100/M40    207. Nussbaum Peter                      58 Winterthur                 15:43.35,0   8:11.57,0  (1706)  
100/M40     24. Roduner Hermann                     55 Winterthur                  9:25.28,0   1:53.50,0    (43)  
TS1/M40     13. Schira Remo                         59 Winterthur                  5:24.18,3   2:03.34,0  (2097)  
100/M35    149. Schneiter Bruno                     62 Winterthur                 13:52.13,6   7:02.17,9  (1282)  
TS2/M45     15. Slodek Kurt                         53 Winterthur                 10:51.28,2   5:21.41,7  (2284)  
100/M35    144. Zimmermann Joerg                    60 Winterthur                 13:26.23,6   6:36.27,9   (688)  
H/M45       11. Künzli Ruedi                        51 Winznau                     1:30.55,6      9.23,8  (2677)  
H/W35        2. Wehrli Aurelia                      63 Wisen SO                    1:44.03,2      0.44,8  (4940)  
M/M50       15. Brogle Andreas                      46 Wittnau                     4:24.39,7   1:13.04,3  (2686)  
M/M45       24. Treier Franz                        52 Wittnau                     4:37.13,9   1:19.12,1  (2687)  
100/M65     25. Bleesz Ernst                        31 Wolfhausen                 15:47.15,5   5:17.43,3  (1393)  
100/M40    112. Dellsperger Christoph               56 Worb                       11:06.42,9   3:35.04,9   (122)  
H/M40        4. Salzmann Urs                        55 Worb                        1:25.38,4      3.52,6  (4879)  
100/M45    208. Batos Stefan                        53 Worben                     16:08.54,0   8:06.51,4  (1197)  
100/M40    194. Scabell Stefan                      58 Worben                     14:38.50,8   7:07.12,8  (1110)  
100/M45     90. Schenker Guido                      54 Worben                     11:21.25,7   3:19.23,1  (1787)  
100/M60     83. Haas Edwin                          37 Worblaufen                 17:00.22,0   8:02.37,7  (1246)  
H/M45       23. Reutimann Felix                     51 Worblaufen                  1:42.18,4     20.46,6  (5353)  
H/M30       38. Trinkler James                      68 Worblaufen                  1:59.19,3     44.22,2  (4681)  
100/M40    166. Boschung Beat                       59 Wünnewil                   13:09.56,9   5:38.18,9  (1397)  
H/M45       12. Niederhäuser Hugo                   51 Wünnewil                    1:31.37,3     10.05,5  (4647)  
100/M40    157. Hutter Edwin                        55 Wuppenau                   12:38.09,0   5:06.31,0  (1578)  
100/WH       8. Metraux Céline                      79 Würenlingen                13:13.54,5   4:59.19,8  (2575)  
100/M50    108. Metraux Claude                      48 Würenlingen                13:33.10,1   4:38.21,0  (2573)  
M/M35       17. Meier Matthäus                      62 Würenlos                    3:39.58,0     50.41,6  (4335)  
M/M35       32. Stalder Andreas                     64 Wynigen                     4:17.30,8   1:28.14,4  (4130)  

Total 83



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.