Bieler Lauftage 1999 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
100/MP      32. Gzw Wm Ita Regula, Rafz             62 Holland Marschgruppe       16:06.14,1   8:27.11,6  (2208)  
100/M45     31. Vuille Vincent                      52 Rafz                        9:49.01,2   1:46.58,6   (508)  
100/M30    109. Kärcher Peter                       66 Rapperswil SG              16:23.29,9   9:14.06,7  (1645)  
TS1/M40      2. Zumoberhaus Marcel                  59 Raron                       3:21.52,7      1.08,4  (2472)  
100/M45    120. Jäggi Lorenz                        54 Recherswil                 12:15.13,8   4:13.11,2   (685)  
100/MH      98. Weber Daniel                        77 Recherswil                 17:29.53,0   9:23.14,4  (1893)  
M/M30       22. Charbon Christian                   67 Reconvilier                 3:42.56,9     47.02,2  (4877)  
V/M35       22. Eichenberger Romain                 63 Reconvilier                   48.51,3     12.54,7  (5358)  
V/M45        5. Fracheboud Alain                    51 Reconvilier                   43.51,2      5.28,7  (5359)  
H/WH         8. Jeanneret Barbara                   71 Reconvilier                 1:51.46,2     18.43,2  (4876)  
V/MH        14. Neukomm Hugo, Reconvilier           74 Brodbeck 2                    46.24,0     11.09,8  (5066)  
H/M30       34. Bauschmann Ralph                    67 Reichenbach i. K.           1:50.44,9     35.47,8  (2672)  
TS2/M35      7. Kistler Daniel Lukas                60 Reichenburg                 7:41.44,5   3:01.50,7  (1614)  
M/M30       30. Eichenberger Fritz                  66 Reiden                      3:55.50,7     59.56,0  (2627)  
M/M40       31. Lerch Peter                         55 Reiden                      4:04.12,2   1:22.42,8  (4330)  
100/MP       6. Kpl Müller Stefan, Reinach AG       64 Müller Brothers (MKG Fric   8:50.03,0   1:11.00,5  (3804)  
H/M40       28. Bendel Ralf                         57 Reinach BL                  1:48.45,3     26.59,5  (4564)  
100/M65     22. Bützer Manfred                      32 Reinach BL                 15:20.33,8   4:51.01,6  (1199)  
100/M40    216. Lachat Rene                         56 Reinach BL                 17:17.52,8   9:46.14,8  (2504)  
H/MH        29. Lanz Adrian                         72 Reinach BL                  1:40.57,0     23.57,9  (4633)  
100/M65     20. Mühlemann Hans                      34 Reinach BL                 15:07.11,6   4:37.39,4  (1090)  
V/M45       20. Suter Beat                          50 Reinach BL                    55.24,9     17.02,4  (5076)  
100/M45    215. Girard Martin                       53 Rekingen AG                17:28.21,5   9:26.18,9  (1158)  
100/M35     15. Maillard Pierre-André               61 Remaufens                   8:33.13,7   1:43.18,0    (42)  
TS2/W35      3. Furrer Monica                       61 Remetschwil                 7:23.46,8     12.46,8   (809)  
H/MH        15. Hagenbuch Patrick                   74 Remetschwil                 1:31.12,9     14.13,8  (4518)  
100/M30    104. Studer Claude                       66 Renens VD                  15:50.34,3   8:41.11,1  (1857)  
K/F1         1. Barben Marcella                     93 Reutigen                       2.12,2       -----  (6102)  
100/M35    181. Kernen Markus                       62 Reutigen                   17:44.02,1  10:54.06,4   (723)  
100/M45    197. Hohl Jakob                          51 Rheineck                   15:37.58,7   7:35.56,1  (1299)  
TS1/M45      7. Vogel Urs                           53 Rheinfelden                 3:44.04,4     45.34,7  (1991)  
H/M55       11. Schmid Albrecht                     42 Richterswil                 1:48.41,5     23.36,6  (4671)  
TS2/M40      5. Hug Hans                            58 Rickenbach b. Wil           5:30.59,6     48.23,1  (1576)  
100/M35     56. Schmutz Markus                      62 Ried b. Kerzers            10:13.17,2   3:23.21,5  (1801)  
100/M40     66. Bracher Peter                       55 Riedholz                   10:15.34,1   2:43.56,1   (625)  
H/MH         2. Dähler Beat                         70 Riedholz                    1:17.06,2      0.07,1  (4509)  
M/M35       40. Liebich Peter                       62 Riedt-Neerach               4:49.35,5   2:00.19,1  (4096)  
100/M40    158. Block Fritz                         55 Riehen                     12:39.26,1   5:07.48,1   (607)  
M/M30        6. Grebensek Marko                     66 Riehen                      3:18.50,7     22.56,0  (4082)  
100/M50      6. Meyer Xaver                         46 Riehen                      9:12.09,0     17.19,9    (52)  
M/M30        1. Petrini Gianluca                    66 Riehen                      2:55.54,7       -----  (5334)  
100/M55     78. Tompa Josef                         42 Riehen                     12:57.47,8   4:19.53,3  (1010)  
100/M30     54. SDT Hostettler Markus               66 Riffenmatt                 11:30.05,8   4:20.42,6  (3809)  
100/M50     34. Roth Walter                         48 Rifferswil                 10:23.28,6   1:28.39,5   (631)  
M/M40       22. Demmel Christoph                    55 Rindal                      3:47.16,9   1:05.47,5  (4342)  
100/M50     25. Zuber Jörg                          46 Ringgenberg BE             10:06.21,3   1:11.32,2    (97)  
100/MJ       8. Schärer Simon                       82 Rohrbachgraben             16:16.26,0   5:38.21,2  (1825)  
H/M50       10. Connaissa Gérard                    48 Romanel-s-Lausanne          1:35.46,6     19.19,7  (4603)  
H/M45       35. Devaud Jean-Pierre                  53 Romanel-s-Lausanne          1:47.33,6     26.01,8  (2654)  
H/M45       34. Kohler Ulrich                       51 Romanel-s-Lausanne          1:47.20,8     25.49,0  (2655)  
100/M35     82. Möckli Claude-André                 61 Romanel-s-Lausanne         11:07.08,1   4:17.12,4  (2538)  
TS2/M35      8. Heid Peter                          60 Rombach                     8:26.35,3   3:46.41,5  (2250)  
H/M40        3. Burri Alfred                        57 Rothenburg                  1:23.45,0      1.59,2  (4856)  
M/M45       31. Wittwer Werner                      53 Rothenburg                  6:03.42,2   2:45.40,4  (4347)  
100/M40    184. Foster Hugo                         55 Rothenhausen               14:07.19,7   6:35.41,7  (2345)  
TS1/W45      3. Leisibach Monika                    50 Rotkreuz                    6:58.16,9   2:14.21,3  (2514)  
100/M55     67. Niffeler Peter                      42 Rotkreuz                   12:18.17,6   3:40.23,1  (2232)  
TS1/W50      4. Widmer Margrit                      45 Rotkreuz                    6:58.17,4   2:40.17,1  (2515)  
TS2/W45      1. Tacchella Anna                      50 Rovio                       9:45.29,8       -----  (3595)  
K/F1         2. Krebs Céline                        94 Rüeggisberg                    2.43,0      0.30,8  (6010)  
100/MH      68. Kilchenmann Kurt                    70 Rüegsauschachen            14:31.15,1   6:24.36,5  (1610)  
V/W50        4. Fritschy Franziska, Rüfenacht BE    49 FDP Frauen                  1:12.32,7     26.39,6  (5574)  
H/M45       27. Walther Ernst                       50 Rüfenacht BE                1:44.32,6     23.00,8  (2646)  
M/M50        3. Schlapbach Samuel                   47 Rumisberg                   3:30.14,0     18.38,6  (4122)  
V/MJ        22. Wenger David                        82 Rüschegg Heubach              49.20,9     11.29,1  (5108)  
H/W40        1. Murray Monica                       59 Rüschlikon                  1:39.03,4       -----  (4931)  
H/M45       19. Murray Ric                          54 Rüschlikon                  1:39.33,7     18.01,9  (4645)  
100/W45     10. Zemp Karolina                       50 Ruswil                     12:26.42,4   1:52.46,8  (3600)  
V/W40        1. Jordi Laure                         56 Rüti b. Büren                 45.14,7       -----  (5287)  
100/M50    112. Gutmann Ernst                       48 Rüti ZH                    13:47.58,1   4:53.09,0  (2224)  
TS1/M35     20. Romer Markus                        63 Rüti ZH                     6:25.06,1   3:21.02,1  (1761)  
100/M30     38. Rüegsegger Thomas                   69 Rüttenen                   10:47.40,2   3:38.17,0   (527)  

Total 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.